Wybrzeże gości w PP trzecią siłę Superligi

4 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Jeszcze w minionym sezonie Wybrzeże grało z Azotami w Superlidze. W sobotę I-ligowcy w ramach meczu Pucharu Polski będą mogli przypomnieć sobie jak wygląda rywalizacja z zespołem z elity. Na zdjęciu Jacek Sulej. Jeszcze w minionym sezonie Wybrzeże grało z Azotami w Superlidze. W sobotę I-ligowcy w ramach meczu Pucharu Polski będą mogli przypomnieć sobie jak wygląda rywalizacja z zespołem z elity. Na zdjęciu Jacek Sulej.

W sobotę o godz. 17 szczypiorniści Wybrzeża podejmą we własnej hali Azoty Puławy. Stawka pojedynku z trzecim zespołem Superligi będzie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. - Mamy problemy kadrowe, ale mecz z tak klasowym rywalem będzie dla nas świetnym sprawdzianem. Nie mamy nic do stracenia, a równy mecz z takim przeciwnikiem może podbudować pewność siebie. Szczególnie po ostatniej ligowej porażce w Malborku - mówi trener Damian Wlekak.

WYBRZEŻE Gdańsk
Azoty Puławy

55% 178 typowań WYBRZEŻE Gdańsk
45% 148 typowań Azoty Puławy

WYBRZEŻE AWANSOWAŁO DO 1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI

Szczypiorniści Wybrzeża do 1/8 finału PP awansowali pokonując w listopadzie rezerwy Orlen Wisły Płock. Dzięki temu otrzymali szansę zmierzenia się o stawkę z zespołem z Superligi. Padło na Azoty-Puławy. Podopieczni Ryszarda Skutnika w tym sezonie radzą sobie znakomicie. W rundzie zasadniczej przegrali tylko Vive Tauronem Kielce i Orlen Wisłą Płock. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewnili sobie awans do play-off z 3. miejsca.

Zwycięstwo gdańszczan byłoby nie lada sensacją, choć trenerski duet Damian Wleklak - Marcin Lijewski powinien ostrożnie gospodarować siłami swoich podopiecznych. Wybrzeże w minionej kolejce zremisowało bowiem na wyjeździe z Pomezanią Polski Cukier Malbork, choć na 10 minut przed końcem spotkania prowadzili jeszcze różnicą 7 bramek. Tym samym stracili cenny punkt do prowadzącej w walce o awans do elity Warmii Traveland Olsztyn. Strata do lidera wynosi 3 pkt na dziewięć spotkań do końca sezonu, a czerwono-biało-niebieskim po piętach depczą Meble Wójcik Elbląg (punkt straty) i Spójnia Gdynia (3 pkt straty).

- Remis z Malborkiem był dla nas rozczarowaniem, bo 50 minut prezentowaliśmy dobrą piłę, a potem sami pozwoliliśmy rywalom wrócić do gry. Ostatnie 10 minut było dla nas niemiłosiernie boleśnie - przyznaje trener Wlekak.

Vistal Gdynia - MTS Kwidzyn, piątek, godz. 16:00 w Chorzowie
Vistal Gdynia - Ruch Chorzów / UKS Handball-28 Wrocław, sobota godz. 16:00/18:00 w Chorzowie

Juniorzy młodsi
Sokół Kościerzyna - Wybrzeże I Gdańsk, sobota, godz. 10:00
Conrad Gdańsk - Tytani Wejherowo, niedziela, godz. 11:00, hala ZSO nr 7, ul. Chałubińskiego 13

Liga Wojewódzka Młodziczek
MTS I Kwidzyn - Cisowa Gdynia, sobota, godz. 9:00
MTS II Kwidzyn - Vistal Gdynia, sobota, godz. 13:00

Liga Wojewódzka Młodzików
MTS Kwidzyn - Conrad Gdańsk, sobota, godz. 15:00
Cartusia I - Wybrzeże Gdańsk, sobota, godz. 17:00

Szkoleniowcy gdańszczan w sobotę będą ograniczone pole manewru jeśli chodzi o rozgrywających. Do końca sezonu z gry wykluczony jest Hubert Kornecki, problemy zdrowotne ma także Dawid Nilsson, a na domiar złego urazy na treningu nabawił się Adrian Kondratiuk.

W obliczu osłabień więcej minut przeciwko Azotom mogą dostać młodzi gracze: rozgrywający Oskar NiedziółkaKamil Adamczyk, a także kołowi Kacper ResemanSergiusz Dworaczek. Reseman i Adamczyk do kadry pierwszej drużyny dołączyli dopiero w przerwie zimowej.

- Wiadomo kto jest faworytem sobotniego spotkania, ale chcemy wyjść i powalczyć, nie mamy nic do stracenia. Mecz z trzecią siłą Superligi będzie dla nas bardzo dobrym sprawdzianem. Nasza sytuacja kadrowa jest trudna, ale to wyzwanie, które pomoże szukać nam nowych rozwiązań. Młodzi gracze na pewno będą mogli liczyć na swoje minuty. Chcemy, by dostali szansę sprawdzić się na tle tak silnego rywala. To może podbudować ich pewność siebie, a mecz w kontakcie z tak klasowym rywalem z pewnością pomógłby całej drużynie przed kolejnymi meczami o ligowe punkty - uważa Wleklak.
Pozostałe pary 1/8 finału Pucharu Polski mężczyzn
Chrobry Głogów - KPR RC Legionowo 27:21 (16:12)
Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn 8 marca
Czuwaj Przemyśl - Orlen Wisła Płock 9 marca
Moto-Jelcz Oława - Górnik Zabrze 9 marca
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 9 marca
Olimpia Piekary Śląskie - Gwardia Opole 9 marca
PGE Stal Mielec - Pogoń Szczecin 13 marca

Mecz z Azotami kolidował gdańszczanom z derbowym spotkaniem z SMS, które miało odbyć się w najbliższy weekend. Pojedynek przełożono jednak i tak na prośbę licealistów (na 19 kwietnia, godz. 18:30), którzy musieli wysłać swoich zawodników do macierzystych klubów na startujące w piątek półfinałów mistrzostw Polski juniorów. Niestety, nie bierze już w nich udziału Wybrzeże.

Trójmiasto w Final Four mistrzostw Polski juniorek reprezentował będzie za to Vistal Gdynia. Podczas turnieju w Chorzowie podopieczne Agnieszki Truszyńskiej zagrają w piątek o godz. 16 w półfinale z MTS Kwidzyn. Drugą parę stanowią Ruch Chorzów i UKS Handball-28 Wrocław. Wygrani w sobotę zmierzą się w finale, a przegrani w meczu o 3. miejsce.

Natomiast w I lidze zgodnie z planem swój mecz rozegra Spójnia Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego w niedzielę na wyjeździe zagrają z MKS Kalisz. Gdynianie w tym roku jeszcze nie stracili punktu i jeśli wygrają piąty mecz z rzędu, zbliżą się do Wybrzeża na jedno "oczko".

Wyniki 17 kolejki

• SPÓJNIA GDYNIA - ŚKPR Świdnica 35:27 (16:13)
  • SMS GDAŃSK - Sokół Browar Kościerzyna 32:37 (12:17)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - WYBRZEŻE GDAŃSK 27:27 (12:15)
  • Meble Wójcik Elbląg - Orlen Wisła II Płock 26:23
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Mueller MKS Grudziądz 28:23 (14:10)
  • Real Astromal Leszno - Warmia Traveland Olsztyn 30:32 (17:14)

• (1)

tak, wezmę swoje małoletnie dzieci ..... niech "zasysają" sportową rywalizację od małego

• 3 3

• chodzilo mi o dzieciakow z mlynka

• 2 1

• Będzie lanie

Tylko nie wstawiajcie do składu na bramce bagiety firany - bo wynik będzie dwucyfrowy.