Szczypiornistki Łączpolu pokonały Spartę

10 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Skrzydłowa Magdalena Maszota była jedną z wyróżniających się zawodniczek Łączpolu podczas meczu ze Spartą. Skrzydłowa Magdalena Maszota była jedną z wyróżniających się zawodniczek Łączpolu podczas meczu ze Spartą.

Szczypiornistki AZS Łaczpolu AWFiS Gdańsk pokonały na wyjeździe Spartę Oborniki 32:23 (18:13). Podopieczne Jerzego Cieplińskiego praktycznie przez cały mecz kontrolowały jego przebieg, a szkoleniowiec mógł dać więcej minut zawodniczkom rezerwowym. Kolejne ligowe spotkanie akademiczki rozegrają dopiero 31 stycznia, ale 10 dni wcześniej czeka je mecz w ramach 1/8 Pucharu Polski z Metraco Zagłębiem Lubin.

SPARTA: Kochańska, Niezgodzka - Filoda 13, Niedzielska, Łakomy 2, Wasiak 2, Żołyniak 1, Gładecka 5, Zwolińska, Kaszkowiak, Racka, Durka

ŁĄCZPOL: Skonieczna, Obrębalska - Szprengier, Gelińska 7, Pesel, Konefał, Orzłowska, Siódmiak 3, Maszota 4, Neitsch 1, Dajda 1, Lipska 2, Ciura 2, Klonowska 5, Karwecka 7.

Gdańszczanki w Obornikach udanie zakończyły maraton trzech noworocznych spotkań, który czekał je w ciągu zaledwie tygodnia po przełożeniu dwóch ostatnich grudniowych gier. Po porażce w Kościerzynie i wygranej we własnej hali z nisko notowaną Koroną Handball Kielce różnicą pięciu trafień, nareszcie Łączpol zanotował niezagrożone zwycięstwo.

Podopieczne trenera Cieplińskiego przypomniały sobie najwyraźniej, jak kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa i w starciu ze Spartą dosyć szybko odebrały rywalkom nadzieje na korzystny wynik. Gospodynie rozpoczęły wprawdzie od prowadzenia 2:0, ale w 12. minucie, po bramce Magdaleny Maszoty, Łączpol uzyskał przewagę 9:6, a jeszcze przed przerwą dwukrotnie odskakiwał na sześć trafień.

W 38. minucie, po serii pięciu bramek z rzędu, w tym trzech Joanny Gelińskiej, akademiczki prowadziły już 23:14. Choć później Sparta odpowiedziała serią czterech kolejnych bramek, gdańszczanki do końca utrzymywały bezpieczną przewagę.

- Poza pierwszymi minutami mecz przebiegał pod nasze dyktando i w końcowej fazie spotkania mogłem dać pograć zawodniczkom, które notują mniej minut w tym sezonie. Dziewczyny nie ustrzegły się błędów, ale wygraliśmy ze spokojem i mogę być z nich zadowolony. Bardzo dobrze wyglądały skrzydła, Magdalena Maszota i Joanna Gelińska na pewno zasłużyły dziś na indywidualne wyróżnienia, ale wszystkie dziewczyny chciałbym pochwalić za walkę. Oby takich kontrolowanych zwycięstw znów było jak najwięcej - podsumował trener Ciepliński.

ŁĄCZPOL Z ZAGŁĘBIEM, VISTAL Z KPR W PUCHARZE POLSKI

Kolejne ligowe spotkanie gdańszczanki zaplanowane miały na 17 stycznia, ale w tym terminie zajęta będzie hala AWFiS, gdzie rozgrywane będą zawody Pucharu Świata we florecie kobiet. Dlatego też spotkanie z Dwójką Profil Nowy Sącz zostało przełożone na 8 lutego. W lidze Łączpol zagra za to zgodnie z planem 31 stycznia, gdy pojedzie na wyjazdowy mecz z Polonią Kępno. Natomiast 21 stycznia akademiczki będą gościć wicemistrza Polski Metraco Zagłębie Lubin w ramach 1/8 Pucharu Polski.

Wyniki 12 kolejki

• Sparta Oborniki - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 23:32 (13:18)
  • AZS AWF Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin 35:33 (16:18)
  • UKS PCM Kościerzyna - KPR Kobierzyce 29:25 (13:12)
  • Jutrzenka Płock - Polonia Kępno 25:25 (13:9)
  • Dwójka Profil Nowy Sącz - Słupia Słupsk 20:16 (7:8)
  • Korona Handball Kielce - SMS Płock 27:13 (15:10)

Opinie (4)

• Brawo, tak trzymać!

• 8 0

• Oby tak dalej (1)

A w następnym sezonie derby z Vistalem. Brawo.

• 6 3

• derby

Derby być może i będą w tym roku,ale z jakim skutkiem.Nie oszukujmy się za wysokie progi!!Porażka z Kościerzyną pokazała,że AZS-AWF jest jeszcze b.słabą drużyną,jedna Karolina Siódmiak nie wystarczy,tym bardziej,że Karolina za dwa,trzy lata pewnie skończy karierę.Potrzeba nowych zawodniczek,bo większość tych,które grają nie podołają w wyższej lidze.Taka jest smutna prawda.

• 1 2

• A dziś w Płocku, w meczu rozegranym awansem, SMS znów ograł Kościerzynę - tym razem 22:21!