Arka II doznała pierwszej porażki

31 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Bramki Przemysława Szura (na zdjęciu) dały Arce II prowadzenie 2:0. Drugą połowę gdynianie grali jednak w osłabieniu po czerwonej kartce Marcusa i nie zdołali obronić choćby remisu. Bramki Przemysława Szura (na zdjęciu) dały Arce II prowadzenie 2:0. Drugą połowę gdynianie grali jednak w osłabieniu po czerwonej kartce Marcusa i nie zdołali obronić choćby remisu.

Rezerwy Arki Gdynia przegrały z Drawą Drawsko Pomorskie 2:3 (2:0) i straciły szansę na zachowanie pozycji współlidera Grupy Bałtyckiej III ligi. Żółto-niebiescy kontrolowali grę przez całą pierwszą połowę, ale tuż przed przerwą w bezmyślny sposób zespół osłabił Marcus, który otrzymał czerwoną kartkę. W dziesięciu żółto-niebiescy nie zdołali obronić choćby punktu i doznali pierwszej porażki w sezonie.

Bramki: Szur 29, 41 - Bielecki 68, Galoch 80, Magnuski 85

ARKA II: Miszczuk - Brzuzy, Szur, Fialho (82 Sztandar), Stolc - Kusiak, Mosiejko, Gałecki (75 Wardziński), Calderon (46 Sulewski) - Koziara (46 Szubert) - Marcus

Gdynianie do niedzielnego meczu na Narodowym Stadionie Rugby przystąpili wzmocnieni aż 9 graczami z szerokiej kadry pierwszej drużyny: Jakubem Miszczukiem, Pawłem Brzuzym, Jackiem Kusiakiem, Alanem Fialho, Marcusem, Antonio Calderonem, Michałem Szubertem, Maciejem Koziarą i Przemysławem Szurem.

- W pierwszej połowie mieliśmy wszystko pod kontrolą. Rywale nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji pod naszą bramką - mówi trener Grzegorz Witt.

Przewagę Arka II udokumentowała dwiema bramkami, które po stałych fragmentach gry, najpierw z rzutu rożnego, a następnie z rzutu wolnego, zdobył głową 18-letni stoper Przemysław Szur. Szczególnie urodziwa była druga bramka, gdy znakomitym dośrodkowaniem popisał się Antonio Calderon.

Tuż przed przerwą nastąpiło jednak zdarzenie, które całkowicie odwróciło losy tego spotkania.

- Marcus z premedytacją faulował zawodnika prostą nogą po piszczelach i zasłużenie otrzymał czerwoną kartkę. Zachował się nieodpowiedzialnie. Rozumiem, że wcześniej był prowokowany, ale w piłce nie można dokonywać takich samosądów - mówi szkoleniowiec rezerw Arki.

Trudno mu się dziwić, bowiem po zmianie stron gdynianie stracili trzy bramki. Wprawdzie najpierw sami mieli jeszcze dogodną sytuację na gola, ale nie wykorzystał jej Jacek Kusiak. W odpowiedzi Drawa zdobyła bramkę kontaktową, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę przy samym słupku skierował do siatki Paweł Bielecki.

Wyrównanie efektownym uderzeniem z 20. metra zdobył Patryk Galoch, a 3 punkty zapewnił przyjezdnym Grzegorz Magnuski, który po błędzie obrony i zagraniu wzdłuż linii bramkowej skierował piłkę do pustej bez najmniejszego wysiłku.

- Drawa była konsekwentna, cierpliwa i wyczekała dobry moment. W osłabieniu niektórym moim zawodnikom zabrakło poświęcenia, by nadrobić brak jednego gracza. Jestem zniesmaczony tym, co wydarzyło się po przerwie, to naprawdę żenująca sytuacja. Chłopaki będą mieli o czym myśleć po takim spotkaniu - zakończył trener Witt.

Wyniki 4 kolejki

• Stomil Olsztyn - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0)
  • Widzew Łódź - GKS Tychy 1:1 (0:1)
  • Chojniczanka - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)
  • Bytovia - Pogoń Siedlce 0:0
  • Wisła Płock - Chrobry Głogów 3:1 (2:0)
  • Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)
  • Wigry Suwałki - Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Dolcan Ząbki 1:1 (0:1)
  • Flota Świnoujście - GKS Katowice 0:1 (0:0)

Opinie (6) 2 zablokowane

• A gdzie młodzież!!!!!!!!!!!

Przed sezonem było powiedziane,że rezerwy Arki głównie będą grac juniorami aby się ogrywali na szczeblu centralnym a tu w meczu 9 kopaczy z pierwszego zespołu Arki!?Nie tędy droga.

• 15 8

• chamski

Szkoda chłopaków , grali w pierwszej połowie bardzo dobrze. Głupota Marcusa i chłopacy całą drugą połowe musieli się męczyć. Drawa wykorzystała osłabienie i konsekwetnie dążyła do zdobycia bramki. Nic więcej nie mam do powiedzenia , dziękuje , dobranoc :)

• 6 6

• To nawet nie są kopacze

Jak może grac I drużyna jak nie ma rezerw Ci kopacze nie ubliżając kopaczom to istna zbieranina z podwórka A Da Silva niech nerwy zostawi w szatni nawet jak został tak potraktowany A co do reszty to rozgonić na 4 wiatry bo to nawet nie sa kopacze a Szubert to niech wraca tam skąd przyszedł tylko wstyd robi kopaczom bo jest gorszy nawet od nich a Boguszewicza mam nadzieje ze juz nie bedzie w Arce jako dyrektora bo to najgorszy dyrektor jaki kiedykolwiek był na tym stanowisku

• 9 6

• Piłkarzom wstyd za poprzednie przegrane mecze, ale kasy na koncie im nie wstyd.