Arka zremisowała z Wisłą Płock

30 lipca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Marcin Warcholak z karnego strzela gola dla Arki Gdynia. Marcin Warcholak z karnego strzela gola dla Arki Gdynia.

Piłkarze Arki Gdynia w meczu numer 400 w historii występów w ekstraklasie zremisowali u siebie z Wisłą Płock 1:1 (1:1). Gola dla gospodarzy strzelił z karnego Marcin Warcholak. Żółto-niebiescy zaliczyli siódme oficjalne spotkanie z rzędu bez porażki. Ta passa zaczęła się 27 maja. Trener Leszek Ojrzyński pomiędzy pojedynkami w kwalifikacjach Ligi Europy z duńskim FC Midtjylland dokonał rotacji w składzie. Niektórym piłkarzom dał odpocząć. W poniedziałek od godziny 11 w siedzibie Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki przy ul. Olimpijskiej (przy wjeździe na parking, przy boisku sztucznym tzw. klatka) do nabycia będzie 35 pakietów w cenie 400 zł (przejazd w obie strony i bilet) oraz około 50 wejściówek po 40 zł na czwartkowy mecz w Herning.

Wisła Płock Wisła Płock
1 Steinbors - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 26 Danch, 23 Warcholak - 17 Marciniak, 21 Sambea - 24 Kun, 10 Nalepa, 13 Piesio - 9 Jurado
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa) oraz Obukowicz, Winkler
Widzów: 8124
87 Kiełpin – 20 Stefańczyk, 25 Szymiński, 17 Byrtek, 95 Stępiński - 10 Merebaszwili, 8 Furman, 6 Rasak, 9 Reca - 27 Piątkowski, 19 Biliński
  • 46' 14 Nalepa Zmiany 44 Żebrakowski
  • 65' 9 Jurado Zmiany 11 Siemaszko
  • 76' 21 Sambea Zmiany 20 Kriwiec
  • 46' 25 Szymiński Zmiany 5 Sielewski
  • 46' 27 Piątkowski Zmiany 14 Dźwigała
  • 65' 8 Furman Zmiany 26 Łasicki
  • 45+1 Warcholak karny
  • 6' Byrtek
  • 21' Jurado
  • 33' Marciniak
  • 59' Piesio
  • 87' Danch
  • 23' Furman
  • 45' Kiełpin

Tak kibice podziękowali piłkarzom Arki za mecz z Wisłą Płock

Radość na trybunach po golu Marcina Warcholaka

W każdej z połów sędzia przerywał mecz. Zobacz, co robili wtedy piłkarze

Dla Arki to mecz numer 400 w ekstraklasie. Dotychczas 114 wygrali, 116 zremisowali, doznali 169 porażek przy bilansie bramkowym 390:511
4 zmiany personalne w "11" i kilka kolejnych na pozycjach w porównaniu z podstawowym składem na FC Midtjylland. Do gry wchodzą: Jurado (ARKA Gdynia), Danch (ARKA Gdynia), Zbozień (ARKA Gdynia) i Nalepa (ARKA Gdynia). Odpoczywają: Sobieraj, Marcus, Socha i Sołdecki

ARKA - MIDTJYLLAND 3:2: RELACJA, VIDEO, FOTO. WYSTAW OCENY PIŁKARZOM
Michał Nalepa (ARKA Gdynia) tłumaczy, że gra w niedzielę w ekstraklasie wcale nie wyklucza podstawowego składu w Danii

PRZECZYTAJ WYWIAD Z POMOCNIKIEM ARKI

w "18" nie ma w ogóle strzela 2 goli w Lidze Europy Marcusa, a na ławce zdobywca bramki na wagę zwycięstwa w czwartek

PRZECZYTAJ WYWIAD Z RAFAŁEM SIEMASZKO, STRZELCEM ZWYCIĘSKIEGO GOLA W MECZU Z FC MIDTJYLLAND
pełna ławka rezerwowych Arki: 80 Pilarz, 2 Socha, 3 Sobieraj, 11 Siemaszko, 19 Jazvić, 20 Kriwiec, 44 Żebrakowski
pod stadionem pewne utrudnienia z dojazdem na stadion około 45 minut przed rozpoczęciem gry. Miało to związek z eskortowaniem przez policję kilkudziesięcioosobowej grupki kibiców Wisły
nie tylko ranga meczu, ale także upalna, plażowa pogoda sprawiła, że dziś ludzi będzie znacznie mniej niż w czwartek. Wówczas padł rekord frekwencji stadionu - 14 037 kibiców.
koszulka od prezesa Pertkiewicza dla Marcjanika (ARKA Gdynia), który rozgrywa mecz numer 100 w Arce. Przed pierwszym meczem ligowym podobnym trykotem uhonorowany został Warcholak (ARKA Gdynia)
Wisła w porównaniu z ostatnią kolejką, w której pokonała Lecha Poznań 1:0, dokonała jednej zmiany w "11". Do gry wchodzi drugi napastnik Piątkowski (Wisła Płock) w miejsce pomocnika Wlazło
rezerwowi Wisły: 1 Kryczka, 6 Sielewski, 7 Varela, 11 Pirvulescu, 14 Dźwigała, 26 Łasicki, 45 Lebedyński
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki. Goście białe stroje
kapitanem Arki jest dziś Marciniak (ARKA Gdynia). Przypomnijmy, że wcześniej w tym sezonie opaskę nosili: Sobieraj i Socha
"Arka Gdynia", a po chwili "Tylko zwycięstwo" - skandowanie już przed pierwszym gwizdkiem
1'
od środka rozpoczęła Wisła
1'
gorąco dziś w Gdyni. Obaj trenerzy zrzucili marynarki. Przy linii bocznej stoją w samych koszulach i od razu udzielają wskazówek podopiecznym
2'
w przypadku zwycięstwa Arka może objąć prowadzenie w ekstraklasie, ale to także zależy od grającej równolegle w Jagiellonii, która obecnie ma 2 punkty więcej
3'
na razie Arka gra piłką, Wisła stara się przeszkadzać
4'
pierwsza interwencja Kiełpina (Wisła Płock)
4'
udany chwyt piłki przez bramkarza gości zachęcił do pierwszego dopingu kibiców Wisły, którzy siedzą za bramką Kiełpina (Wisła Płock)
5'
pierwszy róg dla Wisły
5'
na raty, gdyż najpierw Jurado (ARKA Gdynia), a po chwili Piesio (ARKA Gdynia) blokowali Bilińskiego (Wisła Płock), który starał strzelać po dośrodkowaniu z rogu Furmana (Wisła Płock)
6'
[0:1] Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Byrtek, który uderzył piłkę głową po wrzucie z autu Recy. Przypomnijmy, że tego obrońcę Wisły Arka bezskutecznie próbowała pozyskać w przerwie zimowej
7'
"Arka gol" - tak kibice reagują na stratę gola. Natychmiast próbują dodać animuszu miejscowym piłkarzom
10'
niecelny strzał sprzed pola karnego Sambei (ARKA Gdynia)
11'
Zbiozień z autu prosto w pole karne, ale Kiełpin (Wisła Płock) wyszedł do piłki i pewnie ją złapał
12'
"Areczko, my chcemy gola" - z trybun
12'
"Jeszcze jeden" - skandowanie natomiast z sektora gości
13'
korzystny wynik wraz z upalną aurą sprawił, że wielu kibiców gości rozebrało się od pasa w górę
13'
Próba prostopadłego podania Marciniaka (ARKA Gdynia) w kierunku Kuna, ale przejął piłkę Szymiński (Wisła Płock)
13'
szybka odpowiedź gości. Zablokowane dośrodkowanie Recy (Wisła Płock) i róg dla Wisły
14'
z rogu Furman (Wisła Płock) próbował dograć na głowę Byrtka. Tym razem ubiegł go Zbozień (ARKA Gdynia)
15'
Biliński (Wisła Płock) odważnie dryblował, mimo że naprzeciw miał trzech arkowców. W ostatniej chwili wślizgiem piłkę na róg wybił Danch (ARKA Gdynia)
15'
tym razem krótkie rozegranie rogu i dopiero po chwili dośrodkowanie. Nie doskoczył do piłki zamykający akcję Reca (Wisła Płock)
16'
Kun (ARKA Gdynia) strzelił gola, ale nie został od uznany, gdyż sędzia ocenił, że podający do Patryka Marciniak (ARKA Gdynia) faulem zabrał piłkę Byrtkowi
17'
pomocy medycznej wymaga Reca (Wisła Płock)
19'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
20'
na spalonym Byrtek (Wisła Płock), który biegnie pod bramkę Arki przy każdym stałym fragmencie gry. Nic dziwnego, bo chyba jest najwyższy dziś na boisku
20'
Jurado (ARKA Gdynia) zbyt mocno podał w polu karnym do Piesio (ARKA Gdynia), a byłaby bramkowa sytuacja. Do odbitej piłki doszedł Nalepa (ARKA Gdynia) i mocno uderzył. Kiełpin (Wisła Płock) odbił piłkę
21'
Żółtą kartką został ukarany Jurado (ARKA Gdynia), który próbując dobijać po strzale Nalepy sfaulował rywala
23'
Żółtą kartką został ukarany Furman (Wisła Płock), który 3 metry od linii pola karnego sfaulował Piesio
24'
Nalepa (ARKA Gdynia) dobrze strzelił z wolnego. Posłał piłkę nad murem, ale niestety tuż obok słupka. Bramkarz nawet nie zareagował.
24'
Uderzenie było tak nieznacznie niecelne, że niektórym kibicom wydawało się, iż jest gol i wyskoczyli do góry z radosnym okrzykiem "Jest!"
25'
sędzia zarządził przerwę, która jest praktykowana, gdy mecze toczą się przy wysokich temperaturach. Piłkarze udali się do ławek, by uzupełnić niedobór płynów
26'
zwyczajowo taka przerwa trwa około minuty i tak było też w Gdyni
26'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
27'
Steinbors (ARKA Gdynia) ratuje się wybicie w aut
28'
Danch (ARKA Gdynia) przechwycił piłkę i włączył się do ataku. Warcholak (ARKA Gdynia) jednak źle dośrodkował w pole karne
30'
zablokowane dośrodkowanie Warcholaka (ARKA Gdynia)
30'
Marciniak (ARKA Gdynia) wywalczył róg. Arka stara się zamykać rywali na ich połowie
31'
Nalepa (ARKA Gdynia) dośrodkował przed pole karne, tutaj Piesio (ARKA Gdynia) zagrał głową w "16", ale piłka nie dotarła do żadnego z jego kolegów
31'
nadal zbyt wolno i zbyt niecelnie grają piłkarze Arki w ofensywie, choć chęci do atakowania im nie brakuje
32'
kolejny dobry rajd Recy (Wisła Płock) lewym skrzydłem. "Wyjechał" z piłką poza boisko
33'
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (ARKA Gdynia), który faulował Merebaszwiliego
35'
Kun (ARKA Gdynia) wywalczył róg
35'
krótko rozegrany róg przez Nalepę (ARKA Gdynia) i Kuna, ale bez zaskoczenia dla gości
36'
zablokowany strzał Zbiozienia. Będzie kolejny róg
37'
zamieszanie w "16" po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia). Blokowane strzały Piesio (ARKA Gdynia) i Kuna. Akcję przerwał spalony Marciniaka (ARKA Gdynia), do którego próbował dograć Warcholak (ARKA Gdynia). Nic nie dało też reklamowanie zagrania ręką, przy próbie blokowania wspomnianych strzałów
39'
coraz większa przewaga Arki, ale na razie owocuje tylko stałymi fragmentami. Tym razem wolny. Dobra pozycja do dośrodkowania w pole karne
40'
Po wrzutce z wolnego Nalepy (ARKA Gdynia) będzie róg, bo piłkę przed wyjściem poza boisko jako ostatni dotknął Kiełpin (Wisła Płock)
40'
nieudana główka Marciniaka (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia)
41'
teraz seria autów. Piłka przelatuje z jednej strony boiska na drugie, ale nie ma celnego strzału Arki
42'
sędzia napomina Kiełpina (Wisła Płock), który już zaczął grać na czas i zwlekał z wybiciem piłki od bramki
43'
kolejny róg dla Arki
43'
znów po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia) z narożnika boiska bez zagrożenia dla Wisły
43'
sędzia odgwizdał faul w polu karnym Wisły Kuna na Stefańczyku (Wisła Płock)
44'
nieodpowiedzialne zachowanie Kiełpina (Wisła Płock). Wyciął na skraju pola karnego własnego obrońcę, ale i Jurado (ARKA Gdynia). Sędzia po krótkim zawahaniu podyktował karnego
45'
Żółtą kartką został ukarany Kiełpin (Wisła Płock), który protestował przeciwko decyzji sędziego
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Warcholak z karnego. Bramkarz wyczuł intencję obrońcy Arki, ale strzał był mocny i piłka trafiła do siatki tuż przy lewym słupki bramki gości
45+2
"Arkowcy gol", a potem "Jeszcze jeden" z trybun
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI REMIS 1:1
Arka ma optyczną przewagę, Wisła czeka na kontry. Jednak ponadto obie drużyny mają jedną receptę na zdobycia gola. Wykorzystać stałe fragmenty gry. Zwłaszcza gdynianie mieli okazję przećwiczyć rozegranie rogów, wolnych i autów. Zawsze czegoś w nich brakowało. Na ogół tego co i w atakach pozycyjnych: właściwych decyzji, szybkości i precyzji. Wyrównać udało się dopiero po karnym.
Natomiast Wisła nie musiała forsować tempa, gdyż mecz ułożył się dla niej idealnie. Zaskoczyła Arkę po rozegraniu wrzutu z autu.
w przerwie uhonorowany 12-letni Szymon, którego rodzice skorzystali z klubowej oferty dla jubilatów. Ponadto konkurs dla kibiców na celność strzałów na bramkę
Kibicom, którzy poza piłką nożną interesują się także żużlem, przypominamy, że rozpoczęliśmy relację live z meczu 1. ligi pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk a Polonią Bydgoszcz

TUTAJ LIVE Z MECZU ŻUŻLOWCÓW

jeśli intensywność rozgrzewki w przerwie przełoży się od razu na zmiany, to w Wiśle będą dwie, a w Arce jedna. Najintensywniej rozgrzewał się Żebrakowski
są dwie zmiany w Wiśle
46'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szymiński, w jego miejsce wchodzi Sielewski.
46'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piątkowski, w jego miejsce wchodzi Dźwigała.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Żebrakowski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
47'
Arka przeszła na ustawienie 1-4-4-2 z wysuniętymi Żebrakowskim (ARKA Gdynia) i Jurado (ARKA Gdynia)
47'
natomiast Wisła wycofała się z tego ustawienia, zamieniając jednego z napastników na środkowego pomocnika, jakim jest Dźwigała (Wisła Płock)
49'
dobre podanie Piesio (ARKA Gdynia) do Żebrakowskiego (ARKA Gdynia), ale rezerwowy Arki źle przyjął piłkę 17. metrów od bramki
51'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z wolnego Furmana (Wisła Płock)
51'
szansa Arki na kontrę 2 na 1, ale Jurado (ARKA Gdynia) w walce o górną piłkę sfaulował Sielewskiego (Wisła Płock), który wszedł do gry na środek oobrony
52'
Reca (Wisła Płock) indywidualną akcję skończył strzałem wysoko nad poprzeczką
53'
dośrodkowanie Sambei (ARKA Gdynia) prosto w ręce Kiełpina (Wisła Płock)
55'
wyrównany początek drugiej połowy, ale nadal brakuje dokładności z obu stron
56'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie drugiej bramy" - z trybun
57'
Ostra gra z obu stron. Sędzia na nią pozwala
58'
gwizdy z trybun, gdyż sędzia nie jest konsekwentny. Nie wiadomo, kiedy puści grę, a kiedy przerwie ją gwizdkiem, jak teraz dyktując wolnego dla gości
59'
Żółtą kartką został ukarany Piesio (ARKA Gdynia) po faulu na Furmanie
60'
Oficjalna frekwencja 8124 kibiców
60'
rozgrzewa się Siemaszko
62'
róg po kontrze Jurado (ARKA Gdynia). Stępiński (Wisła Płock) ryzykował wślizgiem, gdyż posłał piłkę obok słupka własnej bramki
62'
niewiele brakowało, aby po dośrodkowaniu z rogu do strzału głową doszedł Żebrakowski (ARKA Gdynia)
63'
tym razem Żebrakowski (ARKA Gdynia) nie opanował piłki w polu bramkowym, mimo dobrego podania Kuna
63'
Warcholaka (ARKA Gdynia) domaga się karnego. Sędzia z opóźnieniem zagwizdał, ale wycofał akcje przed "16". Wolny zamiast karnego
64'
strzał z wolnego Sambei (ARKA Gdynia) nad poprzeczką
64'
1,5 godziny wcześniej niż Arka dziś mecz rozpoczął FC Midtjylland. Duńczycy w lidze wygrali 2-1 z Randers FC po golach Paula Onuachu w 19. i Jonasa Borringa w 53. minucie
65'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jurado, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
65'
głośne skandowanie z trybun "Rafał Siemaszko (ARKA Gdynia) "
65'
Wisła Płock przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Furman, w jego miejsce wchodzi Łasicki.
67'
zamieszanie w "16" Arki. Mimo że Steinbors (ARKA Gdynia) złapał piłkę, będzie róg dla Wisły
68'
sędzia upomina słownie Byrtka i Zbozienia (ARKA Gdynia), którzy przepychali się w polu karnym
68'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Stefańczyka (Wisła Płock)
70'
Siemaszko (ARKA Gdynia) powinien uderzać sprzed pola karnego, ale zdecydował się jeszcze na zwód i odskoczyła mu piłka za daleko od nogi
71'
znów przerwa na uzupełnienie płynów
74'
po akcji Warcholaka (ARKA Gdynia) nie ma nawet rogu
74'
znów sędzia upomina Kiełpina (Wisła Płock) za opóźniania gry. Przypomnijmy, że taka słowna reprymenda miała miejsce już w pierwszej połowie, a kartki nie ma
76'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Kriwiec.
76'
dla Kriwca to debiut w Arce. Poprzedni sezon spędził w... Płocku. Bilans pomocnika w Wiśle to 24 mecze, w tym 17 w podstawowym składzie i 3 gole
77'
szczęście przy Arce, że nikt nie zamknął akcji na prawej stronie, gdyż bramka była już pusta. Merebaszwili ograł Kriwieca i zagrał wzdłuż bramki
78'
strzał z dystansu nad poprzeczką Żebrakowskiego (ARKA Gdynia)
78'
"Wygramy, wygramy" - skandowanie z sektora gości
79'
"Sialalala Arka Gdynia" - na sektorach gospodarzy
81'
Wolny dla Arki. Szansa na centrę w pole karne
82'
i była wrzutka Warcholaka (ARKA Gdynia), ale zbyt łatwa dla płockiej defensywy
83'
Kriwiec (ARKA Gdynia) przerwał kontrę Bilińskiego (Wisła Płock)
83'
po zagraniu głową Zbozienia (ARKA Gdynia) Byrtek (Wisła Płock) przepchnął Żebrakowskiego (ARKA Gdynia) i zdążył głową wybić piłkę nad własną bramką
84'
złe dośrodkowanie Kriwieca (ARKA Gdynia) z rogu
85'
wysoko nad bramka skierowana piłka z woleja sprzed "16" przez Kriwieca (ARKA Gdynia)
87'
Żółtą kartką został ukarany Danch (ARKA Gdynia), który faulem przerwał kontrę Łasickiego
87'
spiker informuje kibiców gości, że w swoim sektorze będą musieli spędzić 20-25 minut, licząc od końcowego gwizdka
87'
Łasicki (Wisła Płock) potrzebuje pomocy masażystów
88'
zablokowany strzał Recy (Wisła Płock)
89'
niecelne uderzenie Kuna
90'
starcie Piesio (ARKA Gdynia) i Merebaszwiliego (Wisła Płock) przed polem karnym Wisły. Obaj się przewrócili i wspali po chwili, a sędzia nie przerwał gry
90'
4 minuty doliczone