Mila dał zwycięstwo Lechii w Zabrzu

20 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Sebastian Mila strzelił drugą bramkę w barwach Lechii w sezonie 2014/2015. Ponownie dała ona zwycięstwo 1:0. Sebastian Mila strzelił drugą bramkę w barwach Lechii w sezonie 2014/2015. Ponownie dała ona zwycięstwo 1:0.

Lechia awansowała na miejsce, które na zakończenie sezonu da prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy. Gdańscy piłkarze przesunęli się z 7. aż na 4. pozycję w tabeli ekstraklasy po wygranej na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:0 (0:0). Mecz rozstrzygnął się nie w pierwszej połowie, w której biało-zieloni mieli przewagę, ale w drugiej, gdy gra się wyrównała. Jedną z trzech bramkowych okazji, które miał tego dnia Sebastian Mila, kapitan drużyny zamienił na gola. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Wcześniej do szatni udał się m.in. Nikola Leković. To duży problem dla Jerzego Brzęczka przed kolejnym spotkaniem, gdyż kontuzji doznał inny lewy obrońca, Jakub Wawrzyniak.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Kasprzik - Słodowy, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk - Sobolewski, Grendel - Madej, Gergel, Kosznik - Nowak
Sędziowie: B. Frankowski (Toruń), Sapela, Golis
Widzów: 3000
Budziłek - Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak - Borysiuk, Vranjes - Makuszewski, Mila, Nazario - Colak
  • 69' Nowak Zmiany Przybylski
  • 76' Gancarczyk Zmiany Magiera
  • 86' Słodowy Zmiany Skrzypczak
Zmiany Zmiany
  • 46' Wawrzyniak Zmiany Leković
  • 67' Colak Zmiany Friesenbichler
  • 90+3 Mila Zmiany Łukasik
Bramki Bramki
  • 78' Mila
  • 64' Gergel
  • 90+1 Gergel
Kartki Kartki
  • 80' Friesenbichler
  • 90+2 Leković

KEVIN FRIESENBICHLER, napastnik Lechii, o meczu przed kamerami Canal Plus
Nie ma znaczenia, kto strzela. Tak samo ważne są dla mnie asysty, jak i bramki. Jestem szczęśliwy, że mogłem asystować przy zwycięskim golu. To przedłuża nasze szansę, aby zakwalifikować się do europejskich pucharów.

Co do mojej sytuacji w ostatnich meczach, to nikt nie jest szczęśliwy, kiedy jest rezerwowym. Mam nadzieję, że swoją postawą udowodniłem, że zasługuję, aby w kolejnym meczu wyjść w pierwszym składzie.

28 września 2014 roku Lechia najpierw przegrywała w Zabrzu 0:1, w drugiej połowie prowadziła już 2:1, aby w 79. minucie stracić bramkę i wrócić do domu z punktem

PRZYPOMNIJ SOBIE OSTATNI MECZ LECHII W ZABRZU
Dwie bramki strzelił wówczas dla Lechii Antonio Colak

NAPASTNIK BIAŁO-ZIELONYCH WIE JAK STRZELAĆ GÓRNIKOWI
Po raz trzeci z rzędu w bramce biało-zielonych oglądamy Budziłka, który...

GOLKIPER LECHII WRÓCIŁ NA ŚLĄSK
Lechia nie przegrała z Górnikiem w pięciu ostatnich meczach, a dwóch minionych spotkaniach trzy bramki zdobył Colak (LECHIA)
Trener Brzęczek nie musiał tym razem dokonywać eksperymentów w obronie. Na środek defensywy powrócił Janicki (LECHIA) więc Vranjes (LECHIA) ponownie w pomocy
Na ławce Lechii zasiedli dzisiaj: Bąk, Możdżeń, Grzelczak, Łukasik, Friesenbichler, Leković, Wiśniewski
1'
ZACZYNAMY MECZ, Górnik od środka
1'
Lechia dzisiaj cała na zielono, Górnik na biało
1'
Błąd Gersona (LECHIA), korzysta na tym Nowak (GÓRNIK), podaje w pole karne do Madeja (GÓRNIK), ale sytuację ratuje Wawrzyniak (LECHIA)
2'
Rzut rożny dla Górnika, piłkę wybija z pola karnego Colak (LECHIA)
3'
Grendel (GÓRNIK) strzela z 16. metra, ale piłkę łapie spokojnie Budziłek (LECHIA)
4'
Mila (LECHIA) prostopadle do Nazario (LECHIA), ale piłka opuszcza boisko
5'
W starciu z Madejem (GÓRNIK) ucierpiał Wawrzyniak (LECHIA)
5'
Niedokładne dośrodkowanie Makuszewskiego (LECHIA)
7'
Makuszewski (LECHIA) otrzymał doskonałe, prostopadłe podanie od Mili, wyszedł sam na sam z Kasprzikiem (GÓRNIK), ale przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy
8'
Colak (LECHIA) na spalonym
9'
Kolejne podanie do Colaka (LECHIA), tym razem niedokładne
10'
Dobra interwencja Janickiego (LECHIA)
10'
Trochę niedokładnej gry z obu stron
11'
Borysiuk (LECHIA) podaje do Gancarczyka (GÓRNIK)...
12'
Rzut rożny dla Lechii
13'
Dośrodkowanie Mili (LECHIA) do Gersona (LECHIA), ale uprzedza go Gancarczyk (GÓRNIK)
13'
Kombinacyjna gra Lechii, ale w polu karnym piłkę łapie Kasprzik (GÓRNIK)
15'
Dośrodkowanie Wawrzyniaka (LECHIA), ale prosto w ręce bramkarza Górnika
15'
Szybka akcja Nazario (LECHIA), który dostał piłkę w polu karnym, podał do Colaka (LECHIA), ale za mocno
16'
Niedokładne podanie Makuszewskiego (LECHIA)
17'
Colak (LECHIA) drybluje w polu karnym, ale jedynie wywalczył rzut rożny
17'
Niedokładne dośrodkowanie Mili (LECHIA) z rzutu rożnego
19'
Niepotrzebna zabawa Lechii pod własnym polem karnym
20'
Długie podanie Gersona (LECHIA) do Makuszewskiego (LECHIA), a ten wywalczył rzut rożny
20'
Mila (LECHIA) dośrodkowaniu w kierunku bramki, Kasprzik (GÓRNIK) wybija piłkę
21'
Mila (LECHIA) z rzutu rożnego, do piłki dopada Gerson (LECHIA), strzela, ale jest zablokowany, dobija Borysiuk (LECHIA) jednak obok bramki
22'
Lechia zdominowała grę
23'
Dośrodkowanie Madeja (GÓRNIK) wypada za linię końcową
24'
Górnik stara się podejść pod pole karne Lechii, ale sobie nie radzi
26'
Madej (GÓRNIK) w końcu wszedł w pole karne biało-zielonych, ale zablokował go Wawrzyniak (LECHIA)
26'
Madej (GÓRNIK) z rzutu rożnego, ale prosto do obrońcy Lechii
27'
Dośrodkowanie Nazario (LECHIA) do Makuszewskiego (LECHIA), ale tego drugiego uprzedza Gancarczyk (GÓRNIK)
28'
Mila (LECHIA) dośrodkowuje z rzutu rożnego, Gerson (LECHIA) strąca piłkę w kierunku Kasprzika (GÓRNIK), a ten ją łapie
28'
Colak (LECHIA) dostaje piłkę w "16", strzela, ale blokuje go Danch (GÓRNIK)
29'
Vranjes (LECHIA) dostaje piłkę na lewym skrzydle, wykłada ją w pole karne Colakowi (LECHIA), a ten... nie trafia w piłkę
29'
Poprawka po dośrodkowaniu w wykonaniu Janickiego (LECHIA), ale strzał wychodzi za boisko
30'
Strzał Makuszewskiego (LECHIA) z około 20 metra, ale nad bramką
31'
Budziłek (LECHIA) kasuje akcję Górnika
33'
Nazario (LECHIA) traci piłkę pod polem karnym Górnika
34'
Pewna gra biało-zielonych w defensywie
35'
Niedokładne podanie Wawrzyniaka (LECHIA) do Colaka (LECHIA)
35'
Tym razem Wojtkowiak (LECHIA) podaje źle do Colaka (LECHIA)
36'
Górnik pod polem karnym Lechii, ale traci piłkę
37'
Wojtkowiak (LECHIA) traci piłkę pod polem karnym Górnika
38'
Lechia dalej stara się naciskać, ale ma problem z dostaniem się w pole karne Górnika
39'
Rożny dla Lechii
39'
Mila (LECHIA) psuje kolejnego rożnego
40'
Madej (GÓRNIK) w idealnej sytuacji strzela, ale obok bramki. Dużo szczęście miała Lechia
kontuzja
41'
Gancarczyk (GÓRNIK) po starciu z Makuszewskim (LECHIA) leży za linią boczną
41'
Piłkarz Górniak wraca do gry
42'
Vranjes (LECHIA) wpada w pole karne, wycofuje piłkę, ale podaje do rywala
43'
Nazario (LECHIA) fauluje Grendela (GÓRNIK)
43'
Problem z urazem zgłasza Wojtkowiak (LECHIA), do zmiany gotowy Możdżeń, ale trener Brzęczek cofa do na ławkę rezerwowych
44'
Strzał Gancarczyka (GÓRNIK) obok bramki Budziłka
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Lechia dominuje w Zabrzu. Gdańszczanie prowadzą grę, mają 55 proc. posiadania piłki, do tego stworzyli sobie kilka sytuacji, po których mogli strzelić bramkę. Najlepszą miał w 7. minucie Makuszewski (LECHIA). Wyszedł wówczas sam na sam z Kasprzikiem (GÓRNIK), ale strzelił prosto w bramkarza rywali. Górnik miał jedną 100-proc. sytuację. Na szczęście dla biało-zielonych Madej (GÓRNIK) strzelił obok bramki.
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wawrzyniak, w jego miejsce wchodzi Leković.
równolegle prowadzimy bezpośrednią relację z meczu I ligi Arka - Zagłębie Lubin

TUTAJ MOŻESZ ŚLEDZIĆ RELACJĘ Z GDYNI
46'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ, od środka Lechia
kontuzja
46'
Wawrzyniak (LECHIA) doznał kontuzji mięśnia
46'
46'
Tym razem rozegrany krótko, ale także bez pozytywnego skutku
47'
Lechia stara się budować akcję od tyłu
48'
Colak (LECHIA) strzela z około 15. metra, ale za lekko i prosto w bramkarza
49'
Kosznik (GÓRNIK) dostaje piłkę w polu karnym, ale źle ją przyjmuje
49'
Madej (GÓRNIK) z rożnego na głowę Gersona (LECHIA)
51'
Gergel (GÓRNIK) strzela w Budziłka, a ten łapie piłkę
52'
Colak (LECHIA) źle podaje do Mili (LECHIA)
52'
Złe dośrodkowanie Kosznika (GÓRNIK)
53'
Dobre minięcie Wojtkowiaka (LECHIA), ale dośrodkowanie zepsute
53'
Ulewa w Zabrzu, a to nieco przeszkadza w płynnej grze
54'
Nieudany atak pozycyjny Górnika
55'
Wojtkowiak (LECHIA) blokuje Kosznika (GÓRNIK)
55'
Potężne uderzenie Sobolewskiego (GÓRNIK) z około 30 m, piłka przelatuje minimalnie obok słupka
56'
Faul na Mili (LECHIA) około 20 metrów od bramki Kasprzika (GÓRNIK)
58'
Strzał Borysiuka (LECHIA) z wolnego, ale nad poprzeczką
58'
Mila (LECHIA) niemal z połowy lobuje Kasprzika (GÓRNIK), ale ten w porę cofa się na linię i odbił piłkę
59'
Złe podanie gospodarzy, a później Wojtkowiaka (LECHIA)
60'
Janicki (LECHIA) spokojnie kończy akcję Górnika
60'
Nazario (LECHIA) wygrywa przebitkę z jednym rywalem, ale zostaje zatrzymany przez kolejnego
61'
Nazario (LECHIA) przegrywa pojedynek z Danchem (GÓRNIK)
62'
Zablokowane dośrodkowanie Lekovicia (LECHIA), ale piłkę spada pod nogi Wojtkowiaka (LECHIA), ten strzela prosto w Kasprzika (GÓRNIK)
63'
Strzał Kosznika (GÓRNIK) z dystansu obok bramki Budziłka
64'
Żółtą kartką został ukarany Gergel (GÓRNIK), po faulu w środku boiska na Mili
65'
Mila (LECHIA) strzela po ziemi z 18. metra minimalnie obok bramki Górnika
66'
Colak (LECHIA) wychodzi sam na sam z Kasprzikiem (GÓRNIK), ale jest spalony i do tego zderzenie napastnika z bramkarzem
67'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Colak, w jego miejsce wchodzi Friesenbichler.
68'
Budziłek (LECHIA) wyłapuje dośrodkowanie Gergela (GÓRNIK)
68'
Podanie do Friesenbichler (LECHIA) w pole karne, strzał z ostrego kąta, ale obok bramki
69'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Przybylski.
71'
Makuszewski (LECHIA) do Mili (LECHIA), ale ten pośliznął się w "16"
72'
Złe podanie Mili (LECHIA)
73'
Budziłek (LECHIA) wyłapuje dośrodkowanie
74'
Kolejne złe podanie Mili (LECHIA)
75'
Podanie do Wojtkowiaka (LECHIA), ten w pole karne do Friesenbichlera (LECHIA), ale napastnik strzela obok bramki
76'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gancarczyk, w jego miejsce wchodzi Magiera.
77'
Wrzutka Makuszewskiego (LECHIA), ale nie doszedł do piłki Nazario (LECHIA)
78'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mila. Pomocni wykończył ładną akcję biało-zielonych. Asystę zaliczył Friesenbichler, który idealnie podał prostopadle w pole karne do pomocnika, a ten pokonał w sytuacji sam na sam Kasprzika
80'
Żółtą kartką został ukarany Friesenbichler (LECHIA), który kopnął piłkę po gwizdku
81'
Lechia stara się pójść za ciosem
82'
Faul na Lekoviciu (LECHIA)
83'
Leković (LECHIA) kasuje akcję Górnika
84'
Górnik stara się przedostać pod pole karne Lechii, ale robi to nieporadnie
86'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Słodowy, w jego miejsce wchodzi Skrzypczak.
87'
Budziłek (LECHIA) łapie piłkę, ale za boiskiem. Rożny dla Górnika
87'
Gerson (LECHIA) wybija piłkę po rzucie rożnym
88'
Mila (LECHIA) na spalonym
89'
Przybylski (GÓRNIK) strzela z daleka, ale zostaje zablokowany
89'
Defensywa Lechii zatrzymuje Sobolewskiego (GÓRNIK)
90'
Sędzia dolicza 3 minuty
żółta i czerwona
90+1
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Gergel (GÓRNIK), po faulu na Makuszewskim
czerwona kartka
90+2
Leković (LECHIA) otrzymał czerwoną kartkę. Obrońca faulował Przybylskiego, choć można mieć wątpliwości, czy było to przewinienie na czerwień...
90+3
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mila, w jego miejsce wchodzi Łukasik.

• Grupa mistrzowska
  • Górnik Zabrze - LECHIA GDAŃSK środa 0:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Śląsk Wrocław 3:0 (3:0)
  • Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
  • Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:2 (1:0)
  • Grupa spadkowa
  • Korona Kielce - Górnik Łęczna 1:3 (0:2)
  • Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (0:0)
  • Piast Gliwice - GKS Bełchatów 6:3 (2:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 0:2 (0:0)

Opinie (154) ponad 10 zablokowanych

• Brawo Lechia 3 punkty wywalczone, ale nie ma czasu się cieszyć wracamy i w niedzielę walczymy!! (13)

Za tydzień czeka nas mecz z najlepszą obecnie drużyną w Polsce Lechem. Po za wpadką z Jagą grają obecnie zdecydowanie najlepszy futbol. Do tego nie oszukujmy się jest to drużyna z którą przegrywam 80% meczy. Jednak Lechia zmieniła się personalnie, a u siebie jesteśmy bardzo groźni i to oni muszą, a my możemy.
    W niedzielę nie chcę wiedzieć Colaka. Mila prawdopodobnie też nie zagra, ponieważ w meczach co tydzień starcza mu sił na 60-65 minut, a teraz zagrał cały mecz i "tylko" 4 dni przerwy więc wejdzie jako joker. Reszta myśle bez zmian powinna być. Mamy 5 kluczowych zawodników zagrożonych kartkami i nikt się nie wykartkował to bardzo ważne, ale w perspektywie jeszcze kilku meczy muszą chłopaki uważać bo nie mamy tak szerokiej kadry jak Lech czy Legia. Najlepiej niech wykartkują się z Lechem, żeby za 2 tyg. z Legią w najważniejszym meczu sezonu byli gotowi do gry ;)

• 82 29

• aha

• 11 0

• chłopaku co ty pier...sz jakie ławki Legii i Lecha ??? Mila nie zagra ?? (6)

przestań grać w fifę zacznij się interesować piłką nożną

• 23 5

• stary popatrz na ławke Lecha i naszą.. nie ma co porównywać i tak mamy super wyniki (5)

Też uważam, że Mila nie będzie w stanie zagrać.. dziś miałem wrażenie, że pod koniec ledwo widzi

• 7 17

• Mila dziś najlepszy na boisku

• 17 1

• pod koniec lewdwo widząc fajnie poszedł i pierdyknął gola ;) (3)

proszę teraz bez demagogii o te atuty Lecha z Ławki ??? Nazwiska koleś poproszę

• 13 1

• chociazby Jevtic ktory dzis siedzial n a lawce przykrywa kazdego w Lechii.. (2)

• 0 19

• przykrywa każdego w Lechii ... ale juz w Jagiellonii nie przykrył śmieszny jesteś koleś

nie twierdzę ,że Lech jest gorszy i ,że Lechia na bank wygra ..ale pierdoły o przykrywaniu w naszej lidze to między bajki włożyć ;)

• 22 0

• no to ja odpowiem Grzelczakiem takich goli jakie on strzela nie strzela nikt w ex klasie

bla bla bla - w niedzielę zobaczymy

• 16 0

• jakim lechem ? nie ma takiej drużyny. Jest Amica - zapamiętaj to raz na zawsze. (3)

• 21 7

• Jaki BKS ? Olimpia - zapamiętaj ! (2)

• 4 29

• Jeszcze cie na swiecie nie bylo sledziu jak Lechia zaczynala od nowa po nieudanej fuzji. Pogadac zawsze mozna. Tylko dlaczego robisz z siebie posmiewisko? T^roche to smieszne ale bardziej nudne.

• 29 0

• tak

Tak a wy bezdomni nawet barwy zmieniliscie i gracie nastadkonie baltyku. A wasz megafon to byly kibic baltyku. Juz niedlugo rocznica kicania sledzie

• 17 0

• Mila ...

... od kilku meczy póki jest na boisku to jest i gra!!!
      byłem przeciwnikiem tego transferu ale ... czapki z głów !!

• 8 0

• Zasłużone zwycięstwo Lechii. (1)

Dobre fragmenty w każdej połowie (zwłaszcza pierwszej). Wejście Kevina na podmęczonego Górnika to było to. No i Waldek Kiepski trafił.

• 118 3

• gdzie są ci co pisali ze spadniemy do 1 ligi?

gdzie sa ci którzy pisali ze my spadniemy a wy awansujecie? gdzie sa ci którzy nam wypominaja limonową? gdzie sa ci którzy chcieli zwalniać trenera, sprzedawać piłkarzy? guano sie znacie na piłce gimbusy to nie play station to REAL WORLD

• 8 0

• Colak na razie na ławę.. (2)

• 102 12

• Kevin

Colak niech wymęczy a Kevin niech na ostatnie 20min wykończy

• 11 6

• lepiej niech ostatnie 20 minut "meczy" sie Antonio Bo do tego momentu i tak bedzie juz po meczu;)

• 4 3

• Wygrana jest, ale z tak grającym Lechem będzie mega ciężko. (5)

Do tego mecz już w niedzielę, a my raczej nie mamy piłkarzy do takiej gry, ale zobaczymy remis z Lechem byłby wielkim sukcesem dla nas.

• 29 69

• Chyba dla Ciebie to będzie sukces bo na pewno nie dla Lechii. W niedziele tylko 3 pkt i jedziemy dalej :) w tej lidze absolutbnie każdy z każdym może wygrać więc teksty "z tak grającą Amicą" możesz sobie schować wiesz gdzie :)

A MY SWOJE !!

• 49 9

• Haha (3)

Amica jest cienka. Wygrali z legią bo legia jeszcze ciensza aktualnie jest. Nawet jaga mimo ze zagrala przecietny mecz to zdołała na amice wygrac.

• 27 6

• obejrzyj ich dzisiejszy mecz ze slaskiem..roznica klas miedzy nimi a nami (2)

• 5 23

• kolego to się zaczyna maraton meczyków co 3 dni 5 -6 drużyn prezentuje podobny poziom

będzie decydować dyspozycja dnia

• 22 2

• no obejrzyj poprzednią kolejke i mecz Lecha z jagioellonią oraz mecz Lechii z Wisłę

faktycznie rówżnica klas między nami ;) a takna serio mecze co 3 dni - do tego nie jest przygotowany w 100 % zaden zespół naszej ligi i dlatego decydowac będa detale i dyspozycja dnia poszczególnych graczy