Asseco podrażniło mistrza Polski

26 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Asseco mocno podrażniło Stelmet Zielona Góra w pierwszej kwarcie niedzielnego meczu w Gdynia Arenie. W niej wydawało się, że jest w stanie nawiązać wyrównaną grę z mistrzem Polski. Ten pokazał w kolejnych częściach meczu, jak daleko gdynianom do czołówki ligi. Dlatego też gospodarze przegrali 64:84 (28:19, 10:29, 11:20, 15:16). To szósta porażka z rzędu Asseco.

Witliński 19 (9 zb.), Szubarga 14 (2x3), Żołnierewicz 12 (5 zb.), Szczotka 6 (10 zb.), Kamiński 3 (1x3) oraz Ponitka 4 (5 st.), Frąckiewicz 3, Czerlonko 3 (1x3), Jankowski 0, Kołodziej 0
Sędziowie: Pastusiak, Wierzman, Njilo
Widzów: 1000
Moore 15 (1x3, 7 zb.), Djurisić 13 (9 zb.), Dragicević 10 (6 zb.), Gruszecki 6 (2x3, 6 zb.), Koszarek 0 (7 as.) oraz Florence 11 (3x3), Matczak 8 (2x3), Kelati 8 (2x3), Hrycaniuk 7 (5 zb.)Der 3 (1x3), Mokros 3, Zywert 0

W czwartek Asseco starało się zatrzymać Anwil. Rywal grał jednak bardzo pewnie, kontrolował wynik i wygrał

NAJLEPSZY MECZ W SEZONIE WITLIŃSKIEGO, ALE ASSECO ULEGŁO ANWILOWI 68:79
Asseco nie wygrało do pięciu meczów. Jeżeli chodzi o pozycję w tabeli, nie ma to znaczenia dla drużyny Przemysława Frasunkiewicza ponieważ nie ma ona szans na play-off, a także na pewno nie spadnie
Ponownie w Gdynia Arenie oglądamy dzisiaj Filipa Matczaka (STELMET BC), który przez niemal cztery sezony był koszykarzem Asseco. W zeszłym tygodniu powrócił jednak w rodzinne strony, aby grać o mistrzostwo Polski

FILIP MATCZAK: BĘDĘ CHCIAŁ GODNIE POŻEGNAĆ SIĘ Z KIBICAMI
Matczak (STELMET BC) ma za sobą jeden mecz w tym sezonie w barwach zespołu z Zielonej Góry. Spędził na boisku 21 minut i zdobył 3 punkty
W składzie Stelemtu standardowo mamy dodatkowo kilku byłych koszykarzy Asseco, jak: Koszarek, Hrycaniuk (STELMET BC). Jest także kontuzjowany Zamojski
W poprzedniej kolejce w barwach zielonogórskiej drużyny nie zagrali zmagający się z urazami Kelati (STELMET BC) oraz Djurisić (STELMET BC)
Kibice powitali na prezentacji Matczaka (STELMET BC) gromkimi brawami
Z Anwilem najlepszy mecz w sezonie rozegrał Witliński (ASSECO). Zdobył 19 punktów, miał 10 zbiórek, rzucał z półdystansu, mijał, kończył akcje wsadami, pozostawił po sobie świetne wrażenie
Prezes Asseco Przemysław Sęczkowski wręcza Matczakowi (STELMET BC) pamiątkową koszulkę Asseco
Wyjściowy skład gdynian: 12 Witliński (ASSECO), 7 Szubarga (ASSECO), 28 Żołnierewicz (ASSECO), 20 Szczotka (ASSECO), 24 Kamiński (ASSECO)
Wyjściowy skład gości: 4 Moore (STELMET BC), 42 Djurisić (STELMET BC), 18 Dragicević (STELMET BC), 33 Gruszecki (STELMET BC), 55 koszarek
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Asseco
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty z półdystansu zdobywa Djurisić (STELMET BC).
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO), ładna asysta Żołnierewicza
za 2 punkty
2'
[2:4] 2 punkty zdobywa Dragicević (STELMET BC).
za 3 punkty
2'
[5:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
2'
[5:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gruszecki (STELMET BC).
wolne (trafione oba)
3'
[7:7] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
3'
[7:9] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Djurisić (STELMET BC).
za 3 punkty
5'
[10:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 24 Kamiński (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[10:11] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Moore (STELMET BC) i jest faulowany przez Kamińskiego
5'
Moore (STELMET BC) pudłuje wolnego
czas
5'
Przerwa na żądanie Gronka (STELMET BC).
5'
[12:11] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
5'
Na boisku pojawia się MAtczak
za 2 punkty
6'
[14:11] 2 punkty z kontry zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
6'
[17:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
za 2 punkty
6'
[19:11] 2 punkty wsadem zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
7'
[21:11] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
7'
[21:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Matczak (STELMET BC).
8'
Szczotka (ASSECO) pudłuje oba rzuty wolne
za 3 punkty
8'
[24:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
9'
[24:16] 2 punkty zdobywa Mokros (STELMET BC), a do tego jest faulowany przez Szczotkę
za 1 punkt
9'
[24:17] Rzut wolny trafia Mokros (STELMET BC).
za 2 punkty
9'
[26:17] 2 punkty zdobywa 44 Frąckiewicz (ASSECO), ładna asysta Żołnierewicza
za 2 punkty
9'
[28:17] 2 punkty wsadem zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO), a asystuje mu Frąckiewicz
za 2 punkty
10'
[28:19] 2 punkty spod kosza zdobywa Matczak (STELMET BC).
10'
Dwa pudła z rzędu Kelatiego (STELMET BC)
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Asseco gra agresywnie w obronie, a do tego świetnie rzuca. Ma ponad 62 proc. skuteczności z gry, dlatego też zdobyło aż 28 punktów. Gospodarze mają także bardzo dobry przegląd boiska, co widać po ładnych asystach
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Stelmetu
za 3 punkty
11'
[28:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Florence (STELMET BC).
za 2 punkty
11'
[28:24] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kelati (STELMET BC).
czas
11'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO).
za 2 punkty
12'
[28:26] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Djurisić (STELMET BC).
wolne (tylko 1 trafiony)
12'
[29:26] Tylko jeden rzut wolny trafia 44 Frąckiewicz (ASSECO).
za 2 punkty
13'
[29:28] 2 punkty spod kosza zdobywa Djurisić (STELMET BC).
za 2 punkty
13'
[29:30] 2 punkty spod kosza zdobywa Hrycaniuk (STELMET BC), do tego jest faulowany
za 1 punkt
13'
[29:31] Rzut wolny trafia Hrycaniuk (STELMET BC).
za 3 punkty
13'
[29:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kelati (STELMET BC).
za 2 punkty
14'
[31:34] 2 punkty po zbiórce w ataku zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
za 2 punkty
15'
[31:36] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Hrycaniuk (STELMET BC).
za 2 punkty
15'
[33:36] Kolejne 2 punkty dobitką zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
za 3 punkty
16'
[33:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kelati (STELMET BC).
za 2 punkty
16'
[35:39] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO) i jest faulowany przez Hrycaniuka
za 1 punkt
16'
[36:39] Rzut wolny trafia 12 Witliński (ASSECO).
16'
Hrycaniuk (STELMET BC) pudłuje oba rzuty wolne
za 2 punkty
18'
[36:41] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Moore (STELMET BC).
za 2 punkty
18'
[38:41] 2 punkty w taki sam sposób zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 3 punkty
18'
[38:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Moore (STELMET BC).
za 2 punkty
19'
[38:46] 2 punkty z półdystansu zdobywa Moore (STELMET BC).
za 2 punkty
20'
[38:48] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Dragicević (STELMET BC).
20'
Ponitka (ASSECO) pudłuje rzut za trzy punkty
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Asseco podrażniło mistrza Polski pierwszą częścią gry. Stelmet szybko odrobił straty, pokazał skuteczną koszykówkę indywidualną, jak i zespołową. A gdynianie już zaczęli oddychać "rękawami". W przerwie jest czas, aby złapać nieco energii
Najskuteczniejsi do przerwy: Witliński (ASSECO) i Moore (STELMET BC) po 9, Szubarga (ASSECO), Żołnierewicz (ASSECO), Djurisić (STELMET BC), Kelati (STELMET BC) po 8
Asseco trafiło 14 z 30 rzutów z gry, Stelmet 20 z 33. Goście prowadzą w zbiórkach 22:13, w asystach lepsi są gospodarze 12:7
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Stelmetu
21'
Witliński (ASSECO) pudłuje oba rzuty wolne
za 2 punkty
21'
[38:50] 2 punkty spod kosza zdobywa Moore (STELMET BC).
22'
[38:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (STELMET BC).
23'
[38:52] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (STELMET BC).
24'
[40:52] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
25'
Niesportowy faul Mokrosa (STELMET BC) na rzucającym spod kosza Żołnierewiczu (ASSECO)
25'
[41:52] Tylko jeden rzut wolny trafia 28 Żołnierewicz (ASSECO).
25'
[42:52] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (ASSECO).
25'
[43:52] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Ponitka (ASSECO).
za 3 punkty
26'
[43:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gruszecki (STELMET BC).
czas
26'
26'
26'
[43:57] Florence (STELMET BC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
27'
[43:59] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET BC).
28'
Dragicević pudłuje oba rzuty wolne
za 2 punkty
28'
[43:61] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Moore (STELMET BC), nad kosz podawał do Amerykanina Matczak
28'
[45:61] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
[45:62] Tylko jeden rzut wolny trafia Djurisić (STELMET BC).
29'
[47:62] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
29'
[47:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Florence (STELMET BC).
za 3 punkty
30'
[47:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Florence (STELMET BC).
za 2 punkty
30'
[49:68] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO). Pierwsze trafienie gdynian z gry w tej kwarcie
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Stelmet kontynuuje skuteczną grę. Nie daje Asseco napędzać akcji, wykorzystuje pozycje do rzutów. A gospodarze trafili w tej części gry tylko jeden rzut z gry - w końcówce Witliński (ASSECO) - resztę z linii rzutów wolnych
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Asseco
za 3 punkty
31'
[52:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 14 Czerlonko (ASSECO).
za 2 punkty
31'
[52:70] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Djurisić (STELMET BC).
za 2 punkty
32'
[54:70] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
za 2 punkty
33'
[54:72] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Dragicević (STELMET BC).
34'
Gdynia, Gdynia - skandują kibice
35'
[56:72] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
36'
[56:74] 2 punkty rzutem z odejścia zdobywa Djurisić (STELMET BC).
za 2 punkty
36'
[56:76] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET BC).
czas
36'
za 2 punkty
37'
[58:76] 2 punkty z półdystansu zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 3 punkty
37'
[58:79] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Der (STELMET BC).
za 2 punkty
38'
[60:79] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
za 3 punkty
39'
[60:82] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Matczak (STELMET BC).
za 2 punkty
40'
[62:82] 2 punkty dobitką zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
za 2 punkty
40'
[62:84] 2 punkty spod kosza zdobywa Moore (STELMET BC), ładna asysta Matczaka
za 2 punkty
40'
[64:84] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
40'
KONIEC MECZU. Czwarta kwarta wyglądała nieco jak treningowa. Stelmet grał swoje w ataku i w obronie, Asseco nie był w stanie niwelować przewagi i przegrał różnicą 20 punktów

Wyniki 24 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Anwil Włocławek 68:79 (15:25, 14:11, 23:27, 16:16)
  • Miasto Szkła Krosno - TREFL SOPOT 75:73 (18:20, 12:20, 18:19, 27:14)
  • ASSECO GDYNIA - Stelmet BC Zielona Góra 64:84 (28:19, 10:29, 11:20, 15:16)
  • King Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 58:67 (10:17, 25:20, 15:10, 8:20)
  • Polfarmex Kutno - Rosa Radom 65:75 (20:20, 12:12, 21:26, 12:18)
  • AZS Koszalin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 74:79 (23:24, 20:22, 13:12, 18:21)
  • Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń 81:79 (27:16, 16:22, 17:23, 21:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Siarka Tarnobrzeg 95:66 (22:7, 17:22, 22:16, 34:21)
  • TBV Start Lublin - PGE Turów Zgorzelec 64:68 (15:12, 21:14, 21:18, 7:24)
  • Zaległy mecz 17. kolejki:
  • TBV Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 78:77 (18:21, 25:21, 19:11, 16:24)

Opinie (10)

• (1)

Brawo dla KK za konsekwentne pomijanie w drugim meczu nazwy pseudo sponsora grabarza klubu

• 24 2

• no tak; lepiej żeby sponsor odszedł. Przynajmniej w przyszłym roku zostanie wyłącznie basket żeński. Brawo Wy!

• 2 6

• Po młodzieńczym zapale w 1-ej kwarcie potem drużyny z innych lig. Następny dowód na to że nie da się zbudować czegoś z niczego (sorry Szubi i Piter)