Bałtyk przegrał z Elaną w Toruniu

6 maja 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Bramka Piotra Ruszkula (w środku) nic nie dała Bałtykowi. Gdynianie doznali pierwszej porażki od 18 marca, gdy na własnym boisku ulegli GKS Przodkowo jeszcze za kadencji poprzedniego trenera. Bramka Piotra Ruszkula (w środku) nic nie dała Bałtykowi. Gdynianie doznali pierwszej porażki od 18 marca, gdy na własnym boisku ulegli GKS Przodkowo jeszcze za kadencji poprzedniego trenera.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali na wyjeździe z Elaną Toruń 1:3 (0:2). To pierwsza porażka biało-niebieskich w III lidze od siedmiu spotkań, czyli odkąd drużynę objął trener Dariusz Mierzejewski.

Bramki: Aleksandrowicz 7, Trojanowski 28, Zagdański 65 - Ruszkul 68

BAŁTYK: Matysiak - Wypij, Sadowski, Karasiński, Wesołowski - Rzepa (46 Buławski), Atanacković, Sosnowski (46 Młynarczyk), Klecha (65 Pograniczny) - Ruszkul - Kuzimski

Gdynianie do Torunia pojechali bez Wojciecha Zyski, który urazem pachwiny okupił ostatni remisowy mecz ze Świtem Skolwin. Pod jego nieobecność do składu w środku pola wrócił Filip Sosnowski. Po półrocznej przerwie powrót do wyjściowej jedenastki zaliczył za to Dominik Klecha.

Spotkanie rozpoczęło się dla biało-niebieskich fatalnie, bo Elana szybko objęła prowadzenie po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Matysiaka pokonał z najbliższej odległości Patryk Aleksandrowicz. Po niespełna 30 minutach gry było już 2:0 dla gospodarzy. Dośrodkowanie spod linii końcowej boiska zamieniał na bramkę Marcin Trojanowski.

Przed przerwą szansę na kontaktowe trafienia miał jeszcze Piotr Karasiński, ale główkował niecelnie po wrzutce z narożnika boiska. W przerwie trener Dariusz Mierzejewski dokonał dwóch zmian, ale ten ruch nie przyniósł poprawy. Na 3:0 trafił najlepszy obecnie strzelec II grupy III ligi Łukasz Zagdański, który dobił po uderzeniu głową Aleksandrowicza.

Honorową bramkę dla Bałtyku zdobył Piotr Ruszkul, który wykorzystał nieuwagę obrońców i uderzył celnie z 16 metra. Na tym jednak skończyła się piłkarska wymiana ciosów. Na 10 minut przed końcem meczu doszło jeszcze do przepychanki na środku boiska, na skutek której żółtą kartkę obejrzał Kewin Wesołowski oraz dwóch graczy gospodarzy.

Dla Bałtyku to pierwsza porażka odkąd zespół objął trener Mierzejewski. Do tej pory gdynianie za jego kadencji odnieśli 5 zwycięstw i zaliczyli 2 remisy w III lidze, a do tego dorzucili wygraną w wojewódzkim Pucharze Polski. Przegrana w Toruniu zrzuciła gdynian z 3. na 4. miejsce w ligowej tabeli.

• Elana Toruń - BAŁTYK GDYNIA 3:1 (2:0)
  • KS Chwaszczyno - Sokół Kleczew 3:3 (1:2)
  • Lech II Poznań - Leśnik Manowo 4:0 (3:0)
  • Pogoń II Szczecin - Górnik Konin 3:0 (2:0)
  • Wda Świecie - Świt Skolwin 3:2 (3:1)
  • Gwardia Koszalin - GKS Przodkowo 1:3 (1:1)
  • Jarota Jarocin - KKS 1925 Kalisz 0:0
  • Vineta Wolin - Pogoń Lębork 1:1 (1:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Chemik Bydgoszcz 3:0 (2:0)

Opinie (87) ponad 20 zablokowanych

• Na początku meczu fajny doping lepszy niż Elana (7)

Elana na poczatku bez flag i dopingu. Później ustępuje po kolejnych bramkach dla Elany. Po powrocie do autokaru stypa i patrzymy na wyniki innych.Trzeba dopingowac i jedziemy w autokarze z dopingiem ostro i głośniej. Melanz

• 15 21

• Wracamy z Torunia (1)

Ale zdenerwowanie jest.Ekipa typowo dobra

• 6 15

• Nie popuśćcie w gacie z nerwów :)

• 18 7

• A w autokarzeczywistości 30 śpiochów, taki wyjazd.

Co do dopingu to faktycznie bałtyk był słyszalny ale przed wejściem na stadion elany.

• 9 4

• Doping w autokarze (2)

chyba dla kierowcy,aby szczęśliwie i bez przygód dowiózł do domku:-)

• 15 4

• Ty debilu z Arki (1)

Jak dowiozł jak my nawet na autostradę nie dojechaliśmy

• 3 13

• Tłuku, rozumiesz sens słów "aby dowiózł" ?

• 11 1

• ???

HAHAHA chłopie co Ty pindolisz o dopingu .

Liczy się gra i miejsce w tabeli osiołku .

A z tym jest kiepsko , tragicznie .

Zwroc uwage jaki to jest poziom rozgrywek .

• 2 0

• Z czym do ludzi Masakra (1)

• 20 6

• Puchar jest nasz! Puchar do Arki należy!

• 2 4

• Mieliśmy sporo szczęścia w poprzednich meczach

Ale się skończyło. To chyba nie jest team na awans, choć z drugiej strony ta grupa gra wyjątkowo dziwnie więc póki piłka w grze...

Walczyć dalej!

• 32 4

• Nic z tego nie będzie. Za słabi kadrowo. Ale walczyć trzeba do końca.

• 9 3

• pewne bylo ze gwardia plecy, pisalem juz przed meczem (5)

• 3 2

• Arka wygrywa w PP z jakims Lechem Poznan (4)