Nowy trener nie pomógł Basketowi

16 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Karolina Puss zastąpiła w wyjściowym składzie Basketu 90 kontuzjowaną Aldonę Morawiec. Niestety nie wpłynęło to znacząco na grę gdyńskiej drużyny. Karolina Puss zastąpiła w wyjściowym składzie Basketu 90 kontuzjowaną Aldonę Morawiec. Niestety nie wpłynęło to znacząco na grę gdyńskiej drużyny.

Nieudany okazał się debiut na ławce trenerskiej Basketu 90 Marka Lebiedzińskiego. Gdyńskie koszykarki pod wodzą nowego szkoleniowca, którego wspomagał dodatkowo Adam Prabucki, uznały u siebie wyższość wicemistrza Polski - Artego Bydgoszcz 59:71 (13:16, 16:22, 16:19, 14:14). Mecz był wyrównany jedynie w pierwszej kwarcie.

BASKET 90: Swords 17 (18 zb.), Grigalauskyte 12 (2x3, 10 zb.), Skerović 8 (6 zb., 9 as., 6 st.), Jakubiuk 6, Puss 5 (1x3) oraz Miłoszewska 6, Podgórna 3, Rembiszewska 2

Artego: Stallworth 19 (6 zb.), Międzik 15 (3x3, 6 zb.), Reid 11 (8 zb., 12 as.), Koc 11 (6 zb.), Zohnova 9 oraz Armstrong 6, Suknarowska 0, Szybała 0

Marek Lebiedziński został pierwszym trener Basketu w piątek, czyli dzień po powrocie ze Szwajcarii, gdzie gdyński klub przegrał różnicą 33 punktów z Elfikiem Fryburg i nie przeszedł eliminacji Eurocup. Bolesna porażka sprawiła, że do dymisji podała się Katarzyna Dydek, która jednocześnie udała się na miesięczny urlop - choć w niedzielę była na meczu w hali GCS. Po nim ma dalej współpracować z klubem, ale już nie jako trener.

BASKET 90 ZMIENIŁ TRENERA PO KLĘSCE W SZWAJCARII

W dniu swojego debiutu w Basket Lidze Kobiet w roli pierwszego szkoleniowca Lebiedziński nie był sam. Prezes Bogusław Witkowski sprowadził mu do pomocy mentora, Adama Prabuckiego. Ten był w niedzielę na ławce rezerwowych. Niewykluczone, że w najbliższym czasie przejmie on obowiązki pierwszego trenera, a Lebiedziński ponownie będzie asystentem.

Obaj nie mieli ułatwionego zadania w pierwszym spotkaniu po zmianach na ławce Basketu 90. Ze składu wypadała bowiem kontuzjowana Aldona Morawiec, której może zabraknąć nawet do końca sezonu - problemy z więzadłem w kolanie. Znalazła się w nim za to Carolyn Swords. Amerykanka nie grała w Eurocup, ponieważ nie została zgłoszona do rozgrywek przed 30 września - wcześniej występowała w WNBA.

Po 6 min. gry Swords miała na swoim koncie już 6 pkt, a Basket 90 prowadził 12:7. Kolejnych 5 pkt padło jednak łupem rywalek, które ostatecznie wygrały kwartę 16:13 - ostatnie trafienie dla gdynianek dołożyła oczywiście Swords. Niestety gdy do zdobyczy punktowej Amerykanki dołączyły się inne koszykarki, także wicemistrzynie Polski wzmocniły atak i powiększyły przewagę do 38:29 na koniec pierwszej połowy.

Na trzecią kwartę Basket 90 wyszedł jakby naładowany dodatkową energią. Koszykarki starały się wybierać różne opcje w ataku. Więcej niż raz trafiały jedynie Anna Jakubiuk oraz Dominika Miłoszewska. Udawało się nawet niwelować stratę także za pomocą obrony strefowej. Problem w tym, że kiedy gdynianki zbliżały się do bydgoszczanek te szybko gasiły ich zapał celną trójką.

Pod nieobecność Morawic znacznie więcej minut na boisku dostawała w niedzielę Karolina Puss, która pojawiła się w wyjściowym składzie - także w czwartej kwarcie. Niestety ani ona, ani Jelena Skervoić, Monika Grigalauskyte czy Swords nie potrafiły stworzyć kolektywu w ataku i obronie. Jeżeli drużyna zdobywała punkty, to głównie po indywidualnych akcjach. Trudno było jednak oczekiwać zmiany stylu w dwa dni.

• Wisła Can-Pack Kraków - BASKET 90 GDYNIA
  • PGE MKK Siedlce - Energa Toruń 69:80 (16:21, 17:18, 18:20, 18:21)
  • Artego Bydgoszcz - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 82:50 (13:14, 21:5, 30:16, 18:15)
  • InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław
  • JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Cosinus Widzew Łódź

Opinie (18)

• witomino (2)

Wynik i tak lepszy niż gra. Tego się nie da oglądać. Zagrywek brak, obrony brak, w ataku totalny bałagan. Jest 0:3, a za tydzień o tej porze 0:5 może być. Skerovic sama tego nie pociągnie. 30 minut Puss, przy jej formie rzutowej, motoryce i decyzyjnosci to jakiś żart.

• 16 5

• (1)

Dokładnie uważam tak samo.

• 9 1

• A mnie na tym meczu nie było i dobrze mi tak.Po co się stresować.Dzień wczesniej oglądałem w tej samej hali mecz piłkarek ręcznych Vistalu z Piotrcovią.Wrażenia ? Wynik mówi sam za siebie.30:19 dla Vistalu,oczywiście.

• 5 0

• (3)

Nareszcie dobra rotacja skladem !

• 7 4

• (2)

30 minut Puss to dobra rotacja?

• 7 1

• (1)

Po kontuzji, takiej przerwie weszla i zagrala na poziomie podgornej i jakubiuk. wiec no tak dobra rotacja, wkoncu ktoras zatrybi i sIe rozkreci , dajmy rowne szanse kazdej mlodej.

• 2 6

• Jasne, jasne. Widocznie oglądaliśmy inne mecze

• 3 2

• Może Alana by chciała wrócić. Jak dobrze pójdzie dzisiaj będzie miała mistrzostwo wnba.

• 2 4

• Porażka !!!

Prezesie to chyba ostatni sezon koszykówki :-( tego nie da się oglądać.

• 10 5

• Brawo Basket, bardzo dobry mecz (2)

bardzo dobry mecz, wyrównana walka z wicemistrzem dobrze rokuje na przyszłość, świetna Swords jak dojdzie ta druga amerykanka to gramy o mistrza

• 4 14

• Alko trans czy jak ci tam (1)

Ocknij się i nie oglądaj meczu pod wpływem! Podobno ludzka głupota nie ma swoich granic ale nie wykorzystuj tego zanadto, uprzejmie proszę.

• 5 1

• tfu abstynent sie znalazl

• 0 0

• Szkoda (2)

Wszyscy myśleli, że po odejściu trenerki, koszykarki będą nagle wygrywać ?

• 7 4

• O człowieku naiwny (1)

Jak ktoś popsuł cały okres przygotowawczy i nie zgrał zespołu (patrz opinie innych forumowiczów) to drugi to w kilka dni naprawi?! Skrajna...hmm, "niemądrość" (żeby było łagodniej) z ciebie przebija.

Dodatkowo ten, co pomagał w tej "fachowej" robocie zostaje teraz pierwszym trenerem... Mam nadzieję, że tylko na ten jeden mecz i teraz naprawdę drużyną zajmą się fachowcy jak p. Prabucki.

• 7 1

• kibic

z całym szacunkiem dla kunsztu trenerskiego pana Prabuckiego to decyzja z kategorii " z deszczu pod rynnę" , ale lobby MK działa . Widać , że brak pomysłu towarzyszy klubowi niestety a bojaźń w zainwestowanie w trenera ( i tutaj "nos" KM kiedyś zadziałał trener Czeczuro) doprowadi do 2 miejsca w Europejskiej Lidze czy jak tam jej i pierwszą rundą play off .

• 2 0

• (2)

W najbardziej pesymistycznym scenariuszu pierwsze ligowe zwycięstwo może być dopiero w 7 kolejce z Siedlcami - w 4 jest mecz na wyjeździe z Wisłą, w 5 u siebie z Lublinem, a w 6 we Wrocławiu.

• 3 2

• (1)

Z Siedlcami też może być przegrana

• 4 2

• Nie żartujmy z tymi Siedlcami - mecze z Tokio 2020 dla większości drużyn ligi to będzie jedynie ostrzejszy trening lub co najwyżej sparing.