Lotos Trefl w Rzeszowie o półfinał PP

10 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl Gdańsk

Po dwóch meczach przerwy Mateusz Mika wraca na boisko na starcie z Asseco Resovią. Po dwóch meczach przerwy Mateusz Mika wraca na boisko na starcie z Asseco Resovią.

Hitem ćwierćfinału Pucharu Polski będzie środowe starcie w Rzeszowie miejscowej Asseco Resovii z Lotosem Treflem. Zwycięzca zyska miejsce w turnieju finałowym we Wrocławiu, przegrany pożegna się z rozgrywkami. Gdańszczanie polecieli na Podkarpacie w pełnym składzie, a to oznacza, że na boisku ponownie pojawi się Mateusz Mika. Początek meczu o godz. 18.

11 stycznia 2017, godz. 18:00
Asseco Resovia Rzeszów
LOTOS TREFL Gdańsk

95% 273 typowania Asseco Resovia Rzeszów
5% 14 typowań LOTOS TREFL Gdańsk

CZY MATEUSZ MIKA OBRONI TYTUŁ LIGOWCA ROKU? MA 9 RYWALI. RUSZYŁO GŁOSOWANIE

Brak miejsce w czołowej czwórce PlusLigi po pierwszym etapie rozgrywek sprawił, że Lotos Trefl już w ćwierćfinale Pucharu Polski trafia na mocnego rywala. Jest nim Asseco Resovia, która do tego starcia w tej fazie rozgrywek ma zapewnione na swoim boisku.

Gdańscy siatkarze wybrali się do Rzeszowa samolotem. W nim znalazł się kompletny skład Lotosu Trefla. Od początku roku nie grał Mateusz Mika, który leczył skręcony staw skokowy. Pod jego nieobecność żółto-czarni wygrali w 1/8 finału Pucharu Polski ze Stalą AZS PWZS Nysa 3:1 oraz w niedzielę, w Ergo Arenie 3:0 z MKS Będzin. Było to pierwsze zwycięstwo bez straty seta Lotosu Trefla na własnym boisku w tym sezonie.

- Zwycięstwo nad MKS jest dobrym prognostykiem na przyszłość. W Pucharu Polski lepiej będzie się tam grało po wygranym niż po przegranym spotkaniu. Te rozgrywki już nie raz pokazały, że rządzą się swoimi prawami i ten jeden wygrany mecz może zadecydować o miejscu dla nas w turnieju finałowym - uważa Bartosz Gawryszewski, kapitan Lotosu Trefla.
W 1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI LOTOS TREFL WYGRAŁ W I-LIGOWĄ STALĄ

Pod nieobecność Miki szansę na grę w pierwszym składzie ponownie dostał Bartosz Pietruczuk i nie zawiódł. Coraz lepiej prezentuje się kolejny z przyjmujących, Miłosz Hebda. W środę ich formę zweryfikuje wicelider PlusLigi.

- Wygraliśmy pierwszy raz w sezonie 3:0 u siebie, ale to nie oznacza, że od początku meczu myśleliśmy o tym, aby nie uciekła nam pierwsza partia. W trzecim secie popełniliśmy trochę błędów i dlatego było nerwowo. Fajnie, że udało się wygrać bez większego nakładu sił - uważa Piotr Gacek, libero Lotosu Trefla.

Tak cieszyli się siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk w kwietniu 2015 roku po wygranej w finale Pucharu Polski nad Asseco Resovią.

Asseco Resovia do ćwierćfinału Pucharu Polski dotarła dzięki domowemu zwycięstwu 3:0 nad Indykpolem AZS Olsztyn. Żółto-czarni grali z tym rywalem w tym sezonie na boisku wicemistrza Polski w PlusLidze. I choć obejrzeliśmy wówczas cztery sety, to mecz był szybki, a przegrywająca drużyna ani razu nie zdobyła więcej niż 18 punktów. Niestety w trzech partiach dotyczyło to Lotosu Trefla, który uległ 1:3. W środę może być równie trudno o zwycięstwo. A już 11 dni później, w Ergo Arenie obie drużyny spotkają się ponownie, w rewanżowym starciu PlusLigi.

W półfinałach Pucharu Polski, 14 stycznia we Wrocławiu lepszy z pary Asseco Resovia - Lotos Trefl trafi na zwycięzcę meczu PGE Skra Bełchatów - Espandor Szczecin. Finał w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się 15 stycznia.