Polscy hokeiści przegrali z Kazachstanem

17 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Polscy hokeiści do końca walczyli o zwycięstwo w gdańskim turnieju.  Musieli jednak zadowolić się drugim miejscem. Polscy hokeiści do końca walczyli o zwycięstwo w gdańskim turnieju.  Musieli jednak zadowolić się drugim miejscem.

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie przegrała z Kazachstanem 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). Mimo dominacji w ostatniej tercji, biało-czerwoni nie zdołali złamać defensywy rywali i musieli uznać ich wyższość w meczu o zwycięstwo w międzynarodowym turnieju towarzyskim EIHC im. Lecha Kaczyńskiego w hali "Olivia". Trzecie miejsce zajęła Ukraina, a czwarte Korea Południowa. Z tymi rywalami oraz z Austrią i Węgrami nasi kadrowicze zagrają na kwietniowych mistrzostwach świata Dywizji 1A.

JEDNEGO GOLA ZABRAKŁO POLSKIM HOKEISTOM DO AWANSU NA ZAPLECZE ŚWIATOWEJ ELITY DO LAT 20. W MISTRZOSTWACH NA WĘGRZECH ZAGRAŁ TERCET Z AUTOMATYKI GDAŃSK

0:1 Sawicki as. Nikulin 08:35
0:2 Pietrow as. Rachmanow 19:10
1:2 Fraszko as. Zapała - Chmielewski 31:28

POLSKA: Radziszewski - Pociecha, Bryk, Kolusz, Zapała, Guzik - Rompkowski, Ciura, Urbanowicz, Dziubiński, Kapica - Kotlorz, Wajda, Chmielewski, Komorski, Bepierszcz - Pastryk, Jaśkiewicz, Strzyżowski, Krzemień, Fraszko

KAZACHSTAN: Kudriawcew - Nurek, Dulniew, Burdelew, Sawienkow, Akolzin - Stiepanienko, Ibrajbiekow, Michajlis, Sagadiejew, Jewdokimow - Griebienszykow, Iwaszyn, Kaznaczejew, Pietrow, Rachmanow oraz Pisariew, Nikulin, Assetov, Sawicki

Organizatorzy gdańskiego turnieju mieli nosa układając jego harmonogram. Po dwóch dniach rywalizacji Polska i Kazachstan miały na koncie po dwa zwycięstwa i to te zespoły miały rozstrzygnąć o tym kto wygra całą imprezę. Wcześniej natomiast Ukraina pokonała po dogrywce Koreę Południową w spotkaniu, którego stawką było 3. miejsce.

Trener polskiej kadry Jacek Płachta w sobotę nie mógł skorzystać z Radosława Galanta. Podczas przedmeczowego treningu środkowy został uderzony krążkiem w twarz i doznał złamania kości prawego oczodołu.

KOREA POKONANA PO DOGRYWCE NA INAUGURACJĘ EIHC

Trener Płachta trzymał się też rotacji w bramce i tym razem po Johnie MurrayuPrzemysławie Odrobnym szansę od pierwszych minut otrzymał Rafał Radziszewski. Niestety to właśnie po błędzie golkipera Comarch Cracovii Kazachowie zdobyli prowadzenie w pierwszej tercji. Radziszewski wyjechał za bramkę po krążek, który stracił na rzecz Nikulina, który asystował Sawickiemu przy uderzeniu na pustą bramkę.

Polacy próbowali odrobić stratę i stanęli do twardej fizycznej walki z Kazachami, która musiała się podobać kibicom. Pod koniec tercji blisko wyrównania był Mateusz Bepierszcz, który próbował zmieścić krążek pod poprzeczką po podaniu Macieja Urbanowicza. Niestety, rywale odpowiedzieli celnym strzałem i podwyższyli na 2:0 jeszcze przed końcem premierowej odsłony.

POLACY GŁADKO POKONALI UKRAINĘ

Biało-czerwoni słabo radzili sobie podczas gry w przewadze. Co ciekawe, większe zagrożenie stwarzali przy grze w pełnych składach. Najpierw minimalnie pomylił się Damian Kapica, a następnie strzał Krystiana Dziubińskiego powstrzymał bramkarz rywali. Następnie świetną interwencją popisał się Radziszewski, a kontaktową bramkę dla Polaków zdobył z najbliższej odległości Bartosz Fraszko.

Na początku trzeciej tercji blisko doprowadzenia do remisu był Bepierszcz, ale krążek trafił w parkany bramkarza Kazachstanu. Biało-czerwoni próbowali atakować wszelkimi sposobami. Zdominowali rywali i wydawało się, że w końcu dopną swego. Trafiali jednak w słupek albo tuż obok. Najlepszą okazję zmarnował Filip Komorski, który nie trafił na pustą bramkę po idealnym wyłożeniu krążka przez Michała Kotlorza.

Swoje dołożył strzegący kazachskiej bramki Siergiej Kudriawcew i mimo słabości ofensywnej w ostatniej tercji, goście obronili prowadzenie. Tym samym to oni sięgnęli po ważący 10 kg Puchar im. Lecha Kaczyńskiego wykonany z bursztynu, kryształu górskiego, porcelany, srebra i srebra złoconego.

Z tymi samymi rywalami co w Gdańsku, Polacy zagrają w Kijowie od 22 do 28 kwietnia podczas mistrzostw świata dywizji 1A. Stawkę uzupełnią jeszcze Austria i Węgry.

Wyniki turnieju EIHC w Gdańsku:
Kazachstan - Ukraina 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Polska - Korea Południowa 6:5 (1:2, 2:1, 2:2, d. 1:0)
Korea Południowa - Kazachstan 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Polska - Ukraina 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Ukraina - Korea Południowa 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, d. 1:0)
Polska - Kazachstan 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Miejsca

Opinie (32) ponad 10 zablokowanych

• Dobry mecz, sporo się działo. (1)

Szkoda tych słupków i poprzeczek ;) bo wynik mógł być lepszy.

• 24 2

• no cóż

poprzeczki i słupki to część meczowych realiów.... nie czas żałować róż gdy spłonął las

• 4 0

• Bardzo dobry mecz (2)

Szkoda że nie walczyli od pierwszej tercji tak jak w trzeciej. Brawo dla kibiców którzy pokazali co sądzą o patronie turnieju i władzach PZHL.

• 26 4

• nie uogólniaj

byliśmy na meczu jako kibice i uważamy, że to że patronem był Prezydent Lech Kaczynski jest ok!

• 10 24

• ty byś ...... pewnie chciał Turniej im Kociołka, Kiszczaka lub Jaruzelskiego

• 13 13

• Mina pisowca Jaworskiego kiedy kibice go wygwizdali....Mocne! (2)

• 38 14

• A peowca żadnego nie bylo?

Szkoda....

• 15 25

• Nie wiem czy jest sens gwizdać. Oczkiem w głowie Tuska była piłka nożna, PiSowcy chcą się przykleić do hokeja, a niech się przyklejają, byleby nań kasa szła i polski hokej szedł do przodu.

• 2 tysionce !

i ja ! 20 zeta to nic jak na taki hokej !

• 0 0

• Pierwsza bramka była Radziszewskiego. (6)

A ogólnie zaważyła pierwsza przespana tercja. Zabrakło w końcówce szczęścia. Jednak nic dwa razy się nie zdarza, powtórki z meczu z Koreą nie było. Brawa dla chłopaków za walkę. No i dzięki za szybki i otwarty hokej w gdańskiej Olivii.

• 18 2

• druga bramka.. (4)

tez byla wyjatkowo frajerska. Parli na bramke Kazachow przez 5 minut nie wypuszczajac ich z tercji, jedna (bardzo slaba) kontra i lufa.
      Ale fakt, przy tej pierwszej bramce Radziszewski dal popis..
      Dziwi mnie 'sprawiedliwy' rozklad bramkarzy na mecze. Raz glowny, raz rezerwowy. Kazdy z nich. Odrobny mial wczoraj swietny wystep (myslalem, ze to on zostanie wybrany MVP), wiec czemu dzisiaj nie stanal miedzy slupkami?

• 8 2

• Nie stanął między słupkami

Ponieważ trener Płachta przed rozpoczęciem turnieju powiedział, że bramkarzy jest trzech, meczów również i każdy otrzyma szansę gry. Dziwi mnie tylko, że z Ukrainą nie bronił Radzik. Ukraina przyjechała świeżakami i było do przewidzenia, że będzie to najłatwiejszy mecz. Szczerze mówiąc przekonany byłem, że Wiedźmin będzie bronił z Kazachami. Z nich wszystkich de facto jest najlepszy.

• 13 0

• (2)

Bo pojechal w nocy do UK.

• 2 2

• (1)

Sam pojechałeś.... Został w Gdańsku i dziś ma spotkanie z dzieciakami ze szkoły sportowej.

• 2 0

• chwała Wiedźminowi za obywatelską postawę

• 2 0

• w sumie dobry mecz z Kazachami, może w Kijowie ich ograją?

• 4 0

• Kibic (1)

L Kaczyński i brat Jarosław chcieli założyć drużynę hokejową na księżycu ale nie wyszło.paranoja z tym turniejem jeszcze trochę a stanie pomnik Lecha przed halą OLIWIA Kostecki da zgodę źeby dostać posadę od Jarka

• 31 13

• A cos o meczu w sensie sportowym umiesz powiedziec?

• 15 15

• Mecz zaczął się w 3 tercji (4)

Fajnie chłopaki przycisneli Kazachów szczególnie w ostanich 10 minutach. Brakowało troche szczescia, inaczej coś by tam wpadło nawet na kilkanascie sekund przed koncem. Szkoda. Wynik jaki jest każdy widzi i nie było źle, grając z na prawdę dobrą drużyną. Mnie wkurzyło to, że Olivia była w połowie pusta. Były sektory zajęte przez ludzi z łapanki PIS. Mieli szaliki, opaski na ręku i darmowe żarcie. Doping musiał być prowadzony przez gościa z mikrofonem, który chyba dorabia na siatkówce i to nieudolnie. Wszystko wyglądało jak robione na siłe. Brakowało tego czegoś, co czułem dopingując polską reprezentację kilka lat temu. Energii i synergii z całą halą! Czyli czegoś co było autentyczne i wychodziło z serducha. Jeżeli wygwizdano tego c.... Jaworskiego to pięknie, szkoda, że nie zostałem po ostatnim gwizdku...

• 28 6

• 10/10

• 8 2

• a najlepsze.. (2)

ze tych szalikow i koszulek ze swieca szukac w sklepach / na stoiskach. Nigdzie nie kupisz takiego szalika czy koszulki meczowej, bo pzhl ma wszstko w d...

Wczoraj na meczu siedzialem blisko 'lozy' i chlopy graja 5 na 3 a rodzinka z przypadku z identyfikatorami i opaskami robi serie 'selfikow' i internetuje przez telefon. Zenada.

• 6 0

• (1)

No niestety. Frekwencję zawsze robią pikniki. Ja wole 3000 kibiców na hokeju na co złoży się 2700 pikników i 300 fanatyków. Zobaczcie ile selfikow na Lechii leci.

• 2 4

• Tylko ze..

pikniki na Lechie kupuja bilety, a tutaj towarzystwo weszlo na krzywy r.. i jeszcze szaliki, nie do kupienia przez kibicow, podostawali. Ot, organizacja.

• 4 0

• fajny turniej był w tym roku

Panowie dzięki za walke i dobry hokej.

• 14 2

• kibice (4)

Kibice na meczu to jak paróweczki,zero zaangażowania w doping,tylko gwizdać dobrze potrafią na informacje o nieżyjącym już Lechu Kaczyńskim,tacy kibice to lepiej niech zawody szachów w TV oglądają.