Cóż za mecz - 14 kartek, 4 czerwone i przestrzelony karny!

1 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Charles Nwaogu chciał być bohaterem Arki. Jednak nie strzelił karnego, do którego podszedł samowolnie i czeka go surowa kara finansowa. Charles Nwaogu chciał być bohaterem Arki. Jednak nie strzelił karnego, do którego podszedł samowolnie i czeka go surowa kara finansowa.

W poprzednim sezonie w meczach Arka - Zawisza był grad bramek, w obu spotkaniach strzelono 10 goli. Tym razem w Gdyni zamiast celnych strzałów mieliśmy kopanie po nogach i festiwal kartek. Goście zobaczyli aż trzy czerwone kartki, a gospodarze jedną. W doliczonym czasie gry, po wątpliwym karnym, do jedenastki podszedł Charles Nwaogu i posłał piłkę obok słupka! Żółto-niebiescy przegrali 0:1 (0:0).

Szlaga - Tadrowski, Jarzębowski, Brodziński, Dettlaff - Krajanowski, Pruchnik, Rzuchowski, Tomasik - Szwoch - Górski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Rynkiewicz (Szczecin) oraz Królikowski i Arys
Widzów: 6774
Witan - Stefańczyk, Jankowski, Skrzyński, M.Mąka - Drygas, Hermes - D.Mąka, Zawistowski, Błąd - Abbott
  • 46' Rzuchowski Zmiany Radzewicz
  • 60' Górski Zmiany Marcus
  • 71' Dettlaff Zmiany Nwaogu
  • 62' D.Mąka Zmiany Wójcicki
  • 66' Zawistowski Zmiany Masłowski
  • 83' Błąd Zmiany Petasz
  • 48' D.Mąka
  • 45+1 Górski
  • 67' Radzewicz
  • 83' Marcus
  • 27' Jankowski
  • 47' M.Mąka
  • 77' M.Mąka
  • 79' Masłowski
  • 82' Wójcicki
  • 85' Masłowski
  • 90+4 Witan
  • 74' Radzewicz
  • 90' Skrzyński

Zawisza Bydgoszcz

51% 202 typowania ARKA Gdynia
23% 95 typowań REMIS
26% 103 typowania Zawisza Bydgoszcz

Pomeczowy dwugłos trenerów:
Petr Nemec
(Arka): Spotkały się dwie równorzędne drużyny. Mecz był na remis. Mogę tylko przeprosić za to co zrobił Nwaogu. Krzyczałem, aby strzelał Marcus. Jednak nikt nie był w stanie zabrać piłki Charliemu. Nawet nie wiem, co ma teraz po powiedzenia, gdyż nie słuchałem go, a sam krzyczałem. Takie rzeczy nie mogą się zdarzyć. Na pewno czeka go kara finansowa. Musze ochłonąć, aby to na spokojnie przemyśleć, bo teraz domagałbym się jak najwyższej sankcji. To trzeci mecz z rzędu, w którym przez głupotę tracimy punkty. Na pewno nie możemy się za to głaskać. Moją rolą jest, aby poradzić sobie z tym problemem. Mamy teraz dwa tygodnie do następnego meczu i trzeba coś z tym zrobić, gdyż z siedmiu punktów zdobytych w pięciu meczach nie jestem zadowolony.

Jurij Szatałow (Zawisza): Mecz pod względem piłkarskim był słaby, zwłaszcza pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Arce trzeba oddać, że pressingiem na początku meczu nam utrudniła zadanie. Nie graliśmy tego co zaplanowaliśmy. Zamiast podawać piłkę po ziemi, co druga piłka była podnoszona, brakowało zimnej krwi. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej.
Nie wiem, co chciał udowodnić sędzia. Dużo kartek było z powietrza. Nie powinno być karnego, bo gość się sam na piłce przewrócił. Ja to widziałem, choć mam okulary plus dwa. Od czerwonej kartki dla Skrzyńskiego, a także od drugiej żółtej dla Masłowskiego, bo w tym zagraniu nie było brutalności, będziemy się odwoływać.

w porównaniu z meczem z Cracovią w wyjściowej "11" Arki są dzisiaj dwie zmiany. Na pozycję stopera wrócił Brodziński (ARKA), jako defensywny pomocnik zagra Rzuchowski (ARKA), nie grają Sobieraj, który pauzuje po czerwonej kartce oraz Radzewicz, odesłany znów na ławkę rezerwowych
w Zawiszy w porównaniu z ostatnim meczem aż pięć zmian
przed dworcem głównym w Gdyni wzmożone siły policyjne, to na wszelki wypadek, gdyby potwierdziła się pogłoska, że około 100-osobowa grupa z Bydgoszczy wybierała się na mecz, mimo że na stadion nie zostanie wpuszczony, GOSiR wydał komunikat, że goście nie zostaną wpuszczeni, gdyż trwa przebudowa drogi prowadzącej do sektora dla przyjezdnych
trybuny wolno się zapełniają, na posterunku jest już "Górka", gdy spiker czyta skład Arki, przy każdym nazwisku rozlega się z trybun pozdrowienie
liczbę widzów tradycyjnie podamy w trakcie gry, gdy będzie znany odczyt ze stadionowych kołowrotków
Arka na żółto niebiesko, Zawisza w granatowo-czarnych strojach
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają skandowaniem kibice
1'
głośne skandowanie "Piłka nożna dla kibiców"
2'
mocne dośrodkowanie Tomasika (ARKA), Witan (ZAWISZA) miał kłopoty z utrzymaniem piłki w rękach, bramkarz na pewno przekroczył linię bramkową, ale starał się utrzymać piłkę przed nią, sędzia gola nie uznał
3'
kolejny atak Arki, w polu karnym Szwoch (ARKA) zbyt długo zwlekał ze strzałem, a próbujący go wyręczyć Górski (ARKA) nie trafił w piłkę
4'
Szowch próbował przelobować Witana (ZAWISZA), bramkarz Zawiszy z trudem złapał piłkę
5'
Arka w ataku, a z trybun głośne "Hej, Arka gol!"
6'
efektowna oprawa z okazji dnia 1 września i hymn narodowy śpiewany na trybunach, wszyscy wstali z miejsc
7'
Na sektorówce napis: "Pokażę Wam jak Polak walczy i umiera" i wielka podobizna autora tych słów płk. Dąbka
7'
"Cześć i chwała bohaterom" - skandowanie z trybun
8'
niecelny strzał Drygasa (ZAWISZA)
9'
"Arka to jest potęga, Arka najlepsza jest" - z trybun, na boisku w ostatnich minutach nic godnego uwagi się nie zdarzyło
11'
strzał Krajanowskiego (ARKA) z dystansu, piłkę złapał Witan (ZAWISZA), właściwie na wszelki wypadek, bo piłka zmierzała za bramkę
12'
teraz niecenzuralny doping, szkoda, aby psuć tak dobre wrażenie z początku spotkania, spiker natychmiast zachęca do kulturalnego dopingu
13'
niecelne uderzenie z dystansu Błąda (ZAWISZA)
14'
na indywidualną akcję lewym skrzydłem zdecydował się Tomasik (ARKA), ale nie wywalczył nawet autu, nie mówiąc o rogu, nie otrzymał wsparcia kolegów
15'
po początkowym szturmie Arki Zawisza uspokoił grę, piłka teraz głównie w środkowych rejonach boiska
15'
z dystansu uderzył Rzuchowski (ARKA), która po raz pierwszy w Arce znalazł się w "11", strzał celny, ale za słaby, aby pokonać Witana (ZAWISZA), bramkarz Zawiszy złapał piłkę
16'
doping "Arka" przy wtórze oklasków
17'
Arka przeszła do ustawienia 1-4-1-3-2, z przodu wysunięci Szwoch (ARKA) i Górski (ARKA), a między pomocnikami, a obrońcami ustawiony jest Pruchnik (ARKA)
17'
18'
zbyt mocno podawana piłka w pole karne gości, Witan (ZAWISZA) najszybszy przy piłce
18'
Krajanowski (ARKA) popędził prawym skrzydłem, ale źle dośrodkował, Stefańczyk (ZAWISZA) klatką piersiową podał piłkę do bramkarza
19'
zablokowany strzał D.Mąki (ZAWISZA), będzie róg dla gości
20'
z dośrodkowaniem z rogu minęli się defensorzy Arki, ale wrzucający jeszcze raz piłkę w "16" Skrzyński (ZAWISZA) też się pomylił, kopiąc futbolówkę poza bramkę
22'
zablokowany strzał Górskiego (ARKA), róg dla Arki
23'
Szwoch (ARKA) krótko zagrał do Górskiego (ARKA), ale temu odskoczyła piłka i uciekła poza boisko
24'
kolejny róg dla Arki
25'
Tomasik (ARKA) z rogu do Rzuchowskiego (ARKA), ale ten przegrał drybling przed polem karnym gości
25'
uderzenie z około 30 metrów Tomasika (ARKA), piłka przeleciała tuż nad poprzeczką
26'
tym razem Tomasik (ARKA) próbował dograć z lewego skrzydła po ziemi, ale piłka nie doszła do Górskiego (ARKA)
27'
Żółtą kartką został ukarany Jankowski (ZAWISZA) po faulu na Górskim
30'
tempo gry siadło, doping na trybunach nadal głośny
32'
dwa z rzędu dośrodkowania z rzutów wolnych Arki nie doszły w pole karne
33'
strzał głową Abbotta (ZAWISZA) po dośrodkowaniu z rogu Zawistowskiego (ZAWISZA), piłka przeszła obok słupka
34'
Rzuchowski (ARKA) próbował zaskoczyć wysuniętego daleko od bramki Witana (ZAWISZA), ale strzał mu zupełnie nie wyszedł
35'
znów groźnie pod bramką Arki, Krajanowski (ARKA) w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Błąda (ZAWISZA) po dośrodkowaniu Hermesa
36'
wolny dla Zawiszy około 30 metrów od bramki, piłkę ustawił Zawistowski (ZAWISZA), ale są jeszcze dwaj inni piłkarze gości
37'
strzał Błąda (ZAWISZA), piłka po rykoszecie wyszła na róg
37'
Szlaga (ARKA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Zawistowskiego (ZAWISZA)
38'
niecelny strzał D.Mąki (ZAWISZA), koledzy mieli do niego pretensje, że nie podawał
39'
coraz głośniej kibice domagają się gola, ale kolejne dośrodkowanie z wolnego Arki nie dochodzi do gdynian w polu karnym Zawiszy
42'
błąd defensywy Arki, po wrzutce z wolnego Zawistowskiego (ZAWISZA) piłka minęła gdyńskich obrońców, strzał D.Mąki (ZAWISZA) minął bramkę
43'
wreszcie do akcji włączyli się boczni obrońcy, Tadrowski (ARKA) pociagnął prawym skrzydłem i dobrze dośrodkował, przed polem karnym do piłki doszedł Dettlaff (ARKA), ale uderzył nieznacznie obok słupka
45'
szczęście przy Arce, groźne dośrodkowanie Zawistowskiego (ZAWISZA) w pole bramkowe, tutaj z piłką minął się Abbott (ZAWISZA), a futbolówka opuściła boisko tuż obok słupka gdyńskiej bramki
45'
sędzia doliczył minutę
45+1
Żółtą kartką został ukarany Górski (ARKA), który nieprzepisowo powstrzymał Zawistowskiego
45+1
strzał z dystansu Skrzyńskiego (ZAWISZA), ale bardzo niecelny
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA BEZBRAMKOWO REMISUJE Z ZAWISZĄ
przed przerwą goście strzelali częściej (siedmiokrotnie), ale ani razu celnie, Arce udało się dwukrotnie zatrudnić Witana (ZAWISZA), gra jest ostra, sędzia odgwizdał aż 18 fauli (8 Arce, 10 Zawiszy)
w przerwie jak zwykle w Gdyni konkurs rzutów karnych dla kibiców, w bramce stoi klubowa maskotka - "Śledź"
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce wchodzi Radzewicz, czyli ofensywny gracz zmienia defensywnego w drugiej linii
46'
drugą połowę rozpoczął Zawisza, który gra bez zmian
46'
Szlaga (ARKA) ratuje Arkę przed stratą gola, kapitalnie wybijając piłkę po strzale Abbotta (ZAWISZA)
47'
Żółtą kartką został ukarany M.Mąka (ZAWISZA).
47'
kolejny atak Zawiszy, tym razem Tadrowski (ARKA) wybił na róg
48'
[0:1] ZAWISZA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki D.Mąka. Zawistowski z rogu zagrał przed pole karne, potężnie uderzył Skrzyński, Szlaga z trudem wybił piłkę, ale na dobitce było aż dwóch bydgoszczan, piłkę do siatki skierował D.Mąka
48'
na trybunie honorowej zrobiło się cicho, a jedynie z głośnym okrzykiem "Jest" do góry wyskoczył właściciel Zawiszy Radosław Osuch
52'
Radzewicz (ARKA) dobrze w polu karnym znalazł Tomasika (ARKA), ale ten strzelił obok słupka
53'
mamy informację o frekwencji, na trybunach jest 6774 kibiców
53'
Arka blisko gola, strzał Radzewicza (ARKA) odbił Witan (ZAWISZA), a dobitkę Szwocha (ARKA), która zmierzała do siatki wybił Hermes (ZAWISZA)!
54'
jeszcze raz strzelał Szwoch (ARKA), ale tym razem niecelnie
55'
przycisnęła Arka, kolejny róg dla gospodarzy
55'
po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) z narożnika boiska będzie kolejny róg, tym razem z drugiej strony
56'
Tomasik (ARKA) też wrzucił i wywalczył róg
56'
dopiero trzecie dośrodkowanie z rzędu z kornera wybili z własnej "16" goście
57'
przed polem karnym leży Zawistowski (ZAWISZA), trzyma się za rękę
58'
wulgaryzmy z trybun pod adresem Pawła, kibice zupełnie nie pamiętają, że ten piłkarz w sezonie 2010/11 grał dla Arki
59'
Górski (ARKA) przewrócił się w polu karnym, ale bez udziału przeciwnika
60'
gwizdy na trybunach, gdyż leży na murawie kolejny piłkarz Zawiszy
60'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Górski, w jego miejsce wchodzi Marcus. Brazylijczyk będzie teraz najbardziej wysuniętym napastnikiem
62'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza strzelec gola - D.Mąka, w jego miejsce wchodzi Wójcicki.
63'
Witan (ZAWISZA) atakowany przez Marcusa (ARKA) zdecydował się na kiwanie i niecelne wybicie, ale Arka nie skorzystała z tego prezentu
64'
po zdobyciu gola Zawisza cofnięty, Arka stara się atakować, ale na razie bez efektu bramkowego
64'
dośrodkowanie Krajanowskiego (ARKA) prosto w ręce Witana (ZAWISZA)
65'
Marcus (ARKA) wywalczył róg
65'
dośrodkowanie Szwocha (ARKA), po krótko rozegranym rogu z Marcusem (ARKA), ale prosto na głowy rywali
66'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zawistowski, w jego miejsce wchodzi Masłowski.
66'
Zawistowski (ZAWISZA) czy to ze zmęczenia, czy z sentymentu w pierwszym odruchu chciał iść w kierunku ławki Arki!
67'
Żółtą kartką został ukarany Radzewicz (ARKA).
69'
Wójcicicki minął już Szlagę (ARKA), ale miał ostry kąt, nie zdecydował się na strzał, wycofał do Błąda (ZAWISZA), ale ten nie zdołał uderzyć na bramkę
69'
szybka odpowiedź Arki, strzał Tomasika (ARKA) obronił Witan (ZAWISZA)
71'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Dettlaff, w jego miejsce wchodzi Nwaogu. Trener Nemec wszystko stawia na jedną kartę, napastnik wszedł za lewego obrońcę
72'
zmiana ustawienia w Arce, Radzewicz (ARKA) cofnął się do obrony, a w ataku grają Nwaogu (ARKA) i Marcus (ARKA), za nimi ustawiony jest Szwoch (ARKA)
72'
niecelny strzał z dystansu Tomasika (ARKA)
czerwona kartka
74'
Radzewicz (ARKA) otrzymał czerwoną kartkę. Marcin sfaulował Hermesa. Co prawda arkowiec miał już żółtą kartkę, ale sędzie od razu pokazał mu czerwoną kartkę, bo faul był ostry
75'
Kibice Arki domagają się, aby wpuścić kibiców Zawiszy, szkoda, że robią to w wulgarny sposób
76'
teraz pozytywny doping: Areczko, gramy do końca!" - skandowanie z trybun
żółta i czerwona
77'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany M.Mąka (ZAWISZA) po faulu na Pruchniku
77'
siły się wyrównały, obie drużyny grają 10 na 10
77'
M.Mąka (ZAWISZA) prowokacyjne zachowanie, gdyż schodząc klaskał, co oczywiście "zachęciło" widownie do wulgaryzmów
78'
niecelny strzał głową Pruchnika (ARKA) po dośrodkowaniu z wolnego
79'
Żółtą kartką został ukarany Masłowski (ZAWISZA), który faulował Tadrowskiego
80'
ostatnie minuty to bardziej polowanie na kości rywali niż gra w piłkę
80'
80'
ekwilibrystyczna interwencja Witana (ZAWISZA) nie pozwoliła dojść do piłki Marcusowi
81'
coraz głośniejszy doping dla Arki
81'
Wójcicki sam na sam z bramkarzem Arki, ale jest spalony
82'
Żółtą kartką został ukarany Wójcicki (ZAWISZA) za odkopnięcie piłki po gwizdku
83'
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA), który sfaulował Masłowskiego, w dodatku doszło do przepychanek kilkunastu piłkarzy
83'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Błąd, w jego miejsce wchodzi Petasz.
84'
faul Nwaogu (ARKA), to już 32 przewinienie w tym meczu!
85'
Tadrowski (ARKA) w doskonałej okazji na wyrównanie, ale spudłował
85'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Masłowski (ZAWISZA), faulowany Pruchnik
85'
Zawisza kończyć będzie mecz w "9", Arka jest w dziesięciu
87'
Witan (ZAWISZA) broni strzał Marcusa (ARKA)
88'
strzał Nwaogu (ARKA), po rykoszecie będzie róg
89'
fatalnie wybił piłkę z rogu Tomasik (ARKA), praktycznie podał ją rywalom
90'
rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry, ale sędzia powinien sporo doliczyć z uwagi na przerwy
90'
karny dla Arki! Skrzyński (ZAWISZA) sfaulował zdaniem sędziego Nwaogu (ARKA), choć z trybun wyglądało, że gdynian mógł się również sam przewrócić bez udziału rywala
90'
Skrzyński (ZAWISZA) otrzymał czerwoną kartkę. Sędzia musiał być konsekwentny, skoro wskazał na karnego, a Nwaogu był sam na sam z bramkarzem, to kapitan Zawiszy musi "wylecieć" z boiska za faul taktyczny
90'
Goście kończą mecz w "8"!
90'
mecz został przedłużony o cztery minuty
90+2
po długich przepychankach i rozmowach piłkę ustawił Nwaogu (ARKA), choć trener Nemec wyraźnie wskazywał, aby strzelał Marcus, jest niepisana zasada, że poszkodowany nie strzela, najwyraźniej Nigeryjczyk czuje się bardzo mocny
90+2
Nwaogu (ARKA) zmylił bramkarza, ale posłał piłkę... obok prawego słupka bramki Zawiszy! Nie ma gola dla gdynian!
90+3
strzał Marcusa (ARKA) z dystansu, broni Witan (ZAWISZA)
90+4
teraz akcja Arki przerwana z uwagi na spalonego
90+4
Żółtą kartką został ukarany Witan (ZAWISZA) za opóźnianie gry
90+5
KONIEC MECZU! ARKA PRZEGRAŁA 0:1
trwa radość na murawie gości, "tak się bawi Zawisza" - krzyczą piłkarze z Bydgoszczy
podział na trybunach, kibice nie są jednoznaczni w ocenach gry Arki
z "Górki" okrzyk w kierunku gospodarzy "Co wy robicie, wy naszą Arkę hańbicie", natomiast skandowanie "Dziękujemy" i brawa z sektora "Tory" pod adresem żółto-niebieskich

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
GKS Tychy - Polonia Bytom 0:0, Miedź Legnica - Flota Świnoujście 0:2 (0:1), Okocimski Brzesko - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (1:1), Stomil Olsztyn - Bogdanka Łęczna 2:2 (2:1), GKS Katowice - Kolejarz Stróże 2:0 (1:0), Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
Niedziela: Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1 (2:1), ŁKS Łódź - Warta Poznań 0:2 (0:1)