Impreza

patronat trojmiasto.pl

Bieg Urodzinowy Gdyni

Uwaga!

Impreza już się odbyła.
data:
9 lutego 2013 (sobota)
godzina:
13:00
miejsce:
Gdynia
bilety:
wstęp wolny
idę (67)

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek serdecznie zaprasza na kolejną edycję Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych, której inauguracja nastąpi w sobotę 9 lutego na Skwerze Kościuszki.W cyklu GPX tradycyjnie znajdą się cztery imprezy, które rozegrane zostaną w następujących terminach:
- 9 lutego: Bieg Urodzinowy Gdyni - start 13:00
- 11 maja: Bieg Europejski - start 13:30
- 21 czerwca: Nocny Bieg Świętojański - start 23:59
- 11 listopada: Jesienny Bieg Niepodległości - start 15:00

Trasa Biegu Urodzinowego, jak i pozostałych prowadzić będzie nową trasą, która została wytyczona na jednej, 10km pętli wiodącej zarówno tymi mniej jak i bardziej znanymi ulicami naszego miasta. Zawodnicy będą mogli na sportowo zapoznać się z historycznymi gdyńskimi ulicami jak:
ul. Janka Wiśniewskiego, przebiec obok Pomnika Ofiar Grudnia 1970, z wiaduktu kolejowego na ul. Tadeusza Wendy przyjrzeć się pracy portowych dźwigów, zobaczyć z bliska Urząd Morski a także Miejską Halę Targową, której powstanie sięga 1935 roku. Na trasie biegu nie zabraknie również lubianej ulicy Świętojańskiej oraz Bulwaru Nadmorskiego, z którego przy dobrej widoczności rozpościera się widok na Zatokę Gdańską oraz Półwysep Helski. Start, podobnie jak meta zlokalizowany będzie nieopodal ORP Błyskawica, z którego salwa armatnia da sygnał do startu dla wszystkich biegaczy.

Centrum zawodów zlokalizowane zostanie wzorem ubiegłego roku w namiocie znajdującym się na samym szczycie Skweru Kościuszki, gdzie po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek. Tradycyjnie na mecie dla każdego, kto ukończy Bieg Główny na 10km czekać będzie pamiątkowy medal, pierwszy z czterech stanowiących układankę nawiązującą do całego cyklu GPX, której motto w tym roku nawiązywać będzie do obiektów sportowych należących do Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

WPISOWE
Wysokość wpisowego uzależniona jest od daty uznania rachunku bankowego Organizatora i wynosi :

1) 20 zł - pod warunkiem, że wpisowe wpłynie na rachunek bankowy Organizatora najpóźniej w dniu
25.01.2013 r. do godz. 23:59,

2) 100 zł - w przypadku wpisowego, które zostanie zaksięgowanie na rachunku Organizatora po tym terminie. Jeżeli zawodnik wpłacił kwotę w wysokości 20 zł a jego przelew został zaksięgowany na koncie Organizatora w terminie późniejszym niż 25.01.2013, Zawodnik zobowiązany jest dopłacić brakująca kwotę w wysokości 80 zł w Biurze Zawodów, w dniu zawodów.

Organizator podkreśla że w przypadku wpłat na rachunek lub przelewów za datę zapłaty uważa się datę
uznania rachunku bankowego Organizatora. REGULAMIN

W ramach Biegu Urodzinowego rozegrane zostaną również imprezy towarzyszące, czyli Marsz Urodzinowy Nordic Walking, którego uczestniczy również pomaszerują na nowej trasie wiodącej Skwerem Kościuszki, Aleją Topolową i Bulwarem Nadmorskim. Dla nordic walkerów, podobnie jak dla uczniów biorących udział w biegach młodzieżowych na mecie czekały będą pamiątkowe medale za uczestnictwo, a dla najlepszych puchary. W tym roku po raz pierwszy nordic walkerzy będą mieli mierzony czas przez system chipów, a na mecie otrzymają smsa z osiągniętym wynikiem..Radio Gdańsk we współpracy z organizatorami 10 pomorskich biegów rozpoczyna cykl imprez biegowych "Pomorze Biega". Cel jaki sobie postawiono to promocja biegania i aktywnego odpoczynku. Dla jednych sukcesem będzie ubranie dresów i wyjście pobiegać. Dla innych start w zawodach, dobiegnięcie do mety czy poprawienie wyników. Najważniejsza jednak jest zabawa.

WYMIEŃ KUPON NA NAGRODĘ

Podczas Biegu Urodzinowego w  Gdyni 9 lutego odbierając numer startowy, poproś o kupon Radia Gdańsk. Wśród nagród: koszulki do biegania NIKE, torby, zegarki, gadżety sportowe, napoje izotoniczne i słodycze. Każdy kupon wygrywa! Po biegu odbierz swoją nagrodę w namiocie Radia Gdańsk!

KONKURS NA "NAJBARDZIEJ ZABIEGANĄ PARĘ"

Zgłoście się jako para - pobiegnijcie, zróbcie zdjęcie z maskotką Radia Gdańsk - być może to was jury nagrodzi weekendem w hotelu z uroczym SPA!

Jury w składzie: Iwona Guzowska, Adam Korol i dziennikarz Radia Gdańsk. Ogłoszenie wyników 14 lutego na antenie RG po godz. 14:00Harmonogram biegów włączonych do akcji:
9 lutego - Bieg Urodzinowy Gdyni
11 maja - Bieg Europejski Gdyni
18 maja - Kwidzyński Bieg Papiernika
26 maja - Bieg Tura w Człuchowie
22 czerwca - Nocny Bieg Świętojański w Gdyni
27 lipca - Bieg Uliczny Św. Jakuba
7 września - Bieg Westerplatte Gdańsk
5 października - Bieg Kociewski z Polpharmą
11 listopada - Jesienny Bieg Niepodległości w Gdyni

Ambasadorem cyklu "Pomorze Biega" zostali: Iwona Guzowska i Adam Korol

Patronat honorowy Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Partnerzy: sklepbiegowy.pl, sportowysklep.pl, maratonypolskie.pl, parkrun Polska
Patroni medialni: trójmiasto.pl "Dziennik Bałtycki"

Cykliczny program o bieganiu. Co czwartek od godziny 14:00 Tomasz Galiński promuje aktywny wypoczynek. Radio Gdańsk objęło także patronatem sobotnie gdańskie i gdyńskie biegi Parkrun organizowane przez Stowarzyszenie parkrun Polska, które wraz z podobnymi stowarzyszeniami organizuje biegi parkrun w ośmiu krajach na świecie (Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Australia, RPA, Islandia i Polska.

W naszym kraju biegi odbywają się w Trójmieście oraz w Łodzi i Poznaniu. Idea parkrun Polska zakłada organizację biegów wszędzie tam, gdzie jest takie zapotrzebowanie i są osoby, które chcą aktywizować społeczność lokalną. Obecnie parkrun Polska skupia już ponad 1600 zarejestrowanych uczestników, których liczba powiększa się miesięcznie o ok. 100 osób.

Radio Gdańsk poszukuje grup biegowych, miejsc w których warto trenować, firm w których powstały grupy biegowe. Wszyscy, którzy chcą podzielić się swoją pasją zostaną zaprezentowani na antenie oraz stronie internetowej. Czekamy na zgłoszenia pod adresem: pomorzebiega@radio.gdansk.pl

w ramach imprezy:

przeczytaj także:

Dodaj zdjęcie
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 17)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

28.08 g.18.00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
03.09 g.15.30
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
03.09 g.17.00
Leśnik Manowo
03.09 g.18.00
UKS PCM Kościerzyna
04.09 g.13.45
Stal Rzeszów
27.08 g.20.30
Zagłębie Lubin
27.08 g.17.00
Sokół Kleczew
2:1
27.08 g.16.00
Polonia Piła
24.08 g.18.00
Piast Gliwice
21.08 g.18.00
Jagiellonia Białystok
Okiem eksperta