Koszykarki Basketu przegrały ze Ślęzą

Remis w play-off po meczach we Wrocławiu

Basket 90 Gdynia

Koszykarki Basketu 90 Gdynia przegrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław drugi mecz ćwierćfinału Basket Ligi Kobiet 52:61 (10:16, 12:17, 14:15, 16:13). Jednak w play-off do trzech zwycięstw jest remis 1-1, a dwa kolejne spotkania podopieczne Marka Lebiedzińskiego rozegrają na własnym parkiecie. Nadal zatem jest szansa, by 8. drużyna sezonu zasadniczego wyeliminowała najlepszy zespół pierwszej fazy rozgrywek.

ŚLĘZA: Kaczmarczyk 14, Zoll 12 (10 as.), Skobel 5 (1x3), Greene 5, Kastanek 0, oraz Rymarenko 7 (1x3), Sklepowicz 6 (2x3), Majewska 6, Treffers 6

BASKET: Grigalauskyte 15 (2x3, 8 zb.), Swords 14 (12 zb.), Skerović 9 (1x3, 7 as.), Miłoszewska 4, Puss 1 oraz Kotnis 4, Rembiszewska 3, Podgórna 2

dodaj swoją ocenę »

BASKET ZASKOCZYŁ NA ROZPOCZĘCIE PLAY-OFF. OCEŃ KOSZYKARKI PO ZWYCIĘSTWIE WE WROCŁAWIU

Po sensacyjnym sobotnim zwycięstwie nad najlepszym zespołem sezonu zasadniczego, gdynianki w niedzielnym meczu od początku musiały radzić sobie z podrażnioną ambicją Ślęzy. Gospodynie rozpoczęły od zdobycia 6 pkt z rzędu, a po 5 minutach gry prowadziły już 10:2. O czas poprosił trener Marek Lebiedziński.

Przy stanie 12:2 zza łuku trafiła Monika Grigalauskyte. Chwilę później tylko jeden rzut wolny wykorzystała Carolyn Swords, ale punkty zdobyła Jelena Skerović i Basket po pierwszych "gongach" wrócił do gry.

Na początku drugiej kwarty wrocławianki odskoczyły na 25:13 po 3-punktowym rzucie Kateryny Rymarenko. Basket zniwelował stratę do 7 pkt po rzutach wolnych Skerović, ale na przerwę zszedł tracąc do miejscowych 11 "oczek". Taki wynik był przede wszystkim rezultatem fatalnej skuteczności gdynianek. W pierwszych 20 minutach trafiały średnio co czwarty rzut z gry.

Po przerwie było lepiej. Basketowi zupełnie nie "siedziały" jednak rzuty zza łuku. W trzeciej kwarcie Ślęza prowadziła nawet różnicą 13 pkt. W ostatniej partii gdynianki zbliżyły się do Ślęzy na 8, a w samej końcówce nawet na 7 pkt, ale gospodynie praktycznie cały mecz trzymały bezpieczną przewagę wypracowaną a początku spotkania.

W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1-1, a to oznacza, że o awansie do półfinału przesądzą przynajmniej dwa kolejne mecze w Gdyni. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę o godz. 16.