Wygrane rugbistów Arki i Ogniwa

10 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 19:48 (10 października 2015)
Władysław Grabowski (z lewej) i Radosław Bysewski (z prawej) zdobyli w Warszawie po trzy przyłożenia. Łącznie Arka miała ich aż 11. Władysław Grabowski (z lewej) i Radosław Bysewski (z prawej) zdobyli w Warszawie po trzy przyłożenia. Łącznie Arka miała ich aż 11.

Rugbiści Arki znów nie mieli litości dla rywala z dołu tabeli. Gdynianie pokonali na wyjeździe Skrę Warszawa 75:12 (61:0), zdobywając aż 11 przyłożeń. "Buldogi" objęli prowadzenie w ekstralidze. Natomiast w Sopocie kibice Ogniwa oglądali zwycięstwo gospodarzy za pięć punktów nad Posnanią 35:18 (21:6).

Skra Warszawa - Arka Gdynia 12:75 (0:61)

Punkty zdobyli:
Skra
: Artur Zemlik 5, Maciej Matusewicz 5, Łukasz Król 2
Arka: Dawid Banaszek 20, Radosław Bysewski 15, Władysław Grabowski 15, Jacek Wojaczek 5, Radosław Rakowski 5, Tomasz Stępień 5, Rafał Szrejber 5, Wiktor Zaradzki 5

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek, Bysewski - Podolski, Zdunek - Bojke (70 Paszkowski), Grabowski, P.Dąbrowski (50 Mikołajczyk) - Szostek (53 Steindl) - Banaszek - Rakowski (61 Witt), Stępień, Szrejber, Szyc - Zaradzki

ZWYCIĘSKI HORROR LECHII W MECZU Z POGONIĄ SIEDLCE

Przed tygodniem Arka rozbiła u siebie Orkan Sochaczew 124:7. Goście nie mieli nic do powiedzenia, gdyż rozpoczęli mecz w "12", a kończyli w "11". Skra stanęła do gry z "Buldogami" w pełnym składzie, ale mimo atutu własnego boiska nie miała nic do powiedzenia.

Żółto-niebiescy zdobyli aż 11 przyłożeń. Miejscowi mieli problemy z zatrzymaniem zwłaszcza młyna. Radosław BysewskiWładysław Grabowski zaliczyli po trzy "piątki". Wynik rósł także dlatego, że niemal bezbłędny przy kopach był Dawid Banaszek. Łącznik ataku trafił 10 z 11 podwyższeń.

- Szczególnie pierwsza połowa była jednostronnym widowiskiem. Wygraliśmy ją różnicą 61 punktów. Po zmianie stron gra się trochę wyrównana, a ambitnie grający gospodarze zdobyli dwa przyłożenia - relacjonuje Maciej Stachura.
ORKAN ZDEKOMPLETOWANY I ROZGROMIONY W GDYNI

Szkoleniowiec Arki nie zabrał do stolicy wszystkich swoich najlepszych zawodników. Tym samym szansa gry otworzyła się przed młodzieżą. W 70. minucie na boisku pojawił się m.in. Jarosław Paszkowski. Dla niedawnego juniora był to debiut w ekstraklasie. Zagrał w trzeciej linii młyna.

Dzięki wygranej za pięć punktów Arka wysunęła się na 1. miejsce w tabeli. Czy je utrzyma, rozstrzygnie się w niedzielę w Siedlcach. Tam zagra dotychczasowy przodownik - Lechia Gdańsk.

LECHIA OSŁABIONA PRZED MECZEM NA SZCZYCIE. SPRAWDŹ, KTO NIE ZAGRA W SIEDLCACH

Ogniwo Sopot - Posnania 35:18 (21:6)

Ogniwo:
Wojciech Piotrowicz 15, Wojciech Karol 5, Robert Rogowski 5, Stanisław Niedźwiedzki 5, Roman Żuk
Posnania: Daniel Gdula 8, Bartosz Szumiński 5, Jędrzej Paul 5

OGNIWO: Wilczuk, Rau (66 Zając), Wojtkuński (66 Gruza), Graban, Mokrecow (72 Nurzyński), Karol (41 Irla), Rogowski, Niedźwiedzki (70 Rutkiewicz), Szablewski, Piotrowicz, Hodura, Pogorzelski (58 Mrowca), Szczepański (70 Gwozdecki), Czasowski, Żuk

Grające o miejsce w czołowej czwórce Ogniwo nie miało w sobotę wyboru, musiało pokonać Posnanię. Rywale pokazali jednak w paru meczach sezonu, że potrafią prowadzić wymianę ciosów nawet z najlepszymi.

Podopieczni Karola Czyża już w pierwszej połowie pokazali rywalom, kto jest bardziej zdeterminowali. Zdobyli w niej trzy przyłożenia. A to oznaczało, że brakuje im już tylko jednego do punktu bonusowego. Ta sztuka udała się po kwadransie gry w drugiej połowie.

- Później jednak dalej staraliśmy się podejmować grę. I przez to straciliśmy przyłożenie w ostatniej minucie spotkania. Posnania zagrała dobrze w defensywie, broniła nasze akcje, ale do czasu. Dobrze wypadliśmy w formacji autowej czy młyna. W ataku wkradło się może trochę niedokładności, ale ogólnie wypadliśmy na plus - mówi szkoleniowiec Ogniwa.
W sobotę mógł on trochę eksperymentować. Z tego względu na "9" zagrał chwilę Wojciech Piotrowicz. Do tego na boisku pokazali się wszyscy rezerwowi, których występ Czyż uznał za udany.

Wyniki 6 kolejki

• Skra Warszawa - ARKA GDYNIA 12:75 (0:61)
  • OGNIWO SOPOT - Posnania 35:18 (21:6)
  • Pogoń Siedlce – LECHIA GDAŃSK 22:25 (7:12)
  • Orkan Sochaczew - Budowlani Łódź 9:24 (6:7)

Opinie (30) 1 zablokowana

• Brawo Arka, niech piłkarze wezmą z Was przykład!