Szczypiornistki Vistalu pokonały Start

20 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Piłkarki ręczne Vistalu wygrały w Elblągu. Piłkarki ręczne Vistalu wygrały w Elblągu.

Piłkarkom ręcznym Vistalu nie zaszkodziła przerwa na reprezentację, choć aż siedem z nich uczestniczyło w międzynarodowych turnieju w Czechach. Gdynianki w PGNiG Superligi odniosły w tym sezonie trzecie zwycięstwo z rzędu, a nie przeszkodziły im w tym nawet byłe koleżanki klubowe, które nade licznie stanęły po drugiej stronie barykady. W sobotę podopieczne Pawła Tetelewskiego wygrały na wyjeździe ze Startem Elbląg 34:29 (18:15).

START: Kędzierska, Sielicka, Borkowska - Lisewska 5, Grzyb 4, Szymańska 4, Aleksandrowicz 4, Żakowska 3, Sądej 3, Waga 2, Szopińska 2, Kołodziejska-Koniuszaniec 2, Mielczewska, Cekała, Wolska, Klonowska

VISTAL:Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 2, Niedźwiedź 6, Galińska 4, Kobylińska 1, Pawłowska 6, Zych 6, Kozłowska 1, Gutkowska 2, Kulwińska 6, Andrzejewska

Piłkarki ręczne wróciły na ligowe parkiety po dwutygodniowej przerwie. W Gdyni były problemy z normalnym przeprowadzeniem treningów, gdyż aż siedem szczypiornistek Vistalu grało w reprezentacji Polski i nie było ich w klubie przez tydzień. Ponadto kontuzjowana jest Magdalena Stanulewicz, która miała być podstawową lewoskrzydłową.

SIEDEM GDYNIANEK WYGRAŁO TURNIEJ Z REPREZENTACJĄ POLSKI. NIEDŹWIEDŹ MVP W CHEBIE

W pierwszej połowie obie drużyny poszły na wymianę ciosów. Padło aż 33 bramki. Rejestr otworzyła Emilia Galińska. Potem do głosu doszły jednak byłe gdyńskie szczypiornistki, które obecnie występują w Starcie. Po akcjach m.in. Moniki AleksandrowiczKatarzyny Koniuszaniec w 4. minucie gospodynie prowadziły 4:2.

Hasło do odrabiania strat dała Iwona Niedźwiedź. Po chwili włączyły się zawodniczki także z pierwszej linii. Bramki Patrycji KulwińskiejMagdaleny Pawłowskiej przyniosły remis 4:4.

Kolejny dobry okres Vistalu miał miejsce między 15 a 17. minutą. Po celnych rzutach Kulwińskiej, Pawłowskiei Galińskiej gdynianki wyszły na prowadzenie 10:9.

W 26. minucie znów po trzech trafieniach z rzędu gdynianek, tym razem Niedźwiedź, Zych i Kingi Gutkowskiego Vistal odskoczył na 16:12. Ostatecznie na przerwę drużyny zeszły przy prowadzeniu przyjezdnych 18:15, a jako ostatnia w tej odsłonie na listę strzelczyń wpisała się ta, która otworzyła wynik, czyli Galińska.

Niestety, w drugiej połowie Vistal potrzebował aż 6 minuty, by ruszyć wynik z miejsca po stronie zdobyczy. Udało się to wreszcie Pawłowskiej. Jednak skrzydłowa tylko na chwilę przewała impet elblążanek. Start w 38. minucie objął prowadzenie 20:19 po rzucie Edyty Szymańskiej.

Aż do 46. minuty wynik oscylował wokół remisy, a jedna bądź druga drużyna miała w tym okresie przewagę co najwyżej jednej bramki.

Vistal wygrał mecz dzięki pięć trafieniom z rzędu, które zadawał do 52. minuty. Rezultat na 31:26 dla gdynianek poprawiły kolejno: Zych, Kulwińska, Niedźwiedź z karnego i po chwili z gry oraz Pawłowska.

Start nie potrafił odpowiedzieć bramką przez 7 minut, a ponadto z powodu gradacji kar czerwoną kartkę otrzymała Aleksandrowicz. Gdynianki bezpieczną przewagę utrzymały już do końcowego gwizdka. Końcowy rezultat ustaliła Gutkowska.

Wyniki 3 kolejki

• Start Elbląg - VISTAL GDYNIA 29:34 (15:18)
  • Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin 29:22 (14:11
  • Pogoń Baltica Szczecin - Aussie Sylex Sambor Tczew 26:20 (11:5)
  • SPR Olkusz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:34 (13:15)
  • Piotrcovia - Ruch Chorzów 23:24 (16:12)
  • KPR Jelenia Góra - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 35:28 (17:12)

Opinie (6) 2 zablokowane

• Nic dziwnego

• 4 0

• Choć bojkotuje niektóre poczynania klubu , to gratuluje , odmłodzenie składu nadało świeżości i łatwości w grze.Ale ....co najważniejsze Azs Awf Lączpol Gdańsk , rozgromił dziś w nie malej obecności kibiców Sparte Oborniki 31:13 !.Gdyby nie lekkie przebudzenie Sparty to doszło by do pogromu, ale na lepsza gre rywalek Lączpol odpowiedział twardą obroną.Gra szybka i kombinacyjna , dzięki której ta ekipa będzie jednym z faworytów do awansu .Gdyby jeszcze doszła Szwed to awans już będzie pewny i derby z Vistalem na Ergo Arenie.

• 7 7

• Derby na Ergo Arenie???!!! (2)

Na Vistal chodzi maks. 600 osób, na AWFiS- 50. Jak po awansie będzie 150 to będzie maks! Przy frekwencji 750 widza, chcesz grać na Ergo.?! Gratuluje pomysłu. To nawet nie jest połowa pojmeności hali AWFiS, nie wspomnę o Gdyni.
    Na razie temat derby odległy o co najmniej rok!

• 7 5

• (1)

I co Ty chcesz udowodnic tym wpisem ? , wymachujesz liczbami o których wszyscy wiedzą , tylko nie za bardzo wiem co to ma wspólnego z tym o czym ja pisze.Frekwencja w halach to jedno , a derby ktore zbliżają się coraz większymi krokoami to drugie .Mnie nie interesuje ile osób przyjdzie , ale wiem że będzie to przynajmniej 2 tys.czyli powyżej sredniej obu zespołów i będzie to święto i jedynym miejscem na to jest Ergo , no chyba że takie mecze chcesz grać na orliku ?!,, ale tam też będzie zle bo nie przyjdzie 10 tys., na innej hali ?, nie też nie bo na Vistal to przychodzi tyle a na Lączpol tyle , to może na Ergo ?, nie bo hala sie nie zapełni, no to można wnioskować po Twoim wpisie , dla mnie cel jest prosty , Ty go komplikujesz! Na meczu dziś zapewne nie byłeś , a jak byłeś to trzeba było się zapytać ludzi czemu was tak mało!, choć mało nie było.Mało to jest wtedt gdy przyjdzie 5 osób.