Asseco dobrze tylko do przerwy

5 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Filip Put pokazał w środę drzemiący w nim potencjał. Niestety nie przełożyło się to na pozytywny wynik dla Asseco. Filip Put pokazał w środę drzemiący w nim potencjał. Niestety nie przełożyło się to na pozytywny wynik dla Asseco.

Także wicemistrz Polski okazał się za silny dla koszykarzy Asseco w Gdyni. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza była w stanie stawić czoła Rosie Radom tylko w pierwszej połowie, korzystając z nieobecności na boisku Darnella Jacksona. Do przerwy prowadziła 10 punktami. Kiedy Amerykanin wrócił na parkiet, jego ekipa przejęła inicjatywę. "Przełamania" gospodarzy nie było, przegrali 80:90 (22:16, 20:16, 19:30, 19:28). To ich ósma porażka z rzędu w PLK.

Szubarga 16 (4x3), Put 14 (3x3), Żołnierewicz 14 (1x3, 8 zb., 7 as.), Witliński 7 (5 zb.), Jankowski 3 (1x3) oraz Ponitka 10, Konopatzki 1, Kamiński 0, Frąckiewicz 0, Czerlonko 0
Sędziowie: Białas, Putyra, Piróg
Widzów: 800
Witka 18 (3x3, 5 zb.), Harrow 16 (2x3, 5 as.), Zyskowski 15 (2x3), Jackson 13 (5 zb.), Sokołowski 7 (1x3, 9 zb.) oraz Szymkiewicz 11 (2x3), Zajcew 8 (2x3, 5 zb.), Adams 2, Zegzuła 0, Jeszke 0

W ostatniej kolejce Asseco uległo Stali Ostrów Wielkopolski 62:80. Gdynianie musieli sobie radzić bez Krzysztofa Szubargi (ASSECO), który złapał infekcję.

ASSECO GDYNIA PRZEGRAŁO Z TRZECIĄ SIŁĄ PLK
Koszykarze Asseco w tym sezonie nie wejdą do play-off. Były koszykarz Wybrzeża Gdańsk, ekspert koszykarski Andrzej Kwaśniewski wyjaśnia dlaczego tak się mogło stać.

ZAPAŚĆ KOSZYKÓWKI W TRÓJMIEŚCIE
Gdynia Arenę trudno nazwać w tym sezonie twierdzą. Z 13 spotkań Assceo przegrało w niej 8 starć, ostatnio z Anwilem Włocławek i Stelmetem Zielona Góra
Gospodarze zaczynają w składzie: 12 Witliński (ASSECO), 7 Szubarga (ASSECO), 28 Żołnierewicz (ASSECO), 11 Jankowski (ASSECO), 21 Put
Pierwsza piątka gości: 8 Witka (ROSA), 10 Harrow (ROSA), 15 Zyskowski (ROSA), 24 Sokołowski (ROSA), 55 Jackson (ROSA)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Asseco
1'
Nieskuteczne akcje po obu stronach parkietu
za 2 punkty
2'
[0:2] 2 punkty zdobywa Zyskowski (ROSA).
2'
Kiedy Asseco był pierwszy rok w fazie odmładzania drużyny, Zyskowski (ROSA) miał być jednym z głównych elementów układanki trenera Davida Dedka. Przed sezonem doznał jednak zerwania więzadła w kolanie, stracił całe rozgrywki, a później nie wrócił już do gdyńskiego klubu
za 2 punkty
2'
[0:4] 2 punkty zdobywa Witka (ROSA).
za 3 punkty
2'
[3:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[5:4] 2 punkty zdobywa 12 Witliński (ASSECO), a do tego faul Jacksona
za 1 punkt
3'
[6:4] Rzut wolny trafia 12 Witliński (ASSECO).
wolne (tylko 1 trafiony)
4'
[7:4] Tylko jeden rzut wolny trafia 21 Put (ASSECO).
za 2 punkty
4'
[7:6] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Witka (ROSA).
za 3 punkty
5'
[10:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
5'
[10:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zajcew (ROSA).
za 2 punkty
6'
[12:9] 2 punkty z kontry zdobywa 21 Put (ASSECO).
za 3 punkty
6'
[12:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (ROSA).
7'
[13:12] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
7'
[13:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zajcew (ROSA).
wolne (trafione oba)
8'
[15:15] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
8'
[17:15] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
9'
[17:16] Tylko jeden rzut wolny trafia Adams (ROSA).
za 2 punkty
9'
[19:16] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
10'
[20:16] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Konopatzki (ASSECO).
10'
Gdynia, Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
10'
[22:16] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
10'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Asseco gra odważnie, dużo wnosi Szubarga (ASSECO), A do tego pozytywne wejście z ławki rezerwowych zaliczył Ponitka (ASSECO). Jego punkty w końcówce kwarty pozwoliły zbudować przewagę
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Rosy
za 3 punkty
11'
[22:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szymkiewicz (ROSA).
za 3 punkty
12'
[25:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Jankowski (ASSECO).
12'
[26:19] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
14'
[28:19] 2 punkty z kontry zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
czas
14'
Przerwa na żądanie Kamińskiego (ASSECO) (ROSA).
za 2 punkty
14'
[30:19] 2 punkty z kontry zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 3 punkty
15'
[33:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
16'
Asseco ma za sobą serię 11:0
16'
[33:20] Tylko jeden rzut wolny trafia Zyskowski (ROSA).
za 2 punkty
16'
[33:22] 2 punkty spod kosza zdobywa Zyskowski (ROSA).
czas
16'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO).
za 3 punkty
17'
[36:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 21 Put (ASSECO).
za 2 punkty
17'
[36:24] 2 punkty zdobywa Harrow (ROSA).
17'
[36:26] Witka (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
18'
[36:27] Tylko jeden rzut wolny trafia Witka (ROSA).
za 3 punkty
18'
[36:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (ROSA).
czas
18'
za 3 punkty
19'
[39:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
19'
[39:31] Tylko jeden rzut wolny trafia Adams (ROSA).
za 3 punkty
20'
[42:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
20'
[42:32] Tylko jeden rzut wolny trafia Szymkiewicz (ROSA).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Asseco złapało świeżość, potrafi wybronić kontry gości. Do tego w ataku aktywni są wszyscy zawodnicy pojawiający się na boisku. Stąd 10-punktowa przewaga i nadzieja na przerwani serii 7 meczów bez zwycięstwa
Najskuteczniejsi do przerwy: Szubarga (ASSECO) - 15 pkt, Witka (ROSA) - 13 pkt, Witliński (ASSECO) - 7 pkt, Zajcew (ROSA) i Put (ASSECO) po 6 pkt
Asseco trafiło przed przerwą 7 rzutów za trzy, a goście 5. W zbiórkach jest po 17, w asystach 9:8 dla Asseco
21'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ. Piłka dla Asseco
21'
[42:34] Jackson (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
21'
Frąckiewicz (ASSECO) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
22'
[42:36] 2 punkty spod kosza zdobywa Jackson (ROSA).
za 2 punkty
22'
[42:38] 2 punkty zdobywa Harrow (ROSA).
za 2 punkty
23'
[42:40] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Harrow (ROSA).
za 3 punkty
23'
[45:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 21 Put (ASSECO).
24'
[45:41] Tylko jeden rzut wolny trafia Zyskowski (ROSA).
za 3 punkty
25'
[45:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zyskowski (ROSA).
czas
25'
za 2 punkty
25'
[47:44] 2 punkty wsadem zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 3 punkty
25'
[47:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zyskowski (ROSA).
za 2 punkty
26'
[49:47] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
26'
[49:49] Zyskowski (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
Po kontuzji stopy na boisko wraca Szymański
27'
[49:50] Tylko jeden rzut wolny trafia Zyskowski (ROSA).
za 2 punkty
27'
[49:52] 2 punkty akrobatycznym rzutem zdobywa Harrow (ROSA).
za 2 punkty
27'
[51:52] 2 punkty zdobywa 21 Put (ASSECO).
za 3 punkty
28'
[54:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 21 Put (ASSECO).
za 3 punkty
28'
[54:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Harrow (ROSA).
28'
[54:57] Zajcew (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[56:57] 2 punkty z półdystansu zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
za 2 punkty
29'
[56:59] Ładne zagranie zwodem i 2 punkty zdobywa Jackson (ROSA).
za 2 punkty
29'
[58:59] 2 punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO), a do tego faul Jacksona
za 1 punkt
29'
[59:59] Rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
30'
[59:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (ROSA).
za 2 punkty
30'
[61:62] 2 punkty spod kosza zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Wiele zmienił powrót na boisko Jacksona (ROSA). Amerykanin był chowany na ławce w pierwszej połowie, ponieważ miał już dwa faule. Po zmianie stron zaczął wykorzystywać swoją przewagę pod kosza. Do tego świetnie zagrał Zyskowski (ROSA) i wicemistrzowie Polski prowadzą punktem
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Rosy
za 3 punkty
31'
[61:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (ROSA).
za 3 punkty
32'
[61:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Harrow (ROSA).
za 2 punkty
33'
[63:68] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 21 Put (ASSECO).
za 2 punkty
33'
[63:70] 2 punkty z półdystansu zdobywa Witka (ROSA).
za 2 punkty
33'
[65:70] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
34'
[65:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szymkiewicz (ROSA).
za 2 punkty
35'
[67:73] 2 punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
36'
[67:75] 2 punkty spod kosza zdobywa Jackson (ROSA).
37'
Spięcie pod koszem Witlińskiego (ASSECO) i Jacksona (ROSA), koszykarz gospodarzy otrzymuje faul zwykły, a następnie techniczny
schodzi za faule
37'
12 Witliński (ASSECO) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
37'
[67:76] Tylko jeden rzut wolny trafia Jackson (ROSA).
37'
[68:76] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO).
38'
[68:78] Jackson (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
[69:78] Tylko jeden rzut wolny trafia 28 Żołnierewicz (ASSECO).
39'
[69:79] Tylko jeden rzut wolny trafia Szymkiewicz (ROSA).
za 2 punkty
39'
[71:79] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
czas
39'
39'
[71:81] Harrow (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
39'
[74:81] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
39'
21 Put (ASSECO) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
39'
[74:82] Tylko jeden rzut wolny trafia Szymkiewicz (ROSA).
40'
[74:84] Sokołowski (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[76:84] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[76:86] Sokołowski (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[78:86] 2 Ponitka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[78:88] Szymkiewicz (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[80:88] 2 punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
40'
[80:90] Jackson (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZ. Rosa spokojnie utrzymywała się na prowadzeniu przez całą czwartą kwartę. Dalej gdynianie mieli problemy z Jacksonem (ROSA), dużo problemów sprawiał im także Harrow (ROSA). Asseco starało ratować się faulami, ale przez nie z boiska przedwcześnie musieli zejść Witliński (ASSECO) i Put (ASSECO). Dla gdynian to ósma porażka z rzędu

Wyniki 26 kolejki

• Polfarmex Kutno - TREFL SOPOT 59:75 (8:19, 15:20, 17:17, 19:19)
  • ASSECO GDYNIA - Rosa Radom 80:89 (22:16, 20:16, 19:30, 19:28)
  • AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 82:80 (21:10, 16:14, 21:28, 24:28)
  • Anwil Włocławek - Stelmet BC Zielona Góra 81:68 (22:13, 23:17, 15:19, 21:19)
  • Miasto Szkła Krosno - Polpharma Starogard Gdański 74:85 (22:19, 9:19, 17:31, 26:16)
  • Energa Czarni Słupsk - Siarka Tarnobrzeg 92:86 (23:25, 21:19, 22:19, 26:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - King Szczecin 90:79 (23:28, 18:17, 31:15, 18:19)
  • TBV Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 64:73 (16:20, 15:17, 20:17, 13:19)
  • AZS - PGE Turów Zgorzelec (przełożony na 12.04)

• "Never ending story"

Smutnego serialu,ciąg dalszy i....to jeszcze być może nie koniec.Tego w historii klubu nie było.Parę lat temu,obowiązywało hasło na koszulkach(okolicznościowo wydanych z okazji tamtych sukcesów)-"Tworzymy historię"-.Dziś tworzenie historii idzie w odwrotnym kierunku czyli do dna.

• 15 3

• Brawo!:(

Swietnie ogrywamy.... młodych zawodnikow! Tylko ktoś zapomniał w AG ze mecze w koszykówce się wygrywa a nie ogrywa....

• 20 3

• Imponujący 1 punkt Konopatzkiego, 0 Czerlonki, 0 Frąckiewicza ( w tym nietrafione osobiste), o reszcie nie wspomnę.
    Dalej będą brednie pani Prokurent i świty o ogrywaniu młodzieży? Z jakim skutkiem? Że Wam nie jest wstyd!!! Pierwszy raz od niepamiętnych czasów ten klub nie będzie w PO. Przez Was ... z zarządu klubu i pseudo sponsora z Podkarpacia

• 24 3

• Kolejny sparing plk

Mecz sparingowy się odbył.Emocji brak ,kibiców prawie brak.Trenera na pewno brak.Cheerleader nie brak kropka