Checz rozgromiła Luzino, Sztorm na remis w stolicy

13 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Piłkarki obu gdyńskich zespołów zakończyły już ligowe zmagania w tym roku. Na boiska ponownie wybiegną na wiosnę. Piłkarki obu gdyńskich zespołów zakończyły już ligowe zmagania w tym roku. Na boiska ponownie wybiegną na wiosnę.

Efektownie pożegnały rundę jesienną piłkarki II-ligowej Checzy Gdynia, które pokonały na własnym boisku GOSRiT Luzino aż 10:1 (4:1). Klasę wyżej rozgrywki w tym roku zakończył też zespół Sztormu Gdynia, który bezbramkowo zremisował z Pragą Warszawa. Ligowe zmagania ponownie ruszą w marcu.

MUKS Praga Warszawa - Sztorm Gdynia 0:0
SZTORM: Wróbel - Wierzbicka, A.Bużan, Maruszak, Ramotowska - Plotzka, Bizewska, Czarniak (70 Szulc), Marczak - Cichosz, Stasiulewicz

Sztorm dobrze rozpoczął spotkanie w Warszawie, bo w pierwszej połowie, którą gospodynie kompletnie "przespały" okazję do zdobycia bramek miały zarówno Marta Cichosz jak i Marta Stasiulewicz. Gdyńskie napastniczki jednak ich nie wykorzystały, a po przerwie do ataku ruszyły piłkarki Pragi.

Stołeczny zespół po zmianie stron zagrał znacznie lepiej, ale szczęście sprzyjało zespołowi Sztormu, który obronną ręką wyszedł z dobrze zapowiadających się dla gospodyń sytuacji. Ostatecznie skończyło się na bezbramkowym remisie, a więc identycznym wyniku jaki w poprzedniej kolejce osiągnęły gdynianki w spotkaniu na własnym boisku przeciwko Polonii Poznań.

- Remis na koniec rundy nie jest zły. Na pewno sytuacja zespołu jest znacznie lepsza niż na początku rozgrywek, gdy zbieraliśmy żniwo okresu przygotowawczego, w trakcie którego część zawodniczek nie mogła trenować ze względu na pracę. Zajęło trochę czasu zanim to wszystko zaczęło lepiej funkcjonować i do wiosny na pewno podejdziemy z optymizmem - powiedział trener Krzysztof Własny.

Pozostałe wyniki 9. kolejki 1.Ligi Grupy Północnej
KS Koziołek Poznań - Olimpia Szczecin 1:2, Dargfil Tomaszów Mazowiecki - Stilon Gorzów Wielkopolski 2:1, Medyk II Konin - Ceramika Opoczno 6:0, Polonia Poznań - Zagłębie Lubin 0:3.

Tabela 1.Ligi Grupa Północna
(kolejno: mecze zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

Checz Gdynia - GOSRiT Luzino 10:1 (4:1)
Bramki: Mnich 15, 38, 74, Bruska 28, 64, Chyła 5, Misior 75, Kopka 67, Dawidowska 89 - Jośkowska 39

CHECZ: Ciesielska - Żagiel, Pobłacka, Kopka - Althoff (46 Misior), Zegan, Bruska, Chyła, Kopeć (55 Bartosik) - Mnich, Dawidowska.

Znacznie efektowniej jesień pożegnały piłkarki II-ligowej Checzy Gdynia, które na swoim boisku zaaplikowały aż dziesięć bramek zespołowi GOSRiT Luzino. Trzy bramki zdobyła Iwona Mnich, ale na boisku szczególnie wyróżniała się Dominika Bruska.

Od pierwszych minut pojedynek toczył się pod nieustanne dyktando Checzy. Już po 30 minutach gry gdynianki gdynianki prowadziły 3:0. Do przerwy kibice obejrzeli jeszcze dwa trafienia, w tym honorowe dla gości autorstwa Aleksandry Jośkowskiej. W drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się na dobre po trafieniu Bruskiej Festiwal bramkowy rozpoczęła Bruska, po której trzy gole zdobyły jej koleżanki, a samobójcze trafienie zaliczyła jeszcze zawodniczka przyjezdnych. Kropkę nad "i" w 89 minucie postawiła Natalia Dawidowska.

- Mecz z Luzinem pokazał jaka różnica jest między pierwszymi, a ostatnimi drużynami naszej ligi. Od początku spotkania dominowaliśmy. Nasza przewaga była widoczna w każdej minucie meczu. Wypracowaliśmy sobie wiele okazji bramkowych. Strzeliliśmy 10 bramek, ale okazji mieliśmy o wiele więcej. Dużo graliśmy skrzydłami, co owocowało ładnymi dośrodkowaniami i strzałami. Oprócz tego założyliśmy, aby uderzać z dystansu i to się udawało. Zwycięstwo było bardzo zasłużone. Piłkarki GOSRiT Luzino to młode zawodniczki, które na pewno za kilka lat będą mogły pograć na dobrym poziomie - powiedział Mateusz Bieszke, trener Checzy Gdynia.

Pozostałe wyniki 9. kolejki 2.Ligi Grupy Wielkopolskiej
KS Juvenia-Błękitni Stargard Szczeciński - Pogoń Women Szczecin II 3:1, UKS Victoria Sianów - Lechia Zielona Góra 3:0 (walkower), MLKS Tucholanka - GSS Grodzisk Wielkopolski 6:3.

• haha (1)

byłem pewny, że chodzi o 1.-wszo ligową "drużynę" śledzi!