Zwycięstwo i remis gdańskich futsalistów

3 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Tomasz Poźniak zdobył dla AZS UG dwa gole w Łodzi, w tym trafienie, które ustaliło końcowy rezultat spotkania. Tomasz Poźniak zdobył dla AZS UG dwa gole w Łodzi, w tym trafienie, które ustaliło końcowy rezultat spotkania.

Futsaliści AZS UG Gdańsk pokonali na wyjeździe Malwee Łódź 5:3 (2:1). Tym samym podopieczni Wojciecha Pawickiego po trzech kolejkach I ligi pozostają bez porażki. Politechnika Gdańska zremisowała we własnej hali z Auto-Wicherek Oborniki 2:2 (0:2). Gola na wagę punktu w ostatniej minucie gry zdobył Mateusz Osiński.

Malwee Łódź - AZS Uniwersytet Gdański 3:5 (1:2)
Bramki: Olczak 12, Kamiński 25, Pomykała 33 - Poźniak 25, 40 Pawicki 14, Cyman 20 karny, Friszkemut 35

AZS UG: Pytka - Depta, Pawicki, Ziarko, Horbacz, Cyman, Friszkemut, Kozakiewicz, Madani, Musik, Olszewski, Poźniak

Szumne przedsezonowe deklaracje walki AZS Uniwersytetu Gdańskiego o powrót do ekstraklasy jak na razie znajdują mocne podstawy. Zespół spadkowicza w Łodzi wprawdzie nie zdominował Malwee tak jak tydzień temu Politechnikę w derbach Gdańska, ale skompletował kolejne zwycięstwo.

PIERWSZE FUTSALOWE DERBY GDAŃSKA DLA POLITECHNIKI

Niedzielny mecz lepiej rozpoczął się jednak dla gospodarzy. Ich bramkarz wyszedł obronną ręką ze stuprocentowych sytuacji strzeleckich jakie mieli Michał HorbaczTomasz Późniak. Następnie prowadzenie łodzianom dał Przemysław Olczak, który wykorzystał błąd defensywy gości.

Sygnał do ataku tak jak w poprzednich spotkaniach dał jednak gdańszczanom Wojciech Pawicki. Grający szkoleniowiec akademików doprowadził do wyrównania po podaniu z autu. Wydawało się, że do przerwy będzie wynik remisowy, ale tuż przed nią przyjezdni wywalczyli rzut karny, którego na gola zamienił Mateusz Cyman.

Po przerwie AZS UG podwyższyło prowadzenie za sprawą Poźniaka, ale błyskawicznie kontaktowego gola zdobyli gospodarze. Do remisu doprowadził Krystian Pomykała, który udanym lobem zrehabilitował się za zmarnowaną chwilę wcześniej sytuację.

Choć gospodarze wykonali dużą pracę, by "wrócić z dalekiej podróży", końcówka meczu należała go gości. Najpierw celnym strzałem z dystansu popisał się Paweł Friszkemut, a chwilę przed końcem spotkania jego wynik po kontrze ustalił Poźniak zdobywając swojego drugiego gola.

Politechnika Gdańska - Auto-Wicherek Oborniki 2:2 (0:2)
Orczykowski 3, Siwecki 7 - Orzoł 30, Osiński 40

POLITECHNIKA: Bucholc, Chodorowski - Wardowski, M.Urtnowski, Nowicki, Pawlicki, Orzoł, Osiński, Kopecki, Bocheński, S.Urtnowski, Martynowski

Futsaliści Politechniki po przegranych derbach liczyli na to, że "odkują się" we własnej hali w starciu z Auto-Wicherek Oborniki. Spotkanie to rozpoczęło się jednak dla podopiecznych Michała Janiaka wręcz koszmarnie. W trakcie pierwszych 7 minut meczu bramkarz Mateusz Bucholc dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Próby zdobycia gola przez gospodarzy nie tylko nie przynosiły skutku. Co gorsza, goście wcale nie zamierzali poprzestać na dwóch trafieniach.

Gdańszczanie dwoili się i troili, by zdobyć bramkę kontaktową. Udało się dopiero po przerwie, gdy po niewykorzystanej akcji gości podanie w pole karne otrzymał Marek Orzoł. Gracz Politechniki obrócił się z piłką i z zimną krwią umieścił ją w siatce.

Gospodarze rzucili się ze wszystkich sił do próby wyrównania. Ryzykowali nawet grą z lotnym bramkarzem. Ich napór przyniósł skutek niespełna na minutę przed końcem spotkania. Wtedy przy dalszym słupki zaczaił się Mateusz Osiński, z który z najbliższej odległości wykorzystał dogranie kolegi i zapewnił Politechnice punkt.

Kolejny mecz AZS UG rozegra we własnej hali w niedzielę o godz. 16 przeciwko MOKS Słoneczny Stok Białystok. Politechnika w sobotę o godz. 19 zmierzy się na wyjeździe z Unikatem Toruń.

• Nie jest łatwo...

... Ale chłopaki z azs ug dają radę jako faworyt póki co. Brawo potencjał ten zespół ma. Pg po tym co pokazuje raczej środę tabeli, ale nie mogą gubić punktów u siebie

• 4 1

• Kiedy nabliższy mecz u siebie??? (1)

A kiedy AZS UG zagra teraz u siebie?

• 0 0

• Kolejny mecz

Kolejny mecz AZS UG w I lidze Futsalu 25.10.2015 (niedziela) o godzinie 17.00 w hali widowiskowo - sportowej AWFiS Gdańsk. Zapraszamy!