Bałtykowi Sztorm nie jest straszny

16 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Krzysztof Rzepa w drugiej połowie meczu ze Sztormem był bliski hat-tricka. Pomocnik Bałtyku przestrzelił jednak rzut karny, który sam wywalczył. Krzysztof Rzepa w drugiej połowie meczu ze Sztormem był bliski hat-tricka. Pomocnik Bałtyku przestrzelił jednak rzut karny, który sam wywalczył.

Piłkarze Bałtyku Gdynia pokonali w sparingu Sztorm Mosty 5:0 (2:0). Występ przeciwko outsiderowi V ligi hat-trickiem mógł okrasić Krzysztof Rzepa, ale pomocnik nie wykorzystał rzutu karnego. I tak ma za sobą dobry okres, gdyż strzelał gole w trzech ostatnich meczach z rzędu. Tę passę będzie mógł przedłużyć w sobotę. Na Narodowym Stadionie Rugby o godz. 13 biało-niebiescy zmierzą się z II-ligowym Gryfem Wejherowo.Dla kibiców wstęp wolny.

Kuzimski 16 min, Bejuk 17, Rzepa 63, 74, Wypij 89

BAŁTYK: Skrypoczka - Szopiński (46 Golc), Wypij, Karasiński, Poręba (46 Wesołowski) - Krysiński (46 Bartnicki), Atanacković (46 Sosnowski), Gulczyński, Malanowski - Kuzimski, Bejuk (46 Rzepa)

SZYMON SADOWSKI SZKOLI SIĘ NA OFICERA I GRA DLA BAŁTYKU

Gdynianie do siódmego z dziewięciu zaplanowanych sparingów przystąpili w okrojonym składzie. Zagrać w tym meczu nie mogli głównie z powodów zdrowotnych: Krzysztof Garczewski, Marcin Matysiak, Piotr Ruszkul, Wojciech ZyskaSzymon Sadowski, a Mateusz Młynarczyk pojechał na testy do Lubina.

W tej sytuacji 45 minut zaliczył obrońca rezerw Jakub Golc. Okrojony skład nie przeszkodził Bałtykowi ograć 14. zespół V ligi. Przez pierwszy kwadrans meczu na stadionie Ogniwa Sopot gdynianie nie byli w stanie otworzyć wyniku, ale gdy to zrobili to od razu podwójnie. Najpierw dośrodkowanie Marcina Poręby uderzeniem głową zamienił na bramkę Mateusz Kuzimski, a chwilę później indywidualną akcję i strzałem wprost pod poprzeczkę popisał się Tomasz Bejuk.

Na kolejne gole czekać trzeba było jednak do drugiej połowy. Po zmianie stron bramkę w trzecim kolejnym sparingu zapisał na swoim koncie Krzysztof Rzepa, który wykorzystał precyzyjne podanie Filipa Sosnowskiego. 10 minut później pomocnik popisał się celnym uderzeniem z woleja. Niewiele brakowało, a  Rzepa skompletowałby hat-tricka. Nie wykorzystał jednak rzutu karnego, który sam wywalczył - uderzył nad poprzeczką.

Tuż przed końcem meczu wynik ustalił Tomasz Wypij. Kapitan Bałtyku trafił po uderzeniu głową, a drugą asystę zaliczył Sosnowski.

Następny sparing Bałtyk rozegra w sobotę o godz. 13 na Narodowym Stadionie Rugby. Rywalem gdynian będzie II-ligowy Gryf Wejherowo.

RUCHY KADROWE BAŁTYKU GDYNIA W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWY
  • Przyszli: Radosław Krysiński (pozycja: pomocnik, skrócenie wypożyczenia z KS Chwaszczyno), Szymon Sadowski (obrońca, ostatnio bez klubu), Timur Pograniczny (narodowość: Ukraina, pozycja: ostatnio bez klubu), Aleksandar Atanacković (Serbia, pomocnik, ostatni klub: MKS Ełk, kontrakt w Bałtyku do 30.06.2017)
  • Mogą przyjść: Grzegorz Gulczyński (pomocnik, Rozwój Katowice), Rafał Malanowski (pomocnik, SV Barleben, Niemcy), Maciej Buławski (napastnik), Kordian Bartnicki (pomocnik) - obaj z rezerw
  • Ubyli: Jacek Jadanowski (obrońca) - kontuzja, Dominik Klecha (napastnik), Cezary Gołubiński (obrońca) - do rezerw
  • Mogą odejść: Mateusz Młynarczyk (pomocnik, Zagłębie Lubin), Arkadiusz Proena (obrońca, Concordia Elbląg)

• 11 11

• oooooooBALTYK GDYNIA ooooooo SKS ole ole ole......

• 21 10

• Dwa

Wielkie żywioły sie spotkały

• 17 4

• Kiedy zacznie forum działać? (21)

Od trzech dni jest jakiś błąd i nie mogę zabrać udziału w licytacji szalika to niesprawiedliwe.

• 7 4

• Popłacz sie jeszcze.

• 3 6

• (10)

Forum działa, może spróbuj z innej przeglądarki albo z innego urządzenia. Ostatecznie możesz zalicytować w komentarzu na profilu FB, aktualna cena 150 zł

• 3 2

• Nie dziala

• 2 2

• Osób które nie mogą sie zalogować jest więcej (5)