Były lechista najlepszy w Kolejarzu

21 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Cheikh Tidiane Niane w doliczonym czasie strzelił jedynego gola meczu. Cheikh Tidiane Niane w doliczonym czasie strzelił jedynego gola meczu.

Maciej Kowalczyk był najlepszym piłkarzem meczu Arka - Kolejarz Stróże. Były lechista kilkakrotnie wręcz ośmieszał miejscowych defensorów, a w doliczonym czasie gry przeprowadził akcję, która dała wygraną gościom w Gdyni 1:0 (0:0). Triumfował Przemysław Cecherz, obecnie trener zwycięzców, w przeszłości... bramkarz Bałtyku, a także kandydat na trenera... Arki. Po tej porażce żółto-niebiescy spadli na siódme miejsce w tabeli, a ich szansę na ekstraklasę drastycznie się skurczyły, gdyż do trzech drużyn otwierających tabelę tracą już osiem punktów.

KOLEJARZ KOLEJARZ
Szlaga – Krajanowski, Mazurkiewicz, Wallace, Bochenek – Kowalski, Jarzębowski, Pruchnik, Tomasik - Kuklis – Surdykowski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Mularczyk (Skierniewice) oraz Kluza i Golis
Widzów: 3700
Sobański – Basta, Cichy, Markowski, Walęciak – Niane, Stefanik - Wolański, Chrapek, Nitkiewicz – Kowalczyk
  • 46' Pruchnik Zmiany Flis
  • 59' Tomasik Zmiany Radzewicz
  • 66' Surdykowski Zmiany Nwaogu
  • 66' Nitkiewicz Zmiany Gajtkowski
  • 69' Chrapek Zmiany Kantor
  • 90+2 Niane
  • 16' Mazurkiewicz
  • 85' Nwaogu
  • 44' Cichy
  • 54' Walęciak
  • 60' Chrapek
  • 76' Kantor
  • 89' Wolański

Bohater spotkania, Maciej Kowalczyk, obecnie Kolejarz Stróże, w latach 2008-09 piłkarz Lechii Gdańsk:
- Ustawiliśmy się cofnięci. Wiedzieliśmy, że Arka gra dużo skrzydłami. Dlatego spróbowaliśmy je gdynianom wyłączyć. Udało się zagrać na zero z tyłu i wyprowadzić kontrę. Nie wybijaliśmy piłek na oślep. Szukali mnie chłopacy tymi podaniami. Cieszę się, zrobiłem akcję, która dała nam wygraną. To jedna z najładniejszych akcji, którą zagraliśmy w Kolejarzu. Szkoda tylko, że nic sam nie strzeliłem, bo miałem ku temu okazje.
Mam nadzieje, że pokazałem, iż mimo 35 lat nadal potrafię grać piłkę. Zresztą w Trójmieście zawsze dobrze się czułem. Szkoda, że nie było mi dane dłużej zostać w Lechii, ale dalej kibicuję gdańskiej drużynie. Gdyby była szansa to od razu bym tutaj wrócił.

Petr Nemec, trener Arki:
- Byliśmy przygotowani, że rywal zagra defensywnie. Co się stało, że zawiedliśmy? O to proszę pytać piłkarzy. Na niektórych z nich bardzo się zawiodłem. Może nie poradzili sobie z presją? Nie będę tłumaczyć, że zabrakło szczęścia. Słabo graliśmy w słabych fragmentach gry. Nie istniała lewa strona, a środkiem ciężko było się przebić. W polu karnym rywali brakowało cwaniactwa. W drugiej połowie staraliśmy się zagrać wabank, ale zamiast strzelić gola, sami go straciliśmy.
Nie ma co się oszukiwać, o ekstraklasę będzie bardzo ciężko. Nawet remis by nas z tej walki wykluczył. Nie co się oszukiwać, to wszystko bardzo się oddaliło.. Jednak nie pozostaje nam nic innego jak nadal próbować wygrywać i grać o jak najlepsze miejsce w lidze. Może po tygodniu przerwy, lepiej to wszystko zacznie funkcjonować.

w porównaniu ze zremisowanym meczem w Ząbkach trener Nemec zdecydował się na dwie zmiany w obronie, Bochenek (ARKA) i Wallace (ARKA) zastąpili Radzewicza i Jaruna, w drugiej linii Kowalski (ARKA) zmienił Flisa, co oczywiście wymaga dokonania pewnych przesunięć w tej formacji, gdyż Kuba gra na prawym skrzydle, a Bartek najczęściej był ustawiany za napastnikiem
ostatnie remisy Arki najwyraźniej zniechęciły kibiców, mimo dobrej pogody zanosi się na niezbyt dobrą frekwencję, tradycyjnie dokładną liczbę widzów podamy, gdy otrzymamy dane ze stadionowych kołowrotków
w drużynie gości w "11" dwaj byli piłkarze Lechii: bramkarz Sobański (KOLEJARZ) i napastnik Kowalczyk (KOLEJARZ), o sile tej drużyny najlepiej świadczy fakt, że tylko na ławce znalazło się miejsce na znanego z boisk ekstraklasy Gajtkowskiego
drużyny wyszły na prezentacje, goście niczym West Ham United, przynajmniej jeśli chodzi o kolorystykę strojów, bordowo-błękitne barwy, Arka dzisiaj żółte koszulki i getry oraz niebieskie spodenki
1'
mecz rozpoczęła Arka
1'
z sektora "Tory" głośny doping "Arka Gdynia"
2'
pierwsza interwencja Szlagi (ARKA), wybił piłkę nogą z 16. metra, gdyż atakował go Nitkiewicz (KOLEJARZ)
2'
Bochenek (ARKA) włączył się do ataku i wywalczył pierwszy róg dla Arki
3'
po dośrodkowaniu z rogu Tomasika (ARKA) głową uderzał Bochenek (ARKA), ale wysoko nad bramką
5'
pewna interwencja Sobańskiego (KOLEJARZ) po dośrodkowaniu Kowalskiego (ARKA) z wolnego, na razie przeważa Arka
5'
"Arka gol z trybun
7'
potężny strzał z 40 metrów z wolnego Cichego (KOLEJARZ), ale daleko od bramki Arki
9'
po dośrodkowaniu Kowalskiego (ARKA) Pruchnik (ARKA) próbował strzelać, ale źle trafił w piłkę, chyba lepiej byłoby jakby spróbował uderzyć "szczupakiem", jeszcze próbował zamykać akcję Tomasik (ARKA), ale od bramki rozpoczną goście
10'
"Areczko tylko zwycięstwo" z trybun
13'
w polu karnym zdecydowania zabrakło Jarzebowskiemu, po podaniu Bochenka był w dobrej sytuacji, ale za długo zwlekał ze strzałem i stracił piłkę
16'
Żółtą kartką został ukarany Mazurkiewicz (ARKA), który faulem musiał przerwać kontrę Kowalczyka
17'
po chwili jeszcze ostrzejszy faul Cichego (KOLEJARZ) na Mazurkiewiczu (ARKA), ale tym razem bez kartki
18'
Kowalski (ARKA) strzelił obok bramki
18'
Szlaga (ARKA) interweniuje, bo do zbyt mocno zagranej piłki próbował dojść Kowalczyk (KOLEJARZ)
19'
kolejny raz z trybun "Hej, Arka gol", ale na razie gra Arki zbyt wolna, aby sforsować defensywę rywali, Kolejarz wyraźnie nastawiony na obronę remisu
21'
Sobański (KOLEJARZ) piąstkuje piłkę na róg po dośrodkowaniu z rogu Tomasika (ARKA)
21'
trzeci róg z rzędu, bo tym razem piłkę poza boisko wybił Basta (KOLEJARZ)
22'
strzał Bochenka po ładnym zwodzie, ale uderzenie obok słupka
22'
ostry faul Stefanika (KOLEJARZ) na Jarzębowskim (ARKA), znów bez kartki, a pomocnik Arki wymaga pomocy masażystów
23'
groźnie wyglądająca kontra Kolejarza zakończona po podaniu Kowalczyka (KOLEJARZ) w... aut
23'
dobry dla Arki wynik z Płocka, Bogdanka Łęczna przegrała z tamtejszą Wisłą 1:3
24'
21 metrów od bramki padł Pruchnik (ARKA), będzie wolny na wprost bramki Kolejarza
25'
do uderzenia ustawiony Kowalski (ARKA), sędzia napomina piłkarzy stojących w murze, ale bez kartek
25'
strzelał ostatecznie Tomasik (ARKA), ale wysoko nad poprzeczką
27'
Basta (KOLEJARZ) sfaulował Bochenka, wolny dobry na dośrodkowanie w "16", ale Kowalski (ARKA) źle wrzucił piłkę
28'
Szlaga (ARKA) po raz kolejny interweniuje na linii 16, tym razem głową
29'
strzał z dystansu Pruchnika (ARKA), ale mocno niecelny
31'
35 metrów od bramki i strzał Mazurkiewicza (ARKA), bo Arka nie może przedostać się w "16" gości, uderzenie niecelne
33'
Mazurkiewicz (ARKA) raz jeszcze strzelał, ale o mały włos tym razem nie wyszło mu dobre podanie, Surdykowskiemu (ARKA) niewiele zabrakło, aby sięgnąć tej piłki, inna sprawa, że napastnik Arki był na spalonym
34'
tuż przy narożniku pola karnego Kolejarza faulowany Jarzebowski
35'
niestety dośrodkowanie Kowalskiego (ARKA) na głowy obrońców
36'
Wallace (ARKA) dobrym wślizgiem przerwał kontrę Kowalczyka (KOLEJARZ)
37'
Chrapek (KOLEJARZ) w ataku na bramkę Arki, ale "wyjechał" z piłką poza boisko
38'
epitety z trybun pod adresem sędziego, bo po kolejnym ostrym faulu gości, tym razem na Kowalskim (ARKA) nie ma kartki
38'
strzał z dystansu Wallace (ARKA), także jak jego poprzedników niecelny
41'
strzał Tomasika (ARKA) obok słupka
42'
Bochenek (ARKA) stracił piłkę na rzecz Kowalczyka (KOLEJARZ), ale zdążył zablokować jego strzał, będzie róg dla Kolejarza
43'
strzał Cichego (KOLEJARZ), niecelny, w dodatku tak mocny, że połamał oparcie fotelika na sektorze "Górka", na którym garstka widzów
44'
Żółtą kartką został ukarany Cichy (KOLEJARZ) po faulu na Kowalskim, około 25 metrów od bramki
44'
Pruchnik (ARKA) strzelił w mur z wolnego
45'
sędzia doliczył minutę
45+1
rajd Basty (KOLEJARZ) w polu karnym Arki, minął Wallace'a i Jarzębowskiego, strzał obrońcy Kolejarza Szlaga (ARKA) odbił nogą
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY 0:0
w przerwie meczu odśpiewane "Sto lat" dla jednego z kibiców Arki, który dzisiaj obchodzi rocznicę urodzin, spiker zaprasza wszystkich chętnych, którzy w podobnej scenerii chcieliby obchodzić swoje święto, do działu marketingu
w przerwie tradycyjny konkurs na strzelanie karnych maskotce klubowej - "Śledziowi", to tej próby przystąpiła również jedna dziewczyna, 13-letnia Paulina, na bramkę strzela także pięciolatek, dla niego piłka została ustawiona 6 metrów od bramki
46'
ARKA przeprowadza w przerwie jedną zmianę. Boisko opuszcza Pruchnik, w jego miejsce wchodzi Flis. Świadczy to, że gospodarze zamierzają zagrać bardziej ofensywnie
46'
drugą połowę rozpoczął Kolejarz, w tej drużynie nie ma zmian
46'
mamy informację o liczbie widzów, na trybunach zasiadło 3700 kibiców
47'
próbował strzelać Kuklis (ARKA), ale za słabo, aby pokonać Sobańskiego (KOLEJARZ)
48'
kolejne dośrodkowanie Tomasika (ARKA) na głowę rywali, ale do odbitej piłki dopadł na 25. metrze Kowalski (ARKA), jego uderzenie nieznacznie nad poprzeczką
48'
Kowalczyk (KOLEJARZ) ograł w polu karnym Mazurkiewicza (ARKA), ale nie miał do kogo dograć piłki i Arka wyszła z opresji
51'
strzał Kuklisa (ARKA) nad poprzeczką
53'
na boisku coraz większa nuda, Mazurkiewicz (ARKA) próbował dograć bezpośrednio z obrony, ale za mocno do Surdykowskiego (ARKA) i przy piłce bramkarz Sobański (KOLEJARZ)
54'
Żółtą kartką został ukarany Walęciak (KOLEJARZ) po faulu na Kowalskim
54'
dobre dośrodkowanie z wolnego Tomasika (ARKA), zderzenie między defensorami Kolejarza a próbującym piąstkować Sobańskim (KOLEJARZ), ale nikt z Arki nie potrafił przejąć bezpańskiej piłki
55'
"Arka Gdynia" z trybun
56'
Szlaga (ARKA) dobrze wyłapał piłkę do dośrodkowaniu z wolnego Stefanika (KOLEJARZ)
58'
dośrodkowanie z rogu Kowalskiego (ARKA) znów na głowy stoperów Kolejarza
59'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomasik, w jego miejsce wchodzi Radzewicz.
60'
Żółtą kartką został ukarany Chrapek (KOLEJARZ), który symulował faul
61'
indywidualna akcja Kowalskiego (ARKA) zakończona strzałem nad bramką
62'
Szlaga (ARKA) głową na 30 metrze od własnej bramki
62'
w dobrej sytuacji Flis (ARKA), ale jest spalony
63'
"Arka grać kur... mać" - oznaki zdenerwowania kibiców
64'
kolejne dośrodkowanie z rogu Arki bez efektu, na murawie zostało tylko trzech piłkarzy, sędzia daje im kilkanaście sekund czasu, aby pozbierali się do gry
66'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Surdykowski, w jego miejsce wchodzi Nwaogu.
66'
KOLEJARZ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nitkiewicz, w jego miejsce wchodzi Gajtkowski.
67'
Sobański (KOLEJARZ) broni strzał Nwaogu (ARKA), najgroźniejsza akcja Arki po dobrym podaniu Mazurkiewicza
68'
od razu poderwało to trybuny, doping "Arka Gdynia!
69'
KOLEJARZ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chrapek, w jego miejsce wchodzi Kantor.
69'
dośrodkowanie z wolnego Radzewicza (ARKA), nieco za mocna piłka, nie sięgnął jej Mazurkiewicz (ARKA), od bramki Kolejarz
70'
po raz pierwszy słyszalny doping zza stadionu, gdzie zbierają się tzw. bojkotowicze
71'
gwizdy z trybun dla Wallace (ARKA), który łatwą piłkę przepuścił na aut
72'
Arka nadal jest zdecydowanie częściej przy piłce, ale z tej przewagi nie potrafi zrobić użytku
72'
Nwaogu (ARKA) stracił piłkę w polu karnym
73'
Szlaga (ARKA) obronił w pojedynku sam na sam z Kowalczykiem (KOLEJARZ), napastnik Kolejarza przebiegł z piłką pół boiska, mijając Mazurkiewicza (ARKA) i Wallace'a (ARKA)
74'
kolejny atak Kowalczyka (KOLEJARZ), wracający Kowalski (ARKA) nie widział innego wyjścia niż faul, aby przerwać tę akcję
75'
zbyt mocna wrzutka Wolańskiego (KOLEJARZ), Arka od bramki
76'
Żółtą kartką został ukarany Kantor (KOLEJARZ) po faulu na Nwaogu
77'
dośrodkowanie Kowalskiego (ARKA) na głowę Mazurkiewicza (ARKA), ale "nie było z czego uderzyć", piłka nad bramką
78'
nieźle zapowiadająca się akcja, ale Bochenek (ARKA) zbyt mocno do Nwaogu (ARKA), od bramki Kolejarz
79'
podanie Flisa i strzał Kuklisa (ARKA) z 14 metrów, broni Sobański (KOLEJARZ)
80'
szczęście przy Arce, bo kolejny rajd Kowalczyka (KOLEJARZ), tym razem ograny Krajanowski (ARKA), a strzał napastnika Kolejarza tuż obok słupka
82'
Niane (KOLEJARZ) efektowną przewrotką wybił piłkę z "16" Kolejarza
83'
strzał Nwaogu (ARKA) obok słupka
84'
Nwaogu (ARKA) pada w polu karnym, sędzia boczny podnosi chorągiewkę, ale to wcale nie oznacza karnego, a jedynie spalony
85'
z pola karnego zablokowany strzał Radzewicza (ARKA), do którego dogrywał Flis
85'
Żółtą kartką został ukarany Nwaogu (ARKA) za symulowanie karnego, bo Nigeryjczyk znów przewracał się w polu karnym
87'
jedna z ostatnich szans dla Arki, Cichy (KOLEJARZ) wybił piłkę na róg po wrzutce Kowalskiego (ARKA)
88'
z narożnika boiska dośrodkowanie Radzewicza (ARKA), ale nad głową Jarzębowskiego (ARKA)
89'
Żółtą kartką został ukarany Wolański (KOLEJARZ), który najpierw zagrał piłkę ręką, a potem jeszcze ją odkopnął po gwizdku sędziego
89'
sędzia techniczny uspokaja trenera Nemca
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90'
po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) w polu karnym ręką piłkę zagrał Nwaogu (ARKA)
90+1
kolejny atak Kowalczyka (KOLEJARZ), Szlaga (ARKA) broni jego strzał
90+2
[0:1] KOLEJARZ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Niane. Po raz kolejny obrońcom Arki uciekł Kowalczyk, tym razem z prawego skrzydła zagrał pod pole karne, gdzie błyskawicznie wymienili między sobą piłkę Niane z Gajtkowskim, ten pierwszy wyszedł sam na sam ze Szlagą, gdyż kolega podał mu piłkę piętą
90+2
zawodnicy rezerwowi Kolejarza od razu wbiegli na boisko z gratulacjami dla strzelca bramki, ale sędzia nakaże jeszcze wznowienie gry

Pozostałe wyniki 27. kolejki:
Pogoń Szczecin - Flota Świnoujście 1:0 (0:0), Wisła Płock - Bogdanka Łęczna 3:1 (2:1), Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 2:0 (2:0), Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Elbląg 1:1 (1:1), Termalica Bruk-Bet Nieciecza - KS Polkowice 2:0 (2:0), Warta Poznań - Ruch Radzionków 1:0 (1:0), Polonia Bytom - Dolcan Ząbki 1:1 (1:1), Piast Gliwice - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0).

Opinie (284) ponad 50 zablokowanych

• mogłobyć lepiej (4)

ale Arka Gdynia fajnie bo Gdyńska, fajnie bo Moja!
    Musi być LEPIEJ!

• 42 96

• BUAHHAHAHAH ARKA DOSTAŁA OD KOLEJARZA BATY (1)

DOBRY ZNAK JUTRO LECHIA WYGRA ,ALE BĘDZIE I TAK ŻE DRUKOWANE PRZEZ ZAWISTNYCH ''