Lechia II nie traci punktów w Gdańsku

10 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Mateusz Bąk w końcówce poprzedniego sezonu stracił miejsce w bramce pierwszej drużyny Lechii. W sobotę przypomniał się obronionym rzutem karnym, który uratował zwycięstwo III-ligowych rezerw. Mateusz Bąk w końcówce poprzedniego sezonu stracił miejsce w bramce pierwszej drużyny Lechii. W sobotę przypomniał się obronionym rzutem karnym, który uratował zwycięstwo III-ligowych rezerw.

Rezerwy Lechii Gdańsk pokonały KS Chwaszczyno 1:0 (1:0). Dla podopiecznych trenera Adama Fedoruka to trzecie z rzędu zwycięstwo w III lidze. Duża w tym zasługa Mateusza Bąka, który obronił przed przerwą rzut karny. Biało-zieloni pozostają z kompletem zwycięstw na własnym boisku. W niedzielę o godz. 11 na Narodowym Stadionie Rugby dojdzie do derbów Gdyni pomiędzy Arką II Gdynia a Bałtykiem.

Bramka: Paprzycki 11
LECHIA: Bąk - Goerke, Valente, Chrzanowski (46 Powszuk), Górski - Toporek (59 Karczewski), Woźniak, Paprzycki, Gołuński, Letniowski - Żebrakowski (87 Głon)

SPRAWDŹ GDZIE GRAJĄ W WEEKEND TRÓJMIEJSKIE ZESPOŁY

Mimo przerwy na mecze reprezentacji, rezerwy Lechii nie otrzymały dodatkowych wzmocnień z zespołu występującego w ekstraklasie. III-ligowy zespół wsparli ci, którzy w tym sezonie grywają w nim regularnie: Mateusz BąkMichał Żebrakowski.

Podopieczni Adama Fedoruka przeważali już na początku gry i od pierwszych minut po składnych akcjach byli bliscy objęcia prowadzenia. Zamierzony efekt przyszedł, gdy po przećwiczonej na treningach akcji piłkę do siatki posłał Oskar Paprzycki.

Dla 17-letniego pomocnika, członka juniorskiego zespołu, który w czerwcu zajął drugie miejsce we włoskim turnieju Trofeo Dossena, był to dopiero trzeci występ w III lidze i pierwszy w wyjściowym składzie. Po spotkaniu trener Fedoruk bardzo chwalił Oskara za pracę w defensywie i zaangażowanie w ataku.

WŁOSKI SUKCES JUNIORÓW LECHII

Niewiele jednak brakowało, a jego gol nie dałby Lechii wygranej. W 25. minucie po strzale byłego piłkarza Arki Łukasza Kowalskiego piłka odbiła się od poprzeczki, a dobitkę efektownie zatrzymał Mateusz Bąk.

Bramkarz, który po raz ostatni zagrał w pierwszym zespole pod koniec kwietnia, po raz drugi uratował zespół tuż przed przerwą. Obronił rzut karny w wykonaniu Arkadiusza Byczkowskiego.

Po przerwie emocji było mniej, a gdańszczanie skutecznie pilnowali prowadzenia. Podwyższyć rezultat nieskutecznie próbował Żebrakowski, a goście nie wykorzystali szans jakie mieli Byczkowski i Roland Kazubowski.

Dla Lechii II była to trzecia wygrana z rzędu. Co więcej, rezerwy biało-zielonych pozostają w tym sezonie niepokonane przy Traugutta. Zespół trenera Fedoruka wygrał wszystkie dotychczasowe cztery mecze na własnym obiekcie.

III-LIGOWE DERBY GDYNI NA REMIS. BAŁTYK PROWADZIŁ 2:0. ARKA II WYRÓWNAŁA PO GOLACH TOMASIEWICZA

16 Lech Poznań 9 1 1 7 5:13 4

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-09-21

Wyniki 9 kolejki

• Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 2:1 (1:1)
  • Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2 (1:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 0:6 (0:3)
  • Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1:4 (1:3)
  • Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:0 (1:0)
  • Korona Kielce - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Opinie (3) 5 zablokowanych

• Aha

• 3 2

• Ambasador

Mogli by dac juz sobie spokoj z tym Bakiem.Blokuje miejsce tylko komus mlodszemu.Zalozeniem rezerw pierwszej druzyny jest zeby ogrywali sie mlodzi zawodnicy ktorzy w przyszlosci mieli by przejsc do 1go skladu a nie 35 letni koles.Jak chca go trzymac na sile w klubie to niech bedzie ambasadorem Lechii i jezdzi po szkolach podstawowych w Pelplinie,Koscierzynie,Tczewie,Starogardzie czy Gdansku i Sopocie i naklania dzieci do treningow w Lechii rozdajac przy tym szaliki czy proporczki...