Zwycięska środa piłkarek ręcznych

23 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Po pierwsza kolejka w tym sezonie PGNiG Superligi, w której zarówno Vistal Gdynia (żółte koszulki) jak i AZS  Łączpol AWFiS Gdańsk (czerwone) odniosły zwycięstwa. Po pierwsza kolejka w tym sezonie PGNiG Superligi, w której zarówno Vistal Gdynia (żółte koszulki) jak i AZS  Łączpol AWFiS Gdańsk (czerwone) odniosły zwycięstwa.

Zaplanowana na środę 4. kolejka PGNiG Superligi kobiet okazała się zwycięska dla trójmiejskiej piłki ręcznej. Co prawda obie nasze drużyny grały na wyjazdach, ale poradziły sobie z zespołami zamykającymi tabelę. Vistal Gdynia rozgromił w derbach Pomorza beniaminka - UKS PCM Kościerzyna 33:20 (14:10). Natomiast AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pokonał KPR Jelenia Góra 31:29 (14:13).

OSIEM PIŁKAREK RĘCZNYCH Z TRÓJMIEJSKICH KLUBÓW W REPREZENTACJI POLSKI. SPRAWDŹ, KOGO POWOŁAŁ RASMUSSEN

VISTAL: Kordowiecka, Szwonka - Janiszewska 3, Dorsz 1, Mazur 1, Kulwińska 3, Galińska 3, Kobylińska 6, Zych 4, Kozłowska 5, Gutkowska 2, Urbaniak 2, Stanulewicz 2, Tasić 1

Dopiero w 4. kolejce piłkarki ręczne Vistalu potrafiły wygrać pierwszą połowę. Jednak i w Kościerzynie na początku gry nie obyło się bez kłopotów. W 9. minucie gdynianki przegrywały z beniaminkiem PGNiG Superligi 2:4, a po chwili Paweł Tetelewski przerwał grę. Po jej wznowieniu dwie skuteczne kontry wyprowadziła Katarzyna Janiszewska.

Kościerskie szczypiornistki na dobre "wyszumiały" się w inauguracyjnym kwadransie, który kończyły z przewagą 6:5. Przez kolejne 9 minut Vistal nie stracił żadnej bramki, a sam zdobył ich aż pięć, głównie po kontrach. W 26. minucie przewaga gdynianek wzrosła do 13:8, a debiutanckie trafienie w krajowej elicie zaliczyła Gabriela Urbaniak.

Po zmianie strong gospodynie zerwały się jeszcze do walki, ale animuszu, a przede wszystkim umiejętności wystarczyło im tylko, by zniwelować straty do 13:15 w 33. minucie. Wówczas Vistal odpowiedział 4 bramkami z rzędu, a trafiał nawet wówczas, gdy na ławce kar była Monika Kobylińska.

Potem było jeszcze gorzej dla beniaminka. Miejscowi kibice byli do tego stopnia sfrustrowani, że w 51. minucie trzeba było na jakiś czas przerwać grę, by posprzątać pobite szkło z parkietu. Ten incydent, który miał miejsce przy rezultacie 19:26, nie wybił z uderzenia Vistal. Gdynianki już do końca spotkania powiększały przewagę.

- Nie wydaje mi się, aby to szło na parkiecie było celowym zdarzeniem. Przynajmniej z tego co ja widziałem, coś przypadkowo spadło na parkiet. Co do meczu to po dwóch porażkach zadowolony jestem przede wszystkim z dwóch punktów. Wszystkie dziewczyny miały okazję zagrać. Mieliśmy dwa debiuty: Urbaniak i Mazur. Pierwsza z nich zagrała prawie całą połowę - relacjonuje Paweł Tetelewski, szkoleniowiec wicemistrzyń Polski.

KPR Jelenia Góra - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 29:31 (13:14)

AZS ŁĄCZPOL: Dobrowolska, Sielska - Pasternak 4, Mazurek, Stachowska 4, Dąbrowska 1, Strzałkowska 5, Siódmiak 8, Osadcza, Lipska 1, Karwecka 1, Skonieczna 7, Tomczyk

Gdańszczanki pierwszą wyjazdową wygraną w tym sezonie i jednocześnie drugie zwycięstwo z rzędu w PGNiG Superlidze zanotowały w Jeleniej Górze. Początek gry na takie zakończenie nie wskazywał, gdyż akademiczki w 6. minucie przegrywały 2:5.

Podopieczne Jerzego Cieplińskiego wróciły do meczu po dwóch skutecznych rzutach z karnych Karoliny Siódmiak i kontrze Katarzyny Pasternak na 6:6. Od tego wyniku aż do 28. minuty na tablicy mieliśmy kolejno remisy bądź jednobramkową przewagę miejscowych.

Tę prawidłowość zmieniła Siódmiak, która wyprowadziła AZS Łączpol na pierwsze tego dnia prowadzenie (12:11). Potem było jeszcze 14:12 dla gdańszczanek, ale na przerwę zeszły z jednym trafieniem przewagi, gdyż wynik pierwszej połowy ustawił rzut Justyny Fijałkowskiej.

Po zmianie stron gdańszczanki ani na moment nie oddały powadzenia. Na początku tej odsłony ważne bramki zdobywała Siódmiak. Natomiast w 43. minucie zanosiło się nawet na wysokie zwycięstwo akademiczek. Po bramkach m.in. zawodniczek pierwszej linii: Pasternak i  Hanny Strzałkowskiej AZS zbudował prowadzenie już 24:19.

KPR zerwał się do walki. Zaliczył trzy trafienia z rzędu. Nie wiadomo, czy nie byłoby kolejnych, gdy za agresywną obronę nie zapłacił 2-minutowym wykluczeniem. Od 24:22 akademiczki odskoczyły na 29:23 w 54. minucie i to wystarczyło do zwycięstwa.

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku, gdyż rywalki, po trzech porażkach ambitnie walczyły, aby losy spotkania odwrócić na swoją korzyść. Pochwały dla moich zawodniczek, że podjęły walkę o zwycięstwo. Natomiast, jeśli chodzi o grę to nie do końca możemy być zadowoleni, gdyż dały o sobie znać nasze stałe problemy - ocenia trener Ciepliński.
W najbliższą sobotę, o godzinie 20:30 gdańszczanki we własnej hali muszą zagrać znacznie lepiej, jeśli chcą nawiązać walkę z liderem tabeli - Pogonią Balticą Szczecin.

Wyniki 4 kolejki

• UKS PCM Kościerzyna - VISTAL GDYNIA 20:33 (10:14)
  • KPR Jelenia Góra - AZS ŁACZPOL AWFIS GDAŃSK 29:31 (13:14)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia 34:20 (13:7)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Start Elbląg 24:32 (14:16)
  • Ruch Chorzów - Selgros Lublin 19:35 (8:20)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Energa AZS Koszalin 31:28 (13:12)

Opinie (9) 1 zablokowana

• brawo Vistal

Wazne punkty po dwoch porazkach.

• 13 2

• Gratulacje dla obydwu ekip! (2)

Czy ktoś się może orientuje na ile poważny jest uraz Ryby?

• 3 3

• na tyle ze jak trzeba to juz by grala ale na razie nie trzeba wiec nie gra

• 1 4

• A jakiś uraz ma Ryba? Wydawało mi się ze Korek jesr w takiej formie że juź wygryzła Rybę z bramki.

• 4 5

• Brawo beniaminek (2)

Gratulacje za wygraną,co dalej z bramką,czy są prowadzone jakieś rozmowy?

• 6 3

• Gratulacje dla Łączpolu

Druga wygrana cieszy,ale niedosyt po przegranej z Beskidem pozostał.Faktycznie za dużo tracimy bramek!Cieszy wygrana Vistalu.

• 12 1

• Przeciwnicy Łączpolu marni, ale liczą się dwa punkty.

• 3 2

• Czy ktoś wie

gdzie będzie rozgrywany niedzielny mecz Vistalu z Olimpią? W Gdyni czy na wyjeździe, bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji?