Arka Gdynia miała wygrany mecz, ale Lechia Gdańsk zremisowała po golu obrońcy

1 maja 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
W derbach trzeba grać i do 96 minuty. Luka Vućko wówczas ustalił końcowy wynik meczu w Gdyni. Jak widać na zdjęciu - chciał uciszyć fanów Arki. W derbach trzeba grać i do 96 minuty. Luka Vućko wówczas ustalił końcowy wynik meczu w Gdyni. Jak widać na zdjęciu - chciał uciszyć fanów Arki.

Arka dyktowała warunki przez większą część derbów, ale mecz zakończył się remisem 2:2 (1:0), bo Lechia doskonale wykorzystała doliczony czas gry. Gdańszczanie zdobyli punkt, choć w 89. minucie przegrywali 0:2 i nie mieli na koncie żadnego celnego strzału! Końcowy rezultat ustalił Luka Vućko. W tabeli trójmiejskie drużyny nie zmieniły pozycji. Biało-zieloni są na trzecim, a żółto-niebiescy na przedostatnim miejscu.

Moretto - Płotka, Rozić, Szmatiuk, Noll - Bruma, Zawistowski, Burkhardt, Bożok, Ivanovski - Labukas
Sędziowie: Piasecki (Słupsk) oraz Wierzbowski i Szerszeń
Widzów: 10 170
Kapsa - Deleu, Bąk, Vućko, Hajrapetjan - Traore, Surma, Nowak, Pietrowski, Lukjanovs - Buval
  • 14' Płotka Zmiany Duarte
  • 70' Burkhardt Zmiany Czoska
  • 81' Ivanovski Zmiany Mawaye
  • 65' Hajrapetjan Zmiany Bajić
  • 77' Buval Zmiany Poźniak
  • 90' Nowak Zmiany Zejglic
  • 35' Noll
  • 88' Labukas
  • 89' Nowak
  • 90+6 Vućko
  • 29' Bożok
  • 45+1 Moretto
  • 69' Burkhardt
  • 90+3 Labukas
  • 2' Vućko
  • 29' Bąk
  • 30' Traore
  • 45+1 Nowak

1 maja 2011, godz. 17:30
5 pkt.

22% 126 typowań ARKA Gdynia
12% 68 typowań REMIS
66% 371 typowań LECHIA Gdańsk

Lechia zagra w składzie, który trener Kafarski wystawił na Legię z jedną oczywiście zmianą, za kontuzjowanego Dawidowskiego gra od początku Buval, który przed tygodniem na boisko wszedł po przerwie
Arka z trzema zmianami w porównaniu z "11" z meczu z Polonią w Warszawie. Po raz pierwszy wiosną w wyjściowym składzie zobaczymy Burkhardta, ponadto zaufanie trenera odzyskali Płotka i Ivanovski
piłkarze wyszli na rozgrzewkę, widzimy, że w Arce też jedna zmiana w "18" w stosunku do zapowiedzi z soboty, zamiast Sieberta na ławce usiądzie Żołnierewicz
dobry dla Arki wynik padł w Chorzowie, Ruch pokonał Cracovię 1:0, tym samym krakowska drużyna nadal będzie zamykać tabelę ekstraklasy
na trybunach tak jak szacowali gospodarze około 10-12 tysięcy widzów, choć te dane mogą się zmienić, dokładny odczyt podamy, gdy będą znane dane z kołowrotków ustawionych na wejściach na stadion, sektor gości jest pusty w związku z zakazem udziału zorganizowanych grup Lechii w meczach wyjazdowych
na mocy losowania kapitanów drużyny muszą zamienić się stronami boiska, które zajęli na rozgrzewce, Arka rozpocznie plecami do tzw. sektora "Górka"
1'
mecz rozpoczęła Arka, od środka Labukas podał do Burkhardta
2'
Żółtą kartką został ukarany Vućko (LECHIA) po faulu na Burkhardzie
3'
z wolnego uderzył Burkhardt, ale niecelnie
4'
widzimy niespodziewaną zmianę w ustawieniu Arki, Płotka gra jako prawy obrońca, a przednim w drugiej linii został ustawiony Bruma, Ivanovski zaś operuje na lewym skrzydle
5'
po dośrodkowaniu Lukjanovsa Moretto minął się z piłką, ale Traore, choć ją przejął to przy próbie zwody "wyjechał" z nią poza linię końcową
6'
ładna akcja Brumy, który zaatakował prawym skrzydłem i podał do wbiegającego w pole karne Labukasa, strzał Litwina obok słupka
7'
Burkhardt próbował podać do niepilnowanego na lewym skrzydle Ivanovskiego, ale Lechia przejęła piłkę i od razu została ona zagrana pod pole karne Arki, na spalonym Buval
8'
zagranie ręką Nowaka, ale reprymenda sędziowska dla Bożoka, który domagał się kartki dla gdańszczanina
9'
pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, mocno uderzył Bruma, ale i dobrą interwencją popisał się Kapsa, wcześniej bardzo dobry przerzut z własnej połowy w wykonaniu Szmatiuka
11'
Moretto pewnie złapał piłkę, którą wrzucał w pole karne Traore
11'
na razie dobry szybki mecz, z lekką przewagą Arki
12'
pierwszy strzał Lechii, Lukjanovs sprzed pola karnego posłał piłkę obok słupka
12'
Straka nakazał wymienić się pozycjami Brumie i Płotce, Holender wrócił na obronę
14'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Płotka, w jego miejsce wchodzi Duarte.
14'
czyżby trener Straka zobaczył, że z Lechią Arka może grać odważniej i stąd wycofanie obrońcy, a w to miejsce wprowadzenie ofensywnego pomocnika
16'
pierwsza dobra akcja Duarte, który zabrał piłkę Hajrapetjanowi, ale tylko przez chwilę się przy niej utrzymał
18'
brzydki faul Pietrowskiego na Burkhardzie, ale bez kartki
19'
kolejny faul Lechii, tym razem z bólu zwija się Zawistowski, w którego "nakładką" wszedł Traore
20'
z wolnego nad murem uderzył Noll, Kapsa złapał piłkę
21'
Traore pod polem karnym Arki wskoczył na plecy Roziciowi
24'
Labukas zabrał piłkę Bąkowi i Deleu
24'
nieudane dośrodkowanie Nolla po szybko tym razem rozegranym wolnym po faulu Nowaka
25'
Duarte ograł Nowaka i podał piłkę do Labukasa, Tadas uderzył z 25 metrów, piłka jeszcze skozłowała przed bramkarzem, ale Kapsa pewnie ją złapał
27'
dziesiąty już faul Lechii, z wolnego okazja dla Arki do wrzutkę w pole karne
27'
dośrodkowanie Bożoka wybili gdańszczanie
28'
przepychanka na boisku, sędzia przywołał do siebie kilku piłkarzy
29'
Żółtą kartką został ukarany Bożok (ARKA).
29'
Żółtą kartką został ukarany Bąk (LECHIA).
29'
obaj piłkarze zostali ukarani za niesportowe zachowanie, dla obu to konieczność pauzowania w następnej ligowej kolejce
30'
Żółtą kartką został ukarany Traore (LECHIA) za faul na Labukasie
32'
coraz więcej fauli, tym razy leży Ivanovski
33'
dwukrotnie strzelał Noll, za pierwszy razem z kiksował, a druga próba została zablokowana
34'
Ivanovski wywalczył róg
35'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Noll.
35'
po dośrodkowaniu z rogu na krótki słupek Zawistowskiego piłkę głową do siatki skierował Noll, to już trzecia bramka obrońcy Arki w tej rundzie
36'
tym razem pomocy lekarskiej potrzebuje Pietrowski po ostrym wejściu Burkhardta
37'
po dośrodkowaniu Deleu głową uderzył Vućko, ale niecelnie
39'
kolejna ofensywna akcja Nolla, ale tym razem piłka uciekła mu poza boisko
40'
Duarte podaniem w polu karnym próbował znaleźć Labukasa, ale Litwin uprzedzony przez obrońców
41'
Bożok zachęca kolegów, aby atakować Lechię już przy wyprowadzaniu piłki na jej połowie
43'
mocny strzał Burkhardta o czym najboleśniej przekonał się Duarte, który stał na linii tego uderzenia
45'
Kapsa obronił w sytuacji sam na sam strzał Labukasa
45'
sędzia doliczył minutę
45'
rękoczyny na boisku w polu karnym Arki, na boisko pobiegł nawet trener Straka
45+1
Żółtą kartką został ukarany Nowak (LECHIA) za odepchnięcie Szmatiuka.
45+1
Żółtą kartką został ukarany Moretto (ARKA), który próbował podnieść Traore, symulującego, że został uderzony w "16"
45+1
obaj za niesportowe zachowanie, choć sędzia również mógł ukarać Traore, a to dla niego równałoby się z końcem meczu, a także Strakę, który nie miał prawa wbiec na murawę nawet, aby odciągnąć od walczących Moretto
45+3
nieudana kontra Arki
45+4
koniec pierwszej połowy
PO PIERWSZEJ POŁOWIE ARKA PROWADZI 1:0
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny w tych samych składach, w których kończyły pierwszą połowę
48'
na murawie leży Labukas, sędzia nie przerwał gry
48'
dopiero jak piłka opuściła boiska arbiter podszedł do Tadasa i pomógł mu wstać
49'
Moretto pewnie złapał dośrodkowanie Lukjanovsa
49'
niecelny strzał Bożoka sprzed pola karnego
50'
Vućko poza boiskiem, doznał urazu głowy
51'
Arka atakuje, Lechia brobi się w "10", ale akcję gdynian przerwał ich faul
52'
Vućko wrócił na boisko z bandażem na czole
53'
strzał Labukasa zablokowany
53'
Burkhardt wywalczył róg
54'
Zawistowski tak mocno podkręcił piłkę z kornera, że wyszła ona poza bramkę zanim ktoś zdążył do niej doskoczyć
56'
Nowak sfaulował Rozicia, który interweniował w swoim polu karnym
57'
Rozić przeciął zagranie w pole karne Lukjanovsa i nie patyczkował się, ale od razu wykopnął piłkę w aut
59'
Ivanovski domagał się karnego, bo strzelona przez niego piłka chyba trafiła w rękę Pietrowskiego, ale sędzia nakazał grać dalej
60'
pomocy lekarskiej potrzebuje Burkhardt
61'
starcie Brumy i Traore, Holender leży na murawie, a arkowcy domagają się kartki dla lechisty, sędzia uznał, że nic nie było
61'
grę wznowiła Arka od autu
63'
dośrodkowanie Brumy z prawego skrzydła, Kapska miał kłopoty ze złapaniem piłki ostro zaatakowany przez Labukasa, ale ostatecznie sobie poradził
64'
teraz opatrywany Lukjanovs, którego faulował Ivanovski
65'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hajrapetjan, w jego miejsce wchodzi Bajić.
65'
pomocnik wszedł za obrońcę, czyżby Lechia zamierzała zagrać trójką w defensywie?
66'
Bruma wrzucił z autu w pole karne, ale sędzia przerwał akcję, gdyż Holender przekroczył linię boczną
66'
na razie na lewą obronę wycofany został Pietrowski, który wcześniej grywał z prawej strony defensywy
67'
Lukjanovs dośrodkował w pole karne piłka minęła Szmatiuka czego nie przewidział zamykający akcję Buval i pozwolił wyjść piłce poza boisko
68'
faul Brumy na Bajiciu około 27 metrów na wprost bramki Arki
69'
strzał z wolnego Traore wysoko nad poprzeczką
69'
Żółtą kartką został ukarany Burkhardt (ARKA), który nie zachował przepisowej odległości przy wykonywaniu wolnego, dla Filipa to też czwarta kartka, która wyklucza go z kolejnego meczu
70'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Burkhardt, w jego miejsce wchodzi Czoska.
71'
Bruma miał w polu karnym Lechii dobrze ustawionych partnerów, ale posłał piłkę obok bramki
72'
strzał Ivanovskiego wysoko nad poprzeczką
72'
znamy dokładną liczbę widzów. Mecz na stadionie ogląda 10 170 kibiców
74'
strzał Czoski po nogach obrońców pewnie złapał Czoska
75'
w drugiej połowie mecz jest dużo gorszy niż w pierwszej, częściej przy piłce jest Lechia, ale nie ma w jej wykonaniu składnych akcji, gdynianie dobrze spisują się w destrukcji daleko od własnej "16"
77'
brzydki faul Surmy, ale bez konsekwencji
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Buval, w jego miejsce wchodzi Poźniak.
77'
najbardziej wysuniętym napastnikiem Lechii będzie teraz Traore
78'
Lukjanovs najgroźniejszy dzisiaj piłkarz Lechii posłał piłkę wysoko nad bramką Arki
80'
Traore wywalczył róg dla Lechii
80'
fatalne dośrodkowanie Nowaka i szansa na kontrę Arki
80'
powrót Pietrowskiego uratował Lechię
81'
nabita ręka Nowaka można grać dalej, ale po spalonym IVanovskiego jest gwizdek
81'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ivanovski, w jego miejsce wchodzi Mawaye.
82'
Nowak posłał piłkę do siatki, ale dużo po gwizdku, sędzia odgwizdał faul na Brumie
83'
Noll nie dopuścił do dośrodkowania Lukjanovsa i Arka zacznie od bramki
84'
Traore ograł Rozicia, ale sam chciał zakończyć tę akcję i skończyło się tylko rogiem
85'
niepewna interwencja Moretto po rogu, ale obrońcy wybili tę piłkę z "16" Arki
86'
teraz Moretto faulowany przez Traore przy próbie wyłapania dośrodkowania i będzie wolny dla Arki
86'
bardzo akcja Czoski, wycofał piłkę do nadbiegającego Bożoka, a ten nieznacznie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką
88'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Labukas.
88'
Kapitalna kontra Arki, Duarte podał do Czoski ten przekazał do Labukasa, Tadas strzelił na tyle mocno, że Kapsa zdążył dotknąć piłkę rękawicami, ale nie zdołał jej wybić
89'
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nowak.
89'
Bajić wygrał główkę w polu karnym i skierował piłkę do Poźniaka, ten zagrał wzdłuż bramki, a niepilnowany Nowak zdobył kontaktowego gola
90'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Zejglic, trener Kafarski stawia wszystko na jedną kartę, wprowadzając napastnika za pomocnika
90'
90+6
[2:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vućko.
90+6
po dośrodkowaniu Poźniaka piłka trafiła na głowę Bąka, który podał do Vućko, a ten z trzech metrów posłał piłkę do siatki
90+7
KONIEC MECZU
ARKA ZREMISOWAŁA Z LECHIĄ 2:2, tracąc gola w doliczonym czasie gry!
- To skandal stracić wygraną w taki sposób - przyznał Bożok. -Mieliśmy mega farta - nie ukrywał Nowak
To trzynasty remis w historii derbów, ale pierwszy w takich rozmiarach. Ponadto obie drużyny mają na koncie po 11 wygranych. W bilansie bramkowym lepsza jest Lechia 31:24.

Pozostałe wyniki 24. kolejki:
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:0 (0:0), Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 (0:1), PGE GKS Bełchatów - Korona Kielce 1:0 (0:0), Legia Warszawa - Widzew Łódź 1:0 (0:), Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 3:2 (3:0), Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0), Ruch Chorzów - Cracovia 1:0 (1:0).

Opinie (721) ponad 50 zablokowanych

• Co za piekny mecz !!! (23)

Brawa dla Arki i Lechii, piękny mecz :)

• 307 30

• Brawa dla Arki (7)

Pomimo że jestem za Lechią od trzydziestu lat, Dzisiaj Arka powinna wygrać, była lepsza..... No i Arce bardziej są potrzebne teraz punkty.

• (4)

masz rację, dzisiaj na konto sędziego to lec.h..ka więcej wpłaciła. Cóż, życie...

• 8 32

• (1)

hahahhahah farmazoniarze!!! jakbyście wygrali to byście sędziemu z połykiem wzięli tak jak robicie dziewczynom z Poznania i z Krakowa!! A tak to sędzia winny!! hahahahhahaha

• 12 8

• frajer, powinni cie do klatki zamknac i wyslac do zoo

• 2 2

• jesteście żenujący (1)

pomomo tego ze faktycznie to Arka arka miała więcej z gry to szczęście sprzyja lepszym i Lechi udało sie zremisować. i po co te pisanie że Lechia dala więcej... wasi kopacze dali pupy bo nie zagrali do końca.. cóż życie a życia nie oszukasz... trójmiasto dalej biało zielone :)

• Nie wiem czy taki piękny.

30% czasu zleciało na leżeniu na glebie jakiegoś zawodnika. Oddano 9 celnych strzałów, czyli jeden na 11 minut.

• 16 9

• Jak to był piękny mecz (3)

To ty chyba pierwszy raz piłkę oglądałeś.

• 16 16

• (2)

z tego lechia, 2 na bramkę , żal

• 14 4

• żal to były te symulacje ala barcelona!! nauczcie się grać w piłkę a nie jak panienki raz się odbiją od prawdziwego piłkarza i już dziewczyna płacze bo ją nóżka boli!!!! To są derby a nie Dr Queen!!!

• 17 1

• 2 strzały - 2 bramki, a wy? Jaki był wynik do 89 minuty napinaczu? A jaki był na koniec meczu? Żal to arka, że się sfrajerowała w wygranym meczu!!!

• 6 2

• padake lechia grała

arka rzondziła ale dała d.. w ostatnich minutach
      leżenie i gra na czas predzej czy pozniej zle sie konczy

brawa z emocje

• 23 6

• Ty sie nie podpisuj moim imieniem bo (1)

• (1)

fakt ,faktem lechia nie zasłużyła na zwycięstwo , kafar chyba w czepku się urodził 2 strzały w bramkę na cały mecz -- 2 gole , mimo wszystko patrząc na grę mojej drużyny - Lechii a jestem kibicem od 20 lat ciesze się z tego wyniku. Mimo tego myślę iż moja Lechia zasługuje na lepszego trenera i ciekawszą dla oka grę

• 11 5

• a czy Lechia wygrała że piszesz, że Lechia nie zasługiwała na zwycięstwo? fakt faktem ten remis smakuje jak zwycięstwo, tym bardziej, że przy wygranej Polonii Bytom, arka straciłą 2 punkty :)))

• 4 0

• mecz

Mecz był beznadziejny - ot taka piłka kopana. Arka wygrywała 87 minut. Sędzia słusznie dodał 5 minut a potem blisko dwie za leżanki Arkowców (żenująca postawa swoją drogą) no i na koniec "tenisista" zdobywa zwycięskiego gola... i nie ma Arki

• 7 0

• piękny mecz?

I czym tu się podniecać? Dwie bardzo kiepskie drużyny, kiepski mecz... Kompromitacja!

• 0 2

• szkoda, było tak blisko (5)

• 58 142

• dobrze, że Lechia strzeliła szybko na wyrównanie bo sędzia do jutra by pewnie (4)

przedłużył ten mecz. Dzięki.

• 19 30

• gdyby w doliczonym czasie gdynianie się nie czołgali co 5 sekund to by mniej doliczył

• 41 5

• (2)

Tak? Do jutra? chyba piłkarze arki gdyby mogli to symulując by leżeli do jutra..sędzia widział ze piłkarze z Gdyni grają na czas,symulują i słusznie doliczył do 5min jeszcze jedną minute.

• 23 5

• co za hipokryta (1)

bo w derbach na TRAUGUTTA nikt nigdy nie leżał i nie próbował grać na czas. Macie fart i tyle. Sędzia z Słupska dał popis. Od początku słabo sędziował choć trzeba przyznać że dobrze sobie wykombinował rozdawanie kartek. Albo drużyny powinny kończyć w 10 albo przynajmniej jedna z przewagą. Ale rozdawał tak, żeby derby kończyć w komplecie. Nie najgorzej choć ten Traore to mógłby udowodnić jakim jest zawodnikiem (uważa jednym z lepszych) a nie symulować. I tak jak szanowałem Surmę tak twierdzę że się chłop zagalopował z wypowiedzią o symulacji zawodników Arki. Oczywiście było przeciąganie czasu ale na Lechii było to samo a tu zamiast 5 czy nawet 6 minut - 7 doliczonych. Mało tego Lechia nie istniała prócz oczywiście skutecznych ostatnich 10 (włącznie z doliczonymi) minut.

• 8 20

• Czy ktoś zabronił arce strzelić bramkę w doliczonym czasie ?

• 8 0

• CO JA WIDZE ?CO JA WIDZE?PLANDEKARZE W DRUGIEJ LIDZE!!!!PA PA arko!!! (5)

• 218 68

• ARKA GDYNIA KARWINY (4)

Brawo Arkeczka,z sędzią się nie wygra
      Po tym meczu widać że cały PZPN to tylko korupcja.Jeżeli sędzia dolicza 5 minut a bramka pada w 7 minucie doliczonego czasu to coś tu jest nie tak

• 12 27

• i kto to mówi??!!!

• 16 2

• .. sie w glow

no tak sędzia meczu naprawdę kawał dobrej roboty zrobił powinien może pokazać kilka kartek więcej w obie strony, a to kładzenie się na murawie to zapomniałeś doliczyć???

• 14 3

• na onecie podpisales sie jako legia

wy to macie wiele imion i historii

• 9 3

• Jak się czołgacie to nawet za rok z Niecieczą nie wygracie!

• 2 2

• A My swoje (7)

Lechia Gdańsk!!!

• 208 67

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• Jakby przez 2 min z tych 5 min doliczonych

któryś z waszych zawodników nie udawał że go boli to by tyle mecz nie trwał, trzeba było walczyć do końca

• 47 6

• niestety (3)

Trzeba bylo biegac a nie lezec na trwce i plakac za to pkt nie daja.I tak teraz wasz nowy stadion mozecie oddac Baltykowi albo zrobic z niego targ rybny

• 34 5

• (2)

chcielibyście mieć taki stadion betony, bedziecie grali na pożyczonym... Lechia jako zespół gra bardzo ładną piłkę w tym sezonie, ale trzeba zmienić tych idiotycznych kibiców którzy nie potrafią się zachować jak prawdziwi kibice...

• 5 14

• (1)

Hahahahhaha chciałbym Ci uświadomić, że będziemy grali na SWOIM NOWYM STADIONIE!! A wy nadal będziecie grać na odnowionym stadionie BAŁTYKU GDYNIA. :)))))

• 8 2

• co za bzdury!

ciekawe jak zapełnicie ten stadion - dziećmi z przedszkola????
              hahahahahahahahaha
              a o derbach powiem tyle: przyjezdza 3 druzyna w tabeli i cudem remisuje z przedostatnią drużyną - oto cała potęga gdańskiej piłki
              hahahahahha

• 1 5

• Trzeba było grać a nie udawać!!! Sami siebie pokaraliście i o to możecie mieć sami do siebie pretensje!!