Koszykarki Basketu zdemolowały Widzew

14 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Kamila Podgórna na mecz w Łodzi wyszła w pierwszym składzie i na parkiecie spędziła 38 minut. Pozostałe zawodniczki pierwszej piątki mogły w środę się oszczędzać, gdyż wygrana nie była zagrożona choćby przez chwilę. Kamila Podgórna na mecz w Łodzi wyszła w pierwszym składzie i na parkiecie spędziła 38 minut. Pozostałe zawodniczki pierwszej piątki mogły w środę się oszczędzać, gdyż wygrana nie była zagrożona choćby przez chwilę.

Koszykarki Basketu 90 Gdynia wygrały na wyjeździe z Cosinus Widzewem Łódź 74:45 (22:9, 26:16, 20:6, 6:14). Gdyby nie ostatnia kwarta, w której szansę dostały głównie rezerwowe, gdynianki mogły pokusić się o najwyższe zwycięstwo wśród wszystkich drużyn tegorocznego sezonu Basket Ligi Kobiet. W wysokiej wygranej nie przeszkodził brak narzekającej na uraz kostki liderki Renee Montgomery.

WIDZEW: Pisera 11 (1x3), Drop 10 (2x3), Beadle 8, Pawlak 2, Rogers 2 oraz Zapart 4 (10 zb.), Gertchen 3, Ratajczak 3, Bujniak 2, Kudelska 0, Gzinka 0, Dzierbicka 0

BASKET: Swords 18 (6 zb.), Grigalauskyte 15 (1x3, 6 zb.), Skerović 11 (3x3, 7 as.), Podgórna 7, Jakubiuk 5 (6 zb.) oraz Miłoszewska 10, Rembiszewska 6, Puss 2 (10 zb.), Kotnis 0, Stawińska 0

- W pierwszej rundzie nie do końca zrealizowaliśmy to, co sobie planowaliśmy. W rundzie rewanżowej chcemy pokazać, że 8. miejsce nie jest najwyższym, na jakie nas stać - mówił prezes Bogusław Witkowski przed meczem wyznaczającym półmetek rundy zasadniczej Basket Ligi Kobiet.
Gdynianki do Łodzi pojechały bez swojej liderki Renee Montgomery, która podkręciła staw skokowy. Mimo osłabienia i faktu, że przed środowym spotkaniem Basket 90 i Cosinus Widzew dzielił w tabeli zaledwie punkt, gdynianki zmiotły rywalki w pierwszej kwarcie. Po nieco ponad 4 minutach gry prowadziły już 12:2 i miały na koncie już dwa celne rzuty zza łuku. Dobrą partię rozegrała Monika Grigalauskyte, która zaliczyła 3 zbiórki w obronie i 7 pkt.

Jeszcze lepiej spisywała się Carolyn Swords. Amerykańska podkoszowa w połowie drugiej kwarty miała już na koncie 13 pkt. Nie ustępowała jej bezbłędnie rzucająca zza łuku Jelena Skerović, która też nie szczędziła koleżankom podań otwierających drogę do kosza.

Druga partia nie była już taką demolką jaką Basket zaserwował Widzewowi w pierwszej odsłonie, ale gdynianki i tak konsekwentnie powiększały prowadzenie. Po tym jak jedną z dwóch prób z linii rzutów wolnych wykorzystała Dominika Miłsozewska, wyniosło ono 44:21.

Przewagę 23 pkt udało się podopiecznym Marka Lebiedzińskiego utrzymać do przerwy. W międzyczasie powrót na boisko po kontuzji zaliczyła pauzująca od początku sezonu Aneta Kotnis.

Gdynianki górowały w zasadzie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, a w szczególności w zbiórkach na bronionej tablicy. Po serii 14 pkt z rzędu było już 72:31 dla przyjezdnych. Gdyby gdynianki poszły za ciosem w ostatniej kwarcie, miałyby szanse na pobicie rekordu sezonu jeśli chodzi o wysokość zwycięstwa. Ten należy do Ślęzy Wrocław, która pokonała Zagłębie Sosnowiec różnicą 46 pkt.

Basket nie zdobył jednak punktu przez ostatnie 3,5 minuty gry, gdy na parkiecie za wyjątkiem Kamili Podgórnej przebywały głównie rezerwowe. Widzew zdołał odrobić wtedy 10 pkt.

Wyniki 11 kolejki

• Energa Toruń - BASKET 90 GDYNIA 96:86 (24:27, 20:26, 18:15, 19:13, d. 15:5)
  • Cosinus Widzew Łódź - BASKET 90 GDYNIA 45:74 (9:22, 16:26, 6:20, 14:6)
  • JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - 1KS Ślęza Wrocław 40:86 (12:19, 6:26, 8:27, 14:14)
  • Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków 70:76 (15:14, 12:13, 20:20, 15:15, d. 8:14)
  • InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 68:54 (18:18, 21:12, 18:10, 11:14)
  • CCC Polkowice - PGE MKK Siedlce 88:59 (28:16, 22:17, 16:10, 22:16)
  • Cosinus Widzew Łódź - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 69:52 (25:13, 11:16, 12:11, 21:12)