Arka przegrała z Legią 0:1

11 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Race na trybunach na meczu Arka - Legia

Piłkarze Arki w pierwszym meczu rundy wiosennej ekstraklasy w Gdyni przegrali z Legią Warszawa 0:1 (0:1). Mistrzowie Polski przy ul. Olimpijskiej nie zaprezentowali wielkiego futbolu. Wykorzystali jeden błąd miejscowych, a potem zadowolili się "dowożeniem" korzystnego wyniku do końca. Niewiele brakowało, aby ten minimalistyczny plan spalił na panewce. Już w doliczonym czasie gry Arkadiusza Malarza do największego wysiłku tego dnia zmusił Adam Marciniak. - Momentami byliśmy równorzędnym przeciwnikiem - ocenił Grzegorz Niciński, szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

13 Jałocha - 2 Socha, 3 Sobieraj, 29 Marcjanik, 17 Marciniak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 20 Hofbauer, 19 Bożok - 10 Szwoch - 90 Barisić
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Mucha, Ślusarski
Widzów: 9158
1 Malarz - 55 Jędrzejczyk, 5 Dąbrowski, 2 Pazdan, 14 Hlousek - 15 Kopczyński, 3 Jodłowiec - 32 Radović, 8 Odjidja-Ofoe, 9 Kazaiszwili - 24 Necid
  • 62' 19 Bożok Zmiany 77 Formella
  • 62' 6 Łukasiewicz Zmiany 21 Sambea
  • 76' 10 Szwoch Zmiany 26 Trytko
Zmiany Zmiany
  • 77' 9 Kazaiszwili Zmiany 6 Guilherme
  • 87' 24 Necid Zmiany 22 Hamalainen
Bramki Bramki
  • 39' Jodłowiec
  • 21' Marcjanik
  • 76' Hofbauer
Kartki Kartki
  • 89' Guilherme

Tomasz Jodłowiec (nr 3) strzelił jedynego gola w gdyńskiej inauguracji piłkarskiej wiosny w ekstraklasie. Tomasz Jodłowiec (nr 3) strzelił jedynego gola w gdyńskiej inauguracji piłkarskiej wiosny w ekstraklasie.

Kibice Arki do końca wierzyli, że gdyńscy piłkarze strzelą gola Legii

Arka zimą dokonała największych zmian personalnych w ataku oraz na skrzydłach. Przeczytaj co obiecują przed meczem z Legią nowi napastnicy

JOSIP BARISIĆ I PRZEMYSŁAW TRYTKO ZMOBILIZOWANI NA INAUGURACJĘ WIOSNY
Arka nie zamyka jeszcze okna transferowego, a nawet już angażuje piłkarzy na kolejny sezon

DECYZJE TRANSFEROWE W PRZEDEDNIU INAUGURACJI WIOSNY
O głównych celach Arki rozmawialiśmy z trenerem Grzegorzem Nicińskim

GRZEGORZ NICIŃSKI: PRIORYTETEM JEST UTRZYMANIE EKSTRAKLASY. PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD Z TRENEREM ARKI
Łączny bilans Arki w meczach z Legią to 2 zwycięstwa, 7 remisów, 16 porażek przy bilansie bramkowym 17:41.

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO ARKI NAD LEGIĄ W WARSZAWIE 3:1
Klub, mimo mroźnego wieczoru, spodziewał się około 10 tysięcy kibiców na trybunach. Sektor gości będzie zamknięty. Oficjalną frekwencję poznamy zapewne w 2 połowie, bo taka była praktyka na jesiennych meczach w Gdyni

NIECO PONAD 14 TYS. MIEJSC NA MECZ ARKA - LEGIA. SEKTOR GOŚCI ZAMKNIĘTY
Arka zimą nie pozyskała żadnego obrońcy, a trener Niciński mówił nam, że liczy na zgranie tej formacji. Dlatego nie dziwi, że na inaugurację wystawia ten sam blok defensywny co w końcówce jesieni
z 4 pozyskanych zimą piłkarzy w podstawowej "11" tylko Barisić (ARKA). Na ławce Formella i Trytko, a poza "18" Gruzin Zarandia

JOSIP BARISIĆ ZAPOWIADAŁ, ŻE NIE BOI SIĘ KONKURENCJI W ARCE
do "11" w porównaniu z ostatnimi meczami jesieni wracają Szwoch i Bożok (ARKA), który jednocześnie odzyskuje opaskę kapitana
ławka rezerwowych Arki: 1 Steinbors, 7 Błąd, 21 Sambea, 26 Trytko, 32 Stolc, 33 Zbozień, 77 Formella
w "11" Legii dwaj piłkarze pozyskali zimą: Jędrzejczyk (LEGIA) Necid (LEGIA). Z nowych na ławce jeszcze Nagy
ławka rezerwowych Legii: 33 Cierzniak, 4 Czerwiński, 6 Guilherme, 18 Kucharczyk, 21 Nagy, 22 Hamalainen, 53 Szymański
Arka straciła 8. miejsce, gdyż została wyprzedzona przez Wisłę, która pokonała dziś Koronę 2:0. By wrócić do górnej połówki tabeli gdynianie muszą wygrać. W przypadku remisu ich 8. miejsce po pełnej kolejce uzależnione będzie od poniedziałkowego meczu Pogoni
piłkarze Arki, którzy nie zagrają z Legią zaprezentują się jutro w sparingu z II-ligowym Gryfem Wejherowo. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13 na Narodowym Stadionie Rugby przy ul. Górskiego. Dla kibica wstęp bezpłatny
tak wyglądają trybuny na niespełna 10 minut przed inauguracją piłkarskiej wiosny
piłkarze wyszli na prezentację. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki i żółte getry. Legia na biało z zielonym pasem na koszulkach
rota kibiców Arki
jeszcze przed meczem mocny doping dla Arki
1'
od środka rozpoczęła Legia
2'
race odpalane na sektorze "Górka"
3'
róg dla Arki wywalczył Marciniak
3'
po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA) niecelny strzał Barisicia (ARKA). Piłka po jego główce przeleciała nad poprzeczką
4'
sędzia przerywa mecz z uwagi na zadymienie za bramką, którą obecnie zajmuje Jałocha (ARKA)
5'
gra wznowiona
7'
cały czas doping dla Arki. Teraz chóralne "Arka gol"
9'
sektorówka w kształcie koszulki na sektorze "Górka". Można ją zobaczyć w filmie sprzed meczu
10'
na razie wyrównany mecz
12'
próba strzału Łukasiewicza (ARKA), ale lekko uderzona piłka nie mogła zaskoczyć Malarza (LEGIA)
13'
po stracie piłki Arka szybko cofa się całą drużynę na własną połowę i tutaj próbuje ustawiać pressing
14'
"Obiecałaś mi, że 3 punkty dzisiaj będą..." - śpiewają kibice Arki
15'
niecelny strzał Hofbauera (ARKA) sprzed pola karnego po akcji Marcusa (ARKA) prawym skrzydłem
17'
nieudane dośrodkowanie Hlouska. Od bramki rozpocznie Jałocha (ARKA)
18'
dobra reakcja sędziego asystenta, który zauważył, że Radović (LEGIA) przy przyjęciu piłki pomógł sobie ręką.
18'
w dobrej sytuacji skiksował Szwoch. Do bramki miał 25 metrów, ale źle trafił w piłkę i nie miała ona ani mocy, ani celności
19'
Necid (LEGIA) przyjął piłkę i zdołał oddać strzał z pola karnego Arki. Jałocha (ARKA) złapał piłkę po tym niezbyt mocnym uderzeniu
20'
drugi róg dla Arki
21'
bez zagrożenia dla Legii po dośrodkowaniu z rogu Marcusa (ARKA)
21'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA) po faulu na Odjidja-Ofoe
22'
niecelny strzał głową Necida (LEGIA)
24'
Marcjanik (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu Odjidja-Ofoe (LEGIA), gdy za jego plecami już czaił się Necid (LEGIA)
25'
doping z trybun dla Arki nadal mocny, ale na boisku zarysowuje się przewaga Legii, która dłużej utrzymuje się przy piłce
26'
Jędrzejczyk (LEGIA) wywalczył wolnego 5 metrów od linii bocznej pola karnego Arki
27'
po dośrodkowaniu z wolnego Odjidja-Ofoe (LEGIA) nieznacznie nad poprzeczką główkował Dąbrowski (LEGIA)
29'
Kazaiszwili (LEGIA) zdobył róg dla Legii
29'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Odjidja-Ofoe (LEGIA)
30'
"Areczko, my chcemy gola" - z trybun
31'
zablokowany strzał Kazaiszwiliego (LEGIA)
32'
Bożok (ARKA) wywalczył róg, skorzystał na tym, że w boisku "zakopał" się Jędrzejczyk (LEGIA). Ubytki murawy są zasypane piaskiem
33'
bez zagrożenia dla Legii po dośrodkowaniu Bożoka (ARKA)
33'
Socha (ARKA) zażegnał szybki atak Legii
34'
Szwoch z piłką w polu karnym Legii, ale nie zdołał oddać strzału
35'
"Arka gol" - z trybun
36'
Radović (LEGIA) i Kazaiszwili (LEGIA) zmienili się stronami boiska. Teraz ten pierwszy częściej atakuje lewą flanką
39'
[0:1] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jodłowiec. Defensywny pomocnik strzelił gola z 2 metrów do pustej bramki. Jałocha nie zdołał przeciąć zagrania wzdłuż pola bramkowego od Necida. Nie zablokował go także Marciniak, a Marcjanikowi uciekł Jodłowiec
40'
"Walczyć Arka" - z trybun
42'
Arka stara się wyrównać, przenosi grę na połowę Legii
44'
Malarz (LEGIA) złapał piłkę po strzale Hofabauera
45'
prostopadłe podanie Jodłowca w pole karne Arki. W ostatniej chwili Jałocha (ARKA) wygarnął piłkę spod nóg Necida (LEGIA)
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Legia przeważa w doliczonym czasie
45+2
zablokowany strzał Marcusa (ARKA) po kontrze Arki
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
Legia ma większe umiejętności, dłużej utrzymuje się przy piłce, ale podobnie jak Arka miała kłopoty ze stworzeniem klarownych sytuacji podbramkowych. Gola dał jej dopiero drugi celny strzał, a piąty w ogóle w tym spotkaniu. Gospodarze przez większą część tej połowy byli dobrze zorganizowani w defensywnie, ale jeden błąd w ustawieniu sprawił, że w przerwie przegrywają.
Szansą dla gdynian w tym spotkaniu jest z pewnością przechwyt piłki i dobry strzał sprzed pola karnego, gdyż na to Legia pozwoliła już w pierwszej połowie. Warto też grać o stałe fragmenty, gdyż z obu stron było już po nich groźnie, ale na razie kończyło się niecelnymi główkami.
w przerwie konkurs strzałów dla kibiców. Trzeba trafić w zaznaczone punkty w bramce
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny bez zmian w składach
48'
wstrzelenie piłki w pole karne Arki przez Kazaiszwiliego (LEGIA). Dobra interwencja Jałochy (ARKA)
49'
atakuje Legia. Znów interweniuje Jałocha (ARKA)
49'
spiker apeluje, aby kibice nie rzucali śnieżkami na murawę. Spadają one z boiska z sektora "Tory"
50'
"Arkowcy gol" - z trybun
52'
na boisko spadają też serpentyny. Akurat pod nogi atakujących legionistów
53'
w drugiej połowie Arka ma kłopoty z wyjściem z własnej połowy
55'
teraz odważniejsza gra Arki
56'
nie dochodzą jednak w pole karne dośrodkowania Marcusa (ARKA) i Sochy (ARKA)
56'
Marcus (ARKA) wywalczył róg
56'
bez zagrożenia dla Legii po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
59'
Bożok (ARKA) wyprowadził kontrę. Barisić (ARKA) nie zdołał opanować piłki w polu karnym
61'
Legia buduje akcje dużą liczbą podań, szuka okazji od oddania strzału, ale Arka nie pozwala na uderzenia na własną bramkę
61'
przygotowywana podwójna zmiana w Arce
62'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Formella.
62'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasiewicz , w jego miejsce wchodzi Sambea.
62'
opaskę kapitańską od Bożoka (ARKA) przejął Marcus (ARKA)
63'
Oficjalna frekwencja 9158 kibiców
64'
niecelny strzał sprzed pola karnego Kazaiszwiliego (LEGIA)
65'
Sobieraj (ARKA) nabił piłką Kopczyńskiego (LEGIA) tak, że musiał interweniować Jałocha (ARKA)
66'
indywidualna akcja Formelli (ARKA) zakończona celnym strzałem sprzed "16". Malarz (LEGIA) złapał piłkę
67'
intensywnie rozgrzewa się Trytko
68'
wulgarnie z trybun o Legii. Spiker apeluje o kulturalny doping
70'
Dąbrowski (LEGIA) spokojnie zagrywa piłkę głową do Malarza (LEGIA) po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA)
70'
kolejna akcja Marcusa (ARKA). Pazdan (LEGIA) wybił piłkę na róg
71'
Szwoch (ARKA) wrzucił z rogu na głowę Marcusa (ARKA), a potem jeszcze główkował Formella (ARKA). Piłka przeszła obok słupka. Z tego mógł być gol
72'
Marcusa (ARKA) jakby uskrzydliła kapitańska opaska. To on bierze na siebie ciężar w ofensywie
73'
po dośrodkowaniu Formelli (ARKA) celnie główkował Barisić (ARKA). Zbyt lekko jednak, by pokonać Malarza (LEGIA)
74'
kolejny atak Arki. Formella (ARKA) do Marciniaka (ARKA), ale dośrodkowanie Adama zablokowane
75'
"Areczko, my chcemy gola" - skandują kibice
75'
coraz trudniejsze warunki do gry. Poza ujemną temperaturą także coraz silniejszy, zimy wiatr
76'
Żółtą kartką został ukarany Hofbauer (ARKA). To jego czwarte upomnienie tego typu w tym sezonie. Nie zagra w następnym meczu.
76'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Trytko.
76'
Arka przechodzi do gry na dwóch napastników. Brawa witają wchodzącego Przemka
77'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kazaiszwili, w jego miejsce wchodzi Guilherme.
80'
po kilku minutach odważniejszej gry Arki, Legia znów opanowała sytuacje i stara się jak najdłużej utrzymać przy piłce
82'
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
82'
niecelny strzał Odjidja-Ofoe (LEGIA)
83'
"Hej, Arka gol" - z trybun
83'
róg dla Legii
84'
Jałocha (ARKA) dobrze wyszedł z bramki i złapał piłkę bitą z rogu
86'
na spalonym Necid (LEGIA)
87'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Necid, w jego miejsce wchodzi Hamalainen.
88'
Guilherme (LEGIA) w polu karnym Arki pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki i mimo jego protestu, sędzia odgwizdał wolnego
89'
Żółtą kartką został ukarany Guilherme (LEGIA).
89'
niecelny strzał Hofbauera (ARKA)
90'
2 minuty doliczone
90+1
Malarz (LEGIA) z największym trudem wybił piłkę po główce Marciniaka (ARKA). Dośrodkowywał Marcus
90+2
nie ma zmiany wyniku po rogu
90+2
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 0:1
"Czy wygrasz, czy nie to ja i tak kocham cię" - śpiewają kibice, gdy podchodzą do ich sektora piłkarze Arki
Arka była bardzo blisko wyrównania. Już w doliczonym czasie punkt mógł dać gospodarzom Marciniak (ARKA), który przypomnijmy w poprzedniej rundzie strzelił 2 gole w Warszawie. Dobrą zmianę dał też Formella (ARKA), który dwukrotnie dochodził do sytuacji strzeleckich. Legia sprawiała wrażenie jakby chciała wygrać jak najmniejszym wysiłkiem i wynik 1:0 ją w pełni satysfakcjonuje.

16 Ruch Chorzów 21 6 2 13 28:38 16
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-02-13

Wyniki 21 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
  • ARKA GDYNIA - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
  • Ruch Chorzów - Cracovia 0:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (1:0)
  • Wisła Kraków - Korona Kielce 2:0 (1:0)
  • Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:0
  • Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:1 (0:1)
  • Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin (przełożony na 7.03)

Opinie (213) ponad 50 zablokowanych

• (8)

Co za czasy, żeby sąsiad nie mógł liczyć na sąsiada...

• 82 30

• Kobicowalem Arce (3)

Szkoda bo ostatnie 20 minut to Arka grala bardzo dobrze

• 33 10

• (2)

W futbolu za styl punktów nie dają. To nie jazda figurowa na lodzie.

• 22 5

• Ty wiesz to najlepiej (1)

• 8 4

• W meczu w Gdyni to LECHIA była zdecydowanie lepsza a tylko dostała 1 pkt.Właśnie taka jest pilka .W meczu w GDAŃSKU LECHIA przegrała z termalika.Posiadanie piłki było 75/25 LECHIA grała w piłkę a punkty dostsli wiesniaki.Bo za styl się punktów nie przyznaje.

• 20 0

• jaki płacz betonów :) (1)

• 6 24

• płacz to poziom tego meczu. Jak Legia będzie tak grała to spokojnie mistrza nie zdobędzie. Taka kopanina jak na orlikach. Włączyłem na jakieś 20min C+ obraz gry podanie strata, podanaie strata, podanie strata.