Trójmiejski kosz od piątku do poniedziałku

29 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Drużyna Basketu ma szansę na trzecie z rzędu zwycięstwo w Tauron Basket Lidze Kobiet. Jeśli się uda, ugruntują one swoją pozycję w górnej połowie tabeli. Drużyna Basketu ma szansę na trzecie z rzędu zwycięstwo w Tauron Basket Lidze Kobiet. Jeśli się uda, ugruntują one swoją pozycję w górnej połowie tabeli.

Na trzy dni przedzielone przerwą 1 listopada rozłożone zostały najbliższe mecze w ligach koszykarskich. Seniorskie grają od tej najwyższej, przez pierwszą, po drugą. Pauzę mają rozgrywki młodzieżowe poza jednym meczem U-16 dziewcząt. Sprawdź, gdzie w najbliższych dniach wybrać się w Trójmieście na mecz koszykówki.

W piątek na parkiet w Sosnowcu wybiegną koszykarki Basketu Gdynia. Drużyna Katarzyny Dydek jest na fali wznoszącej. W ostatniej kolejce pokonała na wyjeździe Energę Toruń. Po raz kolejny nie do zatrzymania dla rywalek była liderka Basketu, Agnieszka Bibrzycka. Zdobyła 26 pkt trafiając 7 z 12 rzutów z gry. Skrzydłowa jest liderką najlepiej punktujących w Tauron Basket Lidze Kobiet. Jako jedyna przy średniej punktów przekracza 20. Dokładnie zdobywa ich 22,2.

KOSZYKARKI BASKETU TRIUMFOWAŁY W TORUNIU

- Spotkanie mogło podobać się kibicom. Po pierwszej kwarcie wiedzieliśmy, że atakiem tego starcia nie wygramy. Próbowaliśmy trochę obniżyć skład i przyspieszyć grę. W drugiej połowie wygrałyśmy dobrą obroną. Wykorzystaliśmy też indywidualną grę zespołu z Torunia. Nie zawiodły nasze liderki, czyli Agnieszka Bibrzycka i Jelena Skerović. Jestem zadowolona z walki i wykonywania założeń taktycznych - twierdzi Dydek.
W piątek powinno być teoretycznie łatwiej niż w ostatniej kolejce. Gdynianki zagrają na boisku JAS-FBG Zagłębia Sosnowiec. Drużyna ta dowodzona jest przez trzy Amerykanki. Aishah Sutherland, Shannon McCallumNaketia Swanier zdobywają razem średnio 40 pkt co mecz. Ostatnia z nich znana się kibicom koszykówki z Gdyni. W sezonie 2010/2011 grała w zespole z Trójmiasta.

Mecz w Sosnowcu rozpocznie się o godz. 18.

Wyniki 6 kolejki

• Energa Toruń - BASKET GDYNIA 69:78 (11:18, 26:24, 20:18, 12:18)
  • MUKS Poznań - MKS Polkowice 74:81 (17:16, 20:25, 24:17, 13:23)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 88:83 (16:21, 20:18, 14:21, 22:12, d. 16:11)
  • Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 85:53 (24:13, 25:15, 18:20, 18:5)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 58:55 (10:17, 21:8, 8:14, 19:16)
  • Wisła Can-Pack Kraków - MKK Siedlce 93:57 (38:9, 21:16, 17:14, 17:18)

SŁODKIE ZWYCIĘSTWO KOSZYKARZY ASSECO W TORUNIU

W sobotę można wybrać się na mecz do Gdynia Areny. W niej Asseco zagra o piąte zwycięstwo w sezonie ze Startem Lublin. Drużyna Tane Spaseva stała się rewelacją początku sezonu. Ostatnio pokonała na wyjeździe jednego z faworytów do medalu, Polski Cukier Toruń.

Mecz rozpocznie się o godz. 18. Kasy biletowe czynne będą: piątek, w godz. 12:00-20:00 i w sobotę, od godz. 12:00 do rozpoczęcia meczu. Bilety kosztują: 5, 10, 20 i 25 zł.

ASSECO I TREFL NAJMŁODSZE W LIDZE KOSZYKARZY

W poniedziałek o pierwsze zwycięstwo w sezonie zagrają koszykarze Trefla Sopot. Żółto-czarni zmierzą się na wyjeździe z King Wilki Morskie Szczecin. Drużyna Marka Łukomskiego także nie zaznała jeszcze w tym sezonie smaku zwycięstwa. Do tego grona, poza sopocianami i ich najbliższymi rywalami zalicza się jeszcze Polpharma Starogard Gdański, z którą zespół Zorana Marticia zmierzy się w następnej kolejce.

TREFL ZNÓW POKONANY W KOŃCÓWCE

Sopocianie byli załamani po ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław. Podejmowali rywali w Hali 100-lecia i jeszcze w trzeciej kwarcie wydawało się, że nie mogą przegrać. Niestety popełnili błędy w końcówce i ulegli 64:65. Początek meczu z Szczecinie o godz. 18.

W Centrum Sportu Akademickiego odbędą się w sobotę dwa mecze, na które wstęp jest bezpłatny. O godz. 15 starcie z Grot Alles Pabianice rozpoczną I-ligowe koszykarki Politechniki Gdańskiej. Rywalki w tym sezonie jeszcze nie przegrały. Natomiast gdańszczanki mają bilans dwóch zwycięstw i dwóch porażek. We wtorek mecz 5. kolejki rozegrały zawodniczki AZS Uniwersytetu Gdańsku. Na własnym parkiecie pokonały SMS PZKosz II Łomianki 67:42.

TABELA I LIGI KOBIET

Drugim meczem w CSA będzie Politechnika Gdańska - Domino Inowrocław w II lidze mężczyzn. Rozpocznie się on o godz. 17:30. Dla gospodarzy będzie to już czwarte spotkanie na własnym boisku w tym sezonie. Wygrali dwa z nich. Również w sobotę, ale w Pelplinie zagrają koszykarze Trefla II Sopot. Mecz SMS PZKosz Władysławowo - Itago Gdynia został przełożony na 25 listopada, a Asseco II Gdynia - Basket Piła na 9 grudnia.

TABELA II LIGI MĘŻCZYZN

Z rozgrywek młodzieżowych odbędzie się w najbliższych dniach tylko jeden mecz. W U-16 dziewcząt UKS Trops I Kartuzy podejmie w piątek VBW GTK Gdynia. Początek meczu o godz. 16.

TERMINARZ I TABELA U-16 DZIEWCZĄT

Harmonogram meczów koszykarskich z udziałem trójmiejskich drużyn

TBL
Asseco Gdynia - Start Lublin, sobota, godz. 18, Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdyni
King Wilki Morskie Szczecin - Trefl Sopot, poniedziałek, godz. 18

TBLK
JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Basket Gdynia, piątek, godz. 18

I liga kobiet
Politechnika Gdańska - Grot Alles Pabianice, sobota, godz. 15, Centrum Sportu Akademickiego przy al. Zwycięstwa w Gdańsku

II liga mężczyzn
Decka Pelplin - Trefl II Sopot, sobota, godz. 16
Politechnika Gdańska - Domino Inowrocław, sobota, godz. 17:30, Centrum Sportu Akademickiego przy al. Zwycięstwa w Gdańsku