Piłkarze ręczni pod ścianą w MŚ

14 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Paweł Niewrzawa był jednym z jaśniejszych punktów reprezentacji Polski w przegranym meczu z Brazylią. Piłkarz ręczny Wybrzeża Gdańsk zdobył bramkę i zaliczył aż 6 asyst. Paweł Niewrzawa był jednym z jaśniejszych punktów reprezentacji Polski w przegranym meczu z Brazylią. Piłkarz ręczny Wybrzeża Gdańsk zdobył bramkę i zaliczył aż 6 asyst.

Już po drugim meczu mistrzostw świata reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych postawiła się pod ścianą. Druga porażka z rzędu podczas turnieju we Francji, tym razem z Brazylią 24:28 (11:16) sprawiła, że biało-czerwoni, aby awansować do 1/8 finału muszą pokonać w poniedziałek i we wtorek Japonię i Rosję. W sobotę nie pomogła naszej drużynie dobra gra rozgrywającego Wybrzeża Gdańsk - Pawła Niewrzawy.

POLSKA Malcher, Morawski 1 bramka - Niewrzawa 1, Chrapkowski 1, T.Gebala 2, M.Gębala 1, Daćko 1, Gierak 2, Łyżwa, Walczak 1, Krajewski, Daszek 2, Przybylski 1, Paczkowski 6, Jachlewski 4, Moryto 1

MIMO PORAŻKI Z NORWEGIĄ BYŁY POWODY DO OPTYMIZMU. TAK RELACJONOWALIŚMY INAUGURACYJNY MECZ POLAKÓW NA MŚ

Tałant Dujszebajew wymyślił, że pokonała Brazylię, gdy w ataku pozycyjnym wycofywać będzie bramkarza i w to miejsce wprowadzi drugiego obrotowego. Jednak to rywale zdecydowanie lepiej przygotowali się do tego meczu. Wystarczyło, że znaleźli receptę na najlepszy tercet biało-czerwonych w inauguracyjnym meczu z Norwegią. Adam Malcher przez niewiele ponad kwadrans odbił 1 z 11 rzutów i do końca pierwszej połowy oglądał mecz z ławki rezerwowych. Także tam głównie siedział Tomasz Gębala, gdy nie trafił w żadnym z dwóch z rzutów. Bramkarze brazylijscy wiedzieli także, gdzie lubi rzucać Michał Daszek. w pierwszej połowie skrzydłowy na bramkę zamienił 1 z 3 prób.

W 6. minucie Polacy przegrywali już 0:5. Selekcjoner poprosił o czas, a potem zaproponował zmiany personalne oraz w ustawieniu. Na parkiet wybiegł m.in. Paweł Niewrzawa. To właśnie po asyście rozgrywającego Wybrzeża Gdańsk do Marka Daćki biało-czerwoni po raz pierwszy rzucili bramkę Brazylii.

Udanie do gry wprowadzili się także inni zmiennicy. Do przerwy Paweł Paczkowski rzucił 5, a kapitan drużyny, Mateusz Jachlewski 3 bramki. Jednak polska defensywa, która tak chwalona była po meczu z Norwegią, w sobotę była jak ser szwajcarski. Dlatego do przerwy przegrywaliśmy 11:16.

POLSKA BYŁA CZWARTĄ DRUŻYNĄ OSTATNIEGO TURNIEJU OLIMPIJSKIEGO. PORÓWNAJ SKŁAD Z RIO Z TYM WE FRANCJI

Po zmianie stron Polacy podłamali się na kilkanaście minut, gdy przy 13:17 Przemysław Krajewski nie wykorzystał karnego. W 51. minucie przegrywaliśmy aż 19:26. , tracą m.in. dwie bramki w liczebnej przewadze. A byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie dobra gra Niewrzawy. Paweł pierwszą bramkę na mistrzostwach rzucił na 17:22, a przy 19:23 zaliczył 6. asystę tego dnia.

DUŻO PIŁKARZY RĘCZNYCH Z PRZESZŁOŚCIĄ TRÓJMIEJSKĄ W REPREZENTACJI POLSKI. ZAGŁOSUJ, JAKI WYNIK OSIĄGNĄ BIAŁO-CZERWONI W MŚ?

W końcówce Polacy poderwali się jeszcze do walki. Z dobrej strony pokazali się m.in. absolwenci SMS Gdańsk. Debiutancką bramkę w mistrzostwach zdobył skrzydłowy Arkadiusz Moryto. Natomiast Adam Morawski obronił karnego i także wpisał się na... listę strzelców, zaliczając trafienie po rzucie przez całe boisko, gdy bramka rywali była pusta.

Dzięki temu udało się zmniejszyć końcowe straty do 4 trafień. To dobrze, gdyż nie wiadomo, czy końcowy bilans bezpośrednich meczów nie będzie miał znaczenia, gdy 3 lub więcej drużyn ukończy grupę z identyczną liczbą punktów.

By jednak na to liczyć, Polacy muszą wygrać dwa najbliższe mecze: w poniedziałek z Rosją oraz we wtorek z Japonią.

A w sobotę małym pocieszeniem może być fakt, że najlepszym zawodnikiem meczu uznany został piłkarz ręczny z PGNiG Superligi. Jose Guilherme de Toledo, który dla Brazylii zdobył 8 bramek, na co dzień jest prawym rozgrywającym Wisły Płock.

TUTAJ KOMPLET WYNIKÓW MISTRZOSTW ŚWIATA

Pozostałe wyniki 2. kolejki grupy A:
Francja - Japonia 31:19 (17:9), Norwegia - Rosja 28:24 (15:11)

• 6 1

• Zasłużona porażka po bardzo słabej grze (3)

Cóż, brak doświadczenia i zgrania, ale czasami po prostu umiejętności. Hipotetyczna obrona na początku meczu, bezbarwni doświadczeni Daszek i Chrapkowski, Malcher tym razem bez szczęścia i dobrych obron. I chaos na boisku. To po prostu nie mogło się udać.

• 12 1

• Szczególnie Chrapkowski (2)

jakie ten chłop zalicza zawiechy , jakby mu się procesor wieszał. Reszta grała adekwatnie do miejsca , w jakim znajduje się reprezentacja. "Kontra" Niewrzawy nie wymaga komentarza :)

• 3 1

• A kiedy Chrapek dobrze zagrał w atku? W obronie tez lipa albo objechany albo 2 min.

• 5 1

• Dobry mecz Niewrzawy ? Dobry żart.Ktoś tu na siłę próbuje wypromować Wybrzeże.