Bałtyk wciąż niepokonany w III lidze

21 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Jedynego gola meczu zdobył Piotr Ruszkul (po lewej), asystę przy jego trafieniu zaliczył Arkadiusz Proena (z prawej). Jedynego gola meczu zdobył Piotr Ruszkul (po lewej), asystę przy jego trafieniu zaliczył Arkadiusz Proena (z prawej).

Piłkarze Bałtyku Gdynia pokonali na własnym boisku KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0). Gola na wagę zwycięstwa, pierwszego w ligowym meczu dla biało-niebieskich zdobył Piotr Ruszkul. Po trzech spotkaniach podopieczni Marcina Martyniuka pozostają bez porażki w III lidze.

Bramka: Ruszkul 62
BAŁTYK: Matysiak - Szopiński, Proena, Wypij, Wesołowski (90 Jadanowski) - Garczewski (54 Kuzimski), Zyska, Sosnowski (56 Młynarczyk), Poręba (46 Jaroszek) - Bejuk, Ruszkul

Przed niedzielnym spotkaniem ze składu Bałtyku wypadł Piotr Karasiński, który nie opuścił żadnego z 31 poprzednich ligowych spotkań. Zawodnik od którego trener Marcin Martyniuk rozpoczyna ustalanie linii defensywnej, nabawił się urazu mięśnia dwugłowego i wypadł z gry na kilka tygodni.

W meczu z KKS zastąpił go Arkadiusz Proena. Była to jedyna zmiana w składzie biało-niebieskich w stosunku do poprzedniego, zwycięskiego spotkania z GKS Przodkowo.

To właśnie Proena jako pierwszy miał dogodną sytuację do strzału. Po rzucie wolnym przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Była to jedna z niewielu okazji w pierwszej połowie. Kibiców nie rozpieszczała nie tylko pogoda w postaci padającego deszczu, ale i wydarzenia na boisku. Praktycznie obaj bramkarze byli bezrobotni w pierwszej części meczu.

79% 270 typowań BAŁTYK Gdynia

W przerwie trener Martyniuk dokonał jednej zmiany desygnując na boisko obrońcę Piotra Jaroszka w miejsce pomocnika Marcina Poręby. Do drugiej linii przesunął natomiast Kewina Wesołowskiego. Chwilę później posłał do boju Mateusza Kuzimskiego w miejsce Krzysztofa Garczewskiego, który przed przerwą zmarnował złym podaniem dobrze zapowiadającą się akcję.

Z boiska szkoleniowiec musiał ściągnąć także Filipa Sosnowskiego, który konsekwentnie pracował na drugą żółtą kartkę. Przemeblowania w składzie przyniosły efekt. Po dośrodkowaniu Wesołowskiego i zgraniu Proeny w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Piotr Ruszkul i z zimną krwią skierował piłkę do bramki. Dla napastnika to pierwszy gol dla Bałtyku w trzecim ligowym spotkaniu.

CHCIAŁY GO ARKA I LECHIA, DZIŚ GRA W BAŁTYKU. PRZECZYTAJ WYWIAD Z PIOTREM RUSZKULEM

Chwilę po bramce, która dała prowadzenie gdynianom, groźnie uderzał Tomasz Bejuk, ale przytomnie zachował się bramkarz gości. Bejuk miał kolejną szansę, ale w stuprocentowej sytuacji mocno się pomylił. Widząc bezradność swoich podopiecznych, szkoleniowiec kaliszan zareagował czterema zmianami. To nie pomogło i przyjezdni musieli liczyć na błędy gdynian, a tym brakowało skuteczności. Mogło być przynajmniej 3:0, ale po zmarnowanej "setce" Bejuka, dobrej okazji nie wykorzystał także Mateusz Kuzimski.