Lech wygrał z Arką, zabrał lidera Lechii

10 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Tak cieszyli się kibice po jedynym golu dla Arki Gdynia w meczu z Lechem Poznań

Mimo że mecz ułożył się dla piłkarzy Arki Gdynia fatalnie, podjęli oni walkę z Lechem Poznań o jak najkorzystniejszy wynik. Mecz oglądało ponad 11,5 tysiąca kibiców. Żółto-niebiescy jako pierwsi strzelili "Kolejarzowi" gola w tym roku, ale przegrali 1:4 (0:3). Ten wynik oznacza, że z fotelem lidera ekstraklasy pożegnała się Lechia Gdańsk.

13 Jałocha - 33 Zbozień, 3 Sobieraj, 29 Marcjanik, 17 Marciniak - 8 Marcus, 21 Sambea, 20 Hofbauer, 77 Formella - 10 Szwoch - 11 Siemaszko
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Przybył (Kluczbork) oraz Sokolnicki, Arys
Widzów: 11 514
30 Putnocky - 28 Wasielewski, 3 L.Nielsen, 26 Wilusz, 22 Kostewycz - 6 Trałka - 17 Makuszewski, 86 Majewski, 14 Gajos, 10 Jevtić - 24 Kownacki
  • 62' 10 Szwoch Zmiany 26 Trytko
  • 73' 8 Marcus Zmiany 19 Bożok
  • 77' 21 Sambea Zmiany 14 Nalepa
  • 66' 86 Majewski Zmiany 18 Radut
  • 75' 24 Kownacki Zmiany 11 Robak
  • 82' 17 Makuszewski Zmiany 8 Pawłowski
  • 51' Siemaszko
  • 5' Gajos
  • 17' Jevtić
  • 44' Kownacki
  • 79' Robak
  • 31' Sobieraj
  • 49' Wasielewski

11,5 tysiąca kibiców na meczu Arka - Lech w Gdyni

Rafał Siemaszko (nr 11) jako pierwszy w tym roku strzelił gola Lechowi Poznań w oficjalnym meczu. Matus Putnocky (30) był niepokonany przez 548 minut. Rafał Siemaszko (nr 11) jako pierwszy w tym roku strzelił gola Lechowi Poznań w oficjalnym meczu. Matus Putnocky (30) był niepokonany przez 548 minut.

Trener Arki nie ukrywa, że to Lech będzie faworytem, ale liczy na niespodziankę swoich podopiecznych

TAK ZAPOWIADALIŚMY MECZ ARKA - LECH
na lewej pomocy zagra Formella (ARKA), który do Gdyni wypożyczony jest z Lecha

DARIUSZ FORMELLA: DLA MNIE TO WYJĄTKOWY MECZ. PRZECZYTAJ WYWIAD ZE SKRZYDŁOWYM, KTÓRY DO ARKI JEST WYPOŻYCZONY Z LECHA
dwie zmiany w obronie Arki w porównaniu z ostatnim meczem. Za chorego Sochę zagra Zbozień (ARKA), a na środku defensywy mamy roszadę powrotną i Sobieraj (ARKA) zastępuje Stolca
Arka w tym meczu nastawiona na grę z kontry co podkreśla obecność w ataku Siemaszki (ARKA)
pierwszy mecz tych drużyn w Poznaniu zgromadził ponad 40 tys. kibiców. W Gdyni spodziewanych jest około 10-tysięczna widownia

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ LECH - ARKA 0:0. W POZNANIU BYŁO PONAD 40 TYS. KIBICÓW NA TRYBUNACH
o frekwencji dokładnej poinformujemy w 2 połowie, gdyż wówczas w Gdyni dostajemy oficjalne dane w tym względzie
rezerwowi Arki: 1 Steinbors, 7 Błąd, 14 Nalepa, 19 Bożok, 23 Warcholak, 26 Trytko, 32 Stolc
Lech dokonał aż 5 zmian w porównaniu z "11", którą wystawił w ostatniej kolejce na Lechię. Dwie w obronie są wymuszone kartkami Bednarka i Kędziory
w ich miejsce do gry wchodzą L.Nielsen (LECH) oraz po raz pierwszy w ekstraklasie w podstawowym składzie zagra Wasielewski (LECH)
duże zmiany w linii ofensywnej. Z 6 graczy z ostatniego meczu miejsce w "11" utrzymało tylko dwóch: Makuszewski (LECH) i Trałka (LECH)
tylko jeden defensywny pomocnik oraz nominalny środkowy pomocnik na lewym skrzydle pokazuje, że Lech ma ochotę narzucić swoje warunki gry i zdominować środkową strefę boiska
rezerwowi Lecha: 1 Burić, 8 Pawłowski, 11 Robak, 15 Dudka, 18 Radut, 19 N.Nielsen (LECH), 55 Tetteh
trener Bjelica dziś na trybunach, to kara po meczu z Lechią. Drużynę przy ławce rezerwowych prowadzi jego asystent - Poms
na trybunach m.in. współpracownik selekcjonera Nawałki - Małowiejski
grupy prowadzące doping dla Lecha i Arki siedzą za bramkami. Wzajemne uprzejmości rozpoczęli goście, skandując "Arka", miejscowi odpowiedzieli "Kolejarz"
w pierwszym piątkowym meczu ekstraklasy Śląsk przegrał z Piastem 3:4
odgrywany jest hymn Lecha, kibice śpiewają
piłkarze na prezentacji przy dźwiękach Roty Arki
Arka na żółto-niebiesko, Lech na niebiesko-biało
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
błyskawiczna akcja Lecha. Jałocha (ARKA) odbił piłkę po strzale z bliska Makuszewskiego (LECH), do którego dogrywał Kownacki
2'
doping dla obu stron
5'
[0:1] LECH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gajos. Znów akcja prawym skrzydłem. Niemal kopia sytuacji z 1. minuty. Tym razem Majewski i Jevtić "rozrzucili" gdyńską obronę. Ten pierwszy zagrał w pole bramkowe, gdzie Gajos dopełnił formalności, uprzedzając Marciniaka
6'
pierwszy róg dla Arki
7'
po dośrodkowaniu Hofbauera (ARKA) z rogu główkował Marcus (ARKA), ale jego uderzenie zostało zablokowane
8'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
10'
próbka indywidualnego dryblingu Siemaszki (ARKA), ale z dala od bramki Lecha
13'
Arka stara się atakować, ale dobrze zorganizowany Lech na razie rozbija te próby
14'
niekorzystny wynik sprawia, że Arka musi grać inaczej niż sobie zakładała. Już nie może tylko czekać na przeciwnika
16'
długa piłka Hofbauera (ARKA) do Formelli (ARKA), ale zdążył ją przeciąć Wasielewski (LECH)
16'
dośrodkowanie Zbozienia (ARKA) w pole karne, ale daleko od piłki Siemaszko (ARKA)
17'
Sobieraj (ARKA) wybija piłkę na róg. Ataki Lecha są nadal bardzo szybkie
17'
[0:2] LECH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jevtić. Wydawało się, że sytuacja jest wyjaśniona, gdy Sobieraj głową wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Majewskiego. Jednak przejął ją Jevtić, podciągnął bliżej pola karnego i oddał niesygnalizowany strzał. Futbolówka znalazła się w lewym rogu bramki Jałochy
18'
"Arka gol" - z trybun
19'
wolny dla gospodarzy, ale ponad 30 metrów od bramki
20'
Putnocky (LECH) piąstkuje po wrzutce z wolnego Hofbauera (ARKA)
21'
wolny dla Arki tym razem z wysokości pola karnego
21'
a zaraz po nim róg
21'
Putnocky (LECH) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
22'
Lech znów pozwala spokojnie rozgrywać piłkę do około 40 metrów od własnej bramki. Tutaj następuje zdecydowany atak na piłkarza, który ma piłkę
23'
kolejny przechwyt Lecha w środku pola i błyskawiczny atak. Podawał Majewski, a Kownacki (LECH) w doskonałej sytuacji nie trafia w bramkę
25'
Lech nie boi się też przerywać akcji faulami, gdy tylko Arce coś się uda. Kolejny wolny Hofbauera (ARKA)
25'
piłka z wolnego prosto w ręce Putnocky'ego (LECH)
27'
próba kontry Arki, ale Siemaszko (ARKA) rozkłada bezradnie ręce, bo nie ma z kim jej rozegrać. Za akcją podążył tylko Szwoch (ARKA)
28'
Sobieraj (ARKA) wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Majewskiego (LECH)
29'
Sędzia napomina Siemaszkę (ARKA), który faulował Majewskiego (LECH), ale na razie tylko ustnie
29'
Marcus (ARKA) popisał się sztuczką techniczną, przerzucił piłkę nad biegnącymi do niego obrońcami. Niewiele brakowało, aby do strzału doszedł Siemaszko (ARKA). Ostatecznie futbolówkę przejął Putnocky (LECH)
29'
szybka odpowiedź Lecha. Jałocha (ARKA) wyjaśnia sytuacje
30'
dobry do oglądania, szybki mecz w Gdyni
31'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA), który na wysokości własnego pola karnego faulował Makuszewskiego. To 4. kartka w tym sezonie obrońcy Arki. Nie zagra w następnej kolejce
31'
po dośrodkowaniu z wolnego Jevticia (LECH) na róg głową Marciniak (ARKA)
32'
dośrodkowanie z rogu Jevticia (LECH). Piłkę przejął Jałocha (ARKA)
32'
interweniuje spiker, prosi o kulturalny doping, dostaje się policji i klubom, z którymi nie sympatyzują kibice zgromadzeni na tym meczu
33'
znów po stracie Arki w środku polu od razu podanie w kierunku Kownackiego (LECH), ale tym razem Sobieraj (ARKA) nie pozwolił napastnikowi gości dojść do piłki
35'
bez zagrożenia dla Lecha po rogu Szwocha (ARKA)
36'
Majewski (LECH) zablokował Siemaszkę (ARKA), który próbował przebijać się przed polem karnym Lecha
37'
dobra interwencja Sobieraja (ARKA), który przeciął podanie Kostewycza (LECH) do Jevticia (LECH) w polu bramkowym, a podbitą do góry piłkę przez obrońcę złapał Jałocha (ARKA)
38'
praktycznie każda piłka w "16" Arki lub jej okolice powoduje bicie na alarm w miejscowych szeregach
39'
Siemaszko (ARKA) minął rywala i dograł w pole karne. Tam przewrócił się Marcus (ARKA), ale blisko będący tej akcji arbiter, nakazał grać dalej
41'
kolejna akcja Siemaszki (ARKA). Tym razem jednak za mocno podawał do Marcusa (ARKA). Od bramki grę wznowi Putnocky (LECH)
42'
Marcus (ARKA) z pierwszej piłki do wbiegającego w pole karne Zbozienia (ARKA), ale jego kolega nie opanował tego podania
44'
[0:3] LECH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kownacki. Przerzut z własnej połowy Wilusza. Napastnik Lecha miał naprzeciw siebie dwóch obrońców Arki, a mimo to przejął piłkę i z dość ostrego kąta zmieścił piłkę w rogu bramki Jałochy
44'
"Walczyć do upadłego" - z sektora Arki
44'
4 celne strzały Lecha i 3 gole
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA AŻ 0:3
Szybko zdobyta przez gości bramka sprawiła, że Arka musiała zagrać tak jak nie miała grać. Gospodarze zostali zmuszeni do prowadzenia gry. Osiągnęli przewagę w posiadaniu piłki 60:40, ale w ofensywie nie byli w stanie rozbić defensywy Lecha. Arka nie oddała jeszcze w tym meczu celnego strzału.
Natomiast goście grali bardzo agresywnie w środkowej strefie boiska. Gdy tu przejmowali piłkę, następował szybki atak i niemal zawsze w takich sytuacjach było groźnie dla Arki.
Lech miał 5 doskonałych szans na gola, wykorzystał 3 z nich. W tym momencie jest liderem ekstraklasy.
w przerwie konkurs strzałów na bramkę dla kibiców, poza miejscowymi jest też przedstawiciel przyjezdnych z Poznania
46'
drugą połowę rozpoczął Lech. W przerwie nie zaszła żadna zmiana w składach
46'
niecelny strzał Makuszewskiego (LECH)
49'
Żółtą kartką został ukarany Wasielewski (LECH).
50'
zablokowany strzał Hofbauera (ARKA)
51'
[1:3] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Podanie z lewej strony od Szwocha na linię pola karnego. Rafał z zimna krwią minął Wilusza, wyszedł przed bramkarza Lecha, a następnie pokonał go technicznym strzałem
51'
"Sialala Arka Gdynia" - tak cieszą się kibice po golu
51'
to pierwszy stracony gol Lecha w tym roku! Putnocky był niepokonany przez 542 minuty. Po raz ostatni wyjmował piłkę z siatki w oficjalnym meczu 17 grudnia w Krakowie po strzale Budzińskiego
53'
Arka nadal atakuje, a kibice mocno dopingują
54'
zamieszanie w "16" Lecha po wrzucie z autu Zbozienia (ARKA)
56'
na spalonym Formella (ARKA)
58'
dobrze interweniuje Putnocky (LECH), ubiegł Marcusa (ARKA) i wybił piłkę w aut
59'
"Areczko, jesteśmy z wami" - z trybun
60'
Putnocky (LECH) broni strzał z 20. metra Hofbauera (ARKA)
60'
rozgrzewa się Trytko
61'
Wilusz (LECH) próbował tak zagrać jak przy 3 golu dla Lecha, ale tym razem czujnie obrońcy Arki
62'
ARKA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Trytko.
62'
napastnik za pomocnika jasno pokazuje intencje trenera Nicińskiego, choć akurat Szwoch (ARKA) był jednym z lepszych piłkarzy Arki
63'
Marcus (ARKA) główkował po wrzucie z autu Zbozienia (ARKA). Za słabo uderzona piłka, by zaskoczyć Putnocky'ego (LECH)
64'
Formella (ARKA) zagrał piętą do Hofbauera (ARKA). Strzał Dominika wysoko nad poprzeczką
65'
bez względu na to jak zakończy się ten mecz, Arkę należy pochwalić za odważną grę przeciwko Lechowi
65'
zmiana przygotowywana w Lechu, który w drugiej połowie jest praktycznie cały czas w defensywie
66'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Majewski, w jego miejsce wchodzi Radut.
66'
zmian ustawienia będzie w Lechu, gdyż rumuński skrzydłowy zastąpił środkowego pomocnika. Do centrum drugiej linii przejdzie Jevtić (LECH)
68'
róg dla Lecha
68'
nieudane dośrodkowanie z rogu Jevticia (LECH)
69'
Oficjalna frekwencja 11 514 kibiców
70'
Trener Niciński dał sygnał by intensywnie rozgrzewał się Nalepa, a do zmiany przygotowuje się Bożok
72'
na spalonym Kownacki (LECH)
73'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Bożok.
73'
Bożok (ARKA) przejął także opaskę kapitana
75'
"Arka gol" - z trybun, a z sektora gości doping dla Lecha
75'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kownacki, w jego miejsce wchodzi Robak.
76'
77'
niecelna główka Wilusza (LECH) po dośrodkowaniu z rogu Makuszewskiego (LECH)
77'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
78'
ostatnie zmiany jakby wybiły Arkę z uderzenia, a pozwoliły odrodzić się Lechowi. Od kilku dni energiczniejsza gra gości w ofensywie
79'
[1:4] LECH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Robak. Gol rezerwowych. Z wolnego dośrodkował Radut, a napastnik głową wpakował piłkę do siatki
82'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.
82'
znów po dośrodkowaniu Raduta (LECH) mógł być gol. Pawłowski (LECH) najwyraźniej nie do końca rozgrzany, bo zmarnował doskonałą okazję. Będzie tylko róg
83'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Raduta (LECH)
84'
Lech zamyka Arkę na jej połowie
85'
kontra Arki. Putnocky (LECH) z najwyższym trudem na róg wybił piłkę po strzale Marciniaka (ARKA)
85'
bez zagrożenia dla Lecha po dośrodkowaniu z rogu Hofbauera (ARKA)
86'
Formella (ARKA) stracił piłkę na linii pola karnego
87'
Gajos (LECH) zablokował Bożoka (ARKA) i piłkę przejął Putnocky (LECH)
88'
Siemaszko (ARKA) przed "16" Lecha przewrócił dużo od siebie wyższego Trałkę (LECH)
90'
3 minuty doliczone
90+2
Jałocha (ARKA) dotknął piłkę uderzaną sprzed "16" przez Pawłowskiego (LECH). Róg dla gości
90+3
bez zagrożenia dla Arki po rogu Raduta (LECH)
90+3
zamieszanie w "16" Arki. Piłkę odbitą od Sobieraja (ARKA) przejął Jałocha (ARKA)
90+3
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 1:4. LECH LIDEREM EKSTRAKLASY CO NAJMNIEJ DO SOBOTY
Po przerwie Arka podjęła walkę o jak najlepszy wynik, mimo że po pierwszej połowie przegrywała już 0:3. Mocno zagrała przez pół godziny. Siemaszko (ARKA) potwierdził instynkt strzelecki, ale tylko jemu udało się zmniejszyć straty.
Po zmianach lepiej zareagował Lech. Końcówka znów była pod jego dyktando. Robak (LECH) potwierdził, że nie rezygnuje z walki o miano króla strzelców. Ustalił wynik w Gdyni, strzelając 13. gola w tym sezonie.
"Darek Formella (ARKA) " - skandowanie z sektora Lecha, gdy piłkarz wypożyczony do Arki poszedł podziękować gościom za doping

16 Górnik Łęczna 25 5 7 13 25:44 22
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-03-13

Wyniki 25 kolejki

• ARKA GDYNIA - LECH Poznań 1:4 (0:3)
  • Ruch Chorzów - LECHIA GDAŃSK 2:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:4 (0:1)
  • Wisła Płock - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:1 (2:1)
  • Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin 2:2 (1:2)
  • Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
  • Cracovia - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)

Opinie (273) ponad 20 zablokowanych

• Fatalna gra Arki. Powinni kibicom kasę za bilety zwrócić. Bramka od Lecha to chyba tak tylko z litości (24)

Gdyby nie oszczędzali się przy 3 bramkowym prowadzeniu to by wbili Arce z 7 bramek