Szczypiornistki Vistalu też ograły Niemcy

13 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Pięć gdyńskich piłkarek ręcznych wystąpiło w Croatia Cup, w tym m.in. Patrycja Kulwińska (z lewej) i Katarzyna Janiszewska. Pięć gdyńskich piłkarek ręcznych wystąpiło w Croatia Cup, w tym m.in. Patrycja Kulwińska (z lewej) i Katarzyna Janiszewska.

Polskie piłkarki ręczne dołączyły do drużyn narodowych, które w tym roku ogrywały rywali z Niemiec. Biało-czerwone na zakończenie towarzyskiego turnieju Croatia Cup rozbiły tego przeciwnika 33:24 (12:14), kończąc rywalizację na 2. miejscu. W rozgrywkach wzięło udział pięć szczypiornistek Vistalu Gdynia.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY O SWOICH MECZACH, W KTÓRYCH WYGRYWALI Z NIEMCAMI

W żeńskich rozgrywkach PGNiG Superligi zarządzono drugą przerwę, którą reprezentacja narodowa wykorzystała do przygotowań do grudniowych finałów mistrzostw Europy. Przed miesiącem biało-czerwone triumfowały podczas turnieju w Czechach, gdzie grały wyłącznie w składzie złożonych z zawodniczek z klubów krajowych. Tym razem sprawdziły się w Chorwacji, a selekcjoner mógł sięgnąć po zagraniczne posiłku.

POLKI NAJLEPSZE W CHEB, NIEDŹWIEDŹ MVP

Dlatego też spadła liczba gdyńskich powołań. Kim Rasmussen poprzednio korzystał z siedmiu szczypiornistek Vistalu. Teraz do 18-osobowej kadry włączył pięć z nich.

W każdym z trzech meczów Croatia Cup duński selekcjoner biało-czerwonych mógł wystawić 16 zawodniczek. Rotował zatem składem. Z gdynianek we wszystkich meczach zagrały tylko rozgrywające: Iwona NiedźwiedźAleksandra Zych oraz obrotowa Patrycja Kulwińska.

Skrzydłowa Katarzyna Janiszewska wystąpiła w pierwszy i trzecim meczu, a bramkarka Małgorzata Gapska grała tylko w tych spotkaniach, które Polki wygrywały.

Chorwacja - Polska 33:24 (13:13)
Prudzienica, Wysokińska - Kulwińska, Niedźwiedź 2, Janiszewska 1, Zych 2, Drabik, Kocela 3, Gęga 1, Stachowska 1, Grzyb 2, Migała 1, Kudłacz 5, Wojtas 1, Byzdra 5

Polska - Serbia 27:25 (17:15)
Gapska, Prudzienica - Stachowska 3, Niedźwiedź 3, Gadzina 1, Gęga, Grzyb 3, Kudłacz 3, Janiszewska 1, Pielesz 4, Zych 1, Drabik, Wojtas 3, Migała, Kulwińska 1, Byzdra 4

Polska - Niemcy 33:24 (12:14)
Wysokińska, Gapska - Byzdra 11, Niedźwiedź 4, Grzyb 3, Wojtas 3, Kocela 2, Kudłacz 2, Pielesz 2, Stachowska 2, Drabik 1, Kulwińska 1, Migała 1, Zych 1, Gęga, Janiszewska

Pozostałe wyniki turnieju:
Niemcy - Serbia 25:25 (13:13), Chorwacja - Niemcy 20:26 (10:10), Chorwacja - Serbia 31:26 (17:12).

W rozgrywki w Umag Polki rozpoczęły od porażki z Chorwacją. O niepowodzeniu zadecydowała druga połowa, w której szkoleniowiec zaczął rotować składem. Gdy grały podstawowe zawodniczki, w tym Niedźwiedź i Kulwińska, wynik oscylował wokół remisu, a nawet nasza drużyna prowadziła 6:4.

SERBIA ZASTOPOWAŁA POLKI W MŚ

W drugim meczy biało-czerwone zrewanżowały się Serbkom za porażkę w półfinale ubiegłorocznych mistrzostw świata. Nasza drużyna rozpoczęła od prowadzenia 4:1, a szalę wygranej przechyliła na swoją stronę w drugiej połowie, gdy zdobyła cztery bramki z rzędu, odskakując na 23:19.

Na zakończenie turnieju Polki nie pozwoliły na wygranie turnieju Niemkom. Same, mimo zwycięstwa zajęły 2. pozycję, gdyż o szczycie tabeli decydował wynik bezpośredniego spotkania z gospodyniami. Pierwsza połowa nie zapowiadała sukcesu. Niemki prowadziły nawet 12:8. Losy spotkania odmieniły doskonałe interwencje w bramce Gapskiej oraz skuteczność Kingi Byzdry, które z 12 oddanych rzutów aż 11 zamieniła na bramki.