Futsaliści AZS UG skończyli na 7. miejscu

28 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Dominik Depta przypieczętował zwycięstwo AZS UG na koniec sezonu i... spadek Remedium z futsal ekstraklasy. Dominik Depta przypieczętował zwycięstwo AZS UG na koniec sezonu i... spadek Remedium z futsal ekstraklasy.

Futsaliści AZS UG pokonali Remedium Pyskowice 3:2 (2:2) i zakończyli rozgrywki ekstraklasy na 7. miejscu. Zwycięskiego gola na 2 sekundy przed końcem meczu zdobył Dominik Depta, który tym samym przesądził o degradacji gości do niższej klasy rozgrywkowej. Mistrzem Polski został Rekord Bielsko-Biała.

0:1 Krzysztof Piskorz 3:06
1:1 Dominik Depta 13:00
2:1 Wojciech Pawicki 18:03
2:2 Jacek Hewlik 19:58
3:2 Dominik Depta 39:58

AZS UG: Burglin, Wolski - Widzicki, Szymański, Cyman, Musik, Friszkemut, M.Olszewski, Horbacz, Ziarko, Wesserling, Pawicki, Depta

Remedium: Wojcik - Misiak, Owczarek, Hewlik, Omylak, Połeć, Pawlak, Piskorz

Gdańszczanom przyszło zakończyć sezon w gdyńskiej hali GOSiR, gdyż nie mogli skorzystać w tym dniu z hali AWFiS. Nad morze przyjechał walczący o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej zespół Remedium, który potrzebował zdobyć przynajmniej punkt.

Goście z powodu problemów organizacyjnych przyjechali w zaledwie ośmioosobowym składzie. To jednak oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Na początku 4. minuty do bramki piłkę skierował Krzysztof Piskorz i Remedium wyprzedzał w tabeli AZS UŚ Katowice (już wcześniej przesądzony był spadek GKS Tychy). Wyrównującą bramkę zdobył Dominik Depta, co jeszcze nie przekreślało utrzymania zespołu z Pyskowic.

Na dwie minuty przed przerwą Wojciech Pawicki wyprowadził AZS UG na prowadzenie i wydawało się, że spotkanie będzie już pod kontrolą gospodarzy. Jeszcze zanim zakończyła się pierwsza połowa doskonałą okazję 3 na 1 zmarnowali gdańszczanie, a konkretnie Michał Olszewski, który zbyt lekko uderzył na bramkę Rafała Wojcika. Bramkarz gości bardzo szybko zainicjował kontratak, który celnym strzałem wykończył Jacek Hewlik.

Druga połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe. W drużynie przyjezdnych widać było utratę sił, jednak umiejętna gra w defensywie sprawiała, że zawodnicy z Gdańska nie mieli pomysłu na sforsowanie tej obrony. Na plus należy także zaliczyć grę Rafała Wojcika, który niejednokrotnie skutecznie interweniował.

Na 9 sekund przed końcem w znakomitej sytuacji znaleźli się goście. Po niefortunnym wyjściu Jacka Burglina przed pustą bramką stanął Mateusz Omylak, jednak młody zawodnik Remedium nie trafił do siatki. Z kontrą wyszli podopieczni Szymona Hartmana. Pawicki dograł do Depty, który niemal spod końcowej linii, z zerowego kąta skierował piłkę do bramki. Tym samym gdańscy akademicy zakończyli sezon zwycięstwem, a zespół z Pyskowic w ostatnich sekundach sezonu pożegnał ekstraklasę.

22 kolejka
26 kwietnia Remedium Pyskowice (d) 3:2 (2:2)

Opinie (11)

• Brawo Panowie za ten mecz i sezon!

Gratuluje całej ekipie i trenerowi Szymonowi Hartmanowi. 7 miejsce to bardzo dobry wyniki dla AZS-u UG. Nie obyło się bez wpadek (np. z Wisłą), ale ogólnie sezon na plus!

• 5 2

• art

Na poczatku artykułu dwa razy pojawia się nazwa Rekordu, a nie Remedium. Redaktorze - popraw to :)

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Treść została poprawiona.

• 3 0

• Alvaro, Wojtek, Musik...pozdrawiamy (1)

szacun że jeszcze klepiecie na tym poziomie, naprawdę! Alvaro widać że latka lecą ;-)

• 4 0

• To przez buty kowbojki Alvaro:)

• 0 0

• Końcówki (2)

AZS to ma chyba jakiś patent na emocjonujące końcówki :P Co chwile jakiś gol na kilka sekund przed końcem, ale lepiej w tę stronę :P

• 4 1

• Teraz trzeba pójść za ciosem i w następnym sezonie walka o pudło :) Walka o utrzymanie już była, spokojne utrzymanie jest i teraz majster :)

• 1 0

• Szkoda, że mało kibiców w Gdyni bylo, pewnie w Gdańsku byłoby więcej. Miejmy nadzieję, że w nowym sezonie kibice przekonają się do futsalu i zobaczą, że warto przychodzić na mecze, szczególnie, że bilety za free :)