Koszykarze Trefla poza play-off

30 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Trefl grał przez większą część meczu z Anwilem jak równy z równym. Niestety, nawet gdyby wygrał, to zwycięstwa Polpharmy i Energi Czarnych sprawiły, że do play-off i tak by nie wszedł. Trefl grał przez większą część meczu z Anwilem jak równy z równym. Niestety, nawet gdyby wygrał, to zwycięstwa Polpharmy i Energi Czarnych sprawiły, że do play-off i tak by nie wszedł.

Przez trzy kwarty Treflowi Sopot wychodziła ofensywna wymiana z liderem Polskiej Ligi Koszykówki - Anwilem Włocławek. W ostatniej części meczu gospodarze byli już bezwzględni. Wygrali 102:89 (26:28, 25:21, 25:21, 26:19). Jako że w ostatniej kolejce zwyciężyły zespoły Energa Czarni Słupsk i Polpharma Stargard, żółto-czarni nie awansowali do play-off. Skończyli sezon 2016/17 na 9. miejscu.

Leończyk 11 (6 zb.), Haws 9, Łączyński 9 (1x3), McCray 7 (1x3), Sobin 3 oraz Washington 24 (4x3, 7 as.), Dmitriew 11 (3x3), Jaramaz 10 (2x3), Bartosz 8, Młynarski 5 (1x3), Chyliński 3 (1x3), Komenda 2
Sędziowie: Calik, Liszka, Piróg
Widzów: 3213
Marković 19 (1x3, 11 zb.), Dylewicz 18 (3x3, 8 as.), Mielczarek 15 (5x3), Ireland 15 (1x3), Śmigielski 11 (2x3) oraz Karolak 8 (2x3), M. Kolenda 3 (1x3), Ł. Kolenda 0, Motylewski 0, Kulka 0, Laser 0

Jest wiele wariantów końcowego układu tabeli PLK. Większość z nich jest dla Trefla niekorzystnych. Najlepszej, gdyby wygrał we Włocławku, a Energa Czarni Słupsk lub Polpharma Starogard Gdański, czyli rywale w walce o miejsca 7-8 przegrali swoje mecze przegrali

TUTAJ ZNAJDZIESZ WARIANTY TABELI PLK PO OSTATNIEJ KOLEJCE SEZONU ZASADNICZEGO
W przypadku, gdy Trefl przegra z liderem PLK, wtedy pozostaje mu liczyć na to, że Energa Czarni wygrają, a przegra Polpharma. A ta o tej samej godzinie rozpoczyna mecz w Gdynia Arenie z Asseco. Wszystko dlatego, że z tej dwójki rywali tylko ze starogardzianami Trefl ma lepszy bilans bezpośrednich meczów
Podczas spotkania Trefla będziemy informować o wynikach meczów Energa Czarni Słupsk - Miasto Szkła Krosno oraz Asseco Gdynia - Polpharma Starogard Gdański
Trefl Sopot - skandują grupa kibiców żółto-czarnych znajdująca się na trybunach blisko ławki rezerwowych sopockich koszykarzy
Co do Anwilu, to dla lidera PLK mecz ten jest bez znaczenia. Pierwsze miejsce przed play-off zapewnił sobie już w poprzedniej kolejce. Choć z drugiej strony czeka na rywala właśnie z ósmej pozycji
Pod wodzą trenera Marcina Klozińskiego Trefl ma 5 meczów z rzędu bez porażki. Jeśli jednak spojrzeć na rywali, to tak trudnego w tym czasie nie miał
Sopocianie zagrają dzisiaj w pełnym składzie. Nikt nie narzeka na urazy, wszyscy biorą udział w rozgrzewce
Trener Kloziński wypuści na boisko taką pierwszą piątkę: 3 Ireland (TREFL), 7 Marković (TREFL), 8 Dylewicz (TREFL), 5 Śmigielski (TREFL), 55 Mielczarek (TREFL)
Natomiast pierwsza piątka trenera Anwilu Igora Milicicia to: 3 Haws (ANWIL), 9 Łączyński (ANWIL), 29 Leończyk (ANWIL), 13 Sobin (ANWIL), 00 McCray (ANWIL)
Przypomnijmy, że wszystkie dzisiejsze mecze w PLK rozpoczynają się o tej same porze, czyli o godz. 12:40
1'
ZACZYNAMY MECZ, pierwsza piłka dla Trefla
za 3 punkty
1'
[0:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
1'
[2:3] 2 punkty z półdystansu zdobywa McCray (ANWIL).
za 2 punkty
2'
[4:3] 2 punkty po przechwycie i z kontry zdobywa Łączyński (ANWIL).
za 3 punkty
2'
[4:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
za 3 punkty
2'
[4:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 3 punkty
3'
[4:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
czas
3'
Przerwa na żądanie Milicicia (ANWIL).
3'
W Słupsku Czarni zaczęli od prowadzenia 11:2, w Gdynia Assceo przegrywa z Polpharmą 6:8
3'
W takim układzie, Trefl jest na 9. miesjcu
za 2 punkty
4'
[6:12] 2 punkty z kontry zdobywa Łączyński (ANWIL).
za 3 punkty
5'
[9:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Łączyński (ANWIL).
za 3 punkty
5'
[9:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
6'
[11:15] 2 punkty z półdystansu zdobywa Łączyński (ANWIL).
wolne (trafione oba)
7'
[11:17] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
7'
[13:17] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Leończyk (ANWIL).
7'
Dylewicz (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
za 2 punkty
8'
[15:17] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (ANWIL).
za 2 punkty
8'
[17:17] 2 punkty z kontry zdobywa Washington (ANWIL).
czas
8'
Przerwa na żądanie Klozińskiego (TREFL).
8'
Zaglądamy do Słupska i Gdyni, Czarni prowadzą spokojnie z Miastem Szkła 23:11, a Asseco remisuje z Polpharmą 16:16
za 3 punkty
8'
[17:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 2 punkty
9'
[17:22] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
9'
Trefl popełnił dopiero pierwszy faul w tej kwarcie
za 3 punkty
9'
[20:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ANWIL).
za 2 punkty
9'
[20:24] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 5 Śmigielski (TREFL), do tego jest faulowany przez Leończyka
za 1 punkt
9'
[20:25] Rzut wolny trafia 5 Śmigielski (TREFL).
za 3 punkty
10'
[23:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ANWIL).
za 3 punkty
10'
[23:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 3 punkty
10'
[26:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Washington (ANWIL).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Sześć pierwszych rzutów z gry Trefla trafił zza linii 6,75 m. Dobrze wykorzystywał dziury w obronie, ale kiedy skuteczność sopocian pogorszyła się, nie było pomysłu na grę pod kosz i to może w późniejszym czasie stanowić problem dla żółto-czarnych
10'
Po pierwszej kwarcie Czarni prowadzą z Miastem Szkła 23:13, a Asseco przegrywa z Polpharnmą 16:24. Dla Trefla oznacza to, że jest poza czołową ósemką
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
za 2 punkty
11'
[26:30] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 3 punkty
11'
[29:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ANWIL).
11'
Hej Trefl - starają się pomóc kibice z Sopotu, ale są zagłuszani przez miejscowych fanów
za 2 punkty
12'
[31:30] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Jaramaz (ANWIL).
za 2 punkty
12'
[31:32] 2 punkty spod kosza zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 3 punkty
13'
[34:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jaramaz (ANWIL).
za 2 punkty
14'
[36:32] 2 punkty spod kosza zdobywa Bartosz (ANWIL).
czas
14'
14'
W Słupsku Czarni - Miasto Szkła 34:20, w Gdyni Asseco - Polpharma 20:24. Wygląda na to, że sopocianom pozostaje ściskać kciuki za rywala zza miedzy, bo w tym wypadku to on może pomóc w awansie do play-off
za 3 punkty
14'
[36:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
14'
Laser (TREFL) otrzymuje przewinienie techniczne za dyskusje
za 1 punkt
14'
[37:35] Rzut wolny trafia Washington (ANWIL).
za 2 punkty
14'
[39:35] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Bartosz (ANWIL).
15'
Mielczarek (TREFL) pudłuje dwa rzuty wolne
za 3 punkty
15'
[42:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Washington (ANWIL), a do tego faul Lasera
za 1 punkt
15'
[43:35] Rzut wolny trafia Washington (ANWIL).
za 2 punkty
15'
[43:37] 2 punkty spod kosza zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
16'
[43:39] 2 punkty spod kosza zdobywa 7 Marković (TREFL), a do tego faul Bartosza
za 1 punkt
16'
[43:40] Rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
16'
Czarni - Miasto Szkła 41:25, Asseco - Polpharma 24:32
za 2 punkty
16'
[45:40] 2 punkty zdobywa Sobin (ANWIL), plus faul Mielczarka
za 1 punkt
16'
[46:40] Rzut wolny trafia Sobin (ANWIL).
za 3 punkty
17'
[49:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chyliński (ANWIL).
za 2 punkty
17'
[49:42] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
czas
17'
17'
Przy niekorzystnym wyniku we Włocławku Trefl musi obserwować to, co dzieje się w Gdyni, a tam Asseco przegrywa z Polpharmą już tylko 31:34. Jeśli drużynie Przemysława Frasunkiewicza udałoby się wygrać, wtedy sopocianie wchodzą do play-off
17'
Efektowny blok Sobina (ANWIL) na Irelandzie (TREFL)
za 2 punkty
18'
[49:44] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL) i jest faulowany przez Młynarskiego
za 1 punkt
18'
[49:45] Rzut wolny trafia 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
18'
[49:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
19'
Przerwa w grze, na boisku leży Chyliński (ANWIL), który trzyma się za kolano - nie wygląda to dobrze
19'
Marković (TREFL) pomaga znieść Chylińskiego (ANWIL) z boiska
19'
Za Chylińskiego (ANWIL) wszedł Jaramaz (ANWIL), który wykonuje za kontuzjowanego Polaka rzuty wolne
19'
Jaramaz (ANWIL) pudłuje oba osobiste
za 2 punkty
19'
[49:49] 2 punkty spod kosza zdobywa 3 Ireland (TREFL).
20'
[51:49] McCray (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Sprytne zagrania Karolaka (TREFL) od pleców McCraya (ANWIL), skrzydłowy rzuca spod kosza, ale nie trafia...
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Treflowi udało się przestawić na grę pod kosza. Skutecznie robią to Dylewicz (TREFL) i Marković (TREFL), z obwodu dostaje się tam też Ireland (TREFL). Trefl mógł być na prowadzeniu, ale słabszy okres Lasera (TREFL), w którym dostał trzy faule - w tym techniczny - nieco napędził rywali z Włocławka
W Słupsku do przerwy Czarni - Miasto Szkła 48:31, w Gdynia Arnie Asseco - Polpharma Starogard Gdański 37:45. Tak więc ostatnie miejsca w play-off wyglądają obecnie tak:

7. Polpharma
8. Czarni
----------------
9. TREFL
Przypomnijmy, że przy ewentualnej porażce Trefla we Włocławku, czy przy zwycięstwie, jeżeli Czarni, który spokojnie prowadzą z Miastem Szkła, ostatecznie wygrają, to sopocian interesuje tylko wynik w Gdynia Arenie. A tam gospodarze muszą pokonać Polpharmę, aby żółto-czarni weszli do play-off
A we Włocławku najskuteczniejsi do przerwy byli: Dylewicz (TREFL) 13 pkt, Washington (ANWIL) - 10 pkt, Mielczarek (TREFL), Marković (TREFL), Ireland (TREFL), Łączyński (ANWIL), Dmitriew (ANWIL) - po 9 pkt
Trefl trafił 8 z 15 rzutów za trzy punkty, Anwil 8/16, za dwa jest odpowiednio 10/16 i 11/16. W zbiórkach goście przegrywają 13:14, w asystach prowadzą 13:11
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Anwilu
za 2 punkty
21'
[51:51] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
22'
[54:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa McCray (ANWIL).
22'
Marković (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
za 2 punkty
23'
[56:51] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (ANWIL).
za 2 punkty
24'
[58:51] 2 punkty z kontry zdobywa Leończyk (ANWIL).
czas
24'
24'
Asseco - Polpharma 43:56 - play-off coraz dalej od koszykarzy Trefla. W Słupsku Czarni dalej spokojnie prowadzą z Miastem Szkła 60:46
wolne (tylko 1 trafiony)
24'
[59:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (ANWIL).
za 3 punkty
25'
[59:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
za 2 punkty
25'
[61:54] 2 punkty z kontry zdobywa Haws (ANWIL), do tego faul Markovicia
za 1 punkt
25'
[62:54] Rzut wolny trafia Haws (ANWIL).
25'
[64:54] Jaramaz (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
26'
[64:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
26'
[66:57] Washington (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
27'
[66:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
27'
Asseco - Polpharma 51:61, Czarni - Miasto Szkła 67:54, Trefl cały czas poza play-off
28'
[66:62] 9 Karolak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
schodzi za faule
28'
25 Laser (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
28'
[68:62] Washington (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
28'
[70:62] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Haws (ANWIL).
za 3 punkty
28'
[70:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
za 2 punkty
29'
[72:65] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Dmitriew (ANWIL).
za 3 punkty
29'
[72:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
29'
[74:68] Młynarski (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
30'
[74:70] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Ireland (TREFL).
30'
Po trzech kwartach w Gdyni, Asseco - Polpharma 57:65
30'
[76:70] Bartosz (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Anwil przejął kontrolę nad meczem, czasami zmieniają to Dylewicz (TREFL) czy Marković (TREFL), ale ogólnie pogonie żółto-czarnych są nieskuteczne, ponieważ włocławianie zawsze znajdują na nie odpowiedź
30'
W Słupsku, w połowie czwartej kwarty Czarni - Miasto Szkła 75:65
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
za 3 punkty
31'
[76:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
31'
[78:73] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Haws (ANWIL).
31'
W Gdyni w 32. min. mamy 69:58 dla Polpharmy, więc Trefl jest poza czołową ósemką, czyli nie wchodzi do play-off
32'
[80:73] Bartosz (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
32'
[83:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jaramaz (ANWIL).
czas
32'
32'
Przenieśmy się na chwilę do Gdynia Areny, a tam Asseco - Polpharma 62:69 w 34. min.
za 2 punkty
33'
[83:75] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
33'
[85:75] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Haws (ANWIL).
34'
[85:76] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
34'
Asseco - Polpharma 64:69
za 3 punkty
35'
[88:76] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Washington (ANWIL).
za 2 punkty
35'
[88:78] 2 punkty spod kosza zdobywa 7 Marković (TREFL).
czas
35'
35'
Zakończył się mecz w Słupsku, Energa Czarni pokonali Miasto Szkła 89:70, a to oznacza, że awansowali do play-off. Nie widzą jeszcze, z którego miejsca. Jeśli Polpharma wygra z Asseco, to z 8., gdy przegra, wtedy z 7.
35'
A tymczasem w Gdynia Arenie Polpharma prowadzi z Asseco 74:64
za 2 punkty
35'
[90:78] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (ANWIL).
za 2 punkty
36'
[92:78] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Washington (ANWIL).
czas
36'
36'
W Gdynia Arenie do końca meczu 2 minuty 30 sekund, Asseco - Polpharma 67:79. A to oznacza, że Trefl zakończy we Włocławku sezon. Tylko cud może sprawić, że gdynianie pokonają starogardzian
za 2 punkty
36'
[92:80] 2 punkty dobijając swój niecelny rzut zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 3 punkty
37'
[95:80] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Młynarski (ANWIL).
38'
Śmigielski (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
za 3 punkty
38'
[98:80] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Washington (ANWIL).
za 2 punkty
38'
[98:82] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
39'
[98:84] 2 punkty spod kosza zdobywa 3 Ireland (TREFL).
czas
39'
39'
Ostatnia minuta w Gdynia Arenie, Polpharma prowadzi z Asseco 84:69 i to ona wejdzie do play-off, a Trefl skończy sezon na 9. miejscu
39'
Polpharma wygrała z Asseco 86:69, Trefl poza play-off
za 2 punkty
39'
[98:86] 2 punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
39'
[100:86] 2 punkty zdobywa Washington (ANWIL), do tego jest faulowany
39'
Washington (ANWIL) pudłuje rzut wolny
40'
Kulka (TREFL) pudłuje dwa rzuty wolne
za 2 punkty
40'
[102:86] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Komenda (ANWIL).
za 3 punkty
40'
[102:89] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa M. Kolenda (TREFL).
40'
KONIEC MECZU. Trefl nie dał rady pójść na wymianę ciosów z liderem PLk. Dlatego uległ we Włocławku. Ważniejszy dla sopocian był wynik w Gdyni, tam jednak Asseco uległo Polpharmie, więc żółto-czarni nie weszli do play-off i kończą sezon na 9. miejscu.

17 Polfarmex Kutno 32 5 27 2170:2463 37
Mecz Polfarmex Kutno - Stelmet Zielona Góra zweryfikowany jako walkower 20:0, ponieważ goście nie mieli wpisanych do protokołu co najmniej 6 zawodników z polskim paszportem.
Po sezonie zasadniczym awans do play-off uzyskało osiem najlepszych drużyn. Dla pozostałych zespołów rozgrywki się skończyły.
Tabela wprowadzona: 2017-04-30

Wyniki 30 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Polpharma Starogard Gdański 69:86 (16:24, 21:21, 20:20, 12:21)
  • Anwil Włocławek - TREFL SOPOT 102:89 (26:28, 25:21, 25:21, 26:19)
  • Energa Czarni Słupsk - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 82:77 (22:17, 23:17, 21:23, 16:20)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Rosa Radom 85:86 (24:27, 25:24, 20:15, 16:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89 (13:16, 20:20, 25:31, 28:22)
  • TBV Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 79:88 (25:14, 15:24, 19:25, 20:25)
  • AZS Koszalin - King Szczecin 81:111 (21:23, 16:26, 27:23, 17:39)
  • Polfarmex Kutno - MKS Dąbrowa Górnicza 76:85 (28:25, 15:23, 10:24, 23:13)
  • Energa Czarni Słupsk - Miasto Szkła Krosno 89:70 (23:13, 25:18, 15:15, 26:24)

Opinie (21)

• Cieniasy ! Równia pochyła jak u siatkarzy !

• 19 12

• Obciach. (5)

Koniec koszykówki w Trójmieście w kwietniu. Panowie Prezesi klubów wystąp teraz po medale z buraka.

• Sezon budowy (1)

Karolak,Mielony,Śmigielski,Dylu brać jednego doświadczonego Polaka+4 obcokrajowców. Kolendy i inne dzieciaki to na daleką ławę. Za silna liga na ogrywanie młodych. Kończy się to jak w Gdyni..

• 8 4

• a Kulka ?

• 0 8

• Transfery.

Proszę kontraktować koszykarzy a nie rzemieślników. Gracz ma zebrać, rzucić kiedy trzeba podać czy zastawić. Skaczących z dziurawymi łapami i zezem nie potrzebujemy. Aha i bez emerytur!!!

• 12 1

• Było o włos ale niestety :-(

W tym sezonie przynajmniej drużyna walczyła o playoff do końca.
    Miejmy świadomość, że w tym sezonie do wejścia potrzebne było 19 zwycięstw ( w ubiegłym 17). Jak bardzo rywalizacja była wyrównana pokazuje to, że Trefl gdyby miał 3 zwycięstwa więcej w sezonie mógł wylądować na 3-4 miejscu po rundzie zasadniczej.
    Moim zdaniem na braku playoff zaważyła fatalna postawa na początku roku w styczniu i lutym (kilka porażek z rzędu). Potem była jeszcze szansa to nadrobić ale przegraliśmy mecze z Czarnymi i Polpharmą - czyli jak się okazało bezpośrednimi rywalami o playoff. Na pewno żal punktów straconych w Krośnie i Lublinie.
    Być może wcześniejsza zmiana trenera dałaby pozytywny impuls. TO on jednak prowadził zespół 3/4 sezonu. Playoff nie ma a i z mitycznego ogrywania młodych to się można co najwyżej pośmiać.
    Skład był całkiem dobry jednak z jakichś przyczyn nie zagrał wg mnie na miarę swojego potencjału. W ostatnich kilku meczach było widać coś lepszego ale to już musztarda po obiedzie.
    Zarząd niech się weźmie do roboty i zacznie myśleć o następnym sezonie. Znając polskie realia ta drużyna będzie wyglądać diametralnie inaczej.
    Darujcie sobie angażowanie za pół darmo graczy, którzy nie załapali się nigdzie i na siłę szukają pracodawcy w trakcie sezonu (Stamenkovic, Laser). Owszem, czasem można trafić ale ostatnie lata pokazują, że akurat w Treflu nie mają do tego szczęścia czy też umiejętności i i kontraktują mało przydatnych grajków.
    Nikola i Anthony - dzięki za grę, bo dla Was Trefl to już przeszłość.

• 21 4

• Chciwość nie popłaca (5)

Chcieliśmy mieć dwa silne zespoły w trójmieście? No to mamy... Jeden zespół złożony z samych polaków, więc czego się więcej spodziewać? I tak dużo wywalczyli. Plus taki, że młodzi Polacy mogą pograć i się wybić. Drugi zespół średnich koszykarzy, bo ani nie zasłużyli na Play Offy, ani nie grali na tyle źle by w nich nie walczyć. Jednak taka Polfarma Starogard okazała się lepsza i to Oni zagrają w play Offach. Chociaż nie wiem, czy to się wydarzy w ich najbliższych kilku meczach będzie można nazwać walka. Będzie to raczej próba pokazania czegokolwiek, by nie zakończyć sezony wielkimi porażkami.

Dziękuję za uwagę :)

• 14 4

• Jak to chcieliśmy? Chcieć to jedno a móc to drugie. (4)

Ja bym chciał żeby nawet 3 mocne ekipy były w trójmieście i co z tego?
      Sopot zbudował drużynę od zera i doszedł tam gdzie jest teraz.
      Na mecze Trefla chodzili ludzie z całego trójmiasta.
      Gdańsk ma swojego Korsarza, chociaż dzisiaj to ma tylko legendę po nim i grupy młodzieżowe ale widać taka koniunktura.
      Tylko Gdynia nie była jakoś zadowolona i nie wystarczyły mistrzowskie koszykarki.
      Zamiast awansu sportowego załatwiło drużynę się poklepywaniem po plecach i układami. Łatwo przyszło, łatwo poszło.
      Komu przypisujesz tą chciwość?

• 11 6

• ano budują od 2009 roku (1)

I ciągle w punkcie wyjścia. Mocarstwowe aspiracje i układy towarzyskie prezydenta 37-tysięcznego miasta, które ma ambicję być gospodarzem dla szeregu drużyn, ale nie za swoje pieniądze, stworzyło klona. Klon wyszedł na miarę możliwości - czyli marnie. Można co najwyżej powspominać i próbować na kogoś zrzucić. I tak już zostanie, póki obie te drużyny nie pójdą do piachu, bo ambicjami się jeszcze nikt nie wykarmił...

• 9 2

• Ujęte idealnie w punkt!!!!

• 7 1

• kolejne brednie zaplakanego kibica z sopotu

A Ty gościu wciąż swoje jak te dziadki z pisu - a noz ludzie uwierzą....Sopot czyli karnowski i wierzbicki od koncowki lat 90 przestali finansować klub pieniędzmi, które moglyby wystarczyc na walke o czolowke ekstraklasy, ba! pokusze się o stwierdzenie ze nie starczylyby w ogole na ekstraklasę, gdyby nie pieniądze Krauzego z Gdyni nie byłoby nic, dziwne nie jest ze gość przeniosl klub do Gdyni, a wierzbickiemu kupil zielona karte i dal 2 mln na gre dla nwego klubu...wierzbicki i owzem dużo dla sportu zrobil, ale dużo zaprzepascil, koszykowke utracil na rzecz Gdyni a siatkowke sprzedal do Krakowa..wiec przestan bredzić ze ta Gdynia zabrala koszykowke, bo to wierzbicki ja oddal/sprzedal i sam otworzyl sztuczny twor

• 7 1

• Sołtysowi z Sopotu

• 2 0

• wcześniej...

gdyby... pozbyć się tego super trenera.
    Chyba wszyscy widzą jak drużyna mogła grać. W sporcie trzeba podejmować ryzyko a włodarze ZA PÓŹNO podjęli próbę ratowania sezonu. Może to ich czegoś nauczy! Szkoda tego zespołu. Mogli sprawić niespodziankę w dalszych grach.

• 23 0

• i spoko

i kosztów mniej bo licho
    i można dumać jak tu jakiś skład sklecić na przyszły sezon

• 3 3

• Rozwiązać ten twór bez wyników, tak jak to się stało z Atomem, który też zajął 9 lokatę i to składem juniorskim w OL.

• 10 11

• Czesio co, grilla kudłatemu rozpalał? (1)

Najwyższa pora pozbyć się patałachów w tej drużynie i zbudować nową. Tacy jak Czesio tylko młodym miejsce zabierają, dość układzików. Nie mam zamiary tracić kasy na upychanie swojaków w Treflu.

• 12 2

• Klub którym rządzi Sołtys i takie mecyje adekwatne do władzy

• 8 1

• dzięki za walkę (prawie) do końca (1)

Tak naprawdę fatalny układ spotkań i bardzo wysokie prawdopodobieństwo, ze rywale wygrają sprawił, że Trefl w drugiej połowie już nie walczył o życie we Włocławku