Gdańscy futsaliści z kompletem zwycięstw

22 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego wciąż uciekają "peletonowi" I ligi grupy A. W nim, na coraz wyższą pozycję przedziera się Politechnika Gdańska. Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego wciąż uciekają "peletonowi" I ligi grupy A. W nim, na coraz wyższą pozycję przedziera się Politechnika Gdańska.

Kolejną kolejkę z kompletem zwycięstw zakończyli gdańscy futsaliści. Niepokonani w sezonie 2015/2016 zawodnicy AZS Uniwersytetu Gdańskiego rozgromili na wyjeździe ostatni w tabeli zespół FC Bydgoszcz 11:2 (8:0). Równie pewną wygraną zaliczyła Politechnika Gdańska, która zdobyła halę Mieszka Gniezno 6:2 (4:0). Dzięki temu awansowała na 5. miejsce w tabeli I ligi grupy A.

FC Bydgoszcz - AZS Uniwersytet Gdański 2:11
Bramki dla AZS UG:
Musik 3, Pawicki 3, Depta, Ziarko, Friszkemut, Horbacz, Cyman

AZS UG: Pytka, Rafalski - Pawicki, Horbacz, Musik, Wesserling, Cyman, Depta, Madani, Ziarko, Friszkemut, Poźniak

Liderujący tabeli I ligi zespół Uniwersytetu Gdańskiego wybrał się na mecz 9. kolejki do "czerwonej latarni" rozgrywek z Bydgoszczy. Starcie miało więc zdecydowanego faworyta. A ten nie zawiódł.

Niemal tuż po rozpoczęciu spotkania, w 19. sekundzie na listę strzelców wpisał się Dominik Depta. I to już rozluźniło zespół z Gdańska. Na kolejne trefienie czekał do 8. minuty. Kolegów do wytężonej walki poderwał grający trener, Wojciech Pawicki. Szybko zdobył dwa gole, a czwartego dołożył Patryk Ziarko po ładnej, zespołowej akcji. Na tablicy wyników było już 4:0 dla przyjezdnych.

Jak się później okazało, była to tylko połowa bramek, jaką w pierwszej połowie strzelili futsaliśći AZS UG. W niej hat-tricka skompletował Tomasz Musik. Pawickiemu udało się to po przerwie. W drugiej połowie gra była już bardziej wyrównana, gdyż AZS UG mógł oszczędzać siły. Wygrał ją 3:2, cały mecz 11:3 i wciąż jest jedyną, niepokonaną drużyną w I lidze grupie A.

Mieszko Gniezno - Politechnika Gdańska 2:6
Bramki dla Politechniki:
Wardowski 2, S. Urtnowski, M. Urtnowski, Osiński, Bucholc

POLITECHNIKA: Bucholc - Wardowski, Pawlicki, M. Urtnowski, Nowicki, Orzoł, Osiński, Martynowski, S. Urtnowski

Śladami futsalistów AZS UG poszli ci z Politechniki. Zagrali w Gnieźnie z Mieszkiem, który był w ich zasięgu w ligowej tabeli. I tak jak lider rozstrzygnęli losy meczu w pierwszej połowie.

W niej strzelanie zaczęło się dopiero w 8. min. Kontrę gości skutecznie wykończył Szymon Urtnowski. Następnie uczynili to Piotr Wardowski - dwukrotnie trafiając m.in. z rzutu karnego oraz Mateusz Osiński.

Także w drugiej połowie futsaliści Politechniki nie dali nadziei rywalom. Najpierw na listę strzelców wpisał się Maciej Urtnowski, a na 6:0 podwyższył... bramkarz Mateusz Bucholc. W 32. min. wyszedł mu idealny strzał z własnego pola karnego. I choć w dalszej części zawodnicy Mieszka strzelili dwa gole, to emocje skończyły się po pół godziny gry.

Opinie (5) 1 zablokowana

• AZS UG walczy skutecznie o powrót do Extra.
    Za tydzień mecz z wiceliderem - zawsze trudnym dla gdańszczan! - i jeśli wygrają to będą mieli druzgocącą przewagę

• 3 2

• AZS miażdży ligę:)

To co robi AZS UG w tej lidze to miazga, widać , że raczej nie ich poziom. Trzeba dobrze przygotować zespół na awans, żeby nie było potem problemów. Bo Ekstraklasa to nie przelewki. Kiedy najbliższy mecz w Gdańsku?

• 2 1

• nudy ten futsal (2)

• 0 3

• sam jestes nudy (1)

A ogladalrs jakis mecz ? Mecze sa ciekawsze niz w tej calej ekstraklasie kopanrj na trawie