Lechia II i Bałtyk przegrały w III lidze

mad, ras.
29 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 20:14 (29 sierpnia 2015)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Michał Mak gole dla Lechii na razie strzela tylko w rezerwach. Jedno trafienie nie wystarczyło jednak do pokonania Wierzycy Pelplin. Michał Mak gole dla Lechii na razie strzela tylko w rezerwach. Jedno trafienie nie wystarczyło jednak do pokonania Wierzycy Pelplin.

Piłkarze rezerw Lechii Gdańsk przegrali na wyjeździe z Wierzycą Pelplin 1:2 (0:1). To dla nich pierwsza porażka w obecnych rozgrywkach III ligi, która zaowocowała utratą pozycji lidera. W meczach wyjazdowych nadal nie radzi sobie Bałtyk Gdynia. Tym razem biało-niebiescy ulegli na wyjeździe Vinecie Wolin 0:1 (0:0), tracąc gola w 81. minucie spotkania. Biało-niebiescy zamiast trafiać do siatki kolekcjonowali żółte kartki, których zebrali aż pięć. W niedzielę, w Gdyni, Arka II zagra o godz. 11 z Bałtykiem Koszalin.

Wierzyca Pelplin - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)
Bramka dla Lechii: Mak 54

LECHIA: Bąk - Goerke, Valente, Rudinilson (70 Letniowski), Marković - Górski, Toporek (46 Gołuński), Wolski, Danowski, Leković (46 Żebrakowski) - Mak.

ZOBACZ GDZIE W TEN WEEKEND GRAJĄ TRÓJMIEJSKIE ZESPOŁY

Do soboty bilans rezerw Lechii w III lidze wynosił dwa zwycięstwa przy bilansie bramkowym 6:0. W Pelplinie zastopował ich jednak rewelacyjnie spisujący się beniaminek. W meczu z Wierzycą nie pomogło wsparcie z pierwszej drużyny w postaci m.in. Michała Maka czy występującego wyjątkowo w pomocy Nikoli Lekovicia. Obaj w piątek byli na meczu pierwszego zespołu w Bielsku-Białej. Mak przesiedział spotkanie na ławce, a Serb zagrał 12 minut.

W Pelplinie pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gdańszczan, którym brakowało jednak precyzji przy wykańczaniu akcji. Swoich sytuacji nie wykorzystywali Mak, Maciej WolskiDaniel Górski. W 26. minucie prowadzenie objęli gospodarze po strzale z narożnika pola karnego. Dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Bąk nie miał szans, by zatrzymać piłkę zmierzającą do bramki tuż przy słupku.

Po przerwie w końcu do wyrównania doprowadził szalejący tak na skrzydle jak i w środku pola Mak. Zdobywca dwóch goli w poprzednim meczu rezerw z Gryfem Słupsk wykorzystał znakomite podanie Markovicia z lewej strony i wpakował piłkę do siatki głową.

- To było naprawdę przyzwoite spotkanie. Obie drużyny miały sporo składnych akcji, ale ewidentnie brakowało nam dziś skuteczności - mówi kierownik rezerw Lechii Robert Rybakowski.
Brak wspomnianej skuteczności zemścił się na 10 minut przed końcowym gwizdkiem. Po indywidualnej akcji jednego z zawodników gospodarzy po raz drugi skapitulować musiał Bąk, a biało-zieloni mimo starań, nie zdołali uratować choćby punktu.

Bramkarz Bałtyku Gdynia Marcin Matysiak popełnił jeden błąd w sobotnim meczu. Ten wykorzystali piłkarzy Vinety, którzy w rezultacie zdobyli komplet punktów. Bramkarz Bałtyku Gdynia Marcin Matysiak popełnił jeden błąd w sobotnim meczu. Ten wykorzystali piłkarzy Vinety, którzy w rezultacie zdobyli komplet punktów.

Vineta Wolin - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)

BAŁTYK: Matysiak - Wieczorek (46 Proena), Karasiński, Wypij, Wesołowski - Węgliński, Zyska, Rasmus, Zejglic (75 Piekarski), Bułka - Żołnowski (54 Rusinek)

Piłkarze Bałtyku pojechali w sobotę na boisko beniaminka III ligi Vinety. Rywale biało-niebieskich wciąż czekali na premierowe zwycięstwo na tym szczeblu rozgrywek w sezonie 2015/2016. Natomiast Bałtyk chciał rozpocząć serię zwycięstw czym mógłby podkreślić starania o pozycję w górnych rejonach tabeli.

To jednak rywale rozpoczęli mecz 3. kolejki bardziej zdeterminowani. Ruszyli do ataku, ale dobrze wychodziło im to do pola karnego Bałtyku. Od tego miejsca na boisku gdynianie dobrze radzili sobie z przeciwnikiem. Choć z drugiej strony piłkarze Bałtyku upodobali sobie kolekcjonowanie żółtych kartek. W całym spotkaniu zebrali ich aż 5. A to oznacza, że gdyński klub musi zapłać karę 100 zł.

Jako pierwsi groźną sytuację pod bramką przeciwnika stworzyli sobie podopieczni Marcin Martyniuk'>Marcina Martyniuka. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Krzysztofa Bułki. Pomocnik oddał potężny strzał, ale futbolówka jedynie odbiła się od poprzeczki.

Jeszcze lepszą sytuację do zdobycia gola miał w 40. min. Wojciech Zyska. Niestety, zamiast trafić do siatki posłał piłkę za boisko. A gospodarze choć przeważali, to nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Marcina Matysiaka.

Druga połowa zapowiadała się na nudniejszą od pierwszej, ale piłkarze Vinety zmienili to w 81. min. Matysiak źle obliczył lot piłki posłanej z dośrodkowania z rzutu rożnego, a trafił w nią idealnie głową Adrian Skorb. Zdobył on jedynego gola meczu.

Bałtyk w końcówce rzucił się do frontalnego ataku. To nie przyniosło korzyści dla biało-niebieskich lecz kontrę dla rywali. W sytuacji sam na sam z piłkarzem gospodarzy dobrze spisał się jednak Matysiak.

Wyniki 3 kolejki

• Vineta Wolin - BAŁTYK GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Wierzyca Pelplin - LECHIA II GDAŃSK 2:1 (1:0)
  • ARKA II GDYNIA - Bałtyk Koszalin 8:0 (3:0)
  • Cartusia - KS Chwaszczyno 1:1 (1:1)
  • Chemik Police - Kaszubia Kościerzyna 1:1 (0:0)
  • Gwardia Koszalin - GKS Przodkowo 0:3 (0:1)
  • Świt Skolwin - Drawa Drawsko Pomorskie 1:0
  • Gryf Słupsk - Pogoń II Szczecin 1:3
mad, ras.

Opinie (23) 2 zablokowane

• Wstyd i kompromitacja nie przyjeżdzajcie do Gdyni kopacze!!!

Niech zap..rzaja piechotą..Kolejny sezon złudzeń i nadzieji na lepsza postawę Bałtyku..Dramat..

• 44 2

• Qur....no ile jeszcze

Jak dlugo tak mozna ?Sklad wyglada spoko,organizacyjnie nie najgorzej a my ciagle w plecy.
    Do jacha fasoli ktos potrzebuje ostrego kpa w du..

• 30 3

• WSTYD!

Grać kopacze!Walczyć! Jak można nie zdominować w środku pola beniaminka z Wolina mając Bułkę,Węglińskiego,Zejglica,Zyskę,Razmusa!?Panie Martyniuk może ostrzej na ławce z kopaczami!!!Trochę żyć w tej budzie!!!

• 34 3

• Marta odejdz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wstydu oszczedz !!!!

• 28 4

• Brakuje napastnika i jaj

Nie wiem co gorsze... K.., jak tak dalej pójdzie to spadek murowany...

• 27 1

• Tempe olowki z zarzadu Lechii kupuja zawodnika zeby gral w drugiej druzynie,hehe. To musi byc naprawde as czyt. Markowic. Po co tez trzymaja tych gamoni Rudinilsonow, Valentow i innych im podobnych ? Ich wypieprzyc na wypozyczenia, albo w ogole won.
    Szkoda juz slow na to wszystko.

• 10 0

• Tragedia (3)

Kopacze pieszo do gdyni i niech pokopią sie w te puste łby.Psełdo działacze i trener won z naszego bałtyku.Bo bałtyk to my wierni kibice.