Być albo nie być w półfinale

12 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Liczyliśmy na trójmiejski finał w półfinale play off ekstraklasy, ale szczypiornistki Łączpolu Gdynia już straciły szanse na awans, a Dablex AZS AWFiS musi zagrać po raz trzeci o tę promocję. W sobotę o godzinie 18.00 gdańszczanki zmierzą się na własnym parkiecie ze Zgodą Ruda Śląska. Portal trojmiasto.pl przeprowadzi bezpośrednią transmisję z tego spotkania.

0'
Gospodynie muszą wygrać, aby po raz raz siódmy z rzędu znaleźć się w czołowej "4" ekstraklasy. Akademiczki rozpoczynają w ustawieniu: bramkarka Sadowska oraz Wilamowska, Musiał, Chudzik, Naumienko, Wojtas i Mielczewska. Gdańszczanki w inauguracyjnej akcji meczu będą w obronie.
1'
Weselak zdobyła inauguracyjną bramkę meczu
2'
[37:21] liderka gości Pohrebniak podwyższa wynik na 2:0, w odpowiedzi nieudane rzuty gdańszczanek
3'
udana kontra Naumienko
3'
[37:21] kolejna kontra, tym razem zakończona przez Wilamowską i 2:2
4'
z koła celnie Kucińska
4'
z prawego skrzydła Pastuszyk
5'
karny po faulu na Serwie. Celny rzut Naumienko.
6'
[37:21] piękne dogranie Wojtas, Wilamowska wbiega na koło i wyrównuje stan meczu, tym razem na 4:4.
7'
[37:21] Wilamowska na pustą bramkę po podaniu Sadowskiej i minięciu się z piłką bramkarki Zgody. Pierwsze prowadzenie Dableksu (5:4)!
8'
Chudzik lobuje bramkarkę
9'
z drugiej linii Naumienko. Czas dla Zgody!
wykluczenie
10'
kara dla Wojtas
10'
Pohrebniak wykorzystała grę w przewadze. Po sześciu minutach Zgoda znów zdobyła bramkę.
13'
Kozyra w słupek. Dablex gra w komplecie
14'
Stangret w słupek
14'
[37:21] Chudzik przerywa niemoc rzutową, która miała miejsce z obu stron, trafiając na 8:5.
wykluczenie
15'
Karny po faulu na Musiał i kara dla Kozyry
15'
z karnego skutecznie Wilamowska. To jej czwarta bramka.
16'
kontra i trafienie Musiał
wykluczenie
17'
Zgoda w komplecie, a na 2 min kary na ławkę odesłana zostaje Wojtas
19'
Karny po faulu na Musiał. Do bramki wchodzi Krzymińska za Łakomską. Wilamowska trafia po raz piąty!
20'
[37:21] bramka Szwed, która zaledwie nieco wcześniej weszła do gry w ataku. Jest już 12:5 dla gospodyń!
21'
Pohrebniak po raz trzeci dzisiaj. Ma połowę zdobyczy całego zespołu!
22'
Wilamowska tym razem po zejściu do drugiej linii. Piłka zanim wpadła do siatki uderzyła jeszcze w poprzeczkę.
22'
Knoroz z drugiej linii
23'
piękny rzut Szwed
23'
piłka w siatce Zgody, ale Kulwińska przekroczyła przy rzucie linię koła.
24'
żółta kartka dla Szwed
wykluczenie
25'
2 minuty kary dla Szwed
wykluczenie
25'
Druga kara dla Kozyry. Trzecia będzie równoznaczna z czerwoną kartką.
wykluczenie
26'
Kara Weselak. Zgoda w cztery w polu.
26'
Chudzik wykorzystuje liczebną przewagę
wykluczenie
27'
Kara dla Olek i karny dla Dableksu.
27'
Wilamowska skutecznie z karnego. Siódmy gol, a trzeci z 7 metrów!
27'
[37:21] po kontrze bramka Kulwińskiej. Jest już dziesięć bramek przewagi 17:7!
29'
Pohrebniak wciąż ma tyle samo bramek co jej koleżanki razem wzięte.
30'
Musiał w słupek
30'
tym razem Musiał już nie w krótki, ale w długi róg i skutecznie
30'
PIERWSZA POŁOWA ZAKOŃCZYŁA SIĘ DZIESIĘCIOBRAMKOWYM PROWADZENIEM DABLEKSU 18:8!
W bramce tradycyjnie na wysokim poziomie gra Sadowska, a w ataku błyszczy Wilamowska. W Zgodzie tylko Pohrebniak próbuje walczyć. Zgubną taktyką dla przyjezdnych okazała się gra faul. W przewadze akademiczki szybko powiększały prowadzenie.
31'
rozpoczęła się druga połowa. Dablex w ataku.
31'
Olek i pierwsza bramka tej połowy dla Zgody.
32'
natychmiastowa odpowiedź Naumienko
33'
Karny i niezawodna Wilamowska
35'
kontra po podaniu Sadowskiej i trafienie Musiał
36'
raz jeszcze Musiał, tym razem z prawego skrzydła
37'
[37:21] Kontra Naumienko i kolejna asysta gdańskiej bramkarki! Przewaga rośnie do 23:9!
38'
z karnego Pohrebniak.
39'
W bramce gdańszczanek zmiana Sadowską zastąpiła Mikszto
39'
Chudzik z koła
40'
[37:21] udana interwencja Mikszto i od razu podanie bramkarki na kontrę. Po raz dziewiąty trafia Wilamowska! 25:10 dla Dableksu. Tego meczu nie można już przegrać.
41'
Olek. Tylko ona po przerwie trafia z gry dla gości
41'
Wilamowska po raz dziesiąty!
42'
Kapitalny rzut z wyskoku w okienko Knoroz
42'
z koła odpowiedź Chudzik
43'
indywidualna akcja Pohrebniak
43'
pierwszy kontakt z piłką i od razu bramka Koniuszaniec, która weszła na prawe skrzydło.
44'
Karny po faulu na Chudzik. Wilamowska po raz jedenasty. Czyżby Lucyna chciała zdobyć tyle bramek, jaki ma numer na plecach - 15?!
45'
45'
[37:21] Koniuszaniec zdobywa bramkę i wymusza zmianę w bramce Zgody. Wchodzi Muszioł. To 30 trafienie gdańszczanek. Rywalek mają dokładnie połowę tego - 15!
47'
po gradzie bramek, tym razem seria urazów. Z parkietu schodzą Szwed i Weselak, ale wygląda na to, że to niegroźne kontuzje.
48'
ręka Knoroz znów za szybka dla gdańskiej defensywy
48'
Olek znów trafia z drugiej linii
49'
Koniuszaniec tego dnia bezbłędna rzutowo
51'
żółta kartka dla trenera Zgody, Janusza Szymczyka za krytykowanie sędziów.
53'
Kozyra po indywidualnej akcji
53'
Koniuszaniec po raz czwarty trafia. Na parkiecie po wejściu Kordunowskiej i Białek były już wszystkie akademiczki. Obecnie z podstawowej "7" w grze została tylko Wilamowska.
wykluczenie
54'
kara dla Kulwińskiej
54'
Weselak wykorzystuje liczebną przewagę
55'
Koniuszaniec goni... Wilamowską. Już piąta bramka Kasi, choć na parkiecie jest od dziesięciu minut.
55'
Kozyra znów skutecznie
56'
Karny. Skutecznie Pohrebniak
wykluczenie
56'
kara Pohrebniak po faulu na Koniuszaniec
wykluczenie
56'
kara Wilamowska. Gdańszczanki w cztery w polu.
57'
pierwsze trafienie Białek
58'
obie drużyny w pełnych składach
59'
Karny Wilamowskiej. Tuzin goli Lucyny, w tym połowa z karnych.
60'
Kozyra trafia
60'
na listę strzelców wpisała się też Mielczewska
60'
[37:21] na 5 sekund przed końcem trafia Kulwińska. Tym samym końcowy wynik został ustalony na 37:21!
60'
Dablex AZS zakończył rywalizację ze Zgodą zwycięstwem 2-1. W półfinale play off ekstraklasy gdańszczanki zmierzą się z Politechniką Koszalin.

Od 2002 roku akademickie szczypiornistki na stałe są w krajowej elicie i nigdy nie wypadły z półfinałów ekstraklasy. Tłuste lata drużyny rpozpoczęły się od dwóch brązowych medali (2002-03), a w 2004 roku, gdy nie było play off - podopieczne Jerzego Cieplińskiego sięgnęły po jedyne w historii złoto. Następnie gdańszczanki systematycznie obsuwały się w tabeli - drugie (2005), trzecie (2006) i czwarte miejsce (2007). Tę tendencję trzeba zatrzymać w sobotę. Wygrana nad Zgodą awansuje Dablex do półfinałów, gdzie już czeka pogromca Łączpolu - Politechnika Koszalin.

- Wygramy, jeśli zespół wykaże się determinacją i zaangażowaniem - ocenia trener Ciepliński. Na własnym parkiecie akademiczki nie miały problemu z tym rywalem w pięciu ostatnich spotkaniach. W latach 2006-2007 wygrywały kolejno 34:22, 28:18, 31:22, 37:27 i 31:21. Ostatnie zwycięstwo Zgody w Gdańsku miało miejsce 9 listopada 2005 roku - 26:27, choć do przerwy prowadziły gospodynie 15:12.

Opinie (15)

• a kogo to interesuje!!!!

• 0 0

• Wygrać to...

Jestem pewny wygranej, nie ma innej opcji.......trzymam kciuki

• 0 0

• Dziś trzeba być na hali, usiąść za ławkami rezerwowych i dopingować z całego serca i na całe gardło!!!

• 0 0

• po co ta relacja ???

... na hale i dopingować, a nie grzać d... przed kompem!!!

• 0 0

• czy w tym klubie ktoś myśli!!!!!

dlaczego termin gry ze Zgoda jest w terminie Lechii!!!!!

przecież wszyscy idą na piłę
    na hali będą pustki!!!!!!

• 0 0

• głupota działaczy AZS

dlaczego mecz rozgrywany jest o 18?! Wiadomo było od dawna ze o tej godzinie gra Lechia! Widać ze działaczon nie zalezy na frekwencji, zresztą ten problem nie dotyczy tylko Azs-bardzo często godziny imprez sportowych pokrywają sie i nawet tak jest gdy chodzi o jedną dyscypline(siatkówka:Trefl,Gedania).

• 0 0

• czas !

ludzie pomyślcie ! zróbcie to w innych godzinach a nie w trakcie lechi ! frekwencja na lechi się poprawia a więc na hali bedzie pusto !

• 0 0

• kevin troche pomysl

o godzinie meczu AZS bylo wiadomo zanim Lechia ustawila swoj terminarz... czasami warto sie ugrysc w jezyk... wiadomo, ze byloby fajnie, gdyby imprezy sie nie nakladaly... ale apelujmy o to (gdyz wszystkich szczegolow nie znamy, moze Trefl ustawil sobie godziny pierwszy, a wielka Gedania nie chciala dopasowywac sie do malutkiego Trefla)... troche rozwagi.. ale protesty (bez obrazania) powinny byc!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• do kibica online

jakim cudem Azs mógł przed Lechią mieć zaplanowany ten mecz w terminarzu?! Przecież gdyby wygrał w środe to dzisiejszy mecz wogóle by sie nie odbył! Lechia miała już na początku lutego wyznaczone mecze na konkretne dni i godziny, a Azs jeszcze nie wiedział wtedy z kim się spotka w półfinale.Więc nie mów mi ze nie myśle.Mimo wszystko pozdrawiam bo w końcu wszystkim nam zalezy na dobrych wynikach gdanskich drużyn.

• 0 0

nie masz racji jakbyś znał temat to byś wiedział że odkąd pojawił sie Trefl to zawsze ustawiał mecze wtedy kiedy była onna siatkówka. myślał że zabierze kibiców a tutaj figa z makiem Kołobrzesjka świeci pustkami
    poprzedni Trefl nakładał się dziwnym trafiem z GTS Gdańsk, a teraz z Gedanią....