Wyścigi konne wypełniły hipodrom

13 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Fani niemal w komplecie wypełniają trybuny podczas wyścigów na hipodromie.

Pierwszy z trzech kolejnych weekendów z wyścigami na sopockim hipodromie za nami. W sobotę i w niedzielę odbyło się 15 gonitw, a jeźdźcy podzieli 133000 zł. Nie zabrakło również zwycięzców wśród widzów. Najwyższa wygrana w pojedynczym zakładzie wyniosła wielokrotność 500 zł.

Czy słońca, czy deszcz, wyścigi konne wciąż przyciągają na sopocki hipodrom rzeszę fanów. Większość z nich nie tylko ogląda wyścigi, ale przede wszystkim obstawia kolejność koni na mecie. Można postawić na zwycięzcę, na dwa pierwsze, czy trzy pierwsze miejsca i typowania pozycji, które zajmie określony koń. Najwięcej można było wygrać w sobotę - 500 zł.

PEŁNE WYNIKI 1. DNIA ZAWODÓW

A tego dnia można było obstawiać w siedmiu gonitwach. O Puchar Prezes Hipodrom Sopot, w której pula nagród wynosiła 12250 zł, koń Sopran Lesto pozwolił zgarnąć zwycięzcy 7000 zł. W kolejnej gonitwie dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy na dystansie 1900 m zwyciężył Prabus. Nagrodę Prezesa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych (pula 12250 zł) pozwolił zgarnąć Sopran Pokeer.

W czwartej, sobotniej gonitwie, również z pulą nagród 12250 zł, pierwszy w celowniku pojawiła się Dimpriza. Kolejny wyścig dotyczył kłusaków, które w karierze do dnia 2 czerwca 2014 roku wygrały sumę nagród mniejszą niż 13 500 € lub nie wygrały żadnej sumy. Pierwsza na metę wbiegła Valama. Kłusaki zobaczyliśmy również w ostatnim starcie dnia (tym razem konie, które w karierze, do dnia 2 czerwca 2014 roku wygrały sumę nagród od 13 500 € do 23 700 €), a zwycięstwo przypadła Vinciane. Pomiędzy tymi startami odbyła się gonitwa koni półkrwi III grupy, które debiutowały. Wygrała Warmia.

W niedziele obejrzeliśmy osiem wyścigów. Zmagania rozpoczęły się od gonitwy o Puchar Wojewody Pomorskiego Nagroda (pula 12250 zł). Jako pierwszy w celowniku znalazł się Andy Cullen. W drugiej gonitwie 5000 zł z puli 8750 zł pozwolił zgarnąć Es-Fahan. Trzeci wyścig wniósł do podziału pomiędzy pięć pierwszych miejsc 10500 zł (6000-2400-1200-600-300). Najszybsza okazała się w nim Nelmona. Natomiast gonitwa dla 4 letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej IV grupy była szczęśliwa dla Ya Sabah.

ZOBACZ WYNIKI 2. DNIA ZAWODÓW

Międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich (sulki), które w karierze do dnia 2 czerwca 2014 roku wygrały sumę nagród od 23 701 € do 37 999 € ze startu wolnego padła łupem Usity. Nagrodę Polskiego Związku Hodowców Koni, wartą łącznie 8750 zł (5000-2000-1000-500-250) zgarnęła Metafora. Na zakończenie dwudniowych zmagań, w gonitwie z pulą nagród 7000 zł dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich (sulki), które w karierze do dnia 2 czerwca do 2014 roku wygrały sumę nagród 38 000 € i więcej, za zwycięstwa cieszył się dżokej prowadzący Texanę.

Kolejny weekend z gonitwami odbędzie się na sopockim hipodromie 19 i 20 lipca.