AZS UG zaskoczył lidera, punkt Politechniki

20 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 20:50 (20 listopada 2016)
Dominik Depta rozpoczął strzelanie dla AZS UG w meczu z liderem ekstraklasy. Dominik Depta rozpoczął strzelanie dla AZS UG w meczu z liderem ekstraklasy.

Futsaliści AZS Uniwersytet Gdański jako pierwsi w sezonie urwali punkty Rekordowi Bielsko-Biała. Na własnym boisku zremisowali z liderem ekstraklasy 4:4 (3:1). Pomimo dobrego wyniku może pozostać niedosyt, ponieważ przez większość spotkania to gospodarze mieli kontrolę nad wynikiem. W niedzielę w I lidze po punkt sięgnęli również zawodnicy Politechniki Gdańskiej, którzy zremisowali na wyjeździe z Credo Futsal Piła 5:5 (1:1).

AZS Uniwersytet Gdański - Rekord Bielsko-Biała 4:4 (3:1)
Bramki
:
Depta 13, Osłowski 19, Poźniak 20, Cyman 27 - Bondar 1, 22, Budniak 25, Biel 29

AZS UG: Burglin, Pytka - Depta, Osiński, Pawicki, Cyman - Friszkemut, Kreft, Kriezel, Laskowski, Musik, Osłowski, Urtnowski, Poźniak

Rekord przyjeżdżał do hali AWFiS jako zdecydowany faworyt sobotniego meczu. W końcu w siedmiu wcześniejszych kolejkach nie stracił choćby punktu, pozwalając rywalom strzelić zaledwie 7 goli. Natomiast AZS UG kolejkę wcześniej uległ drużynie z Chorzowa. Porażka nie napawała optymizmem przed starciem z liderem.

Ten wyszedł oczywiście nastawiony ofensywnie i już w 1. minucie objął prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Ołeksandr Bondar. Za chwilę drużynę przed utratą kolejnej bramki musiał ratować Jacek Burglin. Był to jedyny moment spotkania, kiedy wydawało się, że goście rozgromią AZS UG.

Gra się szybko wyrównała, a kiedy coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze posypały się bramki. W 13. min. na kolejne uderzenie z dystansu zdecydował się Dominik Depta. Wcześniejsze nie były w stanie znaleźć drogi do siatki. Te, po którym piłka lecia tuż nad parkietem, już tak. Najbardziej jednak AZS UG zaskoczył lidera rozgrywek tuż przed przerwą. W 19. min. Maciej Osłowski dał gdańszczanom prowadzenie, a chwilę przed zmianą stron podwyższył Tomasz Poźniak, który dostawił nogę do dobrze zagranej piłki.

Znajdujący się w trudnej sytuacji goście zaczęli drugą połowę podobnie do pierwszej. Szybko gola zdobył Bondar, a trzy minuty później stan meczu wyrównał Paweł Bednaruk. W tej sytuacji gdańszczanie potrafili jeszcze odpowiedzieć. Mateusz Cyman wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i zmienił wynik na 4:3. W 29. min. ponowny remis dał jednak Łukasz Biel. Choć obie drużyny miały jeszcze 11 min. to żadna z nich nie potrafiła już umieścić piłkę w siatce.

12. Red Devils FC Chojnice 8 0 1 7 19:47 1

Politechnika Gdańska - Credo Futsal Piła 5:5 (1:1)
Bramki dla Politechniki:
Bławat 2, Szmydki, Orzoł, Martynowski

POLITECHNIKA: Bucholc, Chodorowski - Iwosa, Martynowski, Orzoł, Kolus, Grodzicki, Zieliński, Kopecki, Szmydki, Mikuczyński, Reszka, Bławat

Po dwóch tygodniach na parkiet powrócili I-ligowi futsaliści Politechniki. Wybrali się na mecz do Piły.

- To trudny teren. Zwłaszcza wtedy, kiedy po raz kolejny ma się problem ze skutecznością. I nie chcę mówić tutaj o braku szczęścia. Po prostu przed nami wciąż wiele pracy, aby gra wyglądała, jak chcemy - mówi Michał Janiak, trener Politechniki.
Trudno jednak uwierzyć w brak skuteczności patrząc na wynik meczu. Choć po pierwszej połowie i golu Macieja Martynowskiego było 1:1, to w drugiej połowie gdańszczanie trzykrotnie wychodzili na prowadzenie: 2:1, 3:2 i 5:4, ale za każdym razem je tracili. Dlatego też skończyło się podziałem punktów.

- Chodzi o to, że zamiast dobić w odpowiednim momencie przeciwnika, to marnujemy sytuacje za sytuacją. Dlatego też można mieć pretensje o skuteczność - wyjaśnia Janiak.

• W tym składzie

W tym składzie AZS Uniwersytet Gdański może walczyć z każdym co pokazał ten mecz. Bardzo dobry mecz Cymana - brawo!