Angelika Cichocka przewodzi Diamentowej Lidze

Lekkoatletka SKLA Sopot pierwsza na 1500 m

Sopocki Klub Lekkoatletyczny

Angelika Cichocka w Rabacie wygrała mityng Diamentowej Ligi. Wcześniej w Paryżu ustanowiła nowy rekord życiowy na 1500 m. fot. Łukasz Głowala/trojmiasto.pl

Angelika Cichocka po fenomenalnym finiszu wygrała bieg na 1500 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie. Będąca w tym sezonie w znakomitej dyspozycji zawodniczka SKLA Sopot prowadzi w rankingu Diamond Race. To dobry prognostyk przed sierpniowymi mistrzostwami świata w Londynie.

Obecny sezon lekkoatletyczny układa się wyśmienicie dla Angeliki Cichockiej. Biegaczka SKLA Sopot wprawdzie z powodów zdrowotnych z zrezygnowała ze startów w hali, ale w letnich zmaganiach obserwujemy ją w pełni sił.

Angelika zrezygnowała z biegów na 800 m i skupiła się na dystansie 1500 m. Póki co, wychodzi na tej decyzji znakomicie. Z uzyskaniem minimum 4:06.50 na mistrzostwa świata w Londynie (4-13 sierpnia) nie miała najmniejszego problemu.

1 lipca w Paryżu podczas mityngu Diamentowej Ligi zajęła 4. miejsce i ustanowiła nowy rekord życiowy na 1500 m (4:01.61). Tydzień później w Londynie na nietypowym dystansie jednej mili uzyskała czas 4:19.5 bijąc o ponad 3 sekundy 21-letni rekord Polski Anny Brzezińskiej.

"Angie" podkreśliła wysoką dyspozycję wygrywając mityng DL Rabacie. Na dystansie 1500 m dzięki kapitalnemu finiszowi tuż przed metą wyprzedziła Marokankę Rababę Arafi i Amerykankę Brendę Martinez. Zwyciężyła z czasem 4:01.93 i została liderką rankingu Diamond Race. Sopocka zawodniczka zapowiada, że w tym sezonie postara się o złamanie bariery 4 minut.