Arka straciła wygraną w ostatniej sekundzie

22 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Arka Gdynia przerwała z serią sześciu przegranych z rzędu, ale mecz z Wisłą Płock u siebie tylko zremisował 1:1 (1:0). Wygrana uciekła w ostatniej sekundzie, gdy goście wyrównali z karnego. Żółto-niebiescy sezon zasadniczy ukończyli na 12. miejscu. W drugiej fazie zagrają cztery razy u siebie, trzy na wyjeździe. Rozpoczną z 16 punktami z przewagą zaledwie jednego nad strefą spadkową. Już w najbliższy piątek, 28 kwietnia o godzinie 18 zagrają przy ul. Olimpijskiej z Piastem Gliwice.

13 Jałocha - 33 Zbozień, 3 Sobieraj, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 21 Sambea, 6 Łukasiewicz, 20 Hofbauer - 19 Bożok, 10 Szwoch - 11 Siemaszko
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Sapela, Gajda
Widzów: 5505
87 Kiełpin - 20 Stefańczyk, 25 Szymiński, 17 Byrtek, 95 Stępiński - 6 Singh, 21 Rogalski - 22 Kun, 41 Iliew, 10 Merebaszwili - 29 Kante
  • 67' 19 Bożok Zmiany 2 Socha
  • 72' 11 Siemaszko Zmiany 77 Formella
  • 85' 21 Sambea Zmiany 17 Marciniak
  • 55' 41 Iliew Zmiany 27 Piątkowski
  • 59' 6 Singh Zmiany 18 Wlazło
  • 70' 22 Kun Zmiany 9 Reca
  • 41' 11 Siemaszko
  • 90+4 Kante karny
  • 65' Zbozień
  • 36' Byrtek

TYLKO 13 PROCENT GŁOSUJĄCYCH WIERZYŁO W 12. MIEJSCE ARKI. SPRAWDŹ, NA KTÓREJ POZYCJI USTAWIAŁO DRUŻYNĘ 39 PROCENT

Terminarz Arki Gdynia w grupie o miejsca 9-16
31. kolejka, 28 kwietnia, godzina 18: Piast Gliwice (dom)
32. kolejka, 8 maja, 18: Cracovia (wyjazd)
33. kolejka, 12 maja, 20:30: Górnik Łęczna (d)
34. kolejka, 16 maja, 18: Wisła Płock (d)
35. kolejka, 19 maja, 18: Śląsk Wrocław (w)
36. kolejka: 27 maja, 18: Ruch Chorzów (d)
37. kolejka: 2 czerwca, 20:30 Zagłębie Lubin (w)

Rafał Siemaszko (w środku) strzelił gola dla Arki Gdynia, ale nie wystarczył on do pierwszego od 24 lutego zwycięstwa w ekstraklasie.  Rafał Siemaszko (w środku) strzelił gola dla Arki Gdynia, ale nie wystarczył on do pierwszego od 24 lutego zwycięstwa w ekstraklasie.

Jest wszystko na dobrej drodze, aby do przełomu doszło. Wróciła wiara. Trener to dobry motywator, trafił do naszych głów. Na boisku jeden za drugiego musi się poświęcić. Nie możemy "wybuchnąć". Trzeba kontrolować emocje, aby całą energię i siłę skierować na mecz z Wisłą Płock. Wierzę, że już w sobotę złapiemy pozytywną falę, na której będziemy punktować, wygrywać, a w konsekwencji się utrzymamy - zapewnia Antoni Łukasiewicz

PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD Z DEFENSYWNYM POMOCNIKIEM ARKI
Arka do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego startuje z 14. miejsca. W zależności od wyniku z Wisłą a także rezultatów na innych stadionach może awansować na 11. pozycję, ale też spaść nawet na ostatnią lokatę

KIEDY ARKA AWANSUJE NA 11. MIEJSCE, A JAKIE WYNIKI ZEPCHNĄ JĄ NA SAM DÓŁ EKSTRAKLASY? SPRAWDŹ WARIANTY NA OSTATNIĄ KOLEJKĘ I ZAGŁOSUJ
W derbach Arka przegrała, ale styl gry natchnął nieco nadziei. W utrzymanie wierzy strzelec gola w Gdańsku - Hofbauer

DOMINIK HOFBAUER: NIE CZUJĘ SIĘ LIDEREM. KAŻDY PIŁKARZY MUSI WYKONAĆ SWOJĄ ROBOTĘ
Przegranej z Lechią najbardziej żałował Formella, gdyż miał 2 okazje, które mogły zmienić obraz meczu. Dziś zacznie na ławce

DLACZEGO DARIUSZ FORMELLA NIE ZOSTAŁ BOHATEREM DERBÓW? PRZECZYTAJ WYWIAD ZE SKRZYDŁOWYM ARKI
Trener Ojrzyński w porównaniu z debiutem w Arce w składzie dokonał 2 zmian

PRZECZYTAJ, JAK TRENERZY LECHII I ARKI OCENILI DERBY, JAKI MIELI POMYSŁ NA MECZ I CO Z TEGO WYSZŁO
po pauzie za kartki do gry wraca Szwoch, na ławkę trafił Marciniak. Natomiast Formellę zastąpił Sambea. Będzie też zmiany w ustawieniu drugiej linii
rezerwowi Arki: 1 Steinbors, 2 Socha, 4 Sołdecki, 7 Błąd, 17 Marciniak, 45 Zarandia, 77 Formella (ARKA)
na ławce zwraca uwagę brak napastnika, a jest na niej aż 3 skrzydłowych
Wisła po porażce z Lechem 0:3 także pozmieniała ustawienie w linii środkowej. Nie ma pauzującego za kartki Furmana, ale łącznie wymienionych aż trzech środkowych pomocników i napastnik
rezerwowi Wisły: 1 Kryczka, 2 Sylwestrzak, 5 Sielewski, 9 Reca, 18 Wlazło, 24 Bożić, 27 Piątkowski
Wisła w przypadku wygranej w Gdyni zapewni sobie awans do grupy mistrzowskiej. Gdy zremisuje, "8" dadzą jej przegrane Termaliki i Pogoń oraz co najwyżej remis Zagłębia
w 30. kolejce ekstraklasy wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 18. Równolegle relacjonować będziemy spotkanie Lechii w Szczecinie

TUTAJ LIVE POGOŃ - LECHIA

niezbyt dużo kibiców na razie na trybunach. O frekwencji oficjalnej tradycyjnie w Gdyni otrzymujemy dane po przerwie
silna grupa w sektorze gości. Po stadionem została eskortująca ich policja
trener Ojrzyński w ogóle po raz pierwszym prowadzi drużynę na tym stadionie w Gdyni. Natomiast w swoim zawodowy cv ma również pracę z Wisłą. Piłkarzy z Płocka prowadził w latach 2007-08
piłkarze wychodzą na prezentacje. Arka na żółto-niebiesko, Wisła białe stroje
kapitanami Bożok (ARKA) i Kiełpin (WISŁA)
na trybunach m.in. selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski - Marcin Dorna
"Do boju marsz" - z sektorów Arki
piłkarze już od kilkudziesięciu minut oczekują na gwizdek sędziego na boisku. Chodzi o to, by wszystkie mecze wystartowały równocześnie
na trybunach ten czas kibice wykorzystali na wzajemne obrzucanie się wulgaryzmami
1'
Gramy. Od środka rozpoczęła Arka
2'
Arka dziś w ustawieniu 1-4-3-2-1. Przed środkowymi pomocnikami Szwoch (ARKA) i Bożok (ARKA), a najbardziej wysunięty jest Siemaszko (ARKA)
4'
dobra akcja Zbozienia (ARKA). Minął rywala i dośrodkował. Siemaszko (ARKA) nie doskoczył do piłki. Przejął ją Kiełpin (WISŁA)
4'
gdy Arka atakuje, Szwoch (ARKA) i Bożok (ARKA) schodzą do środka robiąc na skrzydłach miejsce do ataku bocznym obrońcom i właśnie z tego ustawienia skorzystał Zbozień (ARKA)
5'
na razie gra głównie na połowie Wisły
7'
Sobieraj (ARKA) przejął piłkę po akcji Iliewa (WISŁA)
8'
Warcholak (ARKA) nie pozwolił na dośrodkowanie Kante (WISŁA)
9'
są już pierwsze gole w 30. kolejce. Strzelili je piłkarze Lecha i Śląska. Tym samym Arce ucieka 11. pozycja. Będzie miała na nią szansę tylko, gdy wrocławianie przegrają w Lubinie
11'
Szwoch (ARKA) wywalczył róg
11'
po dośrodkowaniu Hofbauera (ARKA) z rogu piłka znów wybita poza boisko i kolejny korner
12'
po ostrym dośrodkowaniu Hofbauera (ARKA) z rogu Kiełpin (WISŁA) wypuścił piłkę z rąk, ale nikt z gdynian nie zdołał jej dobić do siatki. Przy asekuracji obrońców bramkarz naprawił swój błąd
13'
kolejna kontra Wisły. Tym razem defensywa Arki poradziła sobie z wrzutką Kuna
13'
gdy boczni obrońcy włączają się do ataku do dwóch stoperów Arki asekuruje Łukasiewicz (ARKA) i wówczas gdynianie w ustawieniu 1-3-5-2, gdyż Bożok (ARKA) lub Szwoch (ARKA) doskakują w ataku do Siemaszki (ARKA)
14'
jest też gol w Szczecinie. Lechia przegrywa z Pogonią
14'
po wolnym róg dla Wisły
15'
Trener Ojrzyński i jego asystent na stojąco przypominają gospodarzom o ustawieniu przy stałym fragmencie gry
15'
po dośrodkowaniu Stefańczyka (WISŁA) z rogu główkował Bytek. Jałocha (ARKA) wybił na róg
15'
przypomnijmy, że Byrtkiem zimą interesowała się Arka, ale ostatecznie środkowy obrońca przedłużył kontrakt w Płocku
16'
drugie dośrodkowanie Stefańczyka (WISŁA) z rogu już bez większego zagrożenia dla Arki
18'
Łukasiewicz (ARKA) w polu karnym Wisły faulował Kuna
18'
w Szczecinie remis. Lechia wyrównała na 1:1
20'
cały czas przewaga optyczna Arki, Wisła ustawiona na kontry
20'
zablokowany strzał Szwocha (ARKA). Będzie róg
21'
Bez zagrożenia dla Wisły po rogu Hofbauera (ARKA)
21'
Siemaszko (ARKA) nie doskoczył do piłki, którą dośrodkował Warcholak (ARKA)
22'
z trybun doping dla Arki
23'
przepychanki pomiędzy piłkarzami po ostrym wejściu Łukasiewicza (ARKA) w Stefańczyka (WISŁA). Obywa się bez kartek
25'
sporo fauli z obu stron
26'
"Arka gol" - skandują kibice
26'
Cracovia przegrywa z Legią. "Pasy" to rywal Arki w walce o jak najwyższe miejsce w drugiej "8"
26'
dobre podanie Sobieraja (ARKA) w pole karne do Bożoka (ARKA), ale był ostry kąt i Miro zdecydował się wycofać akcję
27'
gol strzelił też Górnik Łęczna. Outsider z kolei goni Arkę. Miał do niej przed tym meczem 3 punkty straty
30'
Hofbauer (ARKA) na linii pola karnego wskoczył na plecy Byrtka. Wolny dla gości
31'
remis 1:1 w Lubinie. Jednak przypomnijmy, że Śląsk musi przegrać, by Arka mogła zaatakować 11. miejsce
32'
dobry powrót Szwocha (ARKA). Zablokował Merebaszwiliego (WISŁA). Róg dla gości
32'
Łukasiewicz (ARKA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Stefańczyka (WISŁA)
33'
pojedynek biegowy Byrtka i Hofbauera (ARKA). Obrońca Wisły przewrócił się, a przez niego przewrócił się też Dominik. Sytuacja miała miejsce w polu karnym. Sędzia nie zagwizdał karnego
34'
w Gliwicach kolejny konkurent Arki - Piast przegrywa z Jagiellonią 0:1
35'
Gdynia i Kielce to miejsca, w których nie ma jeszcze goli w 30. kolejce
35'
kontra Merabaszwiliego, próbował dograć do Kuna, ale przeciął te podanie Sambea (ARKA)
36'
Żółtą kartką został ukarany Byrtek (WISŁA).
37'
Szwoch (ARKA) zgrał piłkę przed pole karne do Hofbauera (ARKA), ale Austriak uderzył niecelnie
38'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
39'
trener Ojrzyński cały czas na stojąco, trener Kaczmarek tylko od czasu do czasu wstaje z ławki
40'
róg dla Arki
41'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Wrzut z autu w pole karne Warcholaka. Skakało do piłki kilkunastu piłkarzy, ale głową piłkę do siatki skierował Rafał
41'
kibice Arki świętują gola, umilkł sektor gości
41'
dla Siemaszki (ARKA) do 10. gol w tym sezonie, a 8. w ekstraklasie
43'
"Jeszcze jeden" - skandują kibice
45'
faul na Siemaszce. Wolny 7 metrów od narożnika pola karnego
45'
minuta doliczona
45+1
po wolnym Szwocha (ARKA) jest róg
45+1
kolejne zamieszanie w polu karnym Wisły po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA). Blisko oddania strzału był Łukasiewicz (ARKA), ale piłka mu odskoczyła
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0
Wyniki do przerwy konkurentów Arki o lokaty 11-16 po 30. kolejce: Śląsk 1:1 w Lubinie, Cracovia 1:1 u siebie z Legią, Ruch 0:2 w Poznaniu, 1:0 Górnik prowadzi z Wisłą K, a Piast u siebie przegrywa z Jagiellonią 0:1
gdyby te rozstrzygnięcia utrzymały się do końca Arka byłaby 12., a zatem mogłaby 4 z 7 meczów drugiej fazy organizować u siebie
prowadzenie do przerwy Arki w pełni zasłużone. Gdynianie przez cały mecz atakowali, goście czekali na kontry. Długo nic ciekawego nie działo się pod bramkami. Gospodarze cierpliwie dochodzili do stałych fragmentów gry aż zaskoczyli rywali po rzucie z autu. Najwyżej wyskoczył jeden z najniższych piłkarzy na boisku.
Na razie zdaje egzamin nowa taktyka, która polega w przypadku atakowania na zostawianiu tylko 3 piłkarzy w obronie, a gdy trzeba odebrać piłkę zagęszczeniem centrum drugiej linii przez 3 środkowych pomocników.
Przypomnijmy, że Arka czeka na zwycięstwo w ekstraklasie od 24 lutego, gdy pokonała u siebie Koronę 4:1.
w przerwie konkurs dla kibiców. Strzelają do płachty rozpostartej na bramce, w której są otwory. Trzeba w nie skierować piłkę
w 30. kolejce ekstraklasy wszystkie mecze rozgrywane są o tej samej porze. Równolegle relacjonujemy spotkanie Lechii w Szczecinie. Gdańszczanie do przerwy remisują z Pogonią 1:1 i na razie są w tabeli na 4. miejscu.

46'
drugą połowę rozpoczęła Wisła. Znów było oczekiwanie piłkarzy na boisku na gwizdek. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
już w pierwszym ataku po przerwie róg dla gości
46'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Stefańczyka (WISŁA)
47'
Siemaszko (ARKA) został nabity piłką przez bramkarza gości, ale na szczęście dla Kiepina futbolówka wyszła poza bramkę
49'
drugi już w tej połowie róg dla Wisły
49'
po dośrodkowaniu z rogu Stefańczyka (WISŁA) seria główek i niecelny strzał z woleja Iliewa (WISŁA)
50'
w drugiej połowie na razie gra toczy się na połowie Arki
50'
Jałocha (ARKA) w pojedynku z Kante (WISŁA). Dobra interwencja bramkarza Arki, który jeszcze przypadkowo został uderzony przez rywala. Napastnik Wisły przeprasza Konrada
51'
"Puchar Polski powróci do nas też..." - skandują kibice Arki
51'
Cracovia przegrywa z Legią 1:2, a zatem obecnie jest za Arką
53'
Arka w 2 połowie ustawiona na grę z kontry
54'
po akcji Warcholaka (ARKA) Siemaszko (ARKA) próbował wymusić karnego. Dobrze, że nie dostał kartki, bo o faulu nie było mowy
55'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Iliew, w jego miejsce wchodzi Piątkowski.
55'
ofensywna zmiana gości, gdyż napastnik zmienił pomocnika. Przypomnijmy, że Piątkowskim (WISŁA) interesowała się Arka w dwóch ostatnich oknach transferowych, ale ostatecznie z Cypru przeniósł się on do Płocka
57'
sporo dośrodkowań Wisły w tej połowie w pole karne Arki, ale na razie nie dają one efektu gościom
59'
kontra Arki. Dośrodkowywał Bożok (ARKA), strzelał Siemaszki (ARKA). Piłka nad poprzeczką
59'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Singh, w jego miejsce wchodzi Wlazło.
59'
tym razem zmiana na środku rozegrania Wisły
60'
Warcholak (ARKA) w ataku, minął dwóch rywali, a gdy był już w polu karnym to trzeciego sfaulował
61'
Oficjalna frekwencja 5505 kibiców
62'
Korona przegrywa z Termalicą 0:1. Z tej pary przegrany może zgrać w drugiej "8", a zatem i z Arką
63'
Ruch przegrywa już 0:3 w Poznaniu
63'
63'
Hofbauer (ARKA) dośrodkowywał dwa razy, najpierw z narożnika boiska, a potem i po odbitej przez obrońców piłki. Drugą wrzutkę przejął Kiełpin (WISŁA)
64'
zamieszanie w "16" Arki, znów wiele uderzeń piłki głową. W końcu daleko piłkę wykopnął od bramki Bożok (ARKA)
65'
Żółtą kartką został ukarany Zbozień (ARKA), który faulował Kuna 2 metry od pola karnego
66'
Jałocha (ARKA) wypiąstkował piłkę po strzale z wolnego Stefańczyka (WISŁA). Będzie róg
67'
po dośrodkowaniu z rogu Stefańczyka (WISŁA) niecelnie główkuje Kante (WISŁA)
67'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Socha.
67'
opaskę kapitan przejął Łukasiewicz (ARKA)
67'
zmiana w Arce na wzmocnienie defensywy. Socha (ARKA), czyli prawy obrońca, ustawiony przed Zbozieniem (ARKA), który od początku spotkania gra z prawej strony defensywy
70'
WISŁA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Kun, w jego miejsce wchodzi Reca.
70'
tym razem roszady Wisły na skrzydle
70'
Arka broni się 10 zawodników. Z przodu, ale także na własnej połowie, ustawiony Siemaszko (ARKA)
71'
widać, że Siemaszce brakuje już sił, ale jeszcze ruszył do ataku. Padł w polu karnym, ale jedenastki nie ma
71'
na ławce nie ma napastnika, rozgrzewa się zatem jeden z 3 skrzydłowych. Formella niegdyś grywał jako napastnik
71'
w Szczecinie Lechia przegrywa 1:3
72'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Formella.
72'
duże brawa z trybun dla opuszczającego boisko Siemaszki (ARKA)
72'
Formella (ARKA) ustawiony jako napastnik
74'
"Sialalala Arka Gdynia MZKS" - z trybun
75'
po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA) dobra główka Szwocha (ARKA). Kiełpin (WISŁA) wybił piłkę na róg
75'
Kiełpin (WISŁA) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Hofbauera (ARKA)
76'
w ciągu kilkunastu sekund dwie pewne interwencje Jałochy (ARKA) na przedpolu
78'
niecelny strzał z dystansu Hofbauera (ARKA)
79'
po zmianach Arka jakby złapała drugi oddech. Przeniosła grę w rejony środka boiska i też stara się atakować
80'
zablokowany strzał Formelli (ARKA)
80'
a w meczach drużyn, które grać będą z Arką o miejsca 9-16, zmiana wyniku w spotkaniu Górnik - Wisła. Zespół z Łęcznej prowadzi 2:1
81'
spiker informuje kibiców gości, że będą musieli pozostać w sektorze około 40 minut od zakończenia spotkania
81'
kolejna dobra interwencja Jałochy (ARKA) na przedpolu. Pewnie złapał piłkę
82'
Socha (ARKA) wybija piłkę w trybuny
83'
była szansa na kontrę 3 na 3, ale źle podał Szwoch (ARKA)
84'
dobra akcja Recy (WISŁA), zablokowany strzał Stefańczyka (WISŁA)
84'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Stefańczyka (WISŁA)
85'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Marciniak.
85'
jasne przesłanie dla Arki po tej roszadzie: bronimy wyniku i ewentualnie próbujemy wyjść z kontrą
86'
Wisła znów w natarciu
86'
kibice obu klubów dopingiem próbują pomóc piłkarzom. Zdecydowanie głośniejsze i liczniejsze wsparcie dla Arki
88'
kontra Arki. Socha (ARKA) w pole karne do Formelli (ARKA), ale Darek nie opanował piłki
89'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
89'
zablokowane dośrodkowanie Recy (WISŁA). Róg dla gości
90'
sędzia upomina przepychających się w polu karnym piłkarzy
90'
po krótko rozegranym rogu przez Wisłę, Stefańczyk (WISŁA) dośrodkował, a piłkę po strzale głową Piątkowskiego (WISŁA) złapał Jałocha (ARKA)
90'
4 minuty doliczone
90+1
denerwują się goście. Błąd Recy (WISŁA) przy wyrzucie piłki z autu
90+1
Wisła, przegrywając w Gdyni, traci szansę na pierwszą "8"
90+2
"Arka gol" - z trybun
90+4
karny dla Wisły. Sędzia zawahał się, ale odgwizdał rękę Łukasiewicz (ARKA), w którą trafiła piłka po strzale Piątkowskiego (WISŁA). Akcja zaczęła się od dalekiego wybicia bramkarza gości
90+4
[1:1] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kante z karnego. Jałocha rzucił się w ten róg, w który skierowana została piłka, ale jej nie sięgnął
90+4
Sędzia nie pozwala wznowić meczu
90+4
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA 1:1
piłkarze Wisły zgromadzili się przy laptopie na murawie boiska i najwyraźniej śledzą wyniki innych spotkań. Remis może dać im "8"
i jest eksplozja radości piłkarzy Wisły. Biegną szczęśliwi do własnych kibiców
jednak ich radość jest przedwczesna. O miejsca 8-10 decyduje mała tabela, w niej najlepsza jest Korona
Arka kończy sezon zasadniczy na 12. miejscu. Ma tyle samo punktów co Cracovia, ale ma od niej lepszy bilans bezpośrednich meczów (1:0, 1:1)
to oznacza, że w drugiej części sezonu Arka zagra 4 mecze u siebie, a 3 na wyjeździe
W drugiej połowie piłkarze Arki ograniczyli się do obrony korzystnego wyniku. Trener Ojrzyński dokonał dwóch defensywnych zmian. Zabrakło kilkunastu sekund, by zanotować pierwsze ligowe zwycięstwo od 24 lutego. Sędzia odgwizdał rękę Marcjnika, a Kante (WISŁA) z karnego doprowadził do karnego. Tym samym w drugą część sezonu gdynianie wchodzą z dorobkiem 16 punktów. Największą ich zdobyczą jest przerwanie serii 6 kolejnych przegranych oraz to że 4 z 7 meczów decydujących o utrzymanie będą mogli zagrać u siebie