Mecz na szczycie Lotto Superligi

7 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Patryk Zatówka wygrał mecz pomimo iż w 5. secie przegrywał już 1:5. Patryk Zatówka wygrał mecz pomimo iż w 5. secie przegrywał już 1:5.

Tenisiści stołowi Unii AZS AWFiS Gdańsk obronili pozycję lidera Superligi po ciężkim boju w Toruniu. Akademicy pokonali tamtejszą drużynę Energa-Manekin 3:2. W najbliższy piątek o godzinie 18 w hali AWFiS przy ul. Górskiego podopieczni Piotra Szafranka zmierzą się z wiceliderem rozgrywek, wielokrotnym mistrzem Polski - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Dla kibiców wstęp bezpłatny.

1-0 Cazuo Matsumoto - Wang Yang 3:0 (11:3, 11:1, 12:10)
1-1 Pavel Sirucek - Kaii Konishi 1:3 (11:8, 8:11, 6:11, 8:11)
1-2 Tomasz Kotowski - Patryk Zatówka 2:3 (11:9, 10:12, 11:9, 8:11, 7:11)
2-2 Matsumoto - Konishi 2:1 (5:11, 11:8, 11:9)
2-3 Sirucek - Yang 0:2 (9:11, 9:11)

Unia AZS AWFiS do Gdańsk przed tym sezonem trafiła z Grudziądza. Być może dlatego spotkania w województwie kujawsko-pomorskim są traktowane nadal przez rywali jak derby i szalenie tak ciężko akademikom o punkty. Po porażce w Bydgoszczy 3:1, podopieczni Piotra Szafranka jeden punkt zostawili w Toruniu, a niewiele brakowało, by i z tego pojedynku wracali na tarczy.

SENSACJA W BYDGOSZCZY. LIDER TABELI PRZEGRAŁ Z OUTSIDEREM. PRZECZYTAJ RELACJĘ

Liderzy mistrzów Polski: Wang YangKaii Konishi przegrali z Brazylijczykiem Cazuo Matsumoto. Dla gdańskiego Japończyka była to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie. Poprzednio 6 gier wygrał. To sprawiło, że do rangi kluczowej gry meczu urósł pojedynek trzeci rakietek w obu zespołach. I w nim Patryk Zatówka miał wielkie kłopoty.

- Konishi dobrze zaczął z Matsumoto, ale przegrał z tym zawodnikiem i to po raz drugi z rzędu. Natomiast Zatówka w piątym secie miał niekorzystny wynik 1:5, ale na szczęście zdołał się zmobilizować i zdobył dla nas ten punkt - relacjonuje Bartosz Gajek, kierownik sekcji tenisa stołowego gdańskiego klubu.
Jako że po trzech grach nie było rozstrzygnięcia, zgodnie z regulaminem Lotto Superligi - dwa ostatnie pojedynki były grane do dwóch wygranych setów. Decydujący punkt dla akademików wywalczył Yang. Słowak, podobnie jak wcześniej Konishi, pokonał czeskiego olimpijczyka - Pavla Sirucka.

Na równie emocjonujący mecz zapowiada się w piątek w Gdańsku. O godzinie 18 w hali AWFiS przy ul. Górskiego stawi się wicelider rozgrywek, a w przeszłości kilkukrotny mistrz Polski. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki ma liczny skład (aż 9 zgłoszonych zawodników), a w nim m.in. tegorocznego wicemistrza Europy w grze deblowej - Daniela Góraka (bilans tego sezonu w Superlidze: 7 wygranych, 2 przegrane). W ostatnim meczu, przegranym niespodziewanie u siebie z Działdowem, wspomagali go: Masaki YoshidaGionis Panagiotis.

Dla kibiców, jak na wszystkie mecze tego sezonu, wstęp bezpłatny.

GDAŃSCY TENISIŚCI STOŁOWI STRACILI SZANSĘ NA AWANS DO ĆWIERĆFINAŁU LIGI MISTRZÓW

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
Polonia Bytom - Kolping Frac Jarosław 3:0, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Dekorglass Działdowo 2:3, Palmiarnia Zielona Góra - Poltarex Pogoń Lębork 3:1, Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów 3:2, Morliny Ostróda - Dojlidy Białystok 3:2

Awansem z 8. kolejki: Morliny - Zooleszcz Gwiazda 3:2