Rugbiści Arki pokonali Lechię w Gdańsku

22 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 16:18 (22 listopada 2014)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk z pożegnaniem i kolejnym jubileuszem. Arka Gdynia pauzuje
Rugbiści Arki cieszą się, że przerwę zimową spędzą w foteli lidera ekstraligi. W Gdańsku wygrali czwarty mecz z rzędu w grupie mistrzowskiej. Rugbiści Arki cieszą się, że przerwę zimową spędzą w foteli lidera ekstraligi. W Gdańsku wygrali czwarty mecz z rzędu w grupie mistrzowskiej.

Rugbiści Arki ukończyli tegoroczne rozgrywki z kompletem zwycięstw, a Lechii doznali w tej fazie samych porażek. Na zakończenie roku gdańszczanie ulegli gdynianom na bocznym boisku przy ul. Traugutta 26:29 (7:23), choć to gospodarze zdobyli aż cztery przyłożenia i tym samym sięgnęli po bonus. Najskuteczniejszym zawodnikiem derbów Trójmiasta był Dawid Banaszek, który zdobył aż 24 punkty.

Punkty zdobyli:
Rafał Janeczko 6, Mariusz Wilczuk 5, Dariusz Wantoch-Rekowski 5, Tomasz Rokicki 5, Dawid Lorentowicz 5 - Dawid Banaszek 24, Radosław Bysewski 5

LECHIA: Witoszyński, Buczek (2 Wenta), Kaszuba (75 Kacprzak) - Doroszkiewicz (41 Dabkiewicz), Lademan (69 Panasiuk) - Płonka, Hedesz, Wantoch-Rekowski (78 Olszewski) - Janeczko - Wilczuk - Zajkowski, Bracik, Rokicki, Robert Kwiatkowski - Lorentowicz

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek Jacek, Bysewski - Podolski (50 Zdunek), Grabowski - Rafał Kwiatkowski, Raszpunda, P.Dąbrowski - Szostek - Banaszek - Rakowski, Szrejber, Zaradzki, Sirocki - Stępień (75 Simionkowski)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Arka Rugby

Mecz dla Lechii rozpoczął się pechowo. Już przy pierwszym tzw. czyszczeniu nogę w kostce skręcił Grzegorz Buczek. Jednak, jak się wkrótce okazało, był to dopiero początek nieszczęść biało-zielonych. Kolejne oznaczały stratę punktów.

- Przegrywaliśmy aż 0:20, gdyż daliśmy się zaskoczyć Arce - nie ukrywał Paweł Lipkowski, szkoleniowiec gospodarzy.

Poza zasięgiem miejscowych był zwłaszcza Dawid Banaszek. Pobiegł po przyłożenie, celnie kopał nie tylko z karnych i podwyższeń, ale trafił także drop-goala. Drugą piątkę dla "Buldogów" dołożył Radosław Bysewski.

- Nie powiem, że pierwsza połowa była perfekcyjna w naszym wykonaniu, ale graliśmy swoje rugby. Mieliśmy przewagę także dlatego, że udało nam się wygrać kilka wrzutów z autu Lechii - oceniał Maciej Stachura, trener Arki.

Lechii dopiero pod koniec pierwszej połowy udało się otrząsnąć z przewagi gości. O tym, że biało-zieloni nie składają broni świadczyła akcja zakończona przyłożeniem Mariusza Wilczuka oraz podwyższeniem Rafała Janeczki.

- To był mecz dwóch różnych połów. Po naszym dominowaniu do przerwy po zmianie stron przycisnęła Lechia. Pozwoliliśmy jej grać ręką, w kilku przypadkach na własnej połowie podejmowaliśmy złe decyzje. Ponadto dało się nam we znaki grząskie boisko. Zawodnicy czuli to w nogach, "puchli", gdyż na co dzień trenujemy na twardym, sztucznym boisku. Najważniejsze, że ostatecznie zwycięstwo zostało przy nas - dodaje trener Stachura.

Lechia po przerwie rzuciła się do odrabiania strat. Nie interesowały ją karne, a była nastawiona na przyłożenia, by jak najszybciej gonić wynik. Ostatecznie gdańszczanie aż cztery razy przebili się na pole punktowe "Buldogów". Arka poprzestała na dwóch "piątkach".

- Nie pozwoliliśmy rywalom zdobyć bonusa, a sami zdobyliśmy punkt, bo należy nam się on zarówno za niską przegraną bądź właśnie za liczbę przyłożeń. Mimo przegranej w sportowej walce warto podkreślić, że to był nasz najlepszy mecz w tej rundzie. Nie mamy czego się wstydzić - ocenia trener Lipkowski.

Do końca wynik meczu był sprawą otwartą, gdyż gospodarzom udało się wyrównać na 26:26. Około 70. minuty Arka zdobyła karnego w dogodnej pozycji do kopania na słupy. Na punkty i ten stały fragment gry zamienił Banaszek.

Już do ostatniego gwiazdka sędziego Lechia szturmowała przedpole Arki, ale przyłożenia na wagę zwycięstwa, czy nawet karnego, który dałby remis już nie zdobyła.

Tym samym na konto gdynian powędrowały cztery punkty, a gdańszczanie do tabeli dodali sobie tylko punkt. To oznacza, że bez względu na wynik niedzielnego meczu w Sopocie (początek godzina 13:30) Arka przerwę zimową spędzi na pierwszym, a Lechia na czwartym miejscu.

• Grupa mistrzowska
  • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 26:29 (7:23)
  • OGNIWO SOPOT - Master Pharm Budowlani Łódź 13:28 (3:11)
  • Grupa spadkowa
  • Posnania - Pogoń Siedlce 17:29 (3:12)
  • Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 37:0 (5:0)

Opinie (52) 10 zablokowanych

• Ogłoszenie po tym meczu.

Trener Lechii podał się do dymisji, tzn. mam nadzieję, że to za godzinę przeczytam.

• 25 23

• Super

Brawo Arkowcy!!!!

• 48 10

• Ile zostało jeszcze meczów do rozegrania w grupie mistrzowskiej? (3)

Wg mnie 2 z Arką i po 3 z Ogniwem i Łodzią. Chyba, że się mylę.

• 1 11

• jeszcze po 8 kazdy

• 2 0

• z ta dymisja trenera

nie spieszylbym sie specjalnie,prawda ze Lipkowski b zle przygotowal zespol do sezonu,jedyne co dobre to kondycja i wytrzymalosc natomiast taktyka,technika ,styl i jakosc gry to jest masakra.W klubie balagan,jesli zakontraktujemy kogos z warsztatem trenerskim spoza klubu to ok,jesli kogos z przypadku lub wg zasady kolesiostwa to absolutnie nie....

• 11 9

• zostało jeszcze sześć meczów

• 0 2

• Super! brawo Arka! Zawsze jesteście od nich lepsi.

Lechia wygrywa tylko jak sobie kupi zawodników z Samoa i ustawi pary w playofach. W sezonie dostają baty

• 59 29

• P. Lipkowski kończ waść...

..wstydu oszczędź . To co pan zrobiłeś z Lechią jest żałosne!

• 9 24

• (3)

Z młyna Arki najsłabiej według mnie wypadł Kwiatek, jak na kadrowicza to bardzo słabo się pokazał. Niepotrzebnie strzelał w obronie, w ataku to już nie to co kiedyś. Duży plus na Radka, Zubra oraz Kazika reszta młyna zagrała poprawnie. Szostek bardzo słaby mecz przez niego dwa przyłożenia stracili... W takim meczu nie można kombinować, trzeba grać proste rugby, tym bardziej, że wynik był na styku w drugiej połowie. Z ataku na duży plus Rafałek zresztą jak zawsze mega dobra szarża, gra i w ogóle brawo! Reszta ataku przeciętnie być może dlatego, że było wąskie boisko nie mógł się pokazać Raku ani Baggio. Nie wiem czemu z Tak tłustym młynem Lechii Arka sobie nie radzi.

• 10 14

• to daj chlopakom oceny od 1 do 6 (1)

bo widze ze wstawiaja niektorym jedynki

• 4 3

• ja nie jestem od wystawiania ocen. Poprostu napisałem to co ja widziałem. Nikogo nie chce urazić tylko pisze prawdę, według mnie. Chyba, ze sie myle??

• 6 4

• Sio jest juz słaby

• 11 5

• Nic nie cieszy mnie bardziej niż wygrana Arki nad Lechią.

Coś a'la Polska Niemcy 2-0.

• 40 17

• Wielki szacunek dla ekipy Zbycha Rybaka.

Szacunek chłopaki za zwycięstwo.

• 37 12

• KS

• 21 6

• Heh, niech się cieszą zaraz i tak będą cuda i śledzie mistrza nie będą mieć. (5)

• 8 21

• oj cieszy cieszy ;) (4)

Czy beda mieli mistrza czy nie , pokonalismy was dwa razy , Bezcenne ; D

• 5 5

• tia,,, mecz o nic. a przyjdą playoffy i jak zawsze Lechia was zamiecie pod dywan, jak co roku (3)