W meczu przyjaźni Arka - Zagłębie 1:1

27 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Remis Arki z Zagłębiem nie zmartwił kibiców, którzy na trybunach wielokrotnie manifestowali swoją przyjaźń

Arka po raz pierwszy w tym sezonie nie przegrała meczu, w którym jako pierwsza straciła bramkę. Gdynianie na własnym boisku zremisowali z Zagłębiem Lubin 1:1 (0:1). Podział punktów ucieszył kibiców obu klubów, którzy od lat żyją w przyjaźni. Natomiast miejscowi piłkarze mogą mówić o niedosycie. Tego dnia oddali aż 19 strzałów, ale 15 z nich było niecelnych, a piłkę w siatce rywali po kapitalnym uderzeniu z woleja zmieścił kapitan żółto-niebieskich - Miroslav Bożok. Była to jedyna odpowiedź na samobójcze trafienie Michała Marcjanika.

ZAGŁĘBIE ZAGŁĘBIE
13 Jałocha - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 4 Sołdecki, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 17 Marciniak, 19 Bożok - 10 Szwoch - 22 Zjawiński
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Marciniak (Płock) oraz Sokolnicki, Arys
Widzów: 10 002
1 Polacek - 24 Tosik, 33 Guldan, 5 Jach, 3 Cotra - 28 Piątek, 20 Kubicki - 9 Woźniak, 18 Starzyński, 14 Janoszka - 27 Papadopulos
  • 74' 22 Zjawiński Zmiany 11 Siemaszko
  • 78' 19 Bożok Zmiany 7 Błąd
  • 87' 8 Marcus Zmiany 18 Yussuff
  • 67' 9 Woźniak Zmiany 90 Vlasko
  • 77' 27 Papadopulos Zmiany 13 Nespor
  • 86' 14 Janoszka Zmiany 7 Janus
  • 50' Bożok
  • 24' Marcjanik samobójcza
  • 36' Marciniak
  • 88' Marcjanik
  • 36' Tosik

Posłuchaj jak w Gdyni dopingowano obie drużyny

Ta drużyna, która wygra w Gdyni, obejmie prowadzenie, a w najgorszym wypadku na dwutygodniową przerwę w rozgrywkach uda się jako wicelider

TAK ZAPOWIADALIŚMY MECZ ARKA - ZAGŁĘBIE

Trener Niciński był bardzo zadowolony po zwycięstwie Arki na Legią w Warszawie. Nie dziwi zatem, że do gry desygnuje tę samą "11"

DLA TAKICH CHWIL WARTO ŻYĆ, CZYLI WYPOWIEDZI TRENERÓW I PIŁKARZY PO MECZU Z LEGIĄ
w rezerwie pozostają: 1 Steinborns, 2 Socha, 3 Sobieraj, 11 Siemaszko, 18 Yussuff, 20, Lewicki, 7 Błąd. Ten ostatni to wychowanek Zagłębia, który do Arki jest na ten sezon wypożyczony

PRZECZYTAJ WYWIAD Z ADRIANEM BŁĄDEM

na razie na prowadzenie ekstraklasy wyszła Jagiellonia, która w 7.kolejce wygrała w Łęcznej z Górnikiem 2:0. Ta drużyna o punkt więcej od obu drużyn, które grają w Gdyni
przed meczem koszulkę z numerem 300 otrzymał Jarosław Krupski. Trener bramkarzy zalicza 300. oficjalny mecz w sztabie szkoleniowym
Dziś sektor gości pusty. Natomiast na trybunie "Górka" poza żółto-niebieskimi koszulkami także te pomarańczowe, czyli sympatyków Zagłębia
już przed meczem są śpiewy symbolizujące przyjaźń tych klubów
trener Stokowiec stawia na tę samą "11", która w poprzedniej kolejce tylko u siebie zremisowała z Górnikiem Łęczna 0:0
rezerwowi Zagłębia: 12 Forenc, 23 Dziwniel, 7 Janus, 77 Madera, 13 Nespor, 90 Vlasko, 17 Rakowski
Nespor został pozyskany dopiero w tym tygodniu. W ataku Zagłębia ma zastąpił K.Piątka, który udał się na testy medyczne do Cracovii
piłkarze wychodzą do prezentacji. Arka na żółto-niebiesko, Zagłębie w białych strojach
kibice śpiewają "Rotę Arki"
podczas meczu w ramach akcji "Anioły idą do szkoły" odbywać się będzie zbiórka pieniędzy na szkolne wyprawki dla dzieci z ubogich rodzin
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
na trybunach na razie minuta ciszy zarządzona przez kibiców z "Górki"
2'
ruszył wspólny doping, na zmianę dla Zagłębia i Arki
3'
nieudany pierwszy atak Arki. Od bramki grę wznowi Polacek (ZAGŁĘBIE)
4'
po akcji prawym skrzydłem i dośrodkowaniu niecelny strzał głową Bożoka (ARKA)
5'
była "Arka gol", jest teraz "Zagłębie gol"
5'
wrzutka Tosika (ZAGŁĘBIE) w pole karne, ale zbyt mocna i od bramki rozpocznie Jałocha (ARKA)
8'
na razie podobny pomysł na grę z obu stron. Akcje przez skrzydła i dośrodkowania w pole karne, ale te ostatnie nie robią krzywdy rywalom
12'
w niezłej sytuacji znalazł się Tosik (ZAGŁĘBIE), ale nim wbiegł w pole karne został zablokowany
14'
Jach (ZAGŁĘBIE) dobrym wślizgiem przerwał szybki rajd Marcusa (ARKA)
15'
pierwszy róg dla Zagłębia
16'
pewna interwencja Jałochy (ARKA), który złapał piłkę po dośrodkowaniu Starzyńskiego (ZAGŁĘBIE) z rogu
17'
"Już od bardzo wielu lat Arka Gdynia - Zagłębie zaj... bawią się" - z trybun
20'
dużo walki na boisku, ale nadal bez celnego strzału
21'
Zjawiński (ARKA) ze środkowego koła podjął próbę przelobowania bramkarza. Udało się to mu, ale nie trafił w bramkę
22'
tym razem Zjawiński (ARKA) na spalonym
24'
z sektory "Tory" ruszył doping dla Arki
24'
Marcus (ARKA) sfaulował Janoszkę (ZAGŁĘBIE). Wolny, ale ponad 30 metrów od bramki Arki
24'
[0:1] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Jest to trafienie samobójcze Marcjanika. To obrońca Arki jako ostatni dotknął piłki, którą z wolnego wrzucił w pole karne Starzyński, a potem głową przedłużył piłkę Janoszka
26'
po akcji Zjawińskiego (ARKA) z 15. metra spudłował Szwoch (ARKA)
30'
wolny dla Arki na wysokości pola karnego
30'
obrońcy Zagłębia poradzili sobie z mocnym dośrodkowaniem Marcusa (ARKA) z wolnego
32'
obrońca Zagłębia przewrócił się we własnym polu karnym i już leżąc zagrał do bramkarza. Piłkarze Arki sygnalizowali, że ręką, ale sędzia uznał, że jednak było to zagranie torsem
33'
spiker prosi o kulturalny doping, gdyż niezbyt sympatycznie z trybun o klubach, które nie żyją w przyjaźni z Arką i Zagłębiem
35'
na trybunie "Górka" nadal mecz przyjaźni, nieco zniecierpliwieni kibice z sektora "Tory", że tak mocno wspiera się Zagłębie, podnoszą doping wyłącznie dla Arki Gdynia
36'
na boisku na pewno nie ma przyjaźni. Przepychanka kilkunastu piłkarzy, a rozpoczęło się od faulu na Łukasiewiczu (ARKA), po którym pomocnik Arki zdecydowanie ruszył na rywala
36'
sędzia, jak często w takiej sytuacji, pokazuje po jednej żółtej kartce dla każdej ze stron
36'
Żółtą kartką został ukarany Tosik (ZAGŁĘBIE).
36'
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (ARKA).
36'
wolny dla Arki
37'
potężne uderzenie z wolnego Warcholaka (ARKA). Polacek (ZAGŁĘBIE) przerzuca piłkę nad poprzeczką. Będzie róg
38'
z rogu Marcus (ARKA) przed pole karne po ziemi do Warcholaka (ARKA). Obrońca dośrodkował, ale z tą piłką poradzili sobie obrońcy gości
40'
niecelny strzał z dystansu Kubickiego (ZAGŁĘBIE)
43'
Papadopulos (ZAGŁĘBIE) faulował Marcusa (ARKA). Dobra okazja do dośrodkowania
43'
po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA) faulowany Piątek (ZAGŁĘBIE) we własnym polu karnym
45'
rajd lewym skrzydłem Janoszki (ZAGŁĘBIE). Po jego dośrodkowaniu próbował strzelać Papadopulos (ZAGŁĘBIE), ale nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
Typowy mecz walki, dwóch wyrównanych zespołów. Spięć podbramkowych było jak na lekarstwo. Zagłębie zdobyło prowadzenie w przypadkowy sposób, a niefortunną interwencją popisał się Marcajnik, od którego dobiła się piłka nim wpadła po siatki po zagrania z wolnego Starzyńskiego (ZAGŁĘBIE).
Arka odpowiedziała właściwie tylko celnym strzałem Warcholaka (ARKA) z wolnego, a w dobrej sytuacji precyzji zabrakło Szwochowi (ARKA). Z kolei Zjawińskiemu (ARKA) nie wyszła próba przelobowania bramkarza z około 45 metrów.
w przerwie konkurs dla kibiców. Fundatorem nagród jest nowy sponsor Arki - Stena Line, której logo m.in. widnieje na rękawkach koszulek gdyńskich piłkarzy

NOWI SPONSORZY SĄ JUŻ NA KOSZULKACH PIŁKARZY ARKI, ALE MAJĄ BYĆ JESZCZE KOLEJNI
oklaski witają piłkarzy obu drużyn wracających na boisko
46'
od środka rozpoczęło drugą połowę Zagłębie. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
na trybunach nadal przyjaźń
48'
róg dla Arki
49'
bez zagrożenia dla Zagłębia po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
50'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bożok. Po wrzucie piłki z autu z prawej strony boiska przez Zbozienia goście nie potrafili wybić piłki z własnej "16". Trafiła ona do niepilnowanego kapitana Arki, który popisał się doskonałym uderzeniem z woleja
51'
dobra interwencja Jałochy (ARKA), który wybił piłkę na róg po strzale sprzed "16" Janoszki
51'
"Gdynia czeka na zdobycie drugiej bramy" - skandują kibice
51'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Starzyńskiego (ZAGŁĘBIE)
52'
niecelny strzał z dystansu Cotry (ZAGŁĘBIE)
53'
Marcus (ARKA) wywalczył róg
54'
zamieszanie w "16" Zagłębia po rogu dla Arki i wrzutce Bożoka. W dobrej sytuacji przestrzelił Marciniak
56'
po przerwie mecz nabrał rumieńców, atak za atakiem z obu stron
56'
niecelny strzał Zjawińskiego (ARKA), a w odpowiedzi róg dla Zagłębia
57'
bez zagrożenia dla Arki po kornerze rywali
Oficjalna frekwencja 10 002 kibiców
62'
kolejne zamieszanie w "16" Zagłębia po stałym fragmencie, tym razem wrzutce z wolnego Bożoka (ARKA). Polacek (ZAGŁĘBIE) na róg nogą wybił piłkę po strzale z dość ostrego kąta Marcusa (ARKA)
63'
bez zagrożenia dla Zagłębia po dośrodkowaniu z rogu Marcusa (ARKA)
63'
kolejny róg dla Arki
63'
tym razem piłka zagrywana z narożnika boiska przez Marcusa (ARKA) przeszła przez pole bramkowe Zagłębia, ale nikt nie zamykał akcji
64'
kolejną akcję Arki napędził Marcus (ARKA), ale Szwoch (ARKA) niecelnie dośrodkował
65'
Woźniak (ZAGŁĘBIE) sfaulował Szwocha (ARKA) na wysokości własnego pola karnego
66'
po dośrodkowaniu Bożoka (ARKA) nie udało się celnie strzelić, a uderzający zza pola karnego Marcjanik (ARKA) posłał piłkę nad poprzeczką
67'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Woźniak, w jego miejsce wchodzi Vlasko.
68'
zaglądamy do statystyk Ekstraklasy SA. Posiadanie piłki 57:43 dla Zagłębia, ale w strzałach olbrzymia przewaga Arki, gdyż 14:5. Szkoda, że aż 12 uderzeń gospodarzy było niecelnych
71'
słupek uratował Zagłębie po strzale z dystansu Zjawińskiego (ARKA)
71'
Siemaszko przygotowuje się do zmiany
72'
Cotra (ZAGŁĘBIE) odpychał Marcusa (ARKA), ale sędzia puścił grę
73'
po akcji Tosika (ZAGŁĘBIE) róg dla gości
74'
Arka nie pozwala Zagłębiu na krótkie rozegranie rogu
74'
ARKA przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
75'
rozgrzewa się Błąd
75'
a w Zagłębiu rozgrzewka Nespora
76'
Jałocha (ARKA) doskonale odbił piłkę do boku po strzale z 20. metra Vasko
77'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Papadopulos, w jego miejsce wchodzi Nespor, dla którego to debiut w lubińskiej drużynie. W poprzednim sezonie grał w Piaście Gliwice
78'
ARKA przeprowadza zmianę na skrzydle. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Błąd .
78'
opaskę kapitańską Bożok (ARKA) przekazał Marcusowi (ARKA)
80'
80'
nieudane dośrodkowanie z rogu Szwocha (ARKA)
81'
"Za rok mistrza kraju będziemy mieli, Puchar Polski powróci do nas też" - z trybun
82'
Warcholak (ARKA) mocno "w bramkę wkręcił" piłkę z wolnego, ale Polacek (ZAGŁĘBIE) nie pomylił się przy piąstkowaniu, a w dodatku przy tej interwencji był faulowany
84'
blisko samobójczego gola teraz Zagłębie, ale po interwencji Guldana (ZAGŁĘBIE) piłka przeszła tuż obok słupka
85'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
85'
akcja Marcusa (ARKA) i Siemaszki (ARKA), do strzału wyprowadzony Szwoch (ARKA). Polacek (ZAGŁĘBIE) odbił piłkę na róg
85'
tym razem z rogu Warcholak (ARKA), ale też bez zagrożenia dla Zagłębia
85'
będą kolejne zmiany z obu stron
86'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janoszka, w jego miejsce wchodzi Janus.
87'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
87'
obaj trenerzy wymienili zatem skrzydłowych
87'
w Arce kapitańska opaska teraz na ramieniu Łukasiewicza (ARKA)
88'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA).
89'
po frontalnym ataku Arki teraz częściej przy piłce Zagłebie
90'
3 minuty doliczone
90+1
Szwoch (ARKA) wywalczył róg
90+2
po dośrodkowaniu Błąda (ARKA) z rogu piłka wybita przed pole karne. Tutaj uderzył ją Yussuff (ARKA), ale strzelił nad poprzeczką
90+3
i jeszcze jeden róg dla Arki
90+3
niecelny strzał głową Szwocha (ARKA) po dośrodkowaniu z rogu Błąda (ARKA)

Wyniki 7 kolejki

• ARKA GDYNIA - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
  • LECHIA GDAŃSK - Termalica Nieciecza 1:2 (0:1)
  • Wisła Płock - Korona Kielce 1:2 (0:0)
  • Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:5 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1 (0:1)
  • Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:2)
  • Lech Poznań - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:2 (0:1)