Bałtyk wygrał z ousiderem III ligi

9 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Mateusz Kuzimski w drugim z rzędu spotkaniu Bałtyku Gdynia otworzył golem wynik meczu. Mateusz Kuzimski w drugim z rzędu spotkaniu Bałtyku Gdynia otworzył golem wynik meczu.

Piłkarze Bałtyku Gdynia zrobili to co do nich należało, choć nie obyło się bez nerwów. Biało-niebiescy w 22. kolejce pokonali outsidera grupy drugiej III ligi Leśnika w Manowie 3:2 (1:1). Podopieczni Dariusza Mierzejewskiego awansowali na 3. miejsce w tabeli. Następny mecz już w środę na Narodowym Stadionie Rugby. Przy ul. Górskiego stawi się Górnik Konin. Niestety, nie będzie mógł zagrać Wojciech Zyska, który musi pauzować za nadmiar kartek. W niedzielę ten pomocnik strzelił 9. gola w sezonie.

Szatkowski 24, 88 (karny) - Kuzimski 13, Zyska 76, Karasiński 82

BAŁTYK: Matysiak - Wypij, Karasiński, Sadowski, Wesołowski (46 Szopiński) - Rzepa (56 Rzepa), Zyska, Sosnowski, Poręba (56 Młynarczyk) - Bejuk - Kuzimski (72 Pogranicznyj)

TAK RELACJONOWALIŚMY PIERWSZY MECZ W SEZONIE, W KTÓRYM BAŁTYK W GDYNI STRZELIŁ WIĘCEJ NIŻ JEDNEGO GOLA

Dariusz Mierzejewski na stadionie outsidera grupy drugiej III ligi postawił na tę samą "11", która przed tygodniem po raz pierwszym w tym sezonie w Gdyni strzeliła więcej niż jednego gola. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 13. minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Kuzimski, a asystę zanotował Filip Sosnowski.

Niestety, zamiast pójść za ciosem gdynianie oddali inicjatywę rywalom. W pierwszej sytuacji gospodarzy dobrze obronił Marcin Matysiak. Jednak w 24. minucie musiał on wyciągnąć piłkę z siatki po strzale sprzed pola karnego Adriana Szatkowskiego.

Gdy do przerwy wynik się nie zmienił, trener Mierzejewski odwołał się do roszad w składzie. Już w przerwie zmienił ustawienie defensywny, a nim minął pierwszy kwadrans drugiej połowy dokonał dwóch zmian równocześnie.

Jednak zamiast korekty wyniku mieliśmy kolejne kartki dla biało-niebieskich. Ukarany został m.in. Wojciech Zyska, a to oznacza, że nie pomocnik nie zagra w następnej kolejce. Jednak to właśnie on dał prowadzenie Bałtykowi na kwadrans przed końcem gry. Wojtek najlepiej znalazł się w zamieszaniu podbramkowym, które powstało po strzale w mur z wolnego Sosnowskiego.

6 minut później Bałtyk poprawił wynik znów po stałym fragmencie gry. Tym razem rezerwowy Mateusz Młynarczyk dośrodkował z rogu, a mocnym uderzeniem z woleja popisał się obrońca Piotr Karasiński.

Gdy wydawało się, że wszystko co złe tego dnia za Bałtykiem, sędzia odgwizdał faul w polu karnym Filipa Szopińskiego. Z karnego trafił Szatkowski. Co ciekawe ten piłkarz do tego meczu nie zdobył żadnego gola w III lidze, a do siatki Bałtyku posłał piłkę 2 razy.

W końcówce było znów nerwowo, ale korzystny wynik został wybroniony. Dzięki temu podopieczni trenera Mierzejewskiego wspięli się na 3. miejsce w tabeli. Już w środę o godzinie 18 u siebie zagrają z Górnikiem o kolejne 3 punkty.

Wyniki 22 kolejki

• Leśnik Manowo - BAŁTYK GDYNIA 2:3 (1:1)
  • Elana Toruń - Sokół Kleczew 3:3 (2:2)
  • Lech II Poznań - Gwardia Koszalin 0:1 (0:0)
  • Świt Skolwin - Pogoń Lębork 1:0 (0:0)
  • Górnik Konin - Chemik Bydgoszcz 1:3 (1:2)
  • KKS 1925 Kalisz - Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (0:1)
  • GKS Przodkowo - Vineta Wolin 1:0 (1:0)
  • Wda Świecie - Pogoń II Szczecin 2:0 (0:0)
  • Jarota Jarocin - KS Chwaszczyno 3:2 (2:2)

Opinie (58) ponad 20 zablokowanych

• Niewazne jak aby skutecznie. Plan jest jeden awans...

• 55 11

• (6)

Brawo Bałtyk ! Gonimy ! Pozdro z UK !

• 40 9

• (5)

Ta co gonią ? Arkę ? Jak będą tak długo grać na stadionie Arki ,a nie na własnym to nigdzie nie zajadą.

• 5 10

• (4)

Nie ma czegoś takiego jak stadion Arki

• 20 4

• (3)

Jak nie ma jak jest,na Olimpijskiej jest. Odebraliśmy go Bałtykowi bo za słabo grał już w latach 90 i dlatego krzesełka są żółto-niebieskie.

Pozdrawiam

• 3 17

• (2)

To nigdy nie byl stadion Baltyku. Baltyk nie mial stadionu. Kiedys gral na stadionie miejskim, ale strasznie go zaniedbali wiec Arka postanowila im pomoc i sprzedala swoj stadion i za te pieniadze kupila od miasta stadion na Olimpijskiej i doprowadzila go do dzisiejszego stanu. Takie sa fakty.

• 4 23

• arka dużo sprzedawała i kupowała ale to inny film

• 12 3

• Teraz taką bzdurę będziecie propagować??? :)))

• 5 0

• ale sukces - wymeczyc zwyciestwo z ostatnim w tabeli 4 poziomu rozgrywkowego w Polsce (1)

zal pisac i czytac takie newsy.

przeciez ten lesnik w 22 meczach zdobyl ledwie 6 punktow a Baltyk sie z nimi meczył. zenada

• 16 46

• Tak bywa czasem. Widocznie nie wiesz co to sport.

• 20 3

• lepiej... (10)

lepiej wygrać 3:2 niż przegrać 1:5

• 65 9

• lepiej grac w ekstraklasie niz w 4 lidze (9)

• 10 20

• Lepiej grać w 4 lidze niż być w ekstraklasie z latka (3)

Najbardziej korupcyjnego klubu w Polsce.

• 23 8

• Masz niezłe poczucie humoru (2)

zakompleksiony człowieczku.

• 4 9

• (1)

Faktycznie. Jeśli mowa o najbardziej korupcyjnym klubie w Polsce to pewnie nie o Arce. Arka nigdy meczów nie kupowała..... To taka sama prawda jak ta wasza data założenia klubu w 1929

• 12 3

• a co, piszesz alternatywny podręcznik historii razem z Antonim ?

• 1 4

• w III lidze Baltyckiej. Do lekarza chlopcze. (4)

• 8 2

• III liga to czwarty poziom rozgrywek, dawna 4 liga (3)

• 8 2

• 1 liga to 2 liga dawna (2)

Operuj teraźniejszymi terminami bo bredzisz zakompleksiony bajkopisarzu(1929:-)) a może 1924? Lepiej brzmi nie?:-)

• 2 4

• (1)

kolejny trep który będzie innym pisał historię.

• 0 0

• Kibice

25 osób nieoficjalna strona SKS , kto to łyknął że 47 ?