Arka w "10" na remis z Chojniczanką

20 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 21:08 (20 września 2014)

Dariusz Dźwigała czeka na decyzję, czy remis z Chojniczanką oznacza koniec jego pracy w Gdyni. Dariusz Dźwigała czeka na decyzję, czy remis z Chojniczanką oznacza koniec jego pracy w Gdyni.

Piłkarze Arki prowadzili od 13. do 88. minuty, ale znów nie wygrali pojedynku u siebie. Grająca niemal przez całą drugą połowę w "10", po czerwonej kartce Michała Nalepy, gdyńska drużyna zremisowała z Chojniczanką 1:1 (1:0). Jeśli potwierdzą się przedmeczowe deklaracje, to ten wynik oznacza dymisję trenera Dariusza Dźwigały. Wraz z nim może odejść dyrektor sportowy Czesław Boguszewicz, którego trybuny żegnały wymownym skandowaniem "do widzenia". - Dzisiaj decyzji nie będzie - mówi Wojciech Pertkiewicz, prezes klubu. Już po meczu przyjął on delegację kibiców, a w niedzielę do szefa żółto-niebieskich wybiera się w tej samej sprawie Rada Drużyny. Wnioskują, by zmiany szkoleniowca... nie było i to aż do końca rundy jesiennej.

CHOJNICZANKA CHOJNICZANKA
Skowron - Kowalski, Łukasiewicz, Marcjanik, Warcholak - Ława, Nalepa - Lech, Calderon, Jagiełło - Szubert
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Pskit (Łódź) oraz Hankiewicz, Gajda
Widzów: 4709
Misztal - Markowski, Jankowski, Kieruzel, Pietruszka - Chyła, Czerwiński - Niedziela, Siemaszko, Gancarczyk - Mikołajczak
  • 52' Calderon Zmiany Fialho
  • 59' Jagiełło Zmiany Wojowski
  • 68' Lech Zmiany Glauber
  • 46' Jankowski Zmiany Iwanicki
  • 65' Niedziela Zmiany Feciuch
  • 76' Iwanicki Zmiany Radler
  • 13' Szubert
  • 89' Kieruzel
  • 15' Lech
  • 20' Kowalski
  • 44' Nalepa
  • 50' Nalepa
  • 58' Skowron
  • 90+2 Ława
  • 35' Gancarczyk
  • 70' Chyła
  • 77' Mikołajczak

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW

Dariusz Dźwigała Dariusz Dźwigała
DARIUSZ DŹWIGAŁA: (Arka)

Jestem dumny z tych zawodników, którzy wystąpili przeciwko Chojniczance. Dali z siebie bardzo dużo. Szkoda, że najważniejszą osobą dzisiaj był sędzia. Tak drobiazgowego arbitra dawno nie widziałem. "Obgwizdał" nam okolice pola karnego. Po jednym z takich stałych fragmentów gry straciliśmy gola. Ponadto wyrzucił nam Nalepę, choć w tej akcji faulował moim zdaniem... Łukasiewicz.

Nie wiem, co będzie ze mną, ale chciałem podziękować za współpracę prezesowi i dyrektorowi sportowemu. Chciałbym przeprosić swoich przyjaciół w Gdyni. Jednak jak bym jeszcze raz zaczynać, to obrałbym podobną drogę. Nadal wierzę w tych piłkarzy, uważam że dobrze wspólnie pracowaliśmy.

Dostałem zadanie. Wygram, pracuję dalej. Nie ma zwycięstwa, mnie nie ma w Arce...

Życzę następcy, by Arka pięła się w górę. Szkoda, że nie było dane mi pracować dłużej. W żadnym klubie nikt jeszcze wcześniej mnie nie zwolnił.

Zobacz, jaką oprawę przygotowali kibice Arki.

Mariusz Pawlak Mariusz Pawlak
MARIUSZ PAWLAK (Chojniczanka):

Zasłużyliśmy na punkt. Nie liczyłem, że gol padnie z wolnego. Bardziej spodziewałem się, że zdobędziemy bramkę po rogu. Mając jednego zawodnika więcej, jeszcze bardziej powinniśmy grać do boku, szukać akcji oskrzydlających.

Gratuluję chłopakom, bo pierwsze minuty nie były takie jak bym chciał. Mamy punkt, może to za mało z przebiegu gry, ale punkt też trzeba docenić.

Ostatnio z Arką przegrywaliśmy. Teraz zremisowaliśmy. To dobry prognostyk przed meczem rewanżowym w Chojnicach.

Aby trener coś mógł zmienić, to musi mieć czas, minimum pół roku. Gdy mi nie szło, też były wycieczki różnych trenerów w Chojnicach. Uderza to w nas zawód, gdy zwalnia się szkoleniowca po dwóch miesiąca.

Informowaliśmy, że w środę trener Dźwigała przymierzył się do rewolucyjnych zmian w składzie. Jednak, aby nie ułatwiać zadania Chojniczance, nie podaliśmy, jakie roszady były sprawdzane. Obiecaliśmy uczynić to przed meczem.
W pierwszej połowie, rozgrywanego 2 razy po 25 minut sparingu pierwszej drużyny Arki z drugą, trener Dźwigała zestawił "11" następująco:
Skowron - Kowalski, Fialho, Łukasiewicz, Glauber - Lech, Ława - Sulewski, Calderon, Warcholak - Marcus. Ta ekipa przegrała 0:1
w drugiej połowie Arka I strzeliła Arce II trzy gole bez własnych strat i miała jeszcze kilka kolejnych sytuacji na gole. Bramki strzelili: Fialho, Szubert i Jagiełło. W tej odsłonie trener Dźwigała sprawdził następującą "11":
Kędra - Kowalski, Łukasiewicz, Fialho, Dampc - Nalepa, Calderon - Jagiełło, Marcus, Wojowski - Szubert
w sobotę trener Dźwigała nie jest już tak odważny, jest wymuszona zmiana na środku obrony, za Sobieraja cofnięty został z drugiej linii Łukasiewicz (ARKA), ponadto na prawą obronę wrócił Kowalski (ARKA), nowum to pierwszy raz w tym sezonie miejsce w "11" dla Nalepy (ARKA)
w sektorze gości miało być 200 kibiców, niestety od razu na wstępie zaproponowali wulgarny doping, Arka odpowiedziała tym samym
przypomnijmy, że przed rokiem wizyta Chojniczanki na sektorze gości zakończyła się zalaniem biur Arki, które znajdują się pod sanitariatami przewidzianymi dla przyjezdnych
kibice Arki kupują bilety na ten mecz za połowę ceny, różnicę mają zrekompensować klubowi... piłkarze, jak podał spiker z promocji ma skorzystać około 3 tysięcy kibiców, plus mają dojść posiadacze karnetów, o frekwencji tradycyjnie poinformujemy po przerwie
w "11" Chojniczanki dwaj byli piłkarze Arki: Siemaszko (CHOJNICZANKA) i Niedziela (CHOJNICZANKA)
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka w żółto-niebieskich strojach, Chojniczanko w zielono-czarnych
pod nieobecność Sobieraja kapitanem Arki jest Ława (ARKA)
serdeczny uścisk przy powitaniu trenerów Dźwigały i Pawlaka, którzy wiele lat byli ligowymi piłkarzami, a wspólnie grali m.in. w Polonii Warszawa
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
"Areczko tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybun
1'
róg dla Chojniczanki
2'
po dośrodkowaniu z rogu Pietruszki (CHOJNICZANKA) bez zagrożenia dla bramki Arki
3'
drugi róg dla gości, to oni zaatakowali jako pierwsi
3'
po dośrodkowaniu z rogu Gancarczyka (CHOJNICZANKA) piłka ponownie wybita poza boisko przez gdynian
4'
tym razem już bez zagrożenia dla bramki Arki po rogu Gancarczyka (CHOJNICZANKA)
4'
pierwszy atak Arki zakończony nieudanym dośrodkowaniem Jagiełły (ARKA)
4'
głośny doping "Hej Arka gol"
7'
doping Arki tak głośny, że goście nawet nie próbują przekrzykiwać, na boisku nic godnego uwagi się nie dzieje
9'
Jagiełło (ARKA) wywalczył wolny z wysokości pola karnego
9'
Nalepa (ARKA) zagrał w pole karne z wolnego, ale Ława (ARKA) przy próbie strzału skiksował
10'
kolejny wolny dla Arki, do bramki około 35 metrów
10'
niecelny strzał głową Kowalskiego (ARKA) po dośrodkowaniu z wolnego Calderona (ARKA)
11'
Arka gra bez prawoskrzydłowego na razie, bo Jagiełło (ARKA) ustawiony z lewej strony pomocy, a Calderon (ARKA) najczęściej operuje w środku boiska
13'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szubert. Michał skierował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Kowalskiego. Goście zostawili napastnika Arki bez opieki na 7-8 metrze od bramki
15'
Żółtą kartką został ukarany Lech (ARKA).
16'
"My jesteś tu, by dziś wygrać mecz..." - śpiewają kibice
16'
indywidualna akcja Gancarczyka (CHOJNICZANKA) zakończona niecelnym strzałem
17'
obaj trenerzy oglądają mecz na stojąco
18'
róg dla Arki
18'
krótko rozegrany korner między Nalepą (ARKA) a Calderonem (ARKA), ale bez zagrożenia dla bramki gości
19'
niecelny strzał z wolnego z około 30 metrów Warcholaka (ARKA)
20'
Żółtą kartką został ukarany Kowalski (ARKA).
21'
po dośrodkowaniu z rogu Pietruszki (CHOJNICZANKA) Skowron (ARKA) minął się z piłką, ale był faulowany i rozpocznie od rzutu wolnego 6 metrów od własnej bramki
22'
ostre spięcie Gancarczyka (CHOJNICZANKA) i Nalepy (ARKA), skrzydłowy gości znów powstrzymany faulem, to na nim były poprzednie kartki dla piłkarzy Arki, tym razem sędzia nie sięgnął po kartonik
23'
Gancarczyk (CHOJNICZANKA) wywalczył róg po wślizgu Marcjanika (ARKA)
23'
Skowron (ARKA) uratował Arkę przed golem, bramkarz sparował piłkę na róg po strzale głową Kieruzela (CHOJNICZANKA), do którego dośrodkował z kornera Gancarczyk (CHOJNICZANKA)
23'
kolejny róg gości już bez zagrożenia dla bramki Arki
25'
przycisnęła Chojniczanka, tym razem wolny dla tej drużyny 25 metrów od bramki Arki
25'
Skowron (ARKA) dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu z wolnego Gancarczyka (CHOJNICZANKA)
26'
tym razem Lech (ARKA) nie dał się nabrać Gancarczykowi (CHOJNICZANKA), tak umiejętnie zagrał wślizgiem, że piłka odbiła się od nogi rywala zanim wyszła poza boisko, od bramki zacznie Arka
28'
spiker wita obecnego na trybunach Michała Globisza, który niedawno w Chinach poddał się operacji okulistycznej
29'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun, doping przyda się piłkarzom, którzy od kilku minut cofnęli się
29'
na spalonym Mikołajczak
31'
szybka akcja z prawego skrzydła Arki, tym razem Kowalski (ARKA) podał do Calderona (ARKA), który w polu karnym znalazł Lecha (ARKA), ale ten strzelił niecelnie
32'
Skowron (ARKA) wślizgiem zagrał poza własną "16" ubiegając Siemaszkę (CHOJNICZANKA)
32'
32'
kłopoty Arki z wybiciem piłki po dośrodkowaniu z rogu Gancarczyka (CHOJNICZANKA)
32'
strzał sprzed pola karnego Pietruszki (CHOJNICZANKA) blokuje przed własną bramką Nalepa (ARKA)
33'
Pietruszka (CHOJNICZANKA) pobiegł do sędziego pokazując, że piłka trafiła Nalepę (ARKA) w rękę, ale o karnym nie może być mowy
34'
race z sektora Arki, spiker apeluje, by się powstrzymać od używania środków pirotechnicznych
35'
Żółtą kartką został ukarany Gancarczyk (CHOJNICZANKA).
36'
po dośrodkowaniu z wolnego Pietruszki (CHOJNICZANKA) celny strzał głową Markowskiego (CHOJNICZANKA), Skowron (ARKA) pewnie złapał piłkę
38'
zmiana ustawienie w drugiej linii Arki, teraz Jagiełło (ARKA) z prawej, Calderon (ARKA) z lewej strony, a Lech (ARKA) przeszedł za Szuberta (ARKA)
39'
Nalepa (ARKA) sfaulował Pietruszkę (CHOJNICZANKA), wolny 10 metrów od narożnika pola karnego Arki
39'
bez zagrożenia dla bramki Arki po dośrodkowaniu z wolnego Gancarczyka (CHOJNICZANKA)
40'
"Arka gol" - z trybun
42'
sporo chaosu z obu stron, seria niedokładnych podań w ostatnich minutach
42'
słaby, ale celny strzał Siemaszki (CHOJNICZANKA), Skowron (ARKA) złapał piłkę
44'
Mikołajczak (CHOJNICZANKA) sfaulowany 20 metrów od bramki Arki
44'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA) za ten faul, w kolejnym meczu pomocnik gdynian będzie musiał pauzować, bo to jego czwarta kara tego typu
45'
strzał z wolnego Chyły (CHOJNICZANKA) w gdyński mur
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
"Arka gol" z trybun
45+1
daleki wyrzut z autu Warcholaka (ARKA), Szubert (ARKA) uderzył z woleja, ale zbyt lekko, Misztal (CHOJNICZANKA) złapał piłkę
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0
Arka najwyraźniej zaczęła uczyć się na własnych błędach. Gdynianie utrzymali prowadzenie do przerwy, co nie udawało im się wcześniej u siebie po otworzeniu wyniku w meczach z Widzewem czy Termaliką. Co prawda po golu Szuberta (ARKA) gospodarze zbyt mocno cofnęli się i Chojniczanka często przebywała na przedpolu bramki Skowrona (ARKA), ale poza sytuacja Kieruzela (CHOJNICZANKA) nie miała okazji na wyrównanie.
Arka tego dnia jest skuteczna. Miejscowi oddali bowiem tylko dwa celne strzały. Oba były autorstwa Szuberta (ARKA). Jeden dał gol, a drugi zakończył pierwszą połowę.
Mecz jednak nie jest rozstrzygnięty. Chojniczanka pokazała, że jest dobrze zorganizowanych zespołem, a ponadto miejscowi piłkarze muszą uważać na kartki, gdyż w pierwszej połowie byli karani trzykrotnie.
Oficjalna frekwencja 4709 kibiców
46'
CHOJNICZANKA przeprowadza jedną zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Iwanicki.
46'
drugą połowę rozpoczęła Chojniczanka, Arka w takim samym składzie co przed przerwą
48'
piłka po dośrodkowaniu Pietruszki (CHOJNICZANKA) spadła na górną siatkę bramki Arki
49'
doping dla Arki od początku drugiej połowy
49'
Skowron (ARKA) wyszedł dobrze z bramki, ale miał kłopoty, aby złapać piłkę, do której biegł Siemaszko (CHOJNICZANKA)
50'
początek drugiej połowy z przewagą Chojniczanki
żółta i czerwona
50'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Nalepa (ARKA), który faulował Mikołajczaka
51'
trener Dźwigała szybko przywołuje Filho, pewnie on wejdzie dla wzmocnienia defensywy
51'
niecelny strzał z wolnego Pietruszki (CHOJNICZANKA)
52'
wulgarnie z trybun, kibicom nie podoba się decyzja sędziego
52'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Calderon, w jego miejsce wchodzi Fialho.
53'
Brazylijczyk zajął miejsce na środku obrony, a Łukasiewicz (ARKA) przesunięty na pozycję defensywnego pomocnika
25 maja Arka wygrała z Chojniczanką na wyjeździe 1:0, choć od 10. minuty, po czerwonej kartce Sobieraja grała w "10", zwycięskiego gola strzelił Sulewski w 86. minucie
55'
Kowalski (ARKA) faulowany przez Iwanickiego (CHOJNICZANKA) we własnym polu karnym
57'
Siemaszko (CHOJNICZANKA), mimo że miał "na plecach" Marcjanika (ARKA) zdołał przyjąć piłkę, odwrócić się z nią i strzelić, na szczęście dla Arki uderzenie niecelne
58'
Żółtą kartką został ukarany Skowron (ARKA) za opóźnienia rozpoczęcia gry
59'
rzut wolny dla Arki 5 metrów od narożnika pola karnego rywali
59'
obrońcy wybili piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Ławy (ARKA)
59'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Jagiełło, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
60'
"Grać na całego i walczyć do upadłego" - skandują kibice
60'
w drugiej połowie cały czas gra z przewagą Chojniczanki
61'
"Moja Areczko nie zdradzę Cię" - śpiewy z trybun
62'
Skowron (ARKA) na róg wybił piłkę po strzale Iwanickiego (CHOJNICZANKA) z dystansu
63'
drugi z rzędu róg dla Chojniczanki
63'
szczęście przy Arce, Skowron (ARKA) przy próbie wyjścia do dośrodkowania przewrócił się, ale żaden piłkarz gości nie sięgnął piłki bitej z rogu przez Gancarczyka (CHOJNICZANKA)
64'
Kowalski (ARKA) podał głową do Skowrona (ARKA), bo był atakowany przez dwóch rywali
65'
niecelny strzał z dystansu Pietruszki (CHOJNICZANKA)
65'
CHOJNICZANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Niedziela, w jego miejsce wchodzi Feciuch.
66'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
67'
Fialho (ARKA) zablokował strzał Iwanickiego (CHOJNICZANKA), róg dla gości
67'
Skowron (ARKA) dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu Pietruszki (CHOJNICZANKA) z rogu
68'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lech, w jego miejsce wchodzi Glauber.
68'
Brazylijczyk, który w tym sezonie grywał jako prawy obrońca, tym razem w roli prawoskrzydłowego, choć o jeszcze większe zabezpieczenie do własnej bramki
69'
Arka całą "10" na własnej połowie, tak po czerwonej kartce Nalepy (ARKA) najczęściej wygląda ten mecz
70'
Żółtą kartką został ukarany Chyła (CHOJNICZANKA) po faulu na Wojowskim
71'
niecelny strzał z wolnego Warcholaka (ARKA)
72'
zablokowany strzał Szuberta (ARKA) po akcji Łukasiewicza (ARKA) i Glaubera (ARKA)
72'
niecelny strzał z dystansu Czerwińskiego (CHOJNICZANKA)
76'
CHOJNICZANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Iwanicki, w jego miejsce wchodzi Radler.
76'
efektowna oprawa Arki, wielka sektorówka na trybunie "Górka"
77'
Żółtą kartką został ukarany Mikołajczak (CHOJNICZANKA).
78'
spiker apeluje, by kibice nie używali środków pirotechnicznych
78'
78'
po dośrodkowaniu z rogu Gancarczyka (CHOJNICZANKA) zablokowany strzał Kieruzela (CHOJNICZANKA)
79'
kolejny róg dla Chojniczanki
80'
Skowron (ARKA) faulowany przy próbie przechwycenia dośrodkowania Gancarczyka (CHOJNICZANKA) z rogu, wolny dla Arki
82'
obraz gry się nie zmienia, Chojniczanka próbuje atakować, ale robi to nerwowo, Arka rozbija akcje gości
83'
cały czas wsparcie z trybun dla Arki
84'
efektowne piąstkowanie Skowrona (ARKA), znów jest faulowany bramkarz Arki przy tej interwencji
85'
Chojniczanka najprostszymi środkami próbuje zdobyć teren, są długie przerzutu i dośrodkowania
87'
"Gramy do końca" - z trybun, na boisku obraz gry bez zmian
88'
wolny dla Chojniczanki około 30 metrów od bramki Arki
89'
[1:1] CHOJNICZANKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kieruzel z wolnego z około 30 metrów! Precyzyjny strzał obrońcy gości w samo okienko bramki Arki. Skowron bez szans
90'
kontra Arki, niecelny strzał Glaubera (ARKA)
90'
na spalonym Mikołajczak (CHOJNICZANKA)
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
Żółtą kartką został ukarany Ława (ARKA).

• ARKA GDYNIA - Chojniczanka 1:1 (1:0)
  • Miedź Legnica - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0)
  • Dolcan Ząbki - Bytovia 0:0
  • GKS Tychy - Wisła Płock 0:1 (0:0)
  • Widzew Łódź - Flota Świnoujście 1:1 (0:1)
  • GKS Katowice - Pogoń Siedlce 3:2 (2:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki 2:0 (0:0)
  • Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 0:3 (0:0)
  • Olimpia Grudziądz - Zagłębie Lubin 2:2 (1:0)

Opinie (118) ponad 20 zablokowanych

• bravo :-) (2)

• 49 8

• Szkoda. (1)

Dostajemy w d..e równo i my i wy.
      Czytam posty gdynian po meczu z papricaclab i tylko jad i szczęście. Następnego dnia gdańszczanie dowalają tak samo śledziom.
      Wiem, że razem się nie da bo tak jest. Ale dajmy z siebie odrobinę kultury i współczucia. Jedziemy w dół.