Sztorm AWFiS wygrał dziewiąty mecz z rzędu

Rafał Sumowski
18 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk z 12 spotkań w obecnym sezonie wygrały 11. Porażki doznały tylko raz, gdy jesienią uległy Medykowi II Konin. W sobotę wzięły za to rewanż. Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk z 12 spotkań w obecnym sezonie wygrały 11. Porażki doznały tylko raz, gdy jesienią uległy Medykowi II Konin. W sobotę wzięły za to rewanż.

Piłkarki Sztormu AWFiS pokonały we Władysławowie Medyk II Konin 2:0 (1:0). Gdańszczanki zrewanżowały się tym samym za jedyną porażkę w tym sezonie i wygrały dziewiąty mecz z rzędu! Natomiast do 445 minut serię występów w I lidze bez straty gola wydłużyła bramkarka Sztormu Magdalena Kołacz. Niestety, sobotni występ w szpitalu zakończyła Aleksandra Rucińska, która po starciu z rywalką skręciła kolano.

Bramki: Zańko 27, Wierzbicka 51
SZTORM AWFiS: Kołacz - Świętoniowska, Dopke, Rucińska (8 Wróbel), A.Bużan - Zańko , Słowińska (74 Anna Kopecka), K.Bużan, Cywińska (57 Stasiulewicz), Kamińska (55 Pielowska) - Wierzbicka (70 Sikorska)

Gdańskie piłkarki do sobotniego meczu we Władysławowie przystąpiły mając na koncie serię ośmiu kolejnych zwycięstw. Po raz ostatni i jedyny w tym sezonie, straciły punkty w I lidze 31 sierpnia w Koninie, gdy uległy rezerwom Medyka 0:4.

PRZECZYTAJ DLACZEGO SZTORM MUSI GRAĆ WE WŁADYSŁAWOWIE

Rewanż za porażkę z rundy jesiennej nie rozpoczął się dobrze dla podopiecznych trenera Roberta Chałaszczyka. Już w 8. minucie gry po starciu z rywalką skręcenia kolana doznała Aleksandra Rucińska, którą prosto z boiska odwieziono do szpitala.

Brak podstawowej stoperki nie pozbawił jednak gospodyń koncentracji. Sztorm AWFiS grał wysokim pressingiem i przyjezdne praktycznie nie były w stanie zagrozić gdańszczankom. Po niespełna pół godziny gry, gdy zawodniczki z Konina rozgrywały piłkę na własnej połowie pomiędzy bramkarką, a linią obrony, zaskoczyła je Martyna Zańko.

Pomocniczka, która przed tygodniem w meczu z Zamłyniem Radom popisała się dwiema asystami i wywalczyła rzut karny, przejęła piłkę i uderzeniem do pustej bramki tym razem sama wpisała się na listę strzelczyń. Gdańszczanki miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji po rzutach rożnych i próbowały też uderzeń z dystansu, ale do przerwy nie udało im się podwyższyć prowadzenia.

Po zmianie stron Sztorm szybko zdobył drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Zańko piłkę na 5. metrze przyjęła Karolina Wierzbicka i przelobowała golkiperkę.

Medyk miał dwie dobre sytuacje, by odpowiedzieć na gola gdańszczanek, ale jego zawodniczki uderzały niedokładnie. Sztorm szukał jeszcze podwyższenia po znakomitych wejściach w pole karne Klaudii Słowińskiej, ale zakończyło się na wyniki 2:0.

Sztorm mógł świętować nie tylko dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Znakomitą passę kontynuuje bowiem bramkarka gdańskiej drużyny Magdalena Kołacz. "Szajba" nie wpuściła bowiem gola już od 445 minut. Po raz ostatni piłkę z siatki w meczu ligowym wyciągała 9 listopada ubiegłego roku w 5. minucie wygranego 4:1 meczu z SMS Łódź. Później nie dała pokonać się kolejno zawodniczkom Czwórki Radom, Stomilu Olsztyn, Zamłynia Radom i Medyka.

- Kolejna wygrana i kolejne czyste konto w defensywie bardzo nas cieszą. Prowadzimy w tabeli, ale do końca rozgrywek zostało sześć spotkań. Chcemy zachować koncentrację i nie ma mowy aby dziewczyny już czuły się jedną nogą w ekstraklasie. Stąpamy twardo po ziemi - mówi trener Chałaszczyk.

Opinie (17) 1 zablokowana

• Ciesze się, że są wyniki, ale ja się pytam czy drużyna z Gdańska nie może zagrać w Gdańsku tylko w Cetniewie!!! Skoro dostają pieniądze na promocję Wolnego Miasta to niech w nim grają, a nie promują ośrodek w Cetniewie.

• 3 2

• Promocja miasta poza granicami :)

• 2 1

• Szajba!!!

Bramkarka Sztormu to dziewczyna z niespotykanym potencjałem wśród bramkarek. Za chwilę będzie o niej głośno nie tylko w Polsce.

• 3 0

• Trener R.CH

Sztorm Ma Najlepszego Trenera ;) Gratulacje dla Trenera!

• 5 0

• Sztorm najlepszy.

• 6 0

• Brawo dziewczyny, oby tak dalej :D

• 5 0

• Po lidera! Powrotu do zdrowia życzę :)

• 2 0

• (2)

Gratulacje! Wielu bramek i oby tak dalej :)

• 3 0

• (1)

Brawo Kaja! Śliczna bramka

• 7 0

• :-)

Bramka stadiony świata! Rzadko można spotkać taki spokój i opanowanie w sytuacji podbramkowej.