Angelika Cichocka nie obroniła tytułu

14 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Lekkoatletyczny Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Angelika Cichocka wróciła z Jeleniej Góry z brązowym medalem mistrzostw Polski w przełajach. Angelika Cichocka wróciła z Jeleniej Góry z brązowym medalem mistrzostw Polski w przełajach.

Angelika Cichocka z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego nie obroniła zdobytego przed rokiem mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. W imprezie odbywającej się w Jeleniej Górze zdobyła brązowy medal na dystansie 5 kilometrów. W sumie, w zmaganiach seniorów i młodzieżowych udział wzięło ośmiu reprezentantów Trójmiasta. Żadnemu z pozostałych nie udało się zbliżyć do podium.

PRZED ROKIEM CICHOCKA WYSIADŁA Z SAMOLOTU I ZDOBYŁA MISTRZOSTWO POLSKI

W 2016 roku Angelik Cichocka wystartowała w mistrzostwach Polski w przełajach tuż po podróży z Republiki Południowej Afryki. Osiągnęła w Żaganiu czas 17 minut i 13 sekund, co dało jej pierwsze miejsce. W tym roku, w Jeleniej Górze biegaczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego osiągnęła czas o 3 sekund lepszy. A wystarczył on na brązowy medal mistrzostw.

Triumfowała Katarzyna Rutkowska, piąta lekkoatletka ostatnich mistrzostwach Europy. 5-kilometrową trasę poprowadzoną zboczem liczącej ponad 500 metrów nad poziomem morza Komorzycy zawodniczka białostockiego Podlasia pokonała w 16:41. Na drugim stopniu podium znalazła się Katarzyna Kowalska - Vectra Włocławek, rekordzistka kraju w półmaratonie, która uzyskała czas 16:57.

U seniorów, na krótszym dystansie wynoszącym 4 km, dwa pierwsze miejsce zajęli biegacze-żołnierze. Złoto wywalczył Arkadiusz Gardzielewski (11:43) ze Śląska Wrocław. Wicemistrzem Polski został Mateusz Demczyszak (11:51) z Prefbet Śniadowo Łomża, a brąz zgarnął Michał Rozmys (11:54) z Barnim Goleniów.

ANGELIKA CICHOCKA DRUGI RAZ Z RZĘDU NAJLEPSZĄ SPORTSMENKĄ SOPOTU. SPRAWDŹ, KTO WYGRAŁ W POZOSTAŁYCH KATEGORIACH. TU TEŻ ZDJĘCIA Z GALI

Złoto na dystansie 10 kilometrów zdobył Tomasz Grycko (30:02). Biegacz Blizy Władysławowo wygrywając w Jeleniej Górze obronił tytuł mistrza Polski. Srebro zdobył Marek Kowalski (30:31) z GKS Żukowo, a brąz Mariusz Giżyński (30:36) - Grunwald Poznań.

Cichocka była jedyną przedstawicielką Trójmiasta z medalem. Z SKLA Sopot startowała jeszcze Emilia Mikszuta. Czas 7 minut 35 sekund przyniósł jej 12. pozycję w biegu na 2 kilometry w kategorii U-18 kobiet.

Czterech reprezentantów miała Zorza Gdynia. 13. pozycja należała do Marcina Kowalskiego w biegu na 3 km U-18 mężczyzn, 20. miejsce w kat. U-20 kobiet na 4 km zajęła Anna Śleszycka, 35. był Maksym Grzybowski na 5 km U-18 mężczyzn, a 45. Krzysztof Żygenda na 4 km seniorów

Natomiast dwóch zawodników biegło w barwach AZS AWFiS Gdańsk. 44. miejsce przypadło Patrykowi Tanasiowi, a 77. Jakubowi Staniakowi na 3 km w zmaganiach U-18 mężczyzn.

PEŁNE WYNIKI 89. MISTRZOSTW POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH (PDF.)