Futsaliści Politechniki blisko sensacji

14 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Gdańscy futsaliści mieli już wiceldiera I liga "na deskach", ale sami na nich wylądowali. Do sensacji zabrakło niewiele. Gdańscy futsaliści mieli już wiceldiera I liga "na deskach", ale sami na nich wylądowali. Do sensacji zabrakło niewiele.

Futsal Politechnika Gdańska przegrała na wyjeździe Constractem Lubawa 4:5 (2:1). Podopieczni Michała Janiaka przyjechali na mecz z wiceliderem I ligi spóźnieni z powodu awarii busa, ale byli blisko sensacji. W poniedziałek o godzinie 18:30 na mecz ekstraklasy zaprasza AZS UG Gdańsk, który ugości Solne Miasto Wieliczka. Dla kibiców wstęp wolny do akademickiej hali przy ul. Górskiego.

TABELA EKSTRAKLASY FUTSALU

Szczepaniak 8, Jarzembowski 31, 32, Ossowski 33, Wasiak 35 - Domżalski 4, Szmydki 5, Bławat 26, Pawlicki 32

POLITECHNIKA: Bucholc, Chodorowski - Iwosa, Szmydki, Bławat, Domżalski, Martynowski, Fernandez, Kopecki, Mikucziński, Pawlicki

Po fatalnym rozpoczęciu roku i porażce aż 0:5 z Futsalem Oborniki we własnej hali, gdańszczanie pojechali do wicelidera rozgrywek. W podróży na sobotnie spotkanie bus miał awarię i na miejsce dojechali spóźnieni. Z tego względu zamiast o godz. 18, pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmiał o godzinę później.

Politechnika zaczęła mecz kapitalnie, bo po 5 minutach prowadziła już z faworyzowanym rywalem 2:0. Najpierw podopieczni Michała Janiaka perfekcyjnie rozegrali przećwiczony rzut wolny i prowadzenie dał im Jakub Domżalski, a chwilę później Łukasz Szmydki poszedł za ciosem dobijając piłkę po interwencji bramkarza gospodarzy.

Constract bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego po zagraniu ręką Patryka Mikuczińskiego. Przed przerwą na 3:1 strzelić mógł Eliasz Iwosa, ale zawodnik gości pomylił się przy próbie praktycznie na pustą bramkę.

Po zmianie stron podrażnieni gospodarze rozpoczęli ostrzał bramki Mateusza Bucholca trafiając to w słupek, to w poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacje się zemściły, gdy na 3:1 trafił Oliwier Bławat posyłając piłkę do bramki między nogami golkipera Constractu Kacpra Zelmy.

Na 10 minut przed końcem meczu po raz kolejny słupek obili gospodarze, a chwilę później nie wykorzystali przedłużonego rzutu karnego. Strzał obronił Jakub Chodorowski. Constract zrehabilitował się za pomyłki i zdobył bramkę kontaktową, ale błyskawicznie strzałem głową odpowiedział Marcin Pawlicki.

To, co wydarzyło się później, z pewnością będzie spędzało sen z oczu gdańszczan. W ciągu zaledwie minuty gospodarze doprowadzili do remisu po bramkach Sebastiana GrubalskiegoPawła Ossowskiego. Przed trzecim z rzędu straconym golem kapitalną interwencją uchronił Politechnikę Bucholc, ale chwilę później był bezradny przy strzale Krzysztofa Wasiaka pod poprzeczkę.

Ostatnie minuty to już niemal bokserska wymiana ciosów. Gospodarze trafili w słupek i strzelali na pustą bramkę z połowy boiska, a gdańszczanie wycofywali bramkarza i zmarnowali przedłużony rzut karny. Nie brakowało ofiarnych wślizgów i wybijania piłki z linii bramkowej. Wynik nie uległ jednak zmianie i sensacja, której tak blisko byli gracze Politechniki, przeszła im koło nosa.