Asseco pokonało Trefla w 23. derbach

19 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
W drużynie Trefla tylko Krzysztof Roszyk (w lewej) potrafił zatrzymać A.J. Waltona (nr 22). Skuteczną defensywę prezentował jednak jedynie w trzeciej kwarcie. W drużynie Trefla tylko Krzysztof Roszyk (w lewej) potrafił zatrzymać A.J. Waltona (nr 22). Skuteczną defensywę prezentował jednak jedynie w trzeciej kwarcie.

Na zakończenie rundy zasadniczej koszykarskiej Tauron Basket Ligi Asseco pokonało w 23. derbach Trójmiasta Trefla Sopot 72:67 (19:11, 15:15, 18:24, 20:17). Tyms samym óżłto-czarni przerwali serię czterech spotkań bez porażki z lokalnym rywalem. Drugi mecz z rzędu bohaterem gdynian okazał się rozgrywający A.J. Walton, który zdobył 5 ostatnich punktów dla swojej drużyny, zapewniając jej zwycięstwo. Po porażce, Trefl skończył pierwszą fazę rozgrywek na 3. pozycji. Natomiast gdynianie, pomimo wygranej, nie byli w stanie wskoczyć do górnej szóstki. Za tydzień rusza druga faza, w której tabela zostanie podzielona na górną i dolną połowę.

Walton 22 (6 zb.), Dmitriew 8 (10 zb.), Szczotka 7, Seweryn 5 (1x3), Szymański 2 oraz Galdikas 13, Kowalczyk 6 (1x3, 5 as.), Frasunkiewicz 4, Matczak 3, P.Żołnierewicz 2
Sędziowie: Maliszewski, Proc, Bieńkowski
Widzów: 2700
Waczyński 21 (3x3, 5 zb.), Leończyk 11 (5 zb.), Jeter 9, Gadri-Nicholson 8 (7 zb.), Michalak 5 (1x3) oraz Stefański 6 (6 zb.), Vasiliauskas 4 (5 zb.), Roszyk 3 (1x3), Majstorović 0, Buterlevicius 0,

Darius Maskoliunas Darius Maskoliunas
Darius Maskoliunas (Trefl) - Zespół z Gdyni zagrał dobry mecz, walczył, pokazał więcej serca i zasłużenie wygrał. Ciężko jest mi zrozumieć sposób w jaki graliśmy. Nie jestem także w stanie pojąć niektórych moich zawodników. Niby nie jechaliśmy daleko, ale oni z nami tu nie dotarli. Rywal nie dał nam spokojnie oddychać przez 40 min. Nie mogliśmy zdobyć łatwych punktów. Popełnialiśmy dziecinne błędy w obronie i to nas drogo kosztowało.

David Dedek David Dedek
David Dedek (Asseco) - Muszę pogratulować chłopakom za walkę. Gra była twarda. Trefl prezentuje jeden z najlepszych ataków w lidze. Mieliśmy z nim dużo problemów w trzeciej kwarcie. Cieszy, że wygraliśmy z rywalem w zbiórce, mieliśmy mniej strat. Postawa moich zawodników bardzo cieszy.

Na dzisiejszych derbach ma pojawić się 3000 kibiców. Przy zasłoniętych przez kotary miejsca za koszami, jest to komplet. Obecnie hala wypełniona jest w połowie, ale fani wciąż przybywają.
Do składu gości wpisany jest Brembly (TREFL), ale zawodnik nie rozgrzewa się z drużyną, tylko siedzi na ławce rezerwowych. Wygląda na to, że dzisiaj nie zagra.
Goście rozpoczną piątką: Waczyński (TREFL), Gadri-Nicholson (TREFL), Leończyk (TREFL), Jeter (TREFL), Michalak (TREFL)
Piątka gospodarzy: Walton (ASSECO), Dmitriew (ASSECO), Szczotka (ASSECO), Seweryn (ASSECO), Szymański (ASSECO)
Na trybunach, jak to podczas derbów, nie mogło zabraknąć byłego trenera Asseco, Tomasa Pacesasa oraz prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego.
1'
Zaczynamy, pierwsza piłka dla Asseco.
1'
Trefl Sopot - skandują fani gości
1'
Asseco, Asseco - odpowiadają kibice gospodarzy
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
1'
Szczotka (ASSECO) pudłuje oba wolne.
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
2'
[4:2] 2 punkty z kontry zdobywa Walton (ASSECO).
za 3 punkty
2'
[7:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 3 punkty
3'
[7:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
4'
[9:5] 2 punkty po rzucie z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[9:7] 2 punkty z kontry zdobywa Jeter (TREFL).
5'
Asseco Gdynia - skandują fani gospodarzy
za 2 punkty
5'
[9:9] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
czas
5'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
5'
Tylko zwycięstwo, hej Treflu, tylko zwycięstwo - słychać z sektora gości
za 2 punkty
6'
[11:9] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 2 punkty
6'
[13:9] 2 punkty po wejściu pod kosz od linii końcowej zdobywa Dmitriew (ASSECO).
wolne (trafione oba)
7'
[15:9] Dmitriew (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Hej Asseco, hej Asseco, kosz, kosz, kosz - skandują fani gdyńskiej drużyny
8'
Pudła spod kosza Waczyńskiego (TREFL), Majstorovicia (TREFL) i Waltona (ASSECO).
za 2 punkty
9'
[17:9] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[19:9] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[19:11] 2 punkty spod kosza zdobywa Stefański (TREFL).
10'
Stefański (TREFL) pudłuje ostatni rzut w kwarcie.
11'
Trefl zaczyna drugą kwartę
za 3 punkty
11'
[19:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
za 3 punkty
11'
[22:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
11'
[22:16] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
12'
[24:16] 2 punkty po podaniu Kowalczyka zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
13'
[26:16] 2 punkty zdobywa Galdikas (ASSECO), tym razem po indywidualnej akcji.
za 3 punkty
14'
[26:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
15'
Faul Stefańskiego (TREFL), Frasunkiewicz (ASSECO) leży na parkiecie, trzyma się za twarz
15'
Frasunkiewicz (ASSECO) musi zejść na ławkę, to samo robi Stefański (TREFL), dla którego był to 3. faul.
za 2 punkty
15'
[28:19] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO).
16'
Gdynia, Gdynia - skandują kibice Asseco
za 2 punkty
16'
[28:21] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
17'
[30:21] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 2 punkty
17'
[32:21] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
wolne (tylko 1 trafiony)
18'
[32:22] Tylko jeden rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
18'
Hej Asseco, hej Asseco, kosz, kosz, kosz - skandują fani
19'
[32:24] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
[34:24] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
[34:26] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Walton (ASSECO) nie zdążył oddać rzutu, KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Najwięcej dla gospodarzy zdobyli w pierwszej połowie: Walton (ASSECO) - 12 pkt, Dmitriew (ASSECO) - 8, Galdikas (ASSECO) - 6
Wśród gości najskuteczniejsi byli: Waczyński (TREFL) - 10 pkt, Michalak (TREFL) - 5, Gadri-Nicholson (TREFL) - 4.
Koszykarze Trefla trafili w pierwszej połowie 8 z 25 rzutów z gry, Asseco - 14/31.
21'
Asseco zaczyna drugą połowę.
za 2 punkty
21'
[36:26] 2 punkty wsadem zdobywa Szczotka (ASSECO), asysta Dmitriewa.
za 3 punkty
21'
[36:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
22'
[38:29] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Szczotka (ASSECO).
22'
[38:31] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
22'
Gdynia, Gdynia - skandują fani
za 3 punkty
22'
[38:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Roszyk (TREFL).
za 2 punkty
23'
[40:34] 2 punkty wsadem zdobywa Szymański (ASSECO).
23'
[40:36] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
23'
Od początku drugiej połowy przeciwko Waltonowi (ASSECO) broni Roszyk (TREFL) i dobrze mu to wychodzi. Właśnie wymusił błąd połowy.
za 2 punkty
23'
[42:36] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO), który wreszcie uwolnił się spod opieki Roszyka. Do tego został sfaulowany przez Jetera.
23'
Walton (ASSECO) pudłuje osobistego.
za 2 punkty
24'
[42:38] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL) i jest faulowany.
24'
4. przewinienie Seweryna (ASSECO).
24'
Leończyk (TREFL) pudłuje wolnego.
czas
24'
za 2 punkty
25'
[44:38] 2 punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO) i faul Vasiliauskasa.
za 1 punkt
25'
[45:38] Rzut wolny trafia Kowalczyk (ASSECO).
za 2 punkty
25'
[45:40] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
26'
[45:42] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
26'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - słychać z sektora gości.
26'
[45:44] Vasiliauskas (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
[47:44] Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
Waczyński (TREFL) faulowany przy rzucie za trzy punkty.
27'
[47:46] Waczyński (TREFL) wykorzystuje dwa z trzech rzutów wolnych.
za 2 punkty
28'
[49:46] 2 punkty po ograniu Waczyńskiego zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
za 2 punkty
28'
[49:48] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL).
28'
Gdynia, Gdynia - skandują fani Asseco
29'
[50:48] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
za 2 punkty
29'
[52:48] 2 punkty wsadem, z kontry zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO). Asysta Żołnierewicza.
30'
Asseco Gdynia, Asseco Gdynia - niesie się w Gdynia Arena
za 2 punkty
30'
[52:50] 2 punkty równo z syreną kończącą kwartę zdobywa Stefański (TREFL).
31'
Trefl zaczyna ostatnią kwartę.
31'
4. faul Stefańskiego (TREFL).
31'
[54:50] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
31'
[54:52] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
32'
[54:54] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL).
32'
4. faul Michalaka (TREFL).
33'
Hej Trefl, hej Trefl - słychać z sektora gości
33'
[54:56] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
33'
[57:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
34'
[57:58] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
34'
[57:60] 2 punkty z kontry zdobywa Jeter (TREFL), który wcześniej zaliczył przechwyt.
czas
34'
za 2 punkty
34'
[59:60] 2 punkty zdobywa Galdikas (ASSECO), który wykorzystał słabe warunki fizyczne piątki gości.
za 2 punkty
35'
[59:62] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
35'
Faul niesportowy dla Vasiliauskasa (TREFL), który złapał za rękę rzucającego Galdikasa (ASSECO).
35'
[60:62] Tylko jeden rzut wolny trafia Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
36'
[60:64] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
36'
[62:64] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
37'
[64:64] Kolejne 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
37'
Na trybunach głośne: Asseco, Asseco
za 2 punkty
37'
[64:66] 2 punkty ładnym rzutem zdobywa Waczyński (TREFL).
38'
za 3 punkty
39'
[67:66] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
czas
39'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
39'
[67:67] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
za 2 punkty
39'
[69:67] 2 punkty spod kosza zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
40'
[71:67] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO). Do tego jest faulowany przez Vasiliauskasa! 9,4 sekundy do końca kwarty.
za 1 punkt
40'
[72:67] Rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
czas
40'
40'
Asseco, Asseco - słychać w Gdynia Arena
40'
Strata Trefla, 2,9 sekundy do końca kwarty!
czas
40'
40'
Galdikas (ASSECO) i Walton (ASSECO) pudłują. KONIEC MECZU
40'
Koszykarze Asseco i Trefla dziękują swoim kibicom i żegnają się z sezonem zasadniczym.

Wyniki 22 kolejki

• ASSECO Gdynia - TREFL Sopot 72:67 (19:11, 15:15, 18:24, 20:17)
  • Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 84:90 (21:19, 18:16, 22:34, 23:21)
  • Śląsk Wrocław - AZS Koszalin 74:66 (8:17, 23:14, 21:21, 22:14)
  • Rosa Radom - Anwil Włocławek 83:76 (29:17, 16:16, 21:27, 17:16)
  • Energa Czarni Słupsk - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 77:63 (21:4, 15:18, 19:21, 22:20)
  • Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 78:84 (20:24, 19:13, 15:19, 24:28)

Opinie (70) 3 zablokowane

• waczyński (4)

Brawo lider porażek.

• 29 16

• Przesada to najprostszy sposób utraty wiarygodności opinii.

Z górnej połowy tabeli do jej końca jest spory kawałek. Trefl raptem 2 pozycje wyżej.
      W tym roku były tylko 3 porażki (przy 7 wygranych).

• 5 5

• Waca (1)

I co z tego, że najwięcej punktów. Niech się pochwali ile razy Walton go przejechał.

• 21 3

• bo walton to jest zawodnik grajacy w kosza a waczynski to podroba zawodnika... ot taki pseudograjek

• 7 8

• "Lider" i spółka

Adaś gra jak Turner rok temu - obok drużyny, dla swoich punktów. Wmówili mu, że jest liderem i facet kompletnie rozbił atmosferę w drużynie.
      Bo trzeba panu wiedzieć panie Adasiu - lider to ktoś kto potrafi porwać za sobą innych żeby robili wielkie rzeczy a nie ten co robi wszystko sam.
      I jedna uwaga do pana Jetera - jeśli rozgrywający ma mniej asyst niż oddaje rzutów to jest du...pa a nie zawodnik. Szczególnie jeśli rzuca na skuteczności 30-40% to powinien sobie odpuścić rzuty i szukać kolegów, którzy robią to znacznie lepiej i skuteczniej.
      "Butelkowy" też kompletne zaprzeczenie koszykówki - to chyba nie jest rodowity Litwin bo oni maja koszykówkę we krwi. Musi przesiedlili go gdzieś z Grenlandii.

• 3 2

• Asseco Gdynia kocham Was!!!! (1)

Super! Kolejny raz udowodniliśmy, że chłopaki z Gdyni potrafią wygrać:)))))
    Najpierw Stelmet teraz Trefl. Bravo!!! Wierzę, że sięgniemy jeszcze po mistrzostwo- jak nie w tym to w przyszłym roku!!! Dziękuję za wspaniałe emocje!!! Gratulacje!!!

• 77 10

• hahahahahahahahahhahah 5 mistrzostw. idź lekcje odrobić

• 2 10

• Twarz Karnowskiego bezcenna

Super mecz, emocje godne derbów..zwycięstwo w pełni zasłużone.