Aż 10 goli w piłkarskich derbach Gdańska

24 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Okręgowy Puchar Polski z udziałem zespołów z niższych klas rozgrywkowych niesie ze sobą sporo emocji. W derbach pomiędzy Olimpią a Karlikowem padło 10 goli, a Polonia w meczu z GKS Kowale (kadr na zdjęciu) wygrała dopiero po dogrywce. Okręgowy Puchar Polski z udziałem zespołów z niższych klas rozgrywkowych niesie ze sobą sporo emocji. W derbach pomiędzy Olimpią a Karlikowem padło 10 goli, a Polonia w meczu z GKS Kowale (kadr na zdjęciu) wygrała dopiero po dogrywce.

Sześć trójmiejskich drużyn awansowało do IV rundy okręgowego Pucharu Polski. Aż 10 goli padło w derbowym pojedynku, w którym Olimpia Osowa ograła rezerwy Gedanii 6:4 (3:2). Karlikowo Sopot wygrało z juniorami Bałtyku Gdynia 2:0 (1:0). Awans uzyskały także KP Gdynia, Gedania, Jaguar Gdańsk, a także Polonia Gdańsk, która odniosła sukces dopiero po dogrywce z GKS Kowale.

Zespoły z najniższych klas rozgrywkowych rywalizują o miejsce w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2016/17. W pierwszym etapie zespoły podlegające pod Pomorski Związek Piłki Nożnej rywalizują w trzech osobnych rozgrywkach podzielonych na podokręgi: Malbork, Słupsk i Gdańsk.

W III rundzie tej ostatniej grupy rywalizowało dziewięć zespołów z Trójmiasta. Derbowy pojedynek przy Hallera rozegrały rezerwy Gedanii oraz lider V ligi Olimpia Osowa, która zagrała drugim składem. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 9. minucie. Chwilę później Olimpia wyrównała za sprawą Jacka Benderskiego, a po golach Macieja MaliszewskiegoKamila Dzięgielewicza było już 3:1.

Przed przerwą Gedania II zdobyła bramkę kontaktową. W przerwie Olimpia dokonała czterech zmian i zaraz po wznowieniu gry zdobyła dwa gole. Ozdobą spotkania było trafienie Krzysztofa Łangowskiego, który przelobował bramkarza uderzeniem z 30 metrów. Waleczne rezerwy Gedanii kwadrans później odpowiedziały dwoma trafieniami i jeszcze w 90. minucie przegrywały 4:5. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił jednak obrońca Maciej Zając.

Mniej emocji było w meczu juniorów Bałtyku z Karlikowem Sopot. Sopocianie wygrali w Gdyni 2:0 (1:0) obejmując prowadzenie już w 11. minucie po rzucie karnym w wykonaniu Karola Nikiela. 16-latkom z Bałtyku nie pomogło wsparcie w postaci kilku juniorów starszych. Po przerwie z zimną krwią błąd obrońców wykorzystał Patryk Pomaski i przypieczętował awans Karlikowa.

Sporo sił w meczu z GKS Kowale musieli włożyć w awans zawodnicy Polonii Gdańsk. Podopieczni Pawła Pagieły w regulaminowym czasie gry zremisowali 1:1. Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero dogrywka, w której zespół z Marynarki Polskiej okazał się lepszy od gości. Na wyjazdach awans do kolejnej rundy wywalczyły Jaguar Gdańsk i pierwszy zespół Gedanii. W Kolbudach sromotnej porażki doznał natomiast EX Siedlce Gdańsk, który podobnie jak juniorzy Bałtyku i rezerwy Gedanii zakończył przygodę z okręgowym Pucharem Polski.

IV rundę zaplanowano na 14 października. Do rywalizacji dołączą zespoły z III ligi, a wśród nich Lechia II Gdańsk, Arka II Gdynia i Bałtyk Gdynia. W finałach wojewódzkich wezmą udział dwa najlepsze zespoły z okręgu gdańskiego i po jednym z malborskiego i słupskiego. Zwycięzca awansuje do centralnych rozgrywek PP 2016/17.

MKS II Władysławowo - Celtic Reda 2:1
Orkan Rumia - Orlęta Reda 1:1 (karne 2:4)

• 2 3

• Patologia z Karlikowa dała popis siary przed młodzieżą z Gdyni.Czekałem na trening syna i patrzeć się nie chciało jak to niby dorośli ludzie pokazują młodzieży na czym polega gra w piłkę.Chamy i jeszcze raz chamy! Wstyd!

• 4 4

• Chamy z Baltyku

Nastoletni pilkarze baltyku o mniemaniu wielkich pilkarzy wraz ze swoimi rodzicami ze smietanki towarzyskiej gdyni dali pokaz chamstwa i buractwa.Kompletnie nie radzac sobie na boisku prowokowali chamskie sytuacje kopali bez pilki wyzywali sedziego ;).chkopcy ktorzy za chwile mieliby wejsc do pierwszego skladu baltyku kompletnie nie poradzili sobie z ekipa z B klasy zebrana w miesiac . Malo tego 3 tyg temu ten sam baltyk w podbnym skladzie przegral w 2 kolejce B klasy z karlikowem 8-0.Podczas meczu trener i kierownik Baltyku zachowywali sie karygodnie a druzyna konczyla mecz w 10 tak sam jak w meczu z przed dwoch dni .Rodzice , zawodnicy i kierownictwo klubu nie wytrzymali takich dwoch pstryczkow w nos jakie sprawilo i B klasowe Karlikowo i sprowokowalo przepychanki na parkingu po meczu pucharu polski.Przykry widok czego ucza mlodziez w baltyku .A sami zawodnicy duza chamstwa i mniemania o sb a bardzo malo umiejetnosci