Lechii II grozi spadek, Bałtyk na 3. miejscu

28 maja 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Przemysław Macierzyński strzelił gola dla Lechii na 1:0, ale biało-zieloni nie utrzymali przewagi. Przemysław Macierzyński strzelił gola dla Lechii na 1:0, ale biało-zieloni nie utrzymali przewagi.

Piłkarze rezerw Lechii Gdańsk zremisowali na własnym boisku ze Świtem Skolwin 1:1 (1:0). Podział punktów utrudnia biało-zielonym utrzymanie w III lidze. Niewykluczone, że będzie ono możliwe jedynie w wypadku wygranego barażu o awans przez mistrza Grupy Bałtyckiej. Ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie, z KS Chwaszczyno 2:2 (1:1) zremisował Bałtyk Gdynia, choć gospodarze kończyli spotkanie w dziewięciu. Nie grała Arka II Gdynia, która otrzymała walkower za mecz z Chemikiem Police.

Lechia II Gdańsk - Świt Skolwin 1:1 (1:0)
Bramki: Macierzyński 17 - Adamczyk 87

LECHIA II: Bąk - Gołębiewski, Goerke, Głon, Górski - Danowski (75 Karczewski), Makowski, Fila (56 Paprzycki) Gołuński (66 Letniowski), Kałahur - Macierzyński

Rezerwy Lechii w niedzielę miały nadrobić stratę po tym, gdy dwa ich spotkania zweryfikowano jako walkowery, co zaowocowało odebraniem im punktu. Starcie z wyżej notowanym Świtem rozpoczęło się pomyślnie dla gospodarzy, choć to goście odważniej atakowali od pierwszej minuty. Po kwadransie gry w poprzeczkę trafił jednak Przemysław Macierzyński. Chwilę później napastnik biało-zielonych już się nie pomylił i wykorzystując sytuację sam na sam.

PRZECZYTAJ DLACZEGO UKARANO LECHIĘ II

Gdańszczanom nie udało się podwyższyć rezultatu, choć kontrolowali przebieg gry. Świt "obudził" się przed przerwą, ale czujnie w gdańskiej bramce spisywał się Mateusz Bąk. Po przerwie do bramki skierował piłkę Bartłomiej Danowski, ale arbiter uznał, że gracz Lechii był na spalonym, co wzbudziło kontrowersje.

Tuż przed końcem spotkania goście zdołali wyprowadzić do wyrównania po golu Kamila Adamczyka. Ta strata mogła być dla gdańszczan niezwykle kosztowna. Na szczęście wyprzedzająca ich w tabeli Drawa Drawsko Pomorskie w sobotę zaledwie zremisowała z liderem GKS Przodkowo. Jeśli Lechia II w ostatniej kolejce nie odskoczy temu rywalowi w tabeli, w III lidze utrzyma się co najwyżej w wypadku, gdy zwycięzca Grupy Bałtyckiej wygra baraże o II ligę.

Przypomnijmy, że ostatnie miejsce gwarantujące utrzymanie bez oglądania się na te rozstrzygnięcia to pozycja szósta. Drawa to nie jedyne zmartwienie gdańszczan, bo w grze o utrzymanie jest jeszcze Pogoń II Szczecin i Gwardia Koszalin, które tracą do gdańszczan 2 punkty.

KS Chwaszczyno - Bałtyk Gdynia 2:2 (1:1)
Bramki: Zyska 25 karny, Karasiński 74 - Kugiel 36, Łuczak 71

BAŁTYK: Matysiak - Piekarski, Karasiński, Proena, Jaroszek - Węgliński (87 Klecha), Zejglic, Zyska, Łatka, Bułka (56 Rusinek) - Żołnowski

W Chwaszczynie punkt zdobył Bałtyk Gdynia, który tym samym na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnił sobie 3. miejsce. Gdynianie już jej nie poprawią, ani jej nie stracą. W sobotę podopieczni Marcina Martyniuka mieli szansę na zwycięstwo, ale nie zdołali jej wykorzystać. Jeszcze w pierwszej połowie rzut karny wywalczył Sebastian Żołnowski po faulu bramkarza Dariusza Grubby, który został ukarany czerwoną kartką. Po raz czwarty w tym sezonie pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Wojciech Zyska, dla którego to siódmy gol w obecnych rozgrywkach.

Gospodarze wyrównali jednak po golu Damiana Kugiela. Były gracz Lechii Gdańsk wykorzystał dośrodkowanie innego byłego gracza biało-zielonych Mateusza Łuczaka. "Pele" po przerwie sam pokonał Marcina Matysiaka i dał gospodarzom prowadzenie. Punkt dla Bałtyku wyszarpał jednak Piotr Karasiński, który w swoim stylu skierował piłkę do siatki uderzeniem głową.

PIŁKARZE ZOSTAWILI BAŁTYK DLA TELEWIZJI

Miejscowi kończyli mecz w dziewięciu, gdyż w 88. minucie z boiska wyleciał Paweł Rasmus. Wychowanek Bałtyku, który opuścił klub, by razem z Tomaszem Gródkiem spróbować swoich sił w telewizyjnym talent show "piłkarski diament", a następnie trafił do Chwaszczyna, ukarany został drugą żółtą kartką.